Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ugamas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pt paź 31, 2003 11:20 pm

Re: Jerycho (komentarze)

pn cze 27, 2011 5:03 pm

Potwierdzam, długi weekend był ciężki. A trzeba było poświetować trochę ;)

Właśnie siedzę na postacią. Dzisiaj wyślę.
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

pn cze 27, 2011 5:37 pm

Tutaj od razu wrzucamy opis ze statystykami czy statystyki niet za to opis ?

Weekend pełen wrażeń
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Jerycho (komentarze)

pn cze 27, 2011 5:44 pm

Staty i historyja do mnie na priv, tutaj tylko krótki opis.
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

wt cze 28, 2011 11:05 am

Reiner "Engel" Koehler


Obrazek


Dość wysoki mężczyzna o harmonijnej budowie ciała. Można nawet rzec, że jest żylasty i nieco zbyt szczupły.
Pociągła twarz pokryta niezbyt dbałym 3 dniowym zarostem z wyraźnie zaznaczonym obramowaniem oczu o głębokiej ciepło szarej barwie jedynie jakby od niechcenia muskające wzrokiem otaczające obiekty. Tak jakby nie musiał przyglądać się niczemu aby dostrzec to co go interesuje. Nie robi jednak tego zbyt często. Włosy koloru blond przetykane przedwczesnymi pierwszymi elementami siwizny.
Mówi dość szybko, niekiedy rwąc zdania szczególnie jak jest zdenerwowany. Rzadko się to zdarza nie mniej jednak pewne rzeczy potrafią doprowadzić go do irytacji.
Realista. Jak się ma zesrać coś to może się zesra a może się nie zesra. Ale jak już ma się srać to mamy być na to przygotowani.
Robić swoje. Nie ryzykować niepotrzebnie.
Ma rodzinę i to jest dla niego najważniejsze. To bardzo dobry powód aby nie dać sobie odstrzelić dupy.
Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2011 3:27 pm przez Dabi, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Re: Jerycho (komentarze)

śr cze 29, 2011 1:43 pm

Pisze otwartym tekstem to co zapewne będą wiedzieć ludzie z oddziału ale nie koniecznie reszta świata. ;)

Obrazek
Sloan "Robo" McClannough

Wysoki i jak na standardy wojskowe bardzo chudy facet o pociągłej twarzy, lekko zapadniętych policzkach i często podkrążonych oczach. Sprawia wrażenie wiecznie zamyślonego lub całkowicie obojętnego na otoczenie. Nie odzywa się bez potrzeby, a kiedy to robi to raczej nie owija w bawełnę - jego umiejętności społeczne są na naprawdę niskim poziomie i do tego jest uparty jak muł pancerny. Pochodzi z Irlandii, o czym ewidentnie świadczy silny akcent i charakter. Pod względem zachowania i okazywania emocji (poza lekkimi oznakami złości, jeśli ktoś go zirytuje) bliżej mu do maszyny niż do człowieka - stąd przydomek, który w sumie mu nie przeszkadza i został przezeń zaakceptowany.

Do USA przyleciał w wieku 13 lat na stypendium naukowe, dwa lata później ukończył MIT (równolegle na dwóch kierunkach) w wieku 17 lat zrobił doktorat. Pracował tam do 20 roku życia, kiedy wybuchł na uczelni skandal obyczajowy, z udziałem jego byłego promotora. Wtedy też zniknął z radaru uczelni i mediów śledzących losy młodego geniusza. Trzy lata później pojawił się w jednostce.

Ci, którzy znają go trochę lepiej wiedzą, że ma silnie rozwinięty kodeks moralny, który nie koniecznie pokrywa się z kodeksem prawnym. Jeśli widzi, że coś jest złe i stanowi zagrożenie to po prostu to eliminuje w sposób, który wydaje się mu najlepszy. To w powiązaniu z nieufnością do 'normalnych służb porządkowych' powoduje, że gdyby nie jego geniusz zapewne już dawno siedział by w pace. Szczególnie, że należy do osób, które jeśli pokona się na pięści wrócą z pałką idt. Nie potrafi robić czegoś na pół gwizdka, zawsze angażuje się całkowicie w zadanie którego się podejmie. Jest lekko uzależniony od środków pobudzających.
Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2011 1:43 pm przez Qrchac, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

śr cze 29, 2011 3:16 pm

To postacie póki co do siebie pasują całkiem całkiem :)

Jeszcze dwóch i można zaczynać, bo ciekaw jestem jak się to potoczy. :huh:
 
Awatar użytkownika
Ugamas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pt paź 31, 2003 11:20 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw cze 30, 2011 10:45 pm

Obrazek


Sergeant First Class Lance Petry


Przystojny, średniego wzrostu, dobrze zbudowany, krótko obcięty ciemny blondyn. Z rzadka twarz przyozdabia olśniewający perłowo-biały uśmiech. Jednak ten prawie nigdy nie pojawia się na dwudziestodziwięcioletniej twarzy szkolnej gwiazda futbolu. Lance zachowuje się jak stary zgorzkniały dziad, dając do zrozumienia, że życie odcisnęło swoje piętno na sierżancie. Petry niewiele mówi o sobie i swojej przeszłości, jednak z urywków jakie przekazał swoim towarzyszom z oddziału dało się złożyć smutną historię.
Lance Petry, inteligentny, zdolny, patriota, świetny rozgrywający w uniwersyteckiej lidze futbolu. Kochający mąż i ojciec wtedy jeszcze nie narodzonego dziecka, po zamachach z 11 września i ukończeniu studiów inżynierskich postanowił wstąpić do Armii. Jego nieprzeciętne zdolności szybko zaprowadziły go aż do słynny Zielonych Beretów. Wkrótce jednak historia zaczyna się komplikować, po kilku turach w Afganistanie i tajemniczemu wypadkowi w którym zginał przyjaciel Lamce'a, Petry został wydalony ze służby w Armii, prawdopodobnie również porzucił swoją rodzinę. Zbiega się to w czasie z uaktywnieniem się mocy, którą posiada. Po ponad rocznym życiu w cieniu Lance trafił do DOW.

Petry wydaje się świetnym żołnierzem znającym się na swojej robocie. Nie narzeka i sumiennie wykonuje rozkazy stawiając życie kolegów i misję zawsze na pierwszym miejscu, czasami aż za bardzo nie dbając o własne jestestwo. Dobrze radzi sobie z ładunkami wybuchowymi. Jego moc to pirokineza i ogólna kontrola ognia. Wyraźnie jednak nie przepada za specjalnym umiejętnościami jakie posiada i traktuje je bardziej jak karę niż błogosławieństwo. Małomówny i czasami niezbyt przyjemny pozostaje jednak żołnierzem profesjonalistą.


Moc: Pirokineza i kontrola ognia. Jego możliwości są praktycznie nieograniczone, jednak, co daje sie zauważyć, obkupione poważnym konsekwencjami. Nadużywanie mocy powoduje u niego napady agrsji, epizody paranoidalne, blackouty kiedy sam nie potrafi kontrolować swojego działania. Co własnie było powodem wydalenia go ze służby. Dodatkowo fizyczne 'efekty' są różne mało przyjemne. Od krwotoku z nosa, oczu, uszu, przez bóle głowy, paraliż nerwowy rożnych partii ciała, niewrażliwość lub nadwrażlowść na ból.
Ostatnio zmieniony czw cze 30, 2011 10:59 pm przez Ugamas, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Jerycho (komentarze)

pt lip 01, 2011 5:16 pm

Gottri, wyłam się i zagraj czarnuchem... ładnie ptosię :wink: .
 
Awatar użytkownika
Ugamas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pt paź 31, 2003 11:20 pm

Re: Jerycho (komentarze)

sob lip 02, 2011 11:32 pm

Rodriguez pisze:
Gottri, wyłam się i zagraj czarnuchem... ładnie ptosię :wink: .

Przecież czarny zawsze ginie pierwszy ;)
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

ndz lip 03, 2011 11:27 pm

Przecież czarny zawsze ginie pierwszy ;)


Jak jest politycznie poprawnie to może przeżyć jako jedyny.

Co więcej ma osłonę jakąś tam ^^
Najwyżej będziemy mieli się za kim chować. :-)
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Jerycho (komentarze)

ndz lip 03, 2011 11:38 pm

My tu gadu-gadu, a Qrchac i Gottri jeszcze mi mechy nie dosłali.
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 07, 2011 10:35 am

Gottri, masz czas do soboty. Jeśli nie dostanę historii i mechaniki postaci, zaczynamy bez Ciebie.
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 07, 2011 9:34 pm

Ja wybywam na weekend jakoś tak jutro. I nie za bardzo będę miał dostęp do sieci.
Na tygodniu już normalnie :)

Mam nadzieję, że zaczniemy ;-)
 
Awatar użytkownika
Ugamas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pt paź 31, 2003 11:20 pm

Re: Jerycho (komentarze)

wt lip 12, 2011 1:41 pm

I jak tam? Zaczynamy?
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Jerycho (komentarze)

wt lip 12, 2011 6:22 pm

Zaczynamy (w sumie to już zaczeliśmy :wink: ). Gottri nie daje znaku życia, więc gramy bez niego.
Ugamas - Wiedźmina dziś już niestety nie zdążę wrzucić. Zaczniemy jutro. Wybacz, siła wyższa :/
 
Awatar użytkownika
Ugamas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pt paź 31, 2003 11:20 pm

Re: Jerycho (komentarze)

śr lip 13, 2011 9:51 pm

Rodriguez, nie odpisałeś mi w kwestii wyposażenia. Daj znać co i jak, może jakieś wytyczne?
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

śr lip 13, 2011 10:39 pm

Ugamas pisze:
Daj znać co i jak, może jakieś wytyczne?
Ja dostałem takie wytyczne, że nie będzie dopuszczone granie mechem. Czyli w granicach wyposażenia konwencjonalnego raczej nie będzie problemu.
U mnie póki co wygląda to tak:
VSS Vintorez: Snajperka na mniejszą odległość i z ukrycia
GOL Sniper Magnum: Snajperka jeśli będą większe odległości, czyli raczej zostanie w śmigłowcu
M1911: broń krótka
USAS 12: broń na zwarcie

W sumie jestem otwarty na wszelkie propozycje jeśli chodzi o wyposażenie. Macie jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony śr lip 13, 2011 10:40 pm przez Qrchac, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

śr lip 13, 2011 10:48 pm

To ja w podobnym tonie się wyposażyłem. Jako medyk uznałem, że lżejszą broń mam na stanie.

Pistolet maszynowy z rodziny H&K MP 5 albo (zdecydowanie chętniej) H&K MP 7 jako broń główna

Shotgun SPAS 12 broń dodatkowa

Glock 17 jako broń boczna

Targam jeszcze medykamenty i różne takie rzeczy.

Weź aby nas uzupełnić szturmówkę jakieś M 16 ;) No i ze 2 granaty ;) + pistolet i będzie gitara.

Pancerze mamy pewno standardowe i tak opisałem. Z niedalekiej przyszłości lekki pancerz.
Ostatnio zmieniony czw lip 14, 2011 8:12 am przez Dabi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 12:04 am

Dabi pisze:
Weź aby nas uzupełnić szturmówkę jakieś M 16
Jako szturmówkę to bym chyba zamiast M16 brał G3, ma dużo mocniejszego kopa, ale w sumie nie można pod niego podczepić granatnika.
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 8:09 am

Jako szturmówkę to bym chyba zamiast M16 brał G3, ma dużo mocniejszego kopa, ale w sumie nie można pod niego podczepić granatnika.


No można wsadzić w sumie.
Chociaż to na mechanice SWEX nie będzie czynić różnicy i poza tym broń jest produkcji nie amerykańskiej ;) A my w Wuja Sama robimy.

Chociaż z drugiej strony możemy być wyposażani indywidualnie w lepsze - niemieckie produkty. H&K to standard dla SMG to czemu nie szturmówka. :-)

Chociaż ja dla siebie wybrałbym FN P 90 ale to trzeba byłoby jakoś rozwiązać mechanicznie. Fajna i nietypowa broń.
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 10:11 am

Jesteśmy jednostką specjalną więc podejrzewam, ze sprzęt możemy mieć dowolny z każdego regionu świata. Poza tym i tak wszystko jest robione na Tajwanie ;)
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 10:21 am

Wybaczcie wtrącenie się nie do swojej sesji, ale temat zszedł na broń współczesną.
Ze swojej strony polecałbym jednak M16A4 (w wersji z kolimatorem, np. CQB) albo M4A1 (m16 jest trójstrzałowy, a m4 automatyczny, ale do m16 mam szczególny sentyment, bo jak ma się celne oko to daje do wiwatu).
Ewentualnie na krótszy dystans (bullpup) ACRa albo L85.

A jeśli mowa o "kopie" to zdecydowanie moim faworytem będzie FN FAL (ściślej w obecnie najnowszej wersji, czyli L1A1). Co prawda samopowtarzalny, ale szybkostrzelność wyższa niż w przypadku G3.

:)
Ostatnio zmieniony czw lip 14, 2011 10:21 am przez Liverrin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 10:42 am

To nie będzie miało takiego znaczenia ;)

Gra nie pozwoli oddać tych detali tak jak to jest chociaż z drugiej strony to fajnie jest się wyposażyć w coś porządnego.

To jakby to tak miało być, że sprzęt wybieramy to ja bym chciał :)

FN P90 http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_FN_P90jako pistolet maszynowy (lub H&K MP 7 http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_MP7 )

A jako pistolet FN Fiveseven http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_FN_FiveseveN Cudowny jest :razz:

Ale to nie ma takiego znaczenia. Myślenie się bardziej przyda bo Nas potwory zeżrą :huh:
 
Awatar użytkownika
Ugamas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pt paź 31, 2003 11:20 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 11:56 am

Rzucacie we mnie starociami z poprzedniego wieku ;) Myślę że nowoczesne połączenie lini EMek z niemiecką precyzja sie nada:

HK 416 albo HK417, broń skonstruowana przede wszystkim z myślą o amerykańskich jednostkach specjalnych.

Ale ja tu nie o detale pytałem. Bardziej czy mamy biegać w wojskowych mundurach czy jakiś lokalnych fatałaszkach i na ile bogato mozemy się wyposażyć ;)

Lance ogólnie świetnie radzi sobie z ładunkami wybuchowymi. Więc wezmę tyle C4, min, granatów itd ile się da ;)

Rodriguez się nie odzywa to mu poprostu podeśle co wymyślę i najwyżej wywali połowę.
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 12:04 pm

Misja zapewne bojowa. Lokalne fatałaszki szmatogłowych byłyby wspomniane wcześniej. Nie wiem po co nam zresztą miały by nam być potrzebne.

I tak nie znamy języka lokalnego więc co tam.

A co do tych kwestii uzbrojenia to detale ja jestem zwolennikiem rozwiązań FN. Kto inny weźmie M 16 a wyjdzie na w sumie to samo bo system nie jest tak dokładny.

Miotacza ognia nikt nie zabiera bo ktoś już za to umie robić.

Długo czekaliśmy na sesję to teraz każdy już na grę nastawiony. :)
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

Re: Jerycho (komentarze)

czw lip 14, 2011 1:47 pm

Ugamas pisze:
Rzucacie we mnie starociami z poprzedniego wieku ;)

Pogardziłbyś FALem w swoich rękach? :wink:

Zapewne w systemie gry to nie zrobi różnicy, bo mechanika jak sądzę nie jest na tyle szeroka, żeby zróżnicować chociażby pistolety maszynowe (np. p90) i karabiny (np. ak-47), chyba, że dojdzie drobna inwencja ze strony mistrza gry. :)

Ja tym czasem znikam i życzę miłej rozgrywki (wartkiej akcji, bo czytam :P).
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Jerycho (komentarze)

pt lip 15, 2011 5:58 pm

Sorry że dopiero odpisuję, ostatnio więcej mnie nie ma w domu niż jestem. Co do wyposażenia, to naprawdę mnie to rybka. I tak wszyscy umrzecie :wink: . Nie chcę oczywiście, byście zbytnio popuścili wodze fantazji i wyjechali z helikoptera w jednosobowych czołgach. Ładne, jednolite, mogą być nawet tycio, tycieńko futurystyczne (w końcu kto wie, nad czym pracują obenie Amerykanie?) uniformy, owszem. Ale nie mechy. Broń jakakolwiek.

A propos uniformów właśnie, dogadajcie się co do ich właściwości i plusów do Obrony. To jedyne moje zastrzeżenie jeśli chodzi o jakość ekwipunku.
Ostatnio zmieniony pt lip 15, 2011 6:22 pm przez Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ugamas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 223
Rejestracja: pt paź 31, 2003 11:20 pm

Re: Jerycho (komentarze)

sob lip 16, 2011 9:28 am

Pogardziłbyś FALem w swoich rękach?

oczywiście, że nie :) Swoją drogą tego dnia byłem pierwszy raz na strzelnicy. Strasznie fajna zabawa.

Co do pancerzy to myślę, ze bez szaleństw, jakieś trochę lepsze niż zwykły kevlar i bez jakiś takich falloutowych idiotyzmów w stylu metalowe zbroje czy pancerze wspomagany. A mechanicznie to spojrzę w domu.

Ekwipunek w końcu podeślę dzisaj popołudniu ;) Teraz siedze w pracy a tu tak raczej z neta nie powinienem korzystac, takze post w sesji tez skromny).

EDIT:
Nie za bardzo się znam ale ten podręcznikowy Kevlar chyba i tak jest stosunkowo dobry.
Wyposażenie leci na PW.
Ogólna uwaga: uważam za oczywiste, że mamy jakiś rodzaj osobistych radiostacji i headsetem itp, do komunikacji w ramach drużyny w razie jak się rozdzielimy. Jeśli to nie oczywiste to dopisywać Panowie :)

Gottri do nas dołączy czy słuch po nim zaginął?
Ostatnio zmieniony sob lip 16, 2011 5:53 pm przez Ugamas, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Jerycho (komentarze)

sob lip 23, 2011 10:40 am

Rodriguez poprosił mnie, żeby przekazać, że przeprasza za nagłe zniknięcie, ale jest odcięty od sieci i będzie tak najprawdopodobniej jeszcze tydzień. Jak już wszystko wróci do normy to ruszymy z kopyta ;)
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Jerycho (komentarze)

pn sie 01, 2011 11:08 am

Urlop, urlop i po urlopie, a że - nieszczęsnym trafem - poprzedziły go problemy z netem, nie miałem jak Was uprzedzić o swojej nieobecności, za co soczyście przepraszam :wink: . Za parę chwil wrzucę kolejne posty do Jerycho i solówki wieśka. Jeśli nie zdążę teraz (wkrótce wybywam do roboty), zrobię to po powrocie, późnym wieczorem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości