Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr wrz 15, 2004 10:12 pm

Zgadzam sie z Ballisem. Wtedy Boginia moglaby sie zdenerwowac. Chociaz zastanowcie sie panowie... Wiem ze to swiat magii itd., ale czy my nie za czesto uzywamy tej Bogini jako straszaka. nie jest ona jakims duszkiem ot tak. Jest boginia i musialby sie ten wybraniec naprawde wykazac (w zly czy dobry sposob) zeby Ona go zauwazyla.
 
Awatar użytkownika
Ballis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: sob lis 22, 2003 2:22 pm

czw wrz 16, 2004 9:36 am

Wojewoda pisze:
Zgadzam sie z Ballisem. Wtedy Boginia moglaby sie zdenerwowac. Chociaz zastanowcie sie panowie... Wiem ze to swiat magii itd., ale czy my nie za czesto uzywamy tej Bogini jako straszaka. nie jest ona jakims duszkiem ot tak. Jest boginia i musialby sie ten wybraniec naprawde wykazac (w zly czy dobry sposob) zeby Ona go zauwazyla.


To już pewnie wątek na inny temat, ale... Ja traktuję Danu jako istotę, która opiekuje się swoimi Wybrańcami. Po pierwsze - to, było nie było, bogini, czyli byt niewyobrażalnie potężniejszy od najpotężniejszych ludzi. Po wtóre - naszych herosów nie jest wszak tak wielu, dlatego o każdego trzeba dbać. Owszem, Bogini bywa kapryśna, czasami okrutna lub nieczuła, jednak inaczej traktuje wtedy zwykłych ludzi, inaczej zaś Wybrańców.
Poza tym - moja Danu podobna jest do bogów z gemmellowej Sagi Rigante (swoją drogą - spotkamy tam ludek celtopodobny, a i istoty nadnaturalne są cokolwiek znajome...:)): myśli zupełnie innymi kategoriami niż ludzie, pewne pojęcia w ogóle dla niej nie istnieją.

Pozdrawiam,

B.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw wrz 16, 2004 10:10 pm

Bez przesady, mozna to bylo tam zostawic, ell.
Ja rozumiem Boginie, troche jak "naszego" Boga. Wiem ze to magiczny swiat i tutaj ingerencja bytow astralnych jest czestsza, ale raczej w sensie, ze ingerje w przypadkach skrajnych, o jakich tu Mitu wspominal, zas nie zajmuje sie pomniejszymi.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

pt wrz 17, 2004 6:15 pm

Co by nie mówić jedno jest pewne: Bogini nie interesuje się błahostkami, poza tym ma całą masę spraw na głowie, więc żeby zainteresowała się nami to trzeba zrobić coś co zrobił dla przykładu Yannick w swojej przeszłości.

Jest jeszcze inna sprawa: czasem Danu może chcieć sprawdzić wierność Wybrańca dając mu możliwość zdobycia dużej sławy kosztem zrobienia czegoś czego bohater nigdy by nie zrobił(np. zabicie kogoś bliskiego kto został nie słusznie okrzyknięty sprzymierzeńcem Sluagh jako próba od Danu). Wtedy Wybraniec powinien pokazać co się dla niego bardziej liczy: metalowa ozdoba na szyi zwana torquestem czy to co w nas najcenniejsze, to co Danu dała tylko nam: Dusza.
 
Awatar użytkownika
Magnez
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 1:35 pm

sob lut 05, 2005 6:27 pm

Ja mam krótkie pytanie. Myśle że ten temat, jest odpowiednim co by go rozstrzygnąć.
Jak rozstrzygnęlibyście następującą sytuację:
Talein (oszust), zdjął torques. Jego uzasadniebnie było następujące:
nie chce służyć Bogini i nie powinienem być wybrańcem. To"błogosławieństwo: to kątwa....
Co byście z taki mzrobili?? :d
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

pn lut 07, 2005 11:15 am

Dali mu się ostro pomęczyć zanim wyzionął by ducha(oczywiście co jakiś dłuższy czas żeby miał nadzieje uniknąć wyroku), chyba że swoim talentem odgrywania postaci przekonał by mnie (jako mg) żebym go jeszcze oszczędził. W każdym razie pomysł dość ekstremalny
 
Awatar użytkownika
Ellentir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 11:57 pm

pn lut 07, 2005 1:41 pm

Postawiłbym go w sytuacji, w której musiałby skorzystać ze swoich mocy, by np. uratować bliskich (czy coś w tym stylu) i dałbym mu szansę "nawrócenia". Ewentualnie w kółko stawiałbym go w nieprzyjemnych (nie dotyczących jednak jego wprost) sytuacjach, w których musi wybierać, czy woli się nie mieszać (i spokojnie oglądać - [tu wstaw to, co ruszy Twojego gracza]) czy też jednak skorzysta z mocy. Niech czuje, że jest herosem, który porzuca swoją drogę. I niech nie będzie to dla niego łatwy wybór.

A jeżeli mimo wszystko nie założy Torquesu? Niech sobie żyje. Jest nikim, wyrzutkiem, do którego nie przyzna się własny klan (w końcu był Wybrańcem, a teraz chce wrócić). Niech zaszyje się w lesie, albo walczy ciężko o przetrwanie w jednym z grodów (nikt nie zatrudni nieznajomego, więc pozostają mu do wyboru albo nie do końca legalne sprawy, albo żebranie).
 
Awatar użytkownika
Thilnen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: śr paź 22, 2003 6:11 pm

pn lut 07, 2005 5:11 pm

Zgadzam się z tym, co napisał Ellentir, ale możnaby też zrobić coś, co pozwoli mu zrozumieć co to znaczy być Wybrańcem i co to znaczy Danu. Niech spotka kobietę, która będzie miała wiele cech Bogini, niech się w niej zakocha, niech odnajdzie w niej kogoś, za kogo warto walczyć i umierać. A potem niech się okaże, że taka kobieta nigdy nie istniała (nikt jej nie pamięta, nigdy nie widział), że to była Bogini, coś jak wizja, zesłana Wybrańcowi. Ale niech pozostanie mu po niej pukiel włosów na pamiątkę...
 
re brut macfergus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 08, 2005 10:59 am

dzieci bogini łączmy się!!!

pt lip 08, 2005 11:41 am

witam
trafilem na to forum całokwicie przypadkowo
a moze nie az tak przypadkowo:)jestem członkiem stowarzyszenie
Kaliscy Wojowie Grodziska Zawodzie
i dowódcą drużyny celtyckiej o dumnej nazwie
WOJOWIE MORIGAN
trafiłem na to forum poprzez te właśnie zaiteresowania.
niestety chodź jestem aktywnym nałogowcem RPG nie grałem nigdy w Poza czsem:( kidyś trza by zacząć
o co mi chodzi:
może na tym forum napotkam ludzi z innych stowarzyszeń tego typu zajmujących się odtwarzanie kultury celtyckiej.poszukuje takich kontaków do współpracy. jako że nie chciałbym zaśmiecać tego forum prosze o ewentualny kontakt na moje gg, które podaje w moim profilu
przepraszam i dziękuje za uwage...

Zdania zaczyna sie wielka litera. Zdania konczy sie kropka. Kolejne posty gwalcace polska pisownie beda kasowane bez powiadomienia. Poza tym ten post nie dotyczy watku, w jakim zostal zalozony. Proponuje dzial Historia, tam mzoesz pisac o odtwarzaniu dawnych realiow. - Seji

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość