Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15

Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec

Katastrofa w Smoleńsku

śr kwie 14, 2010 12:11 am

Moim zdaniem pochówek na Wawelu to przegięcie. Gwoli wyjaśnienia - nie powiem, żebym szczególnie lubił ś.p. Prezydenta, ale pod pewnymi względami go szanowałem; co więcej, uważam, że naprawdę zależało mu na tym kraju (choć efekty tego były dość różne).
OK, jeden z królów upchał w w wawelskiej krypcie swojego potomka. Ale po pierwsze - nie musimy tego naśladować, po drugie - członek rodziny królewskiej to trochę co innego: faktycznie, samo urodzenie daje mu prawo do spoczynku u boku dawnych królów. Inni muszą na to solidnie zapracować - na tyle, żeby ich praca została doceniona po śmierci. Ale jeśli kiedyś znów staniemy się monarchią, to nowym królom też będzie się to należało. Tak po prostu. Przynajmniej to moje zdanie.

Poza tym, takie traktowanie zmarłego - wpychanie go na siłę w buty wielkiego bohatera - jest po prostu niesmaczne. Podobnie jak takie traktowanie dziedzictwa narodowego (czyli wawelskiej katedry). Jeśli potomni uznają, że faktycznie zasłużył, to przeniosą jego trumnę na Wawel.

Oby tylko dogadali się szybko... jeśli po przyjeździe tych wszystkich głów państw, które zapowiedziały swoja obecność, dalej będą się kłócić o miejsce pochówku... To takiego wstydu jeszcze chyba żaden naród na świecie sobie nie narobił. W takim wypadku już lepszy będzie ten Wawel...

Jak by to nie brzmiało, ostentacyjna solidarność i poparcie dla Gruzji nie leżały w polskim interesie. Gruzja nie pomoże nam w przełamaniu hegemoniii Rosji, a później okazało się, że i USA i NATO wystawiły ją do wiatru, a pośrednio również nas, bo byliśmy jej największym orędownikiem. W efekcie, tylko sobie zaszkodziliśmy.

Nic dziwnego. W polityce pomaganie słabszym popłaca tylko wtedy, gdy ma się w tym własny interes. Postępując inaczej ma się satysfakcję i nienaruszone poczucie honoru, ale zarazem działa się na szkodę własnego państwa.

Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony

Re: Katastrofa w Smoleńsku

śr kwie 14, 2010 7:53 pm

Zgodnie z sugestiami, wydzieliłem odchodząca od tematu dyskusję.
AGrzes

PS. Przepraszam jeśli komuś przesunąłem post bez potrzeby, przenosiłem grupowo wszystko od pewnego miejsca.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 8:07 pm przez AGrzes, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 14, 2010 8:34 pm

Drażni mnie już ta ogólnonarodowa histeria udająca żałobę. :evil:
Kaczyński nie był mężem stanu, nie był szlachetnym człowiekiem, ani wybitnym politykiem. Jedyne co doskonale mu wyszło to katastrofa. Wcale nie zdziwiłbym się katastrofa że na własną prośbę. Pamiętamy awanturę z pilotem nad Gruzją.
Jeszcze trochę a pójdzie wniosek do Watykanu o kanonizację. :razz:

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

śr kwie 14, 2010 8:35 pm

nie był szlachetnym człowiekiem
Bo tak twierdzili w wyborczej?

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 14, 2010 8:42 pm

Przypomnij sobie rzut na taśmę z dziadkiem Tuska. Totalne awantury z wszystkimi bardziej znaczącymi współpracownikami. To że twierdzą iż prywatnie był miły i ciepły; to mnie nie obchodzi, ja go znałem jako polityka, oczywiście nie osobiście. Czy tylko ja pamiętam różne rzeczy z przeszłości?
PS Nie neguję żałoby po tragicznie zmarłym Prezydencie RP. Tylko proszę o umiar. :help:
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 8:43 pm przez yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Katastrofa w Smoleńsku

śr kwie 14, 2010 8:43 pm

yabu pisze:
Jeszcze trochę a pójdzie wniosek do Watykanu o kanonizację.
Akurat w tym zdaniu coś jest. Cała ta bezrozumna cześć jest dla pamięci L. Kaczyńskiego równie wielką zniewagą, jak wcześniejsze oszczerstwa - bo to w gruncie rzeczy to samo, tylko w drugą stronę.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 8:44 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 14, 2010 8:45 pm

Właśnie chodzi mi o ten festiwal hipokryzji.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

śr kwie 14, 2010 8:46 pm

Oddziel polityka od człowieka.
Polityka to taka dziedzina, gdzie wali się w tej chwili bez względu na smak, "porządność" i poczucie tego, co jest słuszne.

Ale nie oceniaj go jako człowieka, skoro go nie znałeś.

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 14, 2010 8:54 pm

Dlaczego? Był osobą publiczną. W demokracji mogę oceniać każdego polityka jak go widzę. Również jako człowieka.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

śr kwie 14, 2010 8:58 pm

Zwłaszcza, jak nie widzisz w nim człowieka, tylko polityka...

Ale cóż, nie ja tutaj wygłaszam sądy o ludziach, nie mając podstaw do tego.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 8:58 pm przez Malaggar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 14, 2010 9:02 pm

Jak można oddzielić polityka od człowieka. Rozdwojenie jaźni?

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 14, 2010 9:13 pm

Kumo pisze:
Moim zdaniem pochówek na Wawelu to przegięcie. Gwoli wyjaśnienia - nie powiem, żebym szczególnie lubił ś.p. Prezydenta, ale pod pewnymi względami go szanowałem; co więcej, uważam, że naprawdę zależało mu na tym kraju (choć efekty tego były dość różne).
OK, jeden z królów upchał w w wawelskiej krypcie swojego potomka. Ale po pierwsze - nie musimy tego naśladować, po drugie - członek rodziny królewskiej to trochę co innego: faktycznie, samo urodzenie daje mu prawo do spoczynku u boku dawnych królów. Inni muszą na to solidnie zapracować - na tyle, żeby ich praca została doceniona po śmierci. Ale jeśli kiedyś znów staniemy się monarchią, to nowym królom też będzie się to należało. Tak po prostu. Przynajmniej to moje zdanie.

Poza tym, takie traktowanie zmarłego - wpychanie go na siłę w buty wielkiego bohatera - jest po prostu niesmaczne. Podobnie jak takie traktowanie dziedzictwa narodowego (czyli wawelskiej katedry). Jeśli potomni uznają, że faktycznie zasłużył, to przeniosą jego trumnę na Wawel.

Oby tylko dogadali się szybko... jeśli po przyjeździe tych wszystkich głów państw, które zapowiedziały swoja obecność, dalej będą się kłócić o miejsce pochówku... To takiego wstydu jeszcze chyba żaden naród na świecie sobie nie narobił. W takim wypadku już lepszy będzie ten Wawel...
...

Jak stwierdził jeden ze znajomych: "to gdzie pochowają Wałęsę?". Świetne pytanie, skoro Kaczyńskiego pcha się na Wawel. Tam leżą ci, którzy za życia dokonali czegoś wielkiego, nie przymierzając Piłsudski czy nasi trzej wieszcze narodowi. A co zrobił ś.p. prezydent za życia?

Awatar użytkownika
Makazis
Użytkownik
Użytkownik

śr kwie 14, 2010 9:29 pm

@up
Może lepiej trochę poczytać o tym, co zrobił, a nie zadawać bezsensowne pytania...

Awatar użytkownika
Healer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 1:22 am

Dobrze usłyszeć wypowiedzi zwolenników i współpracowników śp. prezydenta, że Wawel to godne miejsce pochówku. Na pewno wytrąci to argumenty wszystkim przeciwnikom takiego kroku ;)

A teraz na poważnie: kompletnie nie rozumiem tej decyzji, zwłaszcza że jej konsekwencje nie były szczególnie trudne do przewidzenia. Wawel symbolem narodowym jest uznanym przez praktycznie całe społeczeństwo. Lech Kaczyński wygrał wybory różnicą dosłownie paru procent, okres jego prezydentury był często oceniany krytycznie, również jeśli chodzi o interesy państwa (np. antagonizowanie sąsiadów i niemal ślepe podążanie za pewnym odległym krajem któremu nasza sytuacja praktycznie zwisa). Jest tworzony dla narodu symbol, z czym wielu ludzi się nie zgadza, za co odmawia im się miana patriotów, "prawdziwych Polaków" i nazywa pachołkami/najemnikami Rosji, lub podobnie. Zupełnie jakby istniała tylko jedna możliwa postawa patriotyczna, prezentowana przez zmarłego prezydenta, a pozostałe równały się, w oczach niektórych, niemalże zdradzie narodu polskiego. Zupełnie mnie więc nie dziwią protesty w takiej sytuacji. Sam na początku myślałem, że ktoś wpuścił gazetę wyborczą w maliny, bo chyba w jej internetowym wydaniu pojawiła się po raz pierwszy oficjalna informacja o miejscu oficjalnego pochówku.
W każdym razie wraz z ogłoszeniem tej decyzji dla wielu skończyła się, przedłużona teraz sztucznie żałoba narodowa, a dawne spory zaogniły się, zamiast złagodnieć.

Tak na marginesie, dobiło mnie stwierdzenie, że:
"Ludzie, którzy byli na czele państwa i będąc na czele państwa oddali za to państwo życie, w służbie temu państwu, są zgodnie z tradycją chowani na Wawelu. Taka jest polska tradycja." (Andrzej Duda)
Jeszcze tylu rzeczy człowiek o własnym kraju nie wie ;P

Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 9:09 am

"Ludzie, którzy byli na czele państwa i będąc na czele państwa oddali za to państwo życie, w służbie temu państwu, są zgodnie z tradycją chowani na Wawelu. Taka jest polska tradycja." (Andrzej Duda)

Czyli następnym razem jak jakiś z naszych prezydentów w czasie kadencji dostanie zawału to Wawel mu się należy jak nic.

Chyba się obywatelstwa zrzeknę. Czuję się jakby komuna do nas wróciła i tworzono bohaterów z kapelusza. To jest chyba najgorsza decyzja jakiej dokonano w historii.

Z drugiej strony wyjdzie to na dobre platformie. Bo chwilowa euforia w nardzie na temat rzekomych dokonań Kaczyńskiego prysła i ludzie są jeszcze bardziej wściekli jak za jego życia.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 9:12 am

Chyba się obywatelstwa zrzeknę.
Nie zapomnij się popłakać na pokaz.

To jest chyba najgorsza decyzja jakiej dokonano w historii.
A potem douczyć historii.

Bo chwilowa euforia w nardzie na temat rzekomych dokonań Kaczyńskiego
Feniksie, szczerze ci życzę, być miał takie "rzekome dokonania".

ludzie są jeszcze bardziej wściekli jak za jego życia.
Taaaaak?

Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 10:11 am

Feniks pisze:

Ja normalnie powoli popadam we wściekliznę. Piana na klawiaturze. Jak można chować "byle" Prezydenta w świętej krypcie na Wawelu? Jeszcze do tego dojdzie, że będą tam chować "byle" Premierów. Wkrótce dojdzie do tego, że spoczną tam "celebryci" pokroju Dody! Zanim się obejrzymy, Wawel pęknie w szwach, a 2/3 obywateli Polski zrzeknie się obywatelstwa! (pozostała 1/3 spocznie na Wawelu!)

Awatar użytkownika
Healer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw kwie 15, 2010 10:36 am

Wynik wyborów to sprawa dyskusyjna - nie mylmy własnych odczuć, z odczuciami innych. Na pewno ta sprawa wywołała duży zgrzyt w uroczystościach żałobnych, ale mimo wszystko wydaje się, że poparcie dla sprawy reprezentowanej przez śp. Lecha Kaczyńskiego wzrosło.

Gdyby okazało się, że jego brat będzie kandydować w wyborach, to ma naprawdę spore szanse na zwycięstwo. Niestety z dwójki bliźniaków był znany jako ten mniej ugodowy, a wątpię by to się zmieniło wraz ze śmiercią brata.
Najpewniej oznaczałoby to jeszcze większe skupienie uwagi na symbolach, zamiast na sprawach praktycznych.

Kolejna ciekawostka: Dziwisz "formalnie naruszył prawo kanoniczne" podejmując samemu decyzję o pochówku pary prezydenckiej, bez konsultacji z kapitułą katedry wawelskiej.
(http://portalwiedzy.onet.pl/4869,25297,1607809,1,czasopisma.html)

Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 10:38 am

Jak dla mnie ta decyzja o pochówku to jakaś pomyłka. Rozumiem, że zginął tragicznie prezydent RP i że chcemy uczcić jego pamięć. Ale chować go na Wawelu (i to z małżonką...)? To już nie pogrzeb, a zwykła polityka. Na coś takiego powinien zasłużyć życiem, a nie okolicznościami śmierci.

Jest wiele innych miejsc, które moim zdaniem, nadawałyby się lepiej. Ale, że moje zdanie i tak nikogo decyzyjnego nie obchodzi, pozostaje mi jedynie wyrazić ubolewanie nad takim postępowaniem i siedzieć grzecznie w domu cały weekend.

'Jarosław Kaczyński był raczej przekonywanym niż przekonującym.' - tak czytam dziś w jakimś artykule i zastanawiam się po jaką cholerę się zgodził. Bo taka presja? Podobno rodzina nie chciała, by był tam pochowany, ugięli się pod naciskiem? No jak nie polityka, to co? Bo mnie się to w głowie nie mieści.

Bez przesady.

yabu pisze:
Jeszcze trochę a pójdzie wniosek do Watykanu o kanonizację. :P

Dokładnie.
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 10:38 am przez Amanea, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 15, 2010 10:56 am

Malaggar pisze:
Taaaaak?

Osobiście mam wrażenie, że jeśli tak nie jest, to będzie :(

Wyjątkowo nie przyłączajac się do flejma :) zarzucę linkiem. Obraz nastrojów w społeczeństwie, w tym w dużej mierze moich. Pewnie nie tylko.

A Wawel? Polacy przepchnęli już wiele większych kretynizmów, nikogo nie powinno to dziwić. Jak to było powiedziane
Yahtzee pisze:
But no they keep trying to make us accept it, like our parent's making us invite the smelly kid with the hunchback to our birthday party so he can drink all the Fanta and determinedly wet himself.

Edit do posta poniżej: jak zostało mi ostatnio dosadnie wyjaśnione, regulamin wciąż obowiązuje, więc go nie łammy (takie słowo istnieje?) :)
edit do edita: i co sie mnie czepiasz, ja regulaminu nie pisałem.
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 3:25 pm przez smaller, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 12:27 pm

smaller pisze:
Wyjątkowo nie przyłączajac się do flejma zarzucę linkiem. Obraz nastrojów w społeczeństwie, w tym w dużej mierze moich. Pewnie nie tylko.

Autor tego filmiku mówi: "Znam wielu ludzi którzy mieli ciężko w* na tego Prezydenta"

Ja znam natomiast wielu ludzi, którzy mają ciężko w* na to, gdzie zostanie pochowany i na myśl, że to będzie Wawel nie łamią ostentacyjnie dowodów osobistych wystawionych przez RP.

Edit do posta powyżej: samller, jeżeli uważasz, że umieszczenie linka prowadzącego do filmiku z "wulgarnym słownictwem" jest zgodne z regulaminem. Natomiast zacytowanie tego filmiku i ocenzurowanie go (w postaci w*) ten regulamin łamie- to żeby nie nadużyć słowa hipokryzja - jest to szczyt sztucznej pruderii. Wychodząc z takiego założenia, powinienem nagrać filmik na YouTube z odpowiedzią, gdzie klnąłbym jak wlezie i zamiast napisać posta, powinienem po prostu umieścić link.

Edit do posta poniżej: Polać mu, bo słusznie prawi.
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 2:54 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 2:34 pm

W kwestii Wawelu można powiedzieć, że Prezydent nie powinien być traktowany jako osoba prywatna, tylko jako symbol pewnej epoki. Spoczywający w kryptach Piłsudski jest symbolem II RP - rewolucyjnej konspiracji, POW-u, Cudu nad Wisłą, zjednoczenia trzech zaborów, natomiast Sikorski to jakby symbol P.P.Podziemnego - Września, tułaczki, Katynia. Patrząc na dokonania ś.p. Kaczyńskiego, wielu ludzi może go uosabiać z KOR-em, NSZZ S, Muzeum Powstania. W ten sposób, poprzez przywódcę, można oddać hołd odchodzącemu pokoleniu.

Nie wierzę, żeby pomysł pochówku Prezydenta na Wawelu wypłynął od Jarosława Kaczyńskiego. Jarosław jest zbyt inteligentnym człowiekiem, żeby nie wiedzieć, jak to zostanie odebrane przez społeczeństwo. Z punktu widzenia piarowców Prawa i Sprawiedliwości najwłaściwszym byłoby powiedzenie, że "Leszek zawsze czuł się związany z Warszawą. Wychował się o tutaj, na tym podwórku, dlatego pochowamy go w skromnym grobie na Żoliborzu na samym końcu cmentarza", ale zapewne w PiS-ie jest taki chaos, że do teraz nikt faktycznie nie podejmuje tam decyzji.

Trzeźwo patrząc na sprawę, pochowanie Prezydenta na Wawelu byłoby korzystne dla Państwa Polskiego. Ugoszczenie przywódców państw w Krakowie i rozgłoszenie na cały świat naszych tragedii historycznej to, ze świadomym cynizmem tej opinii, znakomita reklama Polski. Pierwszorzędna. Kraków jest dla niej najlepszym tłem.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 2:56 pm

Jak już paredziesiąt postów wcześniej się wypowiadałem nie uważam, aby Wawel był odpowiednim miejscem dla pochowania Lecha Kaczyńskiego:
1) Prezydent powinien byc pochowany w stolicy państwa a Kraków nim nie jest
2) Prezydent powinien być pochowany tam, gdzie leżą jego poprzednicy - Narutowicz, Wojciechowski i Mościcki
3) Czy na Wawelu naprawdę leżą ludzie, którzy powinni tam leżeć? Przecież są tam mięczakowaci, tchórzliwi i zdradzieccy królowie, którzy tron uzyskali dzięki koneksjom rodzinnym, czyli nepotyzmowi.
4) A może tak prezydenta pochowac w Poznaniu na Ostrowiu Tumskim? Tam też jest nekropolia królewska, ponieważ złożono tam ciała Bolesława Chrobrego, Mieszka II, Bolesława Śmiałego i Przemysła II, naprawdę wielkich władców Polski. Myślę, że jeśli ktoś chciałby oddać hołd Lechowi Kaczyńskiego poprzez umieszczenie go obok wielkich królów to właśnie Poznań byłby najwłaściwszy a nie Kraków.

Ja mam tylko nadzieję, że kiedy pochowają Lecha Kaczyńskiego to nie okaże się później, że zginął przez własny upór i głupotę i że wcale nie był żadnym męczennikiem, ponieważ trudno za męczennika uznać np. kierowcę, który zginął jadać jak wariat. A przecież samolot prezydencki wystartował z 1,5 godzinnym opóźnieniem i śpieszył się, aby zdążyć na uroczystości. Nie wiem, kto zadecydował o tym opóźnieniu, ale jedno jest pewne - gdyby nie ono, to prawdopodobnie by do wypadku nie doszło (dziennikarze bowiem dolecieli szczęśliwie i mówili, że jeszcze wtedy nie było tak trudnych warunków).

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 15, 2010 6:55 pm

Kolejne głosy w temacie. Widać, jak wielkie znaczenie miała decyzja o pochówku. Ciekawe też, na ile dobór osób jest świadomą manipulacją. Tylko Legutko jest na "tak", ale jemu trudno się dziwić.

http://wyborcza.pl/1,105841,7773738,Waw ... lakow.html
http://wyborcza.pl/1,75478,7767881,Lech ... tarze.html

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 15, 2010 7:16 pm

earl pisze:
królowie, którzy tron uzyskali dzięki koneksjom rodzinnym, czyli nepotyzmowi.

Monarchia jest z założenia nepotyczna. :razz:
Co do pochówku na Wawelu; jak już to ustalono, to się tego trzymać. Tylko tego utytłanego idiotę [ zdaje się Dziwisz] co to wymyślił zjechać, żeby więcej różne głupoty do łba nie strzelały. :evil:

Awatar użytkownika
sznurowka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 10:08 pm

http://www.tvn24.pl/-1,1652267,0,1,prez ... omosc.html

Tego nie wiedziałam... Ale nie zmienia to faktu, że nie podoba mi się pomysł z pochówkiem. Lech Kaczyński był Warszawiakiem, należy [że się tak wyrażę] do Warszawy i tam powinien być pochowany. Ale skoro Dziwisz uważa inaczej... Nie będę się z tym kłocić i strajkować, jednakże mam wrażenie, że mimo, iż Prezydent powiedział, że kocha Kraków, to chciałby być pochowany w Warszawie. A jeżeli pomysł z Wawelem przetrwałby kilkanaście/ kilkadziesiąt lat i wtedy nie było by tak wielkich sprzeciwów, jakie są teraz, to zawsze można przenieść uroczyście trumnę na Wawel.
A teraz to wszystko po to, żeby z wielką pompą pokazać światu, jakim wspaniałym prezydentem był Lech. Osobiście bardzo go lubiłam, ale moje uczucia nie zmienią tego, jak był odbierany przez inne państwa, a nawet przez Polaków. Wszyscy robili z niego pośmiewisko. Strasznie nie podoba mi się teraz to, co się dzieje, wszędzie hipokryzja. Chyba jedynie Łukaszenko nie udaje, że mu jest żal, bo w rzeczywistości mu nie jest. Nie lubię go, ale muszę mu przyznać chociaż to, że nie jest hipokrytą.
Pochówek na Wawelu zniszczył piękną, co prawda przepełnioną hipokryzją, atmosferę żałoby. A już tak dobrze było, chwila spokoju [przed burzą, którą będą wybory prezydenckie], czas zadumy...
Jestem trochę ironiczna, bo jakoś nie mogę tego, co się dzieje znieść. Właściwie to wiadomo, jaką korzyść będzie z tego miał Dziwisz? I czy to faktycznie on wpadł na taki niestosowny [w dzisiejszych okolicznościach] pomysł? Wątpię, żeby to był on i wątpię, że zrobił to Jarosław Kaczyński. Nie sądzę, żeby akurat on taką głupotę zrobił, chyba że jest jakimś kamikadze [jeżeli będzie kandydatem na prezydenta z PiS], a wydaje mi się, że jest na tyle inteligentny, żeby nim nie być i zna już dobrze zachowania i odczucia obywateli Polski.

Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 11:00 pm

yabu pisze:
Tylko tego utytłanego idiotę [ zdaje się Dziwisz] co to wymyślił zjechać, żeby więcej różne głupoty do łba nie strzelały.

Tak jak wcześniej pisałem tych idiotów, co zadecydowali o pochowaniu Piłsudskiego i Sikorskiego też należałoby zmieszać z błotem. Aby było po równo, bo i jeden, i drugi też nie nadawali się na Wawel.

sznurowka pisze:
Lech Kaczyński był Warszawiakiem, należy [że się tak wyrażę] do Warszawy i tam powinien być pochowany.

Piłsudski był z Wileńszczyzny a Sikorski z Podkarpacia, więc też ich wywalić do siebie,

Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw kwie 15, 2010 11:03 pm

Jeśli podajemy źródło gazetowe, to warto podać kilka. Każdy kto studiuje, pracuje w dziennikarstwie wie, że pokazanie w jednym topiku 10 osób, które coś popierają i jednej która czegoś nie popiera, od razu daje wnioski że tak być powinno. Co zresztą widać w uzasadnieniu, że "tylko on ma inne zdanie". Ludzie są podzieleni tak samo i politycy oraz socjolodzy. Pani Staniszkis popiera Wawel a prof Śpiewak ( były członek PO ) żałuje takich dyskusji.
http://kulturaliberalna.salon24.pl/1710 ... be-polakow
więc subiektywne mówienie, że wybrani ludzie związani z daną gazetą, w z danym wątku coś popierają nie ma poza ich opinią żadnej wartości normatywnej.

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 15, 2010 11:16 pm

Toteż napisałem, że wątek z GW trąci trochę manipulacją. Tak jak wszelkie uliczne sondaże. Ile tak "naprawdę" było opinii negatywnych, a ile pozytywnych, zależy od widzimisię medium emitującego daną relację. ;)

Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

czw kwie 15, 2010 11:51 pm

W 100% sie z tym zgadzam. Sam wolałbym prezydenta w Warszawie, bo był z nią mocno związany. Sądzę że historia osądzi, jak to ma być oceniane (Może nawet go z Wawelu zabiorą). Tyle opinii, ile osób dziesiątki tysięcy ludzi w Warszawie to ukazuje ten podział. Jednak uważam, że nie powinno się jako argument stosować mowy: o oddaniu obywatelstwa, wstydzie za państwo itp. bo to przykre, że przez Wawel można być skłonny (walcząc patriotycznie jak mniemam o rangę Wawelu) do tak mocnych słów.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15