Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr kwie 23, 2003 8:38 pm

d20 Modern to pies? :)
 
Awatar użytkownika
Icarus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 9:07 pm

śr kwie 23, 2003 9:05 pm

Mae Govannen
Raczej co by mag i woj zrobil z tymi z XX wieku :-)
Ale ja osobiscie nie wyobrazam se sesji przy country (trzeba by sprobowac). Ciekawe co to bedzie za soundrack, mam nadzieje ze cos fajnego :-)
Namarie
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz kwie 27, 2003 10:49 pm

Wojownik, mag i bard? Proste: tworza zespol rokowy. Wojownik to ochrona/perkusja, mag gitara basowa/efekty specjalne, bard gitara prowadzaca/wokal :P
 
Alan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 6:34 pm

ndz kwie 27, 2003 11:03 pm

Sesja przy country, np. Neuroshima dziejaca sie w Teksasie i mozna sobie puscic Johnnego Casha albo Alberta Lee cos ;) Jest taki kawalek, ktory jest country ale napisal go Glen Danzig ;>>. Thirteen sie nazywa i wykonuje go J . Cash. Z reszta w wersji Danziga tez istnieje. O ile country niezbyt lubie to moge to czasami sie nadaje do sesji. Otwartym trzeba byc na innosc ;)
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pn kwie 28, 2003 8:05 am

Ja używam muzyki filmowej. Mianowicie siezka dźwiękowa z Conan The Barbarian jest wysmienita na sesję (wspaniałe wzniosłe melodie i spokojne nie tracące na majestatyczności kawałki). Oraz parę innych kawałków jak Carmina Burana lub muzyka z Robin Hooda. Czasem niektóre kawałki Summoning nadają się genialnie do klimatu sesji.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

wt kwie 29, 2003 3:21 pm

ooo muzyka z robin hooda ta to faktycznie fajna jest i pasuje do wielu rodzaji sesji :)
 
Awatar użytkownika
Icarus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 9:07 pm

śr kwie 30, 2003 11:00 pm

Mae Govannen
Ja niedawno zdobylem piosenke z wiedzmina, wiedzmin owszem chala jezeli chodzi o film ale piesenka mi sie podoba :-) juz widze ta sesje gramy se a tu nagle Jaskier ze swa piosenka, jeeee, ale widze ze jeszcze musze uzupelnic swoja adiuteke jezeli chodzi o sesje :-)
Namarie
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

sob maja 03, 2003 11:28 pm

Nie chce bawić sie w moderatora. Ale ten topic nie dotyczy chyba Wiedźmina RPG.

--------------------
edytowane przez Ra-Va

Nephand: Masz rację, usunąłem powyższe posty.
Zygfryd: Chcesz porozmawiać na temat W:GW zapraszam do działu 'Inne Systemy'.
 
Awatar użytkownika
KoStaSZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 10:30 am

pn maja 19, 2003 11:33 am

1Muzyka na sesje? Natruralnie- z gier. Np. do D&D(skrzywienie ;)) pasuje muzyka z Baldur's Gate(1 i 2), Ice Wind, NWN... Znajdzie sie tam wiele rodzajow utworow: od walki, po "noc w miescie". po gwar w tawernie i swist wiatru. W sam raz.
2Moim zdaniem najbardziej rozprasza muzyka, w ktorej ktos cos spiewa ;) - to rozprasza, zwlaszcza, jak rozumie sie slowa (norweski metalOK?)
 
Awatar użytkownika
Mort
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 113
Rejestracja: sob maja 03, 2003 9:12 pm

pn maja 19, 2003 12:24 pm

Muzyka? Tak to jest pewna bolączka MG przed każdą sesją. Ja staram sie zaserwować graczom muzykę która jest mniej popularna i mniej znana by nie bydziła nieporzebnych skojarzań. Najlepszy efekt osiąga się kiedy gracze słyszą dany utwór pierwszy raz w życiu. Konkrety? Jako tło do WFRP mogę polecić Ulver "Kveltsfanger" (nie wiem dokladnie jak to sie pisze) który powinien zostać firmową płytą starego świata. Do tego wykorzystuję różniste kawałki z różnistych źródeł. Poza już wymienionymi świetną kopalnią jest muzyka z anime, a zwłaszcza muzyka pani Yoko Kanno. Godnym polecenia jest utwor "Sadame" z telewizyjnej serii X Clampa.
Z patentów Morta :)
Często korzystam z programu do obróbki dźwięku by, na przykład przyciąć sobie kawałek by zawierał tylko ważny dla fabuły fragment (przydatne szczególnie w wypadku dłuższych zróżnicowanych utworów np: muzyka ze zwiastuna do "dwóch wież" - clint mansell i te sprawy). Na porządku dziennym jest zapetlanie utworów tak by nie było w trakcie niezręcznego przeskoku. Jeden z ciekawszych efektów jaki udało mi się stworzyć ostatnio to zmiksowanie głośnego wiatru (tutaj ukłon w strone Age of Mythology które zawiera mnóstwo różnych odgłosów otoczenia) wraz z cicho brzmiącą gdzieś w tle 'Zimą' Vivaldiego - na pierwszą przygodę we Władcy Zimy w sam raz.

Bzzzzzzz....
 
Awatar użytkownika
Zygfryd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 9:53 am

pn maja 19, 2003 8:09 pm

Muza z gier...hmmmm ja polecam muzyke z Gothic'a2 świetny klimat. :D
 
Awatar użytkownika
COMpot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 30, 2003 5:08 pm

pn cze 30, 2003 5:27 pm

Taaa...jak ktoś chce walnąć na sesji jakąś muzę, to musi być pewien, że gracze to polubią, albo wczują się w klimat. Ponieważ u mnie chodzi bardziej o ponabijanie się z siebie, wystarczy włączyć to na co zgodzi się reszta. Ale dla mojego woja istnym hymnem ostatnio stał się "Shoot me again" z nowej płyty Metalliki...a poleciała w momencie gdy cienie spuściły mnie z 16 do 1 siły.
Ale jak ktoś myśli o dobrej sesji heroi fantasy, to może muza z Majesty?
 
Awatar użytkownika
Zygfryd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 9:53 am

pt lip 11, 2003 8:59 pm

Dobra muza na sesje jest z Herosów 3,jest tam muza na bagna na walke zresztą kto grał ten wie :D :D
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

Neverwinter Nights

pn kwie 05, 2004 9:04 pm

Wedlug mnie na sesje RPG dabra jest muza z Neverwinter Nights, albo dobre TECHNO (zartuje :P)
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pn kwie 05, 2004 10:50 pm

Ja kiedyś grałem z muzyką, ale nam nie wyszło. Ciągle się coś piep...ło, a to jak weszliśmy do krypty to się muzyka z targowiska włączała, a to w karczmie bojowa. Jednym słowem strasznie kiepsko nam to poszło.
Ale i tak uważam, że gra z muzyką jest dużo lepsza do gry bez muzyki. Muzyka szczególnie w czasie walki poprawia klimatyczność.
:razz:
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

Re: Neverwinter Nights

pn kwie 05, 2004 11:14 pm

Melax pisze:
Wedlug mnie na sesje RPG dabra jest muza z Neverwinter Nights, albo dobre TECHNO (zartuje :P)


A dlaczego żartujesz? Czy w części filmów akcji nie ma techno? DOBRE techno to jest świetna muzyka do scen walki i takich tam, bardziej dynamicznych. Niekoniecznie w klimatach sredniowiecza, ale do bardziej wspólczesnych systemów jak najbardziej.
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pn kwie 05, 2004 11:28 pm

Dobrze by mieć całą płytę takiego techno połączonego z np. skrzypcami itd.
Choć osobiście uważam, że do RPG najlepsza jest muzyka z gier czy filmów.
:)
 
Awatar użytkownika
Troskliwy Miś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: czw lut 05, 2004 9:27 am

pn kwie 05, 2004 11:28 pm

Polecam muze ze starego, nieśmiertelnego Conana.
Kiedyś zdażyło nam się grać przy Metallice. Niezapomniany moment: wieś uratowana, wielki zły pokonany, mistrz rozdaje xp a w tle leci "Hero of the Day" :) Do teraz ten kawałek wywołuje uśmiech na mojej twarzy :wink:
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

wt kwie 06, 2004 12:15 pm

A muza z Tormenta???
Czy ktoś wie gdzie ją można dostać???
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

wt kwie 06, 2004 3:25 pm

Ja przewaznie gram w RPG o klimacie ze sredniowiecza wiec dlatego zartowalem z techno :) chodz dobry trance moze byc niezlym podkladem nawet pod klimaty sredniowiecza :P
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

śr kwie 07, 2004 9:57 am

My mamy na sesji kilka płyt jednak najbardziej dajemy i tak z władcą
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

śr kwie 07, 2004 12:09 pm

Ja pisałem co mam.
Muzyka z gry Vampire:TMR (60 utworów) niestety ktoś to musi przełączać a często zapominamy i muza się nudzi.
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

śr kwie 07, 2004 7:20 pm

Ja musze poszukac soundtrackow z filmow Wladca Pierscieni i z Matrix'a (1st, ale tylko niektore tracki).

A dobra muza na sesje (z dreszczykiem) jest muzyka do gry BloodRayne. :spoko: :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

śr kwie 07, 2004 8:37 pm

Isa zrobiłoby niezły biznes jak by wypuścili w np. empikach w dziale z rzeczami RPg płyty z muzyką do RPg i to jakąś naprawę dobrą. Za powiedzmy 10-15zł.
...

Oddzielna płyta by była z muzyką spokojną i z muzyką do walki
:D
 
Awatar użytkownika
Kairon Askariotto
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:51 pm

śr kwie 07, 2004 10:22 pm

Oj cos mi mówi ze tych płyt by było troszku tak, że w efekcie wydało by sie na to "troszku" kasiorki :razz:
 
Awatar użytkownika
Sieman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 21, 2004 3:03 pm

śr kwie 07, 2004 10:38 pm

Ja do sesji używam muzyki z BG2, superaśny jest też soundtrack z draculii. Sesja na wsi z festynami ?-muzyka irlandzka.
 
Awatar użytkownika
Kairon Askariotto
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:51 pm

czw kwie 08, 2004 7:18 am

To my słuchamy muzy z Icewind-a, badź czegoś w stylu Hevii, Mckennitt, Moonspell. Zdarza sie nam posłuchać czegoś ostrzejszego, ale to podczas walki 8)
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

czw kwie 08, 2004 7:59 am

m ja bym powiedział ,że moonspell bardziej pasuje do walki a nie do karczmu np.Ja jestem fanem zespołu wszystkie płyty ma mój brat a ja mp3 i jak chce to se od niego zawsze moge porzyczyć
 
Awatar użytkownika
Phoenix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: czw sty 22, 2004 8:55 pm

czw kwie 08, 2004 8:06 am

U mnie na sesji dominuje muzyka z LotR i Wiedźmina. Szczególnie podoba mi się 21 kawałek z Wiedźmina ( nie wiem jaki tytuł ). Zaje..cie pasuje, gdy gracze idą w nocy przez jakiś las czy ruiny. Do tego dochodzą jeszcze scieżki z gier takich jak Neverwinter nights, Icewind dale i kilku innych.
 
Awatar użytkownika
Sknerus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 29, 2004 10:40 pm

czw kwie 08, 2004 12:15 pm

Nadac na sesje może sie tez muzyka Bal Sagotha. Może nie wszystkie kawałki ale część jest naprawdę niezła.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości