Zrodzony z fantastyki

 
Niespo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 14, 2014 10:04 pm

Kapłan - święty symbol do odegnania, a broń

wt paź 14, 2014 10:13 pm

Witam serdecznie, jestem nowy na forum, nęka mnie jedno pytanie od jakiegoś czasu i w żadnym z podręczników nie znalazłem na nie odpowiedzi. Chodzi mi o to, czy święty symbol, może być używany i umieszczony, dajmy na to: na włóczni? I czy mogę dzięki temu, wykonywać test odegnania przy jej pomocy? Powiedzmy że mam włócznię i znajduje się na niej symbol Pelora - słońce. Bo marnowanie wolnej ręki dla symbolu, który równie dobrze może znajdować się na tej przykładowej włóczni, jest dla mnie bez sensu. Proszę o pomoc. pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony śr paź 15, 2014 8:16 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Kapłan - święty symbol do odegnania, a broń.

śr paź 15, 2014 6:09 pm

Pędzę z pomocą.
Generalnie nie, to element balansu. Święty symbol to konkretny przedmiot i tyle.
Ale: w podręczniku Dungeonscape istnieje modyfikacja pancerza lub tarczy Sanctified. Kosztuje to 50 sz, skutkuje wyryciem symbolu na danej części ekwipunku, dzięki czemu staje się koncentratorem objawień. Jeśli Twój MG uzna, że skoro święty symbol jest koncentratorem objawień potrzebnym do rzucania czarów, to i w odegnaniu chodzi o koncentrator - to wtedy problem rozwiązany. Należy się jednak zastanowić, czy kapłan potrzebuje jeszcze więcej ułatwień? :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość