Zrodzony z fantastyki

 
Viltharius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 5:47 pm

Jak zacząć?

pn sty 15, 2018 10:30 am

Kochani,

Zwracam się do Was jako do doświadczonego audytorium i chciałbym Wam zadać dwa pytania odnośnie [SESJI RPG]

1) Powiedzcie proszę w jaki podręcznik najlepiej zaopatrzyć się na start. Nadmienię, że interesuje mnie szeroko pojęty klimat (fantasy, średniowiecze, elfy, krasnoludy, miecze itd…). Najlepiej, gdyby przy pomocy podręcznika móc stworzyć postać, nauczyć się wstępnie mechaniki i rozpocząć przygodę.
2) W tym miejscu pojawia się moje kolejne pytanie… Zakładam, że większość przygód będę rozgrywał sam.
Nie mniej słyszałem, że w sieci można znaleźć historie przygotowane konkretnie pod jednego gracza. Znacie może forum/stronę, z której mógłbym takie pobrać?
Ostatnio zmieniony pn sty 15, 2018 11:04 am przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie zbędnego formatowania
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: Jak zacząć?

pn sty 15, 2018 11:03 am

Skoro nie znasz żadnego systemu i nie masz preferencji, to głupio od razu rzucać się na kupno. Poszukaj raczej ekipy (choćby na polterze w dziale szukania drużyny co chwilę ktoś oznajmia, że poszukuje graczy) i zobacz, czy to w ogóle rozrywka dla Ciebie.
Co do 2), masz na myśli granie zupełnie samemu, czy gracz + MG? 
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

Re: Jak zacząć?

ndz sty 21, 2018 8:49 pm

Hmmm wybór podręcznika to trudny temat. Myślę, że ile osób tyle opinii. Pamiętaj, że w sumie każdy system i tak trochę dopasowujesz do siebie. To Ty go kreujesz, dzięki temu nabiera, że tak to ujmę Twoich indywidualnych cech. Ja zawsze cisnąłem w Warhammer Fantasy Roleplay ;)Żaden inny system mnie tak nie wciągnął, a kilka przerobiłem.
Natomiast dla mnie cały fun z gry zawsze płynął z interakcji z pozostałymi graczami (byłem niestety przeważnie MG). W kilka osób gra się fajnie. W dwie MG + gracz jest też okej, aczkolwiek gra traci na kreatywności, dynamice i zamienia się trochę w taką "pracę" ;) mnie najfajniej zawsze grało się w MG + 3 graczy (góra 4).
Jeśli masz na myśli granie całkiem samemu to tego nigdy nie próbowałem w sumie.
Podpiszę się pod zdaniem przedmówcy. Fajnie jest zobaczyć jak to wygląda w ogóle ;) Zanim zdecydujesz czy chcesz grać czy nie. Z drugiej strony zakup podręcznika to też nie jest teraz jakiś majątek chyba. Dawno nie kupowałem w sumie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość