Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

Karcianka Crystalicum

ndz mar 27, 2005 1:12 pm

Gra taka powstanie. Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać jej wydania. A Wy? Macie zamiar sie zaopatrzyć w podstawowy deck czy zupełnie nie jesteście zainteresowani?
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

ndz mar 27, 2005 1:55 pm

Nawet mnie nie denerwuj neishin ! Już teraz się głowię skąd ja mam wziąść na to kaske :/
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Podstawowa talia

ndz mar 27, 2005 2:01 pm

Na książkę to ja znalazłęm już kase :D Co do karcianek to mam bardzo małe doświadczenie (jedynie Magic the Gathering), ale na gre napaliłem się juz tak mocno, że podstawową talie kupie :) A może są już jakieś szczegóły odnośnie tej gry? Jak będzie wyglądać? Jak będzie droga?
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz mar 27, 2005 5:08 pm

Ja bym chetnie poczytal wiecej informacji na jej temat (moze jakis artykul na strone?). Bardzo by mnie interesowalo jak gra ma wygladac i na jakich zasadach ma sie opierac (w koncu premiera zapowiedziana na marzec), wiec moze mozna juz zaczac uchylac rabka tajemnicy (chociazby biorac przyklad z AEG, ktory umiejetnie podsyca zainteresowanie swoimi produktami z linii gier karcianych).

Takze z niecierpliwoscia czekam na wiecej szczegolow i oczywiscie na sama gre.

Mam nadzieje, ze sie przyjmie na rynku i tego oczywiscie zycze autorom. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Grisznak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 26, 2005 5:24 pm

ndz mar 27, 2005 5:46 pm

Uważam, że w Polsce wydawnie karcianek nie ma sensu...czemu ? Ano dlatego, że są to gry kasożerne, a przeciętny gracz w tym kraju nie śmierdzi groszem. Zwłaszcza, że tytuł nie jest jeszcze powszechnie znany...
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz mar 27, 2005 6:23 pm

Czy ja wiem czy nie ma sensu. Jest spora grupa graczy, ktora jednak oczekuje na porzadny produkt i mocne wsparcie ze strony wydawnictwa. Cos takiego oferuje poprzez dystrybutora zachodni gigant WoTC, cos takiego stara sie wytworzyc KGK promujac VETO, ktore ma coraz wiecej fanow.

To jest hobby niszowe, ale to nie znaczy ze nie ma sensu. Trzeba miec umiar i trafiac do graczy (a nie jak egmont z Thorgalem do kioskow ruchu).

Wiadomo ze zawsze znajda sie malkontenci ktorzy uwazaja tylko mtg za dobra gre, ale moim zdaniem gdy gra jest dobra, dodatki ukazuja sie (to jest niezmiernie wazne, gdy gra zamiera ludzie odchodza od niej i wtedy juz nie ma czego ratowac), sa organizowane turnieje z nagrodami, konkursy, o grze jest glosno w mediach branzowych to wtedy naprawde ma szanse wywalczyc dla siebie czesc rynku.
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

pt maja 06, 2005 9:28 am

Na CQ odbyła się zajmująca prelekcja dotycząca Crystalicum i było na niej dużo o karciance.
Karcianka skończyła właśnie betatesty i najprawdopodobniej zostanie wydana w czerwcu (szykujcie się na dzień dziecka ! :)).
Na prelekcji pokazanych zostało kilka wzorów kart, które prezentują się naprawdę wyśmienicie. Z mrocznej otchłani mojej pamięci wyłania mi się obraz kart przedmiotów, miejsc oraz statków. Będą oczywiście characters (OT: tak, tak nie charaktery, tylko postaci, dobra, dobra :P)

Z tego co opowiadał Majkosz i neishin - gra będzie się składać z wielu elementów, typów zagrań; dróg do zwycięstwa będzie więcej niż jedna; element dyplomacji ma być mocno zaakcentowany.

Na początku będą dostępne 4 frakcje :
-Imperium
-Astońia
-Smocze Krasnoludy
-Lodowe Elfy

W miarę rozwoju storylinii ma dojść ich więcej.

Co do zasad. Jestem w zasadzie laikiem, jeśli o karcianki chodzi, jednak mają one być w typie tych znanych z L5R i Doomtown. Są planety, na których będzie można rozbudowywać infrastrukture.

Podział na rzadkość kart to oczywiście : common, uncommon i rare.

Karty mają być dostępne w starterach i boosterach. Pamięć do liczb mam słabą, ale chyba było 75 kart w starterze i 11 w boosterze. Cena tego pierwszego oscylować będzie w granicach 45 zł.

To tyle ile zapamietałem z prelekcjii. Oczywiście na karciance się nie kończy i czeka nas jeszcze wiele zaiste ciekawych rzeczy w tym roku.
Ostatnio zmieniony pt maja 06, 2005 11:29 am przez Rege, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt maja 06, 2005 10:51 am

Właściwie wszystko się zgadza, o ile dobrze pamiętam. Dodać można, że mechanika to coś ala Doomtown spotyka L5R spotyka Wampira. Całość wychodzi bardzo dobrze.
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

pt maja 06, 2005 11:20 am

Rege pisze:
Podział na rzadkość kart to oczywiście : common, uncommon i rare.

Karty mają być dostępne w starterach i boosterach. Pamięć do liczb mam słabą, ale chyba było 75 kart w starterze i 11 w boosterze. Cena tego pierwszego oscylować będzie w granicach 45 zł.


Ta informacja mi wystarczy - mam uczulenie na wszystko co kolekcjonerskie, wiec zdecydowanie nie jestem zainteresowany.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Zasady gry w karcianki typu L5K

pt maja 06, 2005 3:08 pm

Drażni mnie tylko w niej to, ze zbiegnie się z wydaniem Albumu, przez co nie będę mógł sobie nawet startera kupić. A własnie, jak to będzie ze starterami?? Każda rasa będzie mieć swoje?? A może będzie można kupowac je osobno. mógłby ktoś powiedzieć co nieco jak się w to gra. Miaem jedynie doczynienia z Magic: the Gathering i to dosyć mały. Jestem kompletnym noob'em w tych sprawach, dlatego prosze o odrobine informacji jak wygląda rozgrywak w tego typu grach. :help: Z góry wielkie dzięki.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pt maja 06, 2005 3:26 pm

Każda z czterech dostepnych początkowo ras będzie miała własny starter.

Dokładnie informacje na temat samej gry zaczną się pojawiać już wkrótce*.

*wkrótce - czas nie dłuższy, niż pięć dni.

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt maja 06, 2005 3:27 pm

Rege pisze:
Na początku będą dostępne 4 frakcje :
-Imperium
-Astońia
-Smocze Krasnoludy
-Lodowe Elfy

W miarę rozwoju storylinii ma dojść ich więcej.


Było pisane, trza czytać:>
A nowe nacje prawdopodobnie będą się pojawiać w liczbie dwóch na dodatek.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Informacje wstępne

pt maja 06, 2005 7:13 pm

Uwierz mi, że czytałem, ale dla mnie pojęcie dostępność 4 frakcji nie mówi mi odrazu, ze będą w osobnych starterach. Szykuje się naprawde wspaniała rzecz.
*wkrótce - czas nie dłuższy, niż pięć dni.
Bardzo mi się podoba stanowcze i jasne informacje. Czekam z niecierpliwościa....
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

pt maja 06, 2005 10:21 pm

Szczerze nienawidzę karcianek. I uwielbiam dobre grafiki. Noszę sobie w portfelu karty z jakichś japońskich gier - nie wiem do czego służą, ale są śliczne. Pewnie podobnie potraktuję Crystalicum - jeśli będzie wystarczająco ładne i tanie - kupię. Grać nie będę.
 
Awatar użytkownika
konishiko
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pn kwie 12, 2004 7:48 pm

sob maja 07, 2005 3:01 pm

Linka, nie wiesz co tracisz. Karcianki są cool. Przynajmniej do momentu, w którym się orientujesz, że za te pieniądze mogłabyś już wyjechać na wakacje i kupić ze cztery podręczniki... ;)

Ale jak się gra w karciankę niskobudżetową typu Doomtown właśnie, to ma się same przyjemności bez kosztó, plus śliczne obrazki :D
 
Awatar użytkownika
Bagheera
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 403
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:25 pm

sob maja 07, 2005 9:51 pm

Smocze Krasnoludy górą!
Hahaha, szykujcie się na nadejście Wielkiej Krasnoludzkiej Armady!

Linka - dla mnie karcianka musi przede wszystkim być ładna, a dopiero potem patrzę na reguły. Dlatego między innymi nie przekonałam się nigdy do V:TES - jest po prostu estetycznie nie do przyjęcia...
Czego nie można powiedzieć o Crystalicum, które jest bardzo ładne (oczywiście zdarzają się leprze i gorsze ilustracje, ale ogólnie poziom jest dość wysoki)
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2005 7:24 pm przez Bagheera, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Pokazanie kart

ndz maja 08, 2005 9:47 am

Rege pisze:
Na prelekcji pokazanych zostało kilka wzorów kart, które prezentują się naprawdę wyśmienicie.

Może mozna by pokazać tym którzy nie byli na ConQuescie na stronie Crystalicum jak wyglądają te pokazowe karty?? Jest to możliwe??
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

ndz maja 08, 2005 10:02 am

Oczywiście, prezentacje zaczną się w nadchodzącym tygodniu (właśnie kończymy korektę kart, a chcemy je prezentować już tekstem - na ConQ były bez).

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Grafiki bez tekstu

ndz maja 08, 2005 10:58 am

Bardzo dobry pomysł. Ciekawe tylko, czy dotzrymacie terminu (oczywiście nie pije do Was) i czy przez ten czas mnie nie zeżre ciekawość od środka. A może jednak dało by się pokazac chociaz pare grafik?? Prosze :razz:
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

ndz maja 08, 2005 12:19 pm

parę grafik? proszę bardzo - galeria 9 miast się kłania
 
Awatar użytkownika
Bagheera
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 403
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:25 pm

czw maja 12, 2005 7:26 pm

Przy całym szacunku dla prac Irulany, myślę, że dobrze by było zamieścić w galerii jakieś inne karty niż tylko postaci z 9 Miast. Jakieś ładne stateczki, planetki, akcje... Sami wiecie.
Oczekuję niecierpliwie na "Lodową Twarz".
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

czw maja 12, 2005 7:37 pm

Kiedy tylko skończymy układać karty na arkuszach do druku, zajmiemy się przerabianiem ich na pliki jpg - a wówczas ruszy Polterowa Galeria Kart, obiecuję. :-)

Już to z neishinem mamy obgadane.

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

ndz maja 15, 2005 9:34 pm

No i niedługo się zacznie. Już w przeciągu dwóch-trzech dni zobaczycie pierwsze karty na naszej stronie.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Rozmiar kart

wt maja 17, 2005 7:11 pm

Karty prezentują się bardzo ładnie i estetycznie. I tak narazie mam duży mentlik i miliardy pytań w zwiążku z grą, które już niedługo się wyjasnią. Ale czy karty będa miały dwa rodzaje, czy jeszcze więcej??
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt maja 17, 2005 7:16 pm

W grze będzie osiem rodzajów kart, wszystkie będą prezentowane na tym serwisie.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

wt maja 17, 2005 7:54 pm

Mam parę (dużo) pytań odnośnie tej karcianki. Powiem jeszcze, że nie zamierzałem jej kupować, bo mam złe doświadczenia z grami CCG, ale grafiki są naprawdę zachęcające :)

1. Czy kart światów ojczystych każda kultura ma tyle, co zakonów/miast/rodów/koterii/itp. ?
2. Czy karty światów dzielą się na common/uncommon/rare? Jeśli tak, to w jaki sposób je odróżnić?
3. Co to "Ciało świata" opisane na jednej z kart ojczystych?
4. No i najważniejsze... czy gra przechodziła betatesty? Mam lekkie obawy, że liczenie kryształów w dziesiątkach może być przyczyną lekkich trudności (nie lubię podczas grania w karcianki operować kartką i ołówkiem) < to oczywiście nie jest atak na grę, po prostu zastanawiam się, czy w samej grze nie sprawia to żadnych trudności :). System "koniczynek" kojarzy mi się z Troją - tam sprawiał nam trudności, ponieważ karty za szybko się kończyły, zaczęliśmy używać k6.

Śliczne karty :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt maja 17, 2005 8:09 pm

Postaram się szybciutko wyjaśnić.

Fenran pisze:
1. Czy kart światów ojczystych każda kultura ma tyle, co zakonów/miast/rodów/koterii/itp. ?


Docelowo - tak. Na razie każda frakcja dostaje jeden Świat Ojczysty, reprezentujący jakiś jej odłam, z czasem będą pojawiać się następne, umożliwiające zmianę strategii.

2. Czy karty światów dzielą się na common/uncommon/rare? Jeśli tak, to w jaki sposób je odróżnić?


Dzielą się, a jakże. Oznaczenia są koło nazwisk rysowników - to te tajemnicze numerki.

3. Co to "Ciało świata" opisane na jednej z kart ojczystych?


Wartość na tarczce. Oczywiście, to brzmi troszkę dziwacznie na początku - ale siła wszystkich rodzajów kart jest ujednolicona i nazywa się Ciało (tak, jak odpowiednia statystyka w rolpleju).

4. No i najważniejsze... czy gra przechodziła betatesty?


Oczywiście! Cóż za pytanie... :wink:

Mam lekkie obawy, że liczenie kryształów w dziesiątkach może być przyczyną lekkich trudności (nie lubię podczas grania w karcianki operować kartką i ołówkiem)


Taki dobór wartości jest niezbędny dla prawidłowego zbilansowania kosztów różnych rodzajów kart. Nam nie sprawia trudności - nie liczy się tego w pamięci, tylko używa Specjalnych Znaczników.

System "koniczynek" kojarzy mi się z Troją - tam sprawiał nam trudności, ponieważ karty za szybko się kończyły, zaczęliśmy używać k6.


Tu jest zupełnie celowym zabiegiem - podczas gry musisz wyważyć, czy wolisz częściej używać Szczęścia (dzięki czemu masz szanse wygrać więcej walk), czy odkryć więcej Światów.

Śliczne karty :)


Bardzo dziękujemy. :-)

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

wt maja 17, 2005 10:42 pm

Nie powiem, chociaż, że w Crystalicum grać nie zamierzam, to karcianka kusi mnie i to bardzo. Miałem obawy o jej stronę estetyczną (przy CCG jestem nastawiony podobnie jak Bagheera, choć we VtESa gram :) ) , ta zaś wygląda absolutnie fenomenalnie. Szczególnie karty z planetkami. Bardzo duży plus od strony graficznej. Teraz czekam na szczegóły mechaniki, które oczywiście będą niedługo dostępne hem? :wink:
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt maja 17, 2005 10:56 pm

Owszem, będą. Jak tylko będzie złożona instrukcja to pojawi się ona na stronie. Także każdy rodzaj kart będzie miał swoją notkę.
 
guslarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 18, 2005 9:59 am

śr maja 18, 2005 10:44 am

Duże brawa za szate graficzną kart! Pierwsza konkurencyjna karcianka, której grafika mi się podoba :)! Jeżeli reszta kart bedzie na podobnym poziomie to pewnie sobie jakas talie kupie ;). Czekam z niecierpliwości na reszte kart i licze, że poziom grafiki i grafik zostanie utrzymany!

... pozdrowienia, guslarz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości