Zrodzony z fantastyki

 
Armando
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 24, 2012 4:02 pm

Kalejdoskopowe oko - sharingan

śr mar 28, 2012 11:43 am

Opis
Jest to sztuczne oko, które by działało należy operacyjnie umieścić w oczodole (leczenie ST 25, zabieg trwa 1k4godzin, bez względu na sukces czy porażkę powoduje 3k6 obrażeń).
Oko ma czerwoną źrenice z 3 czarnymi łezkami (chyba większość osób wie jak wygląda sharingan, http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... h3knYUIk5c).

Działanie
Oko ma kilka właściwości, z których podstawową jest to, że można dzięki niemu widzieć (normalny, ludzki poziom wzroku), dodatkowo można 3x dziennie wykorzystać jego specjalne właściwości (3x tą samą, 3 różne po razie itp), aktywacja każdej z nich to akcja standardowa, nie powodująca okazyjnych ataków, zdolności wpływające na innych to ataki wzrokowe o zasięgu 9m (złe warunki oświetleniowe, mgła, zamknięcie oczu przez przeciwnika blokują działanie, chociaż próba ataku wlicza się w limit dziennych użyć):

- Mistyczny wzrok - czas działania 5min, reszta jak w PG
- Sugestia (wola, ST 14) - atak wzrokowy zasięg 9m, opis w PG
- Hipnotyczny wzór (wola ST 13) - istoty w stożku o promieniu 9m, jak atak wzrokowy, poz. czarującego 5, reszta jak w PG

Każde wykorzystanie specjalnej zdolności powoduje wyblaknięcie 1łezki (odnawiają się one w pełni po 6 godzinach snu, ewentualnie można zasłonić oko materiałem na 6 godzin), po wyblaknięciu ostatniej łezki oko staje się "ślepe" (postać otrzymuje karę -2 do ataku, spostrzegawczości i wszystkich czynności opartych na wzroku) aż do odnowienia. Jeśli postać ma wszczepione dwoje oczu (limit mocy każdego oka wykorzystywany jest osobno) i w pełni wykorzysta ich moce to staje się całkowicie ślepa aż do odnowienia.

Bohater 11 i więcej poziomu może przebudzić potężniejsze ("zakazane") moce drzemiące w oczach (w każdym oku może zostać "przebudzona" TYLKO JEDNA specjalna zdolność np. postać z dwoma wszczepionymi oczami może przebudzić w lewym widzenie prawdy, a w prawym widmowego zabójce), można korzystać z zakazanych technik niezależnie od dziennego limitu dla specjalnych moce oka, ALE TYLKO dopóki aktywna pozostaje wciąż chociaż jedna łezka danego oka.
DODATKOWO korzystanie z zakazanych technik bardzo obciąża organizm, każde wykorzystanie zakazanej techniki wiąże się z tymczasową utratą 1k3 budowy (odzyskiwanie budowy następuje w normalnym tempie, bez względu na odnowienie mocy oczu). Poziom czarującego w przypadku zakazanych technik = poziom postaci.
Zakazane techniki to:

- Widzenia prawdy, jak w PG
- Zdominowanie osoby (wola ST 17), atak wzrokowy 9m, reszta jak w PG
- Widmowy zabójca (wola, częsciowo wytrwałość ST 16), atak wzrokowy 9m, reszta jak w PG

Cena
Nie za bardzo mam pomysł na cenę (gdzieś 20-40k, moce dość silne, ale wykorzystanie ich wiąże się ze sporym ryzykiem), przedmiot rzadki (tajniki tworzenia zna tylko jedna grupa magów-zabójców), zdobycie powinno być raczej wyjaśnione fabularnie.

Uff, moja pierwsza praca twórca na tym forum, czekam na komentarze.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2012 11:45 am przez Armando, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Ureus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt sie 30, 2011 8:11 pm

Kalejdoskopowe oko - sharingan

śr maja 16, 2012 6:09 pm

Niezłe co prawda w DeDeki nie gram od lat ale ten przedmiot jest spoko. Podoba mi się system ślepnięcia i utraty budowy. Wypadało by dodać system tworzenia w tym potrzebną ilość PD. Myślę że totrochę przesadzone łączenie różnych uniwersów ale sam przedmiot jest fajny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość