Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

śr maja 18, 2005 10:53 am

Wygląd kart bardzo, ale to bardzo zacny.

Bardzo upodabalem sobie kart planet. Marcin Oracz naprawdę jest świetnym grafikiem.

Nie mogę już deczekać się zasad, oraz innych typów kart. No i flavoury- mmmmmmm.
 
Gorrem
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:41 pm

śr maja 18, 2005 1:57 pm

Mimo tak skąpej ilości informacji od razu widać, na czym się twórcy wzorowali. Podobieństwo Światów Ojczystych do Twierdz z L5K CCG aż bije po oczach (co oczywiście wadą nie jest). Tak samo koncepcja grania dwoma taliami. Muszę przyznać, że początkowo nie interesowałem się tą grą; gram już w Legendę, a zbieranie dwóch kolekcjonerskich karcianek naraz jest, hm, finansowo karkołomne. Ale te przykładowe karty wyglądają tak ślicznie, że zaczynam się zastanawiać...

Kluczowe pytanie brzmi: ile będzie kosztował booster?
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr maja 18, 2005 2:21 pm

Co do wzorowania się na L5R - pewnie autorzy nie będą tego ukrywać. Niemniej dwa deki (jeden 60 kartowy, a drugi tylko 20) bardziej kojarzy mi się z V:tES - w L5R deki powinny mieć po tyle samo kart.
Już jutro - postacie!
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

śr maja 18, 2005 3:43 pm

Ta- tylko jak juz kilka osob stwierdzilo CCG maja dosc spora wade - pozeraja straszne ilosci pieniedzy. Wyleczylem sie na poczatku liceum z MtG, ale teraz zaczynam sie zastanwiac nad CSem, no nic zobaczymy
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr maja 18, 2005 6:14 pm

Wiecie, tak naprawdę to, że CCG zżera straszne ilości kasy to troszkę mit, zwłaszcza jeżeli nie gra się turniejowo. Pojedyncze karty można dostać bez problemu na allegro czy innym ebayu, nie trzeba od razu kupować całego boxa boosterów.
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

śr maja 18, 2005 6:25 pm

Nie trzeba, ale ta rozrywka wciaga i wraz z wciagnaiem rosnie pokusa wydawania jeszcze wiekszej ilsoci kasy :P No nic, pozyjemy- zobaczymy.

PS. Fajne masz te pudelka boosterow z L5K, Neishin, ladnie wykonane :P
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

śr maja 18, 2005 6:28 pm

To w kwestii cen (zarówno kosztów zabawy w karciankę, jak i w odpowiedzi na śmiało postawione powyżej pytanie).

Booster zawierający zwyczajowe 11 kart będzie kosztował 12 złotych.

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Cena kart

śr maja 18, 2005 6:30 pm

Gdyby podstawowa talia kosztowała 30 złotych nie miałbym oporów, żeby kupić. Ale 45 to jednak za dużo.... A co do kupowania detalicznego to chyba nie pozostanie mi nic innego.....
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr maja 18, 2005 7:18 pm

WIesz, masz na 80 kart, znaczniki, instrukcję. Wydawnictwo chce zarobić i mu się nie dziwię. Są to tylko 3 wyjścia do kina, a za to dostajesz więcej niż 6h zabawy:>
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

czw maja 19, 2005 4:40 pm

Ja mam takie samo doświadczenie z M:tG jak Tarkis. Dużo kasy w to poszło.
Gdybym teraz miał wrócić "do gry", to byłbym taki cwany, że kupowałbym całego boxa.Zakładając, że na boxa skłąda sie 36 starterów : 36x12 = 432 zł Czyli jakieś 4-5 miesiący oszczędzania jak bym bardzo chciał 8) Szansa, że trafie na większość kart jest dużo, a resztą to się powymieniam.
Wydaję mi się, że będzie mi tak łatwiej na początek. Potem wiadomo. Dwie, góa 3 nacje i mega hardkorowe kombosy Rege doprawadzą go na szczyty w rankingach ;)

Na razie jednak to tylko chłodne kalkulowanie, bo chleb trzeba kupić i za internet zapłacić :P
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

czw maja 19, 2005 6:20 pm

E... po co ci internet- masz juz dwie setki psotow, na razie starczy :P

Ale a propos rankingow i kombosow- to ejst wlasnie przewaga CCG nad niekolkconerskimi karciankami. Nowe karty, nowe strategie, ulepszanie talii, zmienianie, kombinowanie, a ptoemg ra ze znajomymi, sprawdzenie swoich kart w boju.... Gdyby tylko te kartoniki tyle nie ksoztowaly :P
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

pt maja 20, 2005 2:15 pm

Tarkis pisze:
E... po co ci internet- masz juz dwie setki psotow, na razie starczy :P

O! Ktoś zauważył :cry: Czuję się taki stary :P:cry:
A internet to tak dla picu, żeby utrzymywać kontakty z moimi followerami, których, jak wszyscy dobrze wiemy, są niezliczone ilośći.:papieros:

Tarkis pisze:
Ale a propos rankingow i kombosow- to ejst wlasnie przewaga CCG nad niekolkconerskimi karciankami. Nowe karty, nowe strategie, ulepszanie talii, zmienianie, kombinowanie, a ptoemg ra ze znajomymi, sprawdzenie swoich kart w boju.... Gdyby tylko te kartoniki tyle nie ksoztowaly :P


Racja, ale polityka Wolf-Fanga nie będzie raczej bazować na wydawaniu 4 dodatków w roku i będzie czas na wycisnięcie ze wszystkich kart jak najwięcej.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt maja 20, 2005 4:17 pm

Eeee, nie będzie? Jak to nie:>
Na stronie jest 2 pamiętnik designera, jutro karty akcji.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Segregator na karty

sob maja 21, 2005 10:13 am

Czytając przed chwilą ostatni Pamiętnik Designera pomyślałęm sobie, czy nie zadać tego pytania: czy będzie taki gażdżet - segregator - z grafiką Crystalicum, przystosowany do przechowywania kart? Jeśli zdecyduje się na kupno kart to z pewnością kazdą umieszcze w koszulke, choć lepszym pomysłem byłoby wsadzenie dużych ilości do segregatora. Myśle, że to dobry pomysł, gdyż jest to karcianka kolekcjonerska. Co Wy o tym sądzicie?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

sob maja 21, 2005 11:18 am

Oczywiście, myslimy o tym - i jak moce przerobowe i finanse pozwolą, będziemy produkować Kryształowe Segregatory.

Na razie jednak jesteśmy skoncentrowani na karciance i na grze fabularnej - gadżety muszą chwileczkę (kilka tygodni) zaczekać.

pozdrawiam serdecznie!
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

sob maja 21, 2005 11:24 am

O- pomysl niezly. Z jakims wypasionym rysunkiem na okladce.

A potem deck-protecktory z rysunkami na grzbiecie, krysztalowe pudelka na karty, znaczyniki z wyrytami podobiznami bohaterow, Repliki 1:1 postaci z karcianki... zapedzilem sie troche, nie? :P
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob maja 21, 2005 11:54 am

Nie, czemu?:P
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob maja 21, 2005 3:28 pm

Wyjątkowo - dwa posty pod sobą.
Dodane zostały karty ekwipunku. Miały być akcje, ale jednak plany się zmieniły. Niemniej akcje także się pojawią, na razie jednak chciałbym zaprezentować karty, które dołaczane są do postaci.
Mam nadzieję, że karty się podobają.
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

pn maja 23, 2005 5:13 pm

Oki, przeczytalem juz posty o karciance na stronie- troche malo, ale zapewne niedlugo bedzie coraz wiecej. Teraz, jako iz Neishin prosil, powtorze pytanie jakie zadalem na peVnym forum:

-Czy w najblizszej przyslosci pojawia sie opisy psozczegolnych frkacji jakimi bedize mozna grac? Chodzi mi o krotkie charakterystyki, strategie, roznice "mechaniczne" etc.
 
Awatar użytkownika
Johnnny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 26, 2004 6:19 pm

pn maja 23, 2005 8:46 pm

Hmm

a ja sie zastanawiam nad jedną kwestją którą cieżko mi nieco ubrać w słowa. Generalnie, takie tam gdybanie w sumie:

Jaką strategie wydawania dodatków zakłądają szanowni autorzy?

a) Dodatek co dwa miechy. Dużo kart. Większość ciężko grywalny badziew i nieliczne, bardzo dobre (z punktu widzenia mechaniki gry) karty będące "musiszmieć". Duzo pieniążków wydanych na boostery przez fanów pragnących zgarnąć "kluczową erke" i niesmak świadomości ze bez ogromnego budżetu raczej na turniej nie warto jechać...

Gra zarabia, lecz gracze sie krzywią.

b) Spokonie zaplanowanie wszystkiego. Powolne zmiany. Karty zbalansowane. Brak wyrazistych, niepowstrzymywalnych strategii. Gra bazująca bardziej na inteligencji i przychylności metafizycznego bytu zwanego fartem, mniej na zasobności portfela.

Gra zarabia mniej, lecz jest user-friendly i gracze są happy.

Myśle, że prawie na bank opcja b) bo wydaje mi sie, że to gra robiona przez ludzi dla ludzi ale jeżeli miało jednak być tak jak sie stało z Mtg to miłobybyło o tym wiedzieć przed kupnem startera :razz:
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Strategia marketingowa

pn maja 23, 2005 9:38 pm

Jeżeli twórcy wybiorą opcje B i dodatki będa wydawane w odstępach z jakieś 4-6 miesięcy, to od razu mówie, ze sobie kupie starter, ponieważ coraz bardziej mnie ta gra nęci, a chcąc grac i w RPG i karcianke musialłbym mieć worek pieniędzy, a go nie mam. Raz na jakiś czas, a pożądnie, a gra może stać się legendą jeszcze za życia.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt maja 24, 2005 8:32 am

Tarkis, w sumie wychodzi to tak:
Imperium - czysta siła, czyli skupianie się na inwazji na światy innych graczy (tak, wiem, że to nic nie mówi, poczekajcie na instrukcje), ale jako, że mają wysokie Ciało to i w pojedynkach sobie radzą
Elfy - głównie pojedynki właśnie i polityka
Astończycy - brudne gierki, otrucia, nastawieni chyba najbardziej na combosy
Kraśki - odkrywanie światów i dominacja w przestrzeni
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt maja 24, 2005 11:09 am

Johnnny pisze:
Jaką strategie wydawania dodatków zakłądają szanowni autorzy?


Witajcie.

Już odpowiadam. Nasze zamierzenia wyglądają nastepująco: dodatek co 3-4 miesiące, zawierajacy około 150 nowych wzorów kart. W pierwszych trzech dodatkach będą wprowadzane kolejne frakcje. Nie mamy w planach doprowadzenia do szybkiej dewaluacji kart i staramy się przygotowywać je tak, żeby każda znajdowała jakieś zastosowanie.

Osobiście strasznie drażni mnie polityka, wymuszająca kompletną przebudowę deku po każdym dodatku (ponieważ karty, które właśnie wyszły, powodują, że to, co do tej pory było potężne nagle staje się bezużyteczne). Nie znoszę też polowania na tę jedną, jedyną, wyśnioną. A już najbardziej na nerwy działa mi polityka, w myśl której z jedensatu kart dostępnych w boosterze dziesięć idzie do kosza, bo gra się wyłącznie na rarach.

Więc bedziemy chronić naszą karciankę przed takimi zjawiskami.

pozdrawiam!
 
Gorrem
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:41 pm

wt maja 24, 2005 11:28 am

Elfy - głównie pojedynki właśnie i polityka
Astończycy - brudne gierki, otrucia, nastawieni chyba najbardziej na combosy


Czyli Lodowe Elfy wykazują powinowactwo z Żurawiami z L5R (nawet barwy się zgadzają) a Astończycy ze Skorpionami (też mają ogony, he, he)? Od początku wiedziałem, że będę grał niebieskokrwistymi.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt maja 24, 2005 1:08 pm

Jeżeli idziemy tym torem to Imperium jest Krabem, a Kraśki... eee... hm, to trudne do klasyfikacji.
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

wt maja 24, 2005 3:19 pm

Czyli Astonczycy :-) Zreszta o tej rasie juz wczensiej myslalem :-)

A wlasnie- do poczatku czerwca zostal jeszcze tydzien- Majkoszu, myslisz ze zdazycie?
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Punkt krwiodastwa

wt maja 24, 2005 4:33 pm

Taki odstep czasu, o którym Majkosz wspominał może być do przyjęcia, ale 150 kart? Ile to będzie kosztowało? Kurcze jak tak dalej pójdzie to ja pójde to punktu krwiodastwa....
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt maja 24, 2005 5:43 pm

Przecież nie musisz mieć wszystkich. Poza tym będą tam postacie do różnych frakcji, które nie są zupełnie potrzebne.
 
Awatar użytkownika
Johnnny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 26, 2004 6:19 pm

wt maja 24, 2005 6:19 pm

Odpowiedź na moje pytanko jest własnie taka jaką chciało by sie usłyszeć.

Niniejszym dzisiejszy dzień dniem jest pozytywnym i w ramach robienia czegoś dobrego dla społeczeństwa wypuszcze z piwnicy wszystkie porwane celem lubieżnym 13stki...

:D
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

wt maja 24, 2005 7:43 pm

Wlasnie przypomnialo mis ie jeszcz ejedno pytanko ktore chcialem zadac- czy mechanika dopuszcza aby dweoch graczy gralo ta samo frakcja? Jakie ewentualne utrudnienia to powoduje?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość