Zrodzony z fantastyki

Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Kampania w czasach Netherilu albo wcześniejszych

pn maja 11, 2009 10:04 pm

Witam!

Zamierzam prowadzić kampanię (konkretnie Age of Worms) w Krainach w dalekiej przeszłości (co najmniej tysiąc lat przed timeline'em edycji 3.5). Jest tam wszystko co w Krainach lubię i nic, czego nie lubię (Harfiarze, Mystra nr 3, Stalin Dolin itd.). Czy ktoś, lepiej znający ten świat, mógłby mi zaproponować, gdzie umieścić kampanię? Zależy mi na takim czasie i miejscu, żeby było to ciekawe i obfitujące w zahaczki na przygody.

Co do samej kampanii - torilowa wersja Age of Worms zakłada plan Jergala, który poprzez oddanie mocy Mrocznej Trójcy chce zawładnąć Faerunem. Wiem, że np. w czasach Netherilu był jeszcze samodzielnym bóstwem, ale to wydarzenie mogę przesunąć tak, aby odpowiadało mojej kampanii.

I przy okazji, czy moglibyście polecić podręczniki przydatne do takiej kampanii, z 2 albo 3 edycji?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn maja 11, 2009 10:14 pm

To może w Netherilu? :)
Troszeczkę informacji o nim jest w w podr. Zapomniane Krainy. W ogóle historii tam trochę jest, więc może się przydać.

A skoro już mowa o 2 edycji. Skoro nie są już w sprzedaży, to można je ściągnąć np. ze strony wydawnictwa?

EDIT:
Albo wcześniejszych czasach na terytorium Netherilu! Siedem rybackich wiosek (przyszły Netheril), elfie królestwo i hordy orków. Czego więcej chcieć?

Zireael, dziękuje za informacje :) Byłem przekonany, że komercja zaszła dalej.
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 6:46 pm przez Froger, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 12, 2009 5:17 pm

Podręczniki ze strony wydawnictwa możesz.
Znakomite o Netherilu są Netheril: Empire of Magic i How the Mighty Are Fallen, oba do ściągnięcia stamtąd.

Awatar użytkownika
-Drizzt-
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz maja 17, 2009 8:45 pm

Tak to raczej są stare dobre czasy kiedy elfów było potęge więcej niż ludzi a więc Netheril lub też jakaś nieokreślona pionierska osada na terenie przyszłego Implitur albo Wrót Baldura która zmaga się z przeciwnościami losu.

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz maja 24, 2009 10:31 am

Albo obecny Rashemen granice dwóch potężnych imperiów Raumatharu i Narfell, lub staroztny Imaskar.