Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Kalashtar

pn cze 20, 2005 10:51 am

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć historię Kalashtarów? Jakoś niezakumałem do końca, o co chodzi. Wiem, że walczą z jakąś inną rasą, która powstała tak jak oni, ale moja wiedza jest bardzo wyrywkowa i bardzo szczątkowa.

Ps. Rozpiska rasy tutaj.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pn cze 20, 2005 6:41 pm

Sytuacjê podam do¶æ ogólnie (szczegó³y, je¶li chcesz, mogê uzupe³niæ pó¼niej). Od dawien, dawna porz±dek ¶wiata duchów quori oparty by³ o mrok (¦ni±cy Mrok). Porz±dek ten zosta³ jednak wstrz±¶niêty odkryciem dokonanym przez jedn± z quori, której uda³o siê dowiê¶æ, ¿e ¶wiat snów oparty jest na cyklach. Owa quori zaczê³a wiêc prowadziæ badania, maj±ce doprowadziæ do przej¶cia z mrok w ¶wiat³o (st±d m.in. ¦cie¿ka ¦wiat³a - g³ówna religia kalashtarów). Do badañ tych przy³±czy³o siê paredziesi±t innych duchów quori o podobnym ¶wiatopogl±dzie. Dzia³alno¶æ ta niespecjalnie spodoba³a siê ka¶cie rz±dz±cej, tote¿ wkrótce ruch ¦cie¿ki ¦wiat³a pad³ ofiar± prze¶ladowañ. Taki obrót spraw zmusi³ kalashtarów do ucieczki (nie to ¿eby mo¿na ich by³o zabiæ - duchy quori s± nie¶miertelne - ale perspektywa niekoñcz±cych siê tortur raczej nikomu by nie przypda³a do gustu). Pocz±tkowo zjednoczenie siê z lud¼mi okaza³o siê niemo¿liwe i dopiero po nawi±zaniu kontaktu z zakonem mnichów maj±cym siedzibê w Adarze uda³o siê przeprowadziæ pe³n± fuzjê - udzia³ wziê³o w niej (chyba) 60 duchów quori, od których bior± siê obecne "rodziny" lub linie. Niespodziank± by³ fakt, i¿ potomkowie tych mnichów tak¿e powi±zani byli z owymi duchami quori. Tak powstali kalashtarowie.
Jaki¶ czas pó¼niej pozosta³ym duchom quori uda³o siê doprowadziæ do:
-wybuchu wojen pomiêdzy pañstwami kontynentu Riedry i
-"wyhodowania" ludzi zdolnych do pe³nienia funkcji no¶nika dla duchów - Zainspirowanych
Wi±¿±c siê z owymi lud¼mi, przedstawiciele ¦ni±cego Mroku doprowadzili do zjednoczenia sk³óconych pañstewek, przez co uda³o im siê zyskaæ absolutn± w³adzê na obszarze prawie ca³ej Riedry (z wyj±tkiem Adaru znaczy siê). Wszystko to za¶ po to by ostatecznie wyeliminowaæ kalashtarów. Póki co najwiêkszym ich sukcesem w tym polu by³o ca³kowite wyeliminowanie linii pochodz±cej od za³o¿ycielki ¦cie¿ki ¦wiat³a.

Mam nadziejê, ¿e niczego nie pokrêci³em - je¶li tak, to poprawiê przy najbli¿szej okazji.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pn cze 20, 2005 8:53 pm

Owych uciekinierów było dokładnie 67. Warto również zauważyć, że kolejne pokolenia kalasharów miały coraz słabszy związek z rebelianckimi quori. Najprawdopodobniej było to spowodowane "rozmywaniem się" osobowości pojedyńczego quori między setkami kalashtarów z tej samej linii / "rodziny". W chwili obecnej standardowy kalashtar dziedziczy od quori jedynie ogólny profil psychologiczny, garść wspomnień/przebłysków oraz niewielkie zdolności psioniczne. W porównaniu z premiami jakie zyskują Inspired poprzez opętanie przez quori jest to nic. Doliczając do tego fakt, iż Inspired władają obecnie całym kontynentem opór kalashtarów może się ograniczyć jedynie do desperackiej walki o przetrwanie. Mnisi konteplujący z zakonach Adaru, czy też praktykujący ścieżkę cienia na drogach i bezdrożach dawnego królestwa Galifara - wszyscy oni walczą w sekretnej wojnie w nadziei, że ostatecznie nastanie era światła. Być może jeśli uda się wyszkolić odpowiednią ilość elitarnych atawistów (PrC skupiająca się na pogłębianiu więzi z Quori) to uda się choć nieznacznie przechylić szalę zwycięstwa na korzyść kalashtarów?
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr cze 22, 2005 6:09 pm

Byæ mo¿e je¶li uda siê wyszkoliæ odpowiedni± ilo¶æ elitarnych atawistów (PrC skupiaj±ca siê na pog³êbianiu wiêzi z Quori) to uda siê choæ nieznacznie przechyliæ szalê zwyciêstwa na korzy¶æ kalashtarów?


jako ciekawostkê dorzucê informacjê, i¿ w jednym z pomys³ów na przygodê pojawia siê kalashtar twierdz±cy, i¿ jest potomkiem za³o¿ycielki ruchu ¦cie¿ki ¦wiat³a (tej samej, której liniê ¦niaæy Mrok ca³kowicie wybi³). Je¶liby to by³a prawda, ów kalashtar powinien mieæ moce porównywalne z mocami Zainspirowanych, gdy¿ by³by jedynym "no¶nikiem" tego konkretnego ducha quori.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

wt wrz 27, 2005 9:31 pm

Taki obrót spraw zmusi³ kalashtarów do ucieczki

Literówka.
"Taki obrót spraw zmusi³ quori do ucieczki."
Dopiero po po³±czeniu quori z ¿ywym humanoidem, powstaje jedno¶æ (o dwóch to¿samo¶ciach) - kalashtar. S³owo kalashtar pochodzi z jêzyka Quor, a oznacza "wandering dreams", czyli "wêdruj±ce sny".

Pozdrawiam
Filio
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr wrz 28, 2005 12:42 am

Literówka.


¿adna literówka. Napisa³em "kalashatarów", a w domy¶le "przysz³ych kalashtarów" Nie czepiaj siê a¿ takich detali (nic nie wnosz±c do dyskusji).

Do notki poni¿ej: 8O ale¶ siê uczepi³. Wydaje mi siê, ¿e to co tam napisa³em by³o do¶æ jasne, gdy¿ nikt za wyj±tkiem Ciebie siê nie czepia³. Poza tym miêdzy quori uciekaj±cymi z Dal Quor, a kalashtarami ró¿nica jest prawie ¿adna, gdy¿ ka¿dy z kalashtarów nosi w sobie cz±stkê jednego z tych quori.
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

śr wrz 28, 2005 6:08 pm

To nie pisz w domy¶le, bo ludzie nie obyci z tym ¶wiatem nie bêd± w pe³ni wiedzieli, o co tak naprawdê chodzi. Nie mów, ¿e nic nie wnoszê do dyskusji, albowiem poprawi³em twój b³±d.

Pozdrawiam
Filio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości