Zrodzony z fantastyki

 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz lip 11, 2004 5:16 pm

<!--QuoteBegin-Morog+-->
Morog pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />"Zaprawdę powiadam Ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w raju" powiedział wg, Biblii Jezus <br />do jednego z ukrzyżowanych z nim łotrów <br />i na tym opieram moje twierdzenie <br />mowie oczywiście o religii katolickiej, bo ta wyznaje <br />
<br /> <br />Znam ten cytat, ale co to ma do rzeczy? Jezus był Synem Bożym, wiec miał prawo decydowania, kto będzie zbawiony a kto nie. Potwierdzasz moje słowa o wyłączonym prawie Boga do tego. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Morog+-->
Morog pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />w krajach arabskich turystyka jest jednym z bogactw <br />wiec turysta rzeczywiście tam jest bezpieczny <br />zastanowiłeś się czy bezpieczny jest tubylec?
<br /> <br />Mój ojciec nie był tam turystą, tylko pracował. Zaś cała turystyka na Półwyspie Arabskim sprowadza się raptem do dorocznych pielgrzymek do Mekki. Jestem też pewien, że Saudyjczycy czy mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich są tak samo bezpieczni jak "turyści".
 
Morog__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1332
Rejestracja: czw kwie 25, 2002 7:57 pm

ndz lip 11, 2004 5:49 pm

Matis99 <br /> <br />wybacz, ale nie bedê tu robi³ lekcji religii <br />nie ma do tego powo³ania <br />przyjmij poprostu ¿e nie rozumiesz tego fragmentu <br />mo¿e kto¶ inny Ci wyt³umaczy? (np. Duncan laird McLean) <br /> <br />co do krajów arapskich to moj kierowca z zespo³u <br />wiele lat budowa³ tam drogi <br />i mowi co¶ zupe³nie innego na temat bezpieczêstwa
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

ndz lip 11, 2004 5:49 pm

Nie mo¿na przywróciæ kary ¶mierci w Polsce ze wzglêdów politycznych-zostaliby¶my wtedy wykluczeni z Rady Europy. To tylko zagranie PiSu aby odebraæ procenty, które odebra³a im LPR. <br />Osobi¶cie jestem za elimnacj± jednostek szkodliwych, nie widzê powodu by nagradzaæ przestêpstwo darmowym jedzeniem,opiek± zdrowotn±,mieszkaniem itp-rzeczami na które wielu innych ludzi ciê¿ko pracuje. <br />Jestem te¿ za tym by moderatorzy z³±czyli ten temat z pierwotnym tematem o karze ¶mierci-gdy¿ jestem pewien ¿e wszystkie argumenty siê bêd± powtarzaæ : <br />http://www.dnd.pl/viewtopic.php?t=3352 <br /> <br />
Do¿ywocie jak dla mnie jest naprawdê lepszym rozwi±zaniem.
<br />Brawo ! Wygrana na kole fortuny ! Jan Kowalski ca³e ¿ycie tyra³ by mieæ kawalerkê, nêdzne ogrzewanie i kiepskie jedzenie. Adam Kowalski by³ sprytniejszy -zamordowa³ staruszkê i dano mu komfortow± kawalerkê z ogrzewaniem(bo jest izolowany), urozmaicony posi³ek, telewizor, si³owniê i opiekê zdrowotn±. <br />Absurd. <br />A przecie¿ móg³ pos³u¿yæ spo³eczeñstwu-tak jak w Chinach mo¿na by od niego pobraæ organy na rzecz potrzebuj±cych. <br /> <br /> <br />
A Inkwizycja i palenie na wolnym ogniu, ¶redniowieczne tortury,
<br />W wiêkszo¶ci mit wrogiej Ko¶cio³owi propagandy. <br />
Dopiero gdy ojciec jednej z zabitych kobiet powiedzia³ mu: "przebaczam Ci", ten morderca siê rozp³aka³...
<br />Gdybym by³ panienk± ze szkó³ki niedzielnej to mo¿e bym siê wzruszy³... <br />
<br /> Niedawno s±d brytyjski skaza³ stuletniego mê¿czyznê na rok resocjalizacji za to ¿e zabi³ on swoj± ¿onê z mi³o¶ci
<br />Zachodnia Europa jest znana z tolerancji wobec morderców i dewiantów-patrz sprawa kanibala w Niemczech. <br /> <br />
Na szczê¶cie polskie prawo jest jeszcze trzymane w ryzach przez resztkê ludzkich uczuæ.
<br />I dlatego jest tak skorumpowane. <br /> <br />
Ka¿demu nale¿y daæ chocia¿ cieñ szansy na poprawê.
<br />A jakie¶ argumenty na rzecz tego naiwnego stwierdzenia ?
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz lip 11, 2004 5:59 pm

<!--QuoteBegin-Morog+-->
Morog pisze:
<!--QuoteEBegin-->Matis99  <br /> <br />wybacz, ale nie bedę tu robił lekcji religii <br />nie ma do tego powołania <br />przyjmij poprostu że nie rozumiesz tego fragmentu <br />może ktoś inny Ci wytłumaczy? (np. Duncan laird McLean) <br />
<br /> <br />Naprawdę, masz świetne argumenty. Nie jesteś w stanie poprzeć swojego twierdzenia, więc zarzucasz rozmówcy niewiedzę, nieuctwo i ogólną ciemnotę. Na dodatek, nie jesteś w stanie pojąć tego, że ktokolwiek może w inny sposób rozumieć Pismo Święte. <br /> <br />Za lekcje religii dziękuje - nie jestem katolikiem i szczerze mówiąc, mało mnie to obchodzi jaka jest w tej sprawie oficjalna doktryna Kościoła Katolickiego.
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

ndz lip 11, 2004 6:36 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />
Każdemu należy dać chociaż cień szansy na poprawę.
<br /> <br />A jakieś argumenty na rzecz tego naiwnego stwierdzenia ?
<br /> <br />Bo nawet najgorszy morderca, porywacz i gwałciciel, ciągle pozostaje istotą ludzką. Co prawda z nikłą moralnością, ale nie znaczy to że nie zasługuje na szansę poprawy. Kara śmierci jest jedynie ukojeniem żądzy zemsty, (która IMO jest uczuciem prymitywnym) dla rodziny pokrzywdzonych i nie rozwiązuje żadnego problemu, poza zdjęciem przestępcy z tego "łez padołu" Takie jest moje naiwne pojmowanie tej sprawy.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

ndz lip 11, 2004 6:44 pm

Bo nawet najgorszy morderca, porywacz i gwa³ciciel, ci±gle pozostaje istot± ludzk±. Co prawda z nik³± moralno¶ci±, ale nie znaczy to ¿e nie zas³uguje na szansê poprawy. Kara ¶mierci jest jedynie ukojeniem ¿±dzy zemsty, (która IMO jest uczuciem prymitywnym) dla rodziny pokrzywdzonych i nie rozwi±zuje ¿adnego problemu, poza zdjêciem przestêpcy z tego "³ez pado³u" Takie jest moje naiwne pojmowanie tej sprawy.
<br />Nie przedstawi³e¶ ¿adnych argumentów, tylko swoje subiektywne odczucia. Koszta w±tpliwej resocjalizacji s± znaczne, nie mo¿na te¿ wynagradzaæ przestêpców, poza tym resocjalizacja daje poczucie bezpieczeñstwa przysz³ym kryminalist±, zawsze bêd± pope³niali przestêpstwo wiedz±æ ¿e w razie czego dostan± drug± szansê.
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

ndz lip 11, 2004 7:11 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Nie przedstawiłeś żadnych argumentów, tylko swoje subiektywne odczucia. Koszta wątpliwej resocjalizacji są znaczne, nie można też wynagradzać przestępców, poza tym resocjalizacja daje poczucie bezpieczeństwa przyszłym kryminalistą, zawsze będą popełniali przestępstwo wiedząć że w razie czego dostaną drugą szansę.
<br />To nie są subiektywne odczucia, ino moralne przemyślenia. Rozważam całą sprawę pod względem moralności, a nie kosztów materialnych, bo dzięki Bogu mnie jeszcze nie dopadła "pogoń za gotówką". IMO kwestia moralna całego przedsięwzięcia jest ważniejsza od spraw materialnych. <br />Jeśli natomiast nieprzydatna i wątpliwa resocjalizacja jest wg. ciebie za droga i nieopłacalna to proszę bardzo - wystarczy po prostu zamknąć ich na resztę dni i niech gniją, a resocjalizacji dokona ich umysł. Przez czas pozostały do końca życia, można dużo przemyśleć. Można jeszcze dodać to, że każdego dnia będą bici, wyzywani, opluwani, mieszani z błotem, poniżani i wyszydzani. W takim wypadku jednak zastanowiłbym się nad naszą moralnością, gdyż oni ciągle są ludzmi. Plugawymi, paskudnymi mordercami, ale ludźmi. A każdy człowiek, by niepowiedzieć wobec mnie to powiem "według mojej moralności" zasługuje na szansę. Takie jest ino me zdanie - domyślam się, że masz inne, lepsze według Ciebie.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

ndz lip 11, 2004 7:19 pm

To nie s± subiektywne odczucia, ino moralne przemy¶lenia.
<br />Moralno¶æ jest subiektywna(oczywi¶cie w granicach gatunkowe determinizmu) <br />
Mo¿na jeszcze dodaæ to, ¿e ka¿dego dnia bêd± bici, wyzywani, opluwani, mieszani z b³otem, poni¿ani i wyszydzani.
<br />Hmm, mimo wszystko trzeba zapewniæ odpowiednie warunki aby nie zbiegli-a to kosztuje.W±tpiê by zyski z zapewniania tej formy rozrywki potrafi³y wyrównaæ koszta nadzoru nad kryminalistami. <br />Szybka bezbolesna likwidacja plus pobranie narz±dów dla potrzebuj±cych-idealne rozwi±zanie. <br />Ewentualnie przeznaczenie na próby medyczne. <br /> <br />
A ka¿dy cz³owiek, by niepowiedzieæ wobec mnie to powiem "wed³ug mojej moralno¶ci" zas³uguje na szansê
<br />W takim razie ³atwo pope³ni przestêpstwo, skoro wiedzieæ bêdzie, ¿e dostanie drug± szansê. <br />A co z cz³owiekiem który zgwa³ci³ 5letni± dziewczynkê, a potem zabi³ i zjad³ jej cia³o ? Te¿ ma dostaæ drug± szansê ? <br />
Ja jestem zdecydowanie za do¿ywociem i ciê¿kimi robotami. Patrz±c ca³kiem z boku, taka kara jest duzo bardzoej dotkliwa niz ¶mieræ. Rozmyslanie o tym wszystkim przez 30, 40, czasem i 50 lat potrafi zrobiæ kuku...
<br />Kosztuje zbyt du¿o i mog± zbiec.
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

ndz lip 11, 2004 7:36 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Hmm, mimo wszystko trzeba zapewnić odpowiednie warunki aby nie zbiegli-a to kosztuje.Wątpię by zyski z zapewniania tej formy rozrywki potrafiły wyrównać koszta nadzoru nad kryminalistami.
<br />Widzisz Molobo, ja jak już mówiłem nie zajmuję się kwestią materialną, acz moralną, gdyż ją uważam za ważniejszą niż pozyskanie kilku banknotów/monet i zajmowanie się sprawami typu "to jest bardziej opłacalne, a to nie bo na to trzeba wydać więcej". <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->A co z człowiekiem który zgwałcił 5letnią dziewczynkę, a potem zabił i zjadł jej ciało ? Też ma dostać drugą szansę ?
<br />Nie, powinien być zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

ndz lip 11, 2004 7:41 pm

Nie, powinien byæ zamkniêty w szpitalu psychiatrycznym
<br />Czyli za moje pieni±dze ma dostaæ ciep³e ³ó¿eczko, jedzonko, opiekê zdrowotn±. A tymczasem pan Jan Kowalski ma zasuwaæ na to od rana do nocy-bo nie zdecydowa³ siê na akt gwa³tu i kanibalizmu.Chore. <br /> <br />
acz moraln±, gdy¿ j± uwa¿am za wa¿niejsz± ni¿ pozyskanie kilku banknotów/monet i zajmowanie siê sprawami typu "to jest bardziej op³acalne, a to nie bo na to trzeba wydaæ wiêcej".
<br />To co niematerialne nie mo¿e byæ zmierzone.Nie mo¿esz wiêc opieraj±c siê na moralno¶ci zmierzyæ czy co¶ jest sprawiedliwe lub nie. <br /> <br />
Daltego napisalem tez 'ciezkie roboty'. W ich trakcie wiê¼niowie zarabiaj±na swoje utrzymanie.
<br />I zarobi± na : <br />-budowê i konserwacjê wiêzieñ <br />-pensje cywilnych pracowników <br />-pensje administracji s±downiczej utrzymujej nadzór nad kryminalistami <br />-zakup jedzenia <br />-zakup ubrañ wiêziennych <br />-op³aty za gaz, wodê <br />-ubezpieczenie zdrowotne <br />-wydatki potrzebne na nadzór wiê¿niów <br />-pensje stra¿ników wiêziennych ?
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

ndz lip 11, 2004 7:58 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />
Nie, powinien być zamknięty w szpitalu psychiatrycznym
<br /> <br />Czyli za moje pieniądze ma dostać ciepłe łóżeczko, jedzonko, opiekę zdrowotną. A tymczasem pan Jan Kowalski ma zasuwać na to od rana do nocy-bo nie zdecydował się na akt gwałtu i kanibalizmu.Chore.
<br /> <br />Jednak Pan Jan Kowalski, będzie miał czyste sumienie i poczucie tego, że jest się dobrym obywatelem. Dla niektórych to potrafi być ważniejsze od kwestii materialnych. <br />Ja sam np. wolałbym mieć czyste sumienie i niezachwiane wartości moralne, a pustą kiesę. To jednak jest jedynie moje zdanie, a jeśli ty masz inne, to wątpie czy przy tak "kontrowersyjnym" temacie możnaby dalej prowadzić dyskusję, nie przeradzając jej po pewnym czasie w kłótnię. <br /> <br />Pozdrawiam <br /> <br />tp (nie sa :wink:)
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

ndz lip 11, 2004 8:04 pm

Jednak Pan Jan Kowalski, bêdzie mia³ czyste sumienie i poczucie tego, ¿e jest siê dobrym obywatelem. Dla niektórych to potrafi byæ wa¿niejsze od kwestii materialnych
A jakie masz moralne uzasadnienie dla tego, ¿e pan Kowalski utrzymuje kanibala ?
 
Awatar użytkownika
EverAfter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 857
Rejestracja: śr cze 23, 2004 7:24 pm

Kara śmierci? Nie!

ndz lip 11, 2004 8:04 pm

Jestem zdecydowanie przeciw karze śmierci. Nikt nie ma prawa nikomu odbierać życia. <br />A co zrobić z takim czł... nie, z tym czymś, co zabiło, bezdusznie zabiło niewinną dziewczynkę? <br />Odpowiedź jest jedna. Żadnego pobłażania, ale jednocześnie traktowanie go w miarę jak człowieka. <br />Żadnego szpitala psychiatrycznego, ani robót. <br />Ja nazwałbym to "więzieniem psychiatrycznym". Połączenie robót ze szpitalem. Proste? Tak, ale... <br /> <br />No właśnie. Jak napisał Molobo: <br />
Czyli za moje pieniądze ma dostać ciepłe łóżeczko, jedzonko, opiekę zdrowotną. A tymczasem pan Jan Kowalski ma zasuwać na to od rana do nocy - bo nie zdecydował się na akt gwałtu i kanibalizmu. Chore.
<br />Dokładnie. Problem polega na tym, że pan Kowalski zasuwa od rana do nocy. Gdyby nasz (nie)drogi rząd spojrzał, jak żyją ludzie biedni, uczciwi (w dzisiejszych czasach te dwa przymiotniki mają prawie identyczne znaczenie) i wyciągnąłby wnioski, byłoby lepiej. Ale takie proste wnioski jak ja wyciągam, wyciągnąć może każdy, więc zwróćcie uwagę na taki problem: <br />Proszę - niech rząd sprawi, by więźniom takim jak ten ww. żyło się gorzej w więzieniach niż tym uczciwym ludziom. A to się przecież równa z karą śmierci, prawda? I to okropną, bo głodową. <br />W miarę jak pisałem tą notkę, to zmieniałem zdanie. <br />Kara śmierci powinna być wprowadzona. <br />Ale jest też parę spraw... A co z ludźmi niesłusznie oskarżonych i osądzonych? To nie taka prosta sprawa. I dziś karze się czasami niewinnych ludzi. Dla nich to dożywocie jest gorsze niż śmierć. <br />Wszystko sprowadza się do problemu pracy, polityki i pieniędzy. No i oczywiście najważniejsze - moralność. <br />Widzę dwa wyjścia: <br />1. Więźniowie będą pod strażą pracowali (np. w kopalniach - skądś to zanmy, prawda?) Problem następujący - pozbawienie uczciwych ludzi miejsc pracy, bądź włożenie pieniędzy podatników w utworzenie nowych. <br />2. Kara śmierci. Bez komentarza. <br /> <br />Ja jestem przychylny wyjściu nr. 2, mimo iż jestem w gimnazjum katolickim. <br />No właśnie. Ja tu się rozpisuję, ale przecież mam w tej chwili dopiero 14 lat, więc... dużo mądrych rzeczy w tej sprawie nie powiem. <br />Za 4 lata (najlepiej nawet za 8 ) będę miał inne spojrzenie. I zamieszczę gdzieś moje już dorosłe spostrzeżenia. Chciałem w tym poście przybliżyć opinię niektórych młodych ludzi, ktorzy bardzo cenią sobie wzorce moralne. A niewielu ich, niewielu... <br /> <br />Off-topic <br />Mam nadzieję, żę to forum będzie wtedy i jeszcze później. Liczymy na was, Tabi i Bukwa!
 
Awatar użytkownika
The Prophet
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1044
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 7:10 pm

ndz lip 11, 2004 8:10 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin--> <br />
Jednak Pan Jan Kowalski, będzie miał czyste sumienie i poczucie tego, że jest się dobrym obywatelem. Dla niektórych to potrafi być ważniejsze od kwestii materialnych
<br />A jakie masz moralne uzasadnienie dla tego, że pan Kowalski utrzymuje kanibala ?
<br /> <br />Bo może mieć nadzieję, że ci ludzie w końcu się zmienią? Jeśli np. pan Kowalski jest katolikiem i żarliwie modli się za nich by w końcu znormalnieli?
 
Regis.
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pt gru 19, 2003 9:57 pm

ndz lip 11, 2004 8:24 pm

Jestem ciekaw jak w prawie sprecyzowane s± te "niezwyk³e" sytuacje, kiedy mo¿na wyznaczyæ kare ¶mierci.
 
Devik Crazystar
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1135
Rejestracja: śr maja 26, 2004 2:23 am

pn lip 12, 2004 12:15 am

.
Ostatnio zmieniony sob maja 30, 2015 4:46 pm przez Devik Crazystar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pn lip 12, 2004 12:28 am

A ja powiem krótko. <br /> <br />Jestem przeciwny karze śmierci i tak też zagłosowałem. <br />Z wiarą (jakąkolwiek) jestem na bakier, ale przypomnę katolikom o przykazaniu miłości. <br />Poza tym dlaczego mam być takim samym zwyrodnialcem jak morderca i skazywać go na śmierć. Jestem ponad tak niskie pobudki jak rządza krwawej sprawiedliwości. <br /> <br />To tyle.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

pn lip 12, 2004 2:00 am

Jestem za. Ale nie za tym, ¿eby wyrok "¶mieræ" pada³ na prawo i lewo, ale to jest potrzebne. Ostatnio pamiêtam sytuacjê, kiedy dwójka kolesi wyrzuci³a dla zabawy z pociagu m³oda dziewczynê - zginê³a. Oni lub przynajmniej jeden z nich powinni zawisn±æ (bo s³ysza³em, ¿e w Polsce mia³by byæ stryczek).
 
DeathWing
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn maja 19, 2003 10:31 pm

pn lip 12, 2004 2:09 am

Kara ¶mierci - JEDNO WIELKIE TAK! <br />jednak zastanówmy siê teraz - nasz kraj to b±d¼ co b±d¼ bagno i nie wiadomo czy kara ¶mierci pomo¿e w walce z przestêpczo¶ci±, która ma, niestety, wtyki wszêdzie... <br /> <br />chyba, ¿e siê za duzo filmow naogladalem:/ <br /> <br />powinno sie karac smierci± morderców i pedofili. <br />wyroki powinni wykonywaæ inni skazani, ¿eby nikt nie mia³ wyrzutów, ale to tylko IMHO i chyba niezbyt dobrze przekazane... <br /> <br />tedy spaæ idê...
 
Morog__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1332
Rejestracja: czw kwie 25, 2002 7:57 pm

pn lip 12, 2004 8:58 am

s± dwie podstawowe warto¶ci <br /> <br />¯YCIE LUDZKIE warto¶æ nadrzedna, nie potrawimy sami stworzyæ ¿ycia, wiec nie powinni¶my go odbierac <br />w ¿adnym przypadku, i dla ¿adnych warto¶ci materialnych <br /> <br />WOLNO¦æ warto¶c niedoceniana, kiedy nie mozesz swobodnie dysponowaæ swoim ¿yciem <br />to chodzby¶ ¿yl w luksusach bedziesz wie¿niem <br />i po pewnym czasie nawet ten luksus zaczniesz odbieraæ jako kare <br /> <br /> <br />oczywi¶cie uwa¿am ze skazani za ciêzsze przestêpstwa powinni kare odbywaæ w zimnych pokojach <br />je¶æ chlep ze smalcem, popijany wod± <br />a z celi wychodziæ tylko skuci ³añcuchami do kamienio³omów
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pn lip 12, 2004 11:38 am

nie potrawimy sami stworzyæ ¿ycia
<br />Potrafimy ju¿ tworzyæ nowe gatunki ¿ycia, projekt stworzenia ¿ycia z organicznych substancji wystêpuj±cych w przyrodzie, jest ju¿ bardzo zaawansowany. To tylko kwestia czasu. <br /> <br />http://www.space.com/scienceastronomy/gene...s_010501-1.html <br /> <br />http://edition.cnn.com/1999/HEALTH/12/10/s...implest.cell/#2
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pn lip 12, 2004 11:43 am

Potrafimy już tworzyć nowe gatunki życia, projekt stworzenia życia z organicznych substancji występujących w przyrodzie, jest już bardzo zaawansowany. To tylko kwestia czasu.
<br /> <br />Chodziło raczej o to ze kazdy z nas nie potrafi stworzyc zycia :wink: (Przykład rozmnazania ?)
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pn lip 12, 2004 12:38 pm

ŻYCIE LUDZKIE wartość nadrzedna
<br /> <br />Zgadzam się. Morog mądrze mówi w przeciwieństwie do niektórych dzieciaków (i nie tylko) na tym forum. Najpierw nauczcie się doceniać to co chcecie odebrać innym. <br /> <br /> <br /> <br />Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :evil: . <br /> <br />
nie potrawimy sami stworzyć życia
<br /> <br />To prawda ale przy pomocy drugiej osoby jest to już możliwe :wink: . <br /> <br />
jeść chlep ze smalcem
<br /> <br />Za dobry jesteś. Chleb ze smalcem jest bardzo smaczny [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] .
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

pn lip 12, 2004 3:20 pm

Najpierw nauczcie siê doceniaæ to co chcecie odebraæ innym.
Niech Ci, którzy odbieraj± ¿ycie innym naucz± siê tego pierwsi.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pn lip 12, 2004 3:46 pm

Nie chce mi się czytać 20 stron (!) dyskusji, więc powiem tylko jedno: <br /><!--QuoteBegin-Jakże mądry człowiek+-->
Jakże mądry człowiek pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc pochopny w ferowaniu wyroków śmierci.
<br />Daje do myślenia, prawda? Człowiek chce postawić się na najwyższym miejscu, pokazać, że może jednym słowem zabić drugiego człowieka... Pycha, drodzy państwo! Tylko pycha... <br />Nie jestem za wyrokami śmierci. I nigdy nie będę.
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

pn lip 12, 2004 3:56 pm

Głosowałem na TAK. Nie będe powtarzał wielu argumentów, bo się zgadzam. A jeśli chodzi o pomysł by pracowali na autostradzie, to niestety jest on beznadziejny. Dlaczego? Gdyż takie "zwierzaki" odbierają miejsca pracy uczciwym ludziom. No tak żadne koszty robocizny, ale taki uczciwy człowiek bardziej zasługuje na tą pracę. A nie muszę mówić jakie wysokie jest bezrobocie u nas.
 
Morog__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1332
Rejestracja: czw kwie 25, 2002 7:57 pm

pn lip 12, 2004 4:00 pm

nie potrafimy tworzyæ ¿ycia <br />ani sami ani w parach <br />w tym przypadku ¿ycie tworzy siê niejako SAMO <br />nie potrafimy powtórzyæ tego procesu i stworzyæ ¿ycia od pocz±tku <br />nie mowie o zap³odnieniach invitro kto chce zrozumie o co chodzi <br />i póki tego nie zrobimy <br />bêdê twierdzi³, ¿e ¿ycie nie jest nasz± w³asno¶ci±
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

pn lip 12, 2004 4:18 pm

Bleddyn no dobrze nauczmy się doceniać to, co odbieramy innym. Dużo w tym prawdy nie przeczę. Ale popatrzmy na to z innej strony. Przyjmijmy. że nasz morderca jest całkowicie zdrowy na umyśle z premedytacją zabija drugą np. tylko dla pieniędzy. W?TPIE by ona myślała w tym momencie o wartościach w stylu życie jest największym skarbem i nie powinniśmy nikomu go odbierać, gdyż gdyby tak myślała, to by tego nie zrobiła. Oczywiste jak konstrukcja cepa. Można przyjąć też, że popełniła błąd. Jeśli ktoś popełnia takie błędy, to wybaczcie, ale są jakieś granice: <br />1. Przyjmijmy ktoś niechcący zastrzelił jakąś osobę. No to po co wyjmował broń? Taki czyn usprawiedliwia tylko choroba umysłowa lub zbyt młody wiek do oceny własnych czynów.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

pn lip 12, 2004 4:45 pm

Po to są więzienia aby odizolować od społeczeństwa np. morderców. Jestem za zaostrzeniem kar, ale przeciw karze śmierci. <br />Moje słowa były skierowane do forumowiczów (czyli zwykłych ludzi), którzy opowiadają się za karą śmierci. Są być moze zbyt młodzi lub za bardzo radykalni by zrozumieć co ta kara tak naprawdę znaczy. <br />A co do tego, że kara więzienia jest zbyt łagodna. Więźniowie nie uciekaliby gdyby ta kara była tak miła. Ciekawe jak wy byście się czuli jakby to was zamknięto w jednym miejscu na kilka lat. <br />Radzę wam przemyśleć wszystko jeszcze raz.
 
Awatar użytkownika
EverAfter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 857
Rejestracja: śr cze 23, 2004 7:24 pm

Kara śmierci?

pn lip 12, 2004 4:59 pm

Może rzeczywiście kara śmierci jest błędem? Tak pomyślałem po przeczytaniu waszych notek. <br />I jeszcze słowo do Molobo: <br />Podatnicy płacą właśnie za zatrzymanie tych więźniów tam, gdzie nikogo nie skrzywdzą. Że powinno być za darmo? Oczywiście. Podobnie jak leki i operacje dla ciężko chorych ludzi. <br /> <br />Nic nie jest większym przekleństwem ludności, jak pieniądz. Były wspaniałe, lecz utopijne idee, jak by to było, gdyby wszystko było wspólne. Ale to nic nie dało. Ludzie za bardzo przywiązali się do pieniędzy, bo nie ma to jak pomyśleć "Ach, ja mam więcej kasy niż on, to jestem od niego lepszy, jak to wspaniale!". Pieniądze służa ludziom często do dowartościowania się, gdyż brak im tych wewnętrznych zalet. Gdyby rozwiązać problem ubogich, inne problemy też by się rozwiązało. <br /> <br />Pozdrowienia od moralnych gimnazjalistów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość