Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Re: Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 1:39 pm

Wiedźma pisze:
Odnośnie tych oszczędności, na które się ktoś powoływał - ten samolot był podobno w ubiegłym roku gruntownie remontowany i modernizowany za bardzo duże pieniądze. W Rosji.

Interesujące. Mogę zapytać, skąd posiadasz takie informacje?

Naturalnie dołączam się do kondolencji. Nieważne, jaki człowiek był za życia i jak wywiązywał się ze swoich obowiązków. Zmarłym należy się szacunek. W związku z tym choć w tym temacie moglibyście bardziej zważać na to, co mówicie i skończyć słowne przepychanki.
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 1:44 pm przez Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Luxus
Użytkownik
Użytkownik

sob kwie 10, 2010 1:44 pm

http://wiadomosci.onet.pl/2153205,11,tu ... ,item.html

Nie snujmy wielkich teorii spiskowych. Czy po remoncie ten samolot nie był używany ani razu? A z resztą gdzie miał być remontowany Tupolew? W PZL Świdnik?

Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 1:45 pm

Pozwolę sobie na krótki komentarz. To że Putin jest szefem komisji d/s katastrofy jest oczywistym symbolem tego, że jest to sprawa najwyższej wagi i Rosja czuję się odpowiedzialna za wyjaśnienie całej sprawy. Można by rzec, że jest to dla nich sprawa honoru, by okazać nam maksymalną pomoc. Miedwiediew już zapewnił, że polska ekipa mająca zbadać miejsce katastrofy dostanie natychmiast wizy, a pod Ambasadą RP w Moskwie są składane kwiaty i zapalane znicze. Rozumiem, że tragedia może budzić silne emocje ale nie powinniśmy ich kanalizować w niechęć wobec kogokolwiek.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 1:47 pm

Marszałek Komorowski ogłosił tygodniową żałobę.

Pozwolę sobie na krótki komentarz. To że Putin jest szefem komisji d/s katastrofy jest oczywistym symbolem tego, że jest to sprawa najwyższej wagi i Rosja czuję się odpowiedzialna za wyjaśnienie całej sprawy. Można by rzec, że jest to dla nich sprawa honoru, by okazać nam maksymalną pomoc. Miedwiediew już zapewnił, że polska ekipa mająca zbadać miejsce katastrofy dostanie natychmiast wizy, a pod Ambasadą RP w Moskwie są składane kwiaty i zapalane znicze. Rozumiem, że tragedia może budzić silne emocje ale nie powinniśmy ich kanalizować w niechęć wobec kogokolwiek.

Bardzo cenny głos Gerardzie.

Gantolandon
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob kwie 10, 2010 1:47 pm

Nie wiem, czy pamiętacie inny przypadek. Lech Kaczyński chciał lecieć na konferencję do Tblisi. Pilot odmówił ze względu na bezpieczeństwo. Prezydent pokłócił się z nim. Była po tym mała burza w mediach.

Tym razem załoga rosyjskiego lotniska ostrzegła pilotów o złych warunkach i radziła im, żeby lądowali w Mińsku. Zdecydowali się lądować mimo to.

Jakkolwiek żal mi Kaczyńskiego (a jeszcze bardziej jego brata), to nie jestem zdziwiony.

Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob kwie 10, 2010 1:53 pm

Najgorsze jest to, że ludzie szukają na siłę sensacji kosztem cudzego nieszczęścia. To tylko kwestia czasu, kiedy w popularnych, opiniotwórczych brukowcach pokroju "Super Expressu" pojawi się multum 'poszlak' wskazujących na istnienie rzekomych teorii spiskowych. To jedynie pogłębi ksenofobiczne zapędy naszych rodaków. Smutne, ale prawdziwe.
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 1:55 pm przez Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 1:55 pm

On po angielsku mowil w polskich mediach ze cytat nie z naszego jezyka. I to bylo do przewidzenia teraz kazdy bedzie mowil ze ostrzegal juz dawno.

Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 2:01 pm

Gerard, jak dla mnie to patrzysz na to bardzo naiwnie.
Ja uważam Miedwiediewa za figuranta (człowiek znikąd, bez własnego zaplecza partyjnego/organizacyjnego/etc.), a faktyczynym władcą Rosji jest nadal Putin, który zapewne sam siebie wybrał na szefa tej komisji czy co to tam będzie i dał prezydentowi papierek do podpisu.
A zrobił to tylko dlatego, by upewnić się, że śledztwo wykazało brak nawet najdrobniejszych uchybień ze strony rosyjskiej (nie mówię tu o jakimś spisku, tylko o możliwych niedociągnięciach lub błędach).
Nie sądzę tak z powodu jakiejś ogromnej nienawiści do Rosji (choć zdecydowanie jej 'nie lubię'), tylko biorąc pod uwagę mentalność i faktyczny sposób sprawowania władzy przez jej wierchuszkę.

Co wg konstytucji powinno się stać w obecnej sytuacji:

http://www.rp.pl/artykul/459563_Wybory_musza_sie_odbyc_pod_koniec_czerwca.html
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 2:04 pm przez Cohen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 10, 2010 2:17 pm

Cohen pisze:
faktyczynym władcą Rosji jest nadal Putin, który zapewne sam siebie wybrał na szefa tej komisji czy co to tam będzie i dał prezydentowi papierek do podpisu.
A zrobił to tylko dlatego, by upewnić się, że

...że cały świat zauważy: "O, Putin ma coś wspólnego z tą komisją!". Faktycznie, szatański plan. ;-)
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 2:17 pm przez Scobin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Gantolandon
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob kwie 10, 2010 2:20 pm

Ja uważam Miedwiediewa za figuranta (człowiek znikąd, bez własnego zaplecza partyjnego/organizacyjnego/etc.), a faktyczynym władcą Rosji jest nadal Putin, który zapewne sam siebie wybrał na szefa tej komisji czy co to tam będzie i dał prezydentowi papierek do podpisu.

"Jedyne, czego nie znaleźli, to kiści daktyli i wielbłąda pod poduszką..."

Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 2:30 pm

Piszcie co chcecie, ale nikt mnie nie przekona, iż wierny uczeń KGB i znany przyjaciel Polaków Putin przyłoży się do tego śledztwa. Może je po prostu olać, ale na pewno nie będzie w nim pomocny.

Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 2:33 pm

Wypowiedziałem tylko swoją osobistą, pół-profesjonalną opinię i nie zamierzam tematu kontynuować. To nie czas i nie miejsce.

Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 2:36 pm

Prezydent RP nie żyje, pierwsza dama nie żyje, najwyżsi rangą przedstawiciele dowódzctwa sił zbrojnych nie żyją, większość przedstawicieli kancelarii prezydenckiej nie żyje... a tutaj rozgrywa się dyskusja na temat teorii spiskowych i zachowań Rosji wobec tej tragedii... szkoda słów.

Należy zrozumieć w tej chwili, że jesteśmy świadkami tworzenia się historii. Za parę lat będą o tym pisać w podręcznikach, a nasze dzieci będą się tego uczyć. Wtedy będziemy mogli z perspektywy czasu spojrzeć na to wszystko i podzielić się z nimi fantastycznymi teoriami. Teraz należy pochylić się nad tą tragedią, dobrze zastanowić i spróbować ją ogarnąć. Właśnie zmienił się bieg historii. Za dwa miesiące będziemy mieli przyspieszone wybory, w których udział weźmie inny skład kandydatów. Nie żyje przecież Lech Kaczyński, który zabiegałby o reelekcję i Jerzy Szmajdziński, kandydat SLD. Będzie to też zupełnie (choć to się jeszcze okaże) inna kampania wyborcza niż te, które widzieliśmy dotychczas. W imieniu zdrowego rozsądku, namawiam was do zachowania rozwagi w tym, co tutaj piszecie.

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 2:51 pm

@Ramirez, Heroikomikus: Podpisuję się pod każdym zdaniem. I tu, jak sądzę, temat się wyczerpuje.

Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 2:52 pm

Osobiście miałem problem z ogarnięciem tej katastrofy, a potem pojawiła się dziwna myśl, że najbardziej żal mi Jarosława Kaczyńskiego. Nie miał własnej rodziny, a najbliższy mu brat i bratowa nie żyją, natomiast matka jest w szpitalu. Cokolwiek bym myślał o nim jako o polityku, żal mi człowieka. Po czymś takim można się nie pozbierać. To jest fatalny dzień. Tak samo jak uczymy się o zamordowaniu Narutowicza i Sikorskiego, będziemy mówić o Kaczyńskim i jeśli sprawa katastrofy się nie wyjaśni, będą się nad tym zastanawiać nasze wnuki.

Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 3:04 pm

Ja natomiast się nie zgadzam.
Ci ludzie byli zbyt ważni dla funkcjonowania naszego kraju, by można to było zbyć formułką "straszna tragedia dla rodzin, wszyscy wspólczujemy, a za tydzień/miesiąc i tak zapomnimy".
I właśnie zdrowym rozsądkiem jest analiza reakcji Rosji, hegemona naszego regionu, który już od dłuższego czasu uskutecznia praktyki a la ZSRR, choć póki co raczej na Kaukazie. Ale również na Białorusi i Ukrainie.
To, jak sobie poradzimy z obecnym kryzysem może wpłynąć na sytuację w Europie Środkowo-Wschodniej i Wschodniej i mieć dlań konsekwencje, które zostaną poniesione być może dopiero za lata.
Krycie się za frazesami o szacunku dla rodzin ofiar jest wręcz skrajnie nieodpowiedzialne. Oni nie byli zwykłymi obywatelami, osobami prywatnymi, tylko ludźmi odpowiedzialnymi za cały kraj i jego struktury obronne.
Dodatkowo wskazuję na fakt, iż jest to wydarzenie bodajże bezprecedensowe w historii nowożytnej naszego kontynentu.

Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob kwie 10, 2010 3:09 pm

Tam zginał mój wykładowca i rektor ks Rumianek, świetny człowiek, zawsze pogodny. Moja przyjaciółka z Marynarki Wojennej mówi, że u nich jest sytuacja krytyczna wręcz mobilizacja i ściąganie ludzi z przepustek. Mam nadzieje, że procedury na takie sytuacje zadziałają w 100%. Odczuwam stratę , gdyż odbieram ją jako cios w państwo, mimo iż nie wszystkich tam popierałem, to jednak ich wpływ na politykę był przeogromny.

Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 3:20 pm

Widzisz Cohen, gdyby połączyć to, co powiedział Gerard, z tym co powiedziałeś Ty, wyszedłby nam pełen obraz tego, co Rosja zrobiła/zrobi z zaistniałą sytuacją. Z jednej strony to gra polityczna, mająca na celu zapewnienia nas o tym, że Kreml traktuje sprawę poważnie, z drugiej to zabieganie o własne interesy - tutaj nikt Ameryki nie odkrył - tacy są Rosjanie (tacy są ludzie mówiąc szczerze).

Problem w tym, co mówisz, polega na tym, że:

Jest tragedia sama w sobie i są jej skutki.

Osobiście wydaje mi się, że ten temat dziś służyć powinien raczej samej tragedii, a koncentrować się na jej skutkach powinniśmy w innym temacie i kiedyś indziej. Takie jest moje skromne zdanie. Osobiście jest mi w tej chwili po prostu smutno i nie chce mi się myśleć o grze politycznej uskutecznianej przez Rosję, oraz o jej prawdziwych intencjach. Tyle.
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 3:25 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 3:36 pm

Problem polega na tym, że tragedia jest wyjątkowa, a jej skutki wpłyną na cały kraj. I w związku z tym mogą dotknąć nas wszystkich.
Po prostu uważam, że trzeba mieć tego świadomość, a nie powiedzieć "złożyłem kondolencje i mogę o tym zapomnieć".

Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 4:49 pm

W pierwszej chwili myślałem, że ta wiadomość to jakiś niesmaczny żart... Dla mnie to szok. Serdecznie współczuję wszystkim krewnym ofiar.

Co do działania państwa w obecnej chwili: wojsko, rząd i nas wszystkich czeka próba. O dziwo, w takich sytuacjach ludzie często zaskakująco szybko potrafią zbierać wszystko do kupy.

Co do teorii spiskowych: dajmy sobie spokój, na litość... tyle "oczywistych" faktów świadczy przeciwko Rosji, że aż ciężko uwierzyć w jej winę... Wszystko, co zrobią, może być podejrzane. Pilnują miejsca katastrofy? Jasne, chcą coś ukryć! Nie pilnują go w sposób 100% ścisły? Jasne, pozwalają na wynoszenie dowodów! I tak można ze wszystkim. Warte to tyle, co teorie o międzynarodowym spisku żydomasonów.

I kto pozwolił, żeby po tych paru dotychczasowych katastrofach tylu ważnych ludzi siedziało w jednym samolocie?! Przecież jakiś czas temu w podobnym wypadku też zginęło kilkunastu wysokich rangą wojskowych... A mimo to, podobno do dziś nie ma konkretnych przepisów w tej sprawie!

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 10, 2010 5:06 pm

Moim zdaniem te wybory powinny być pewnym symbolem. Najważniejsze partie powinny wystawić wspólnego kandydata: np. Mazowieckiego albo Bartoszewskiego, który połączyłby Polaków, a jednocześnie nie byłby uwikłany w konflikty partyjne. Powinien być symbolem Polski i mężem stanu, który podtrzyma wiarę w państwo i naród. Rozpoczęcie teraz ostrej kampanii tylko nam zaszkodzi w świecie i wzbudzi odrazę w wielu ludziach. Nie wyobrażam sobie teraz "merytorycznej" dysputy Palikota i Kurskiego. Nie teraz. Nie po Katyniu.

Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob kwie 10, 2010 5:25 pm

Nawet w obliczu takiego kryzysu politycy się nie zjednoczą w działaniu (choć każdy będzie uderzał w ten sam ton "zjednoczmy się; musimy się zjednoczyć; zjednoczenie jest konieczne").
Co do Twojej propozycji popieram, ale kandydaci imo nietrafieni. Bartoszewski za stary, Mazowieckiemu ludzie pamiętają premierowanie i grubą kreskę, a innych naprawdę godnych tego urzędu... brak?
Przynajmniej ja nikogo takiego nie widzę.

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 10, 2010 5:54 pm

A wy zostawcie tę politykę w spokoju!

To koszmar jest jakiś. Prezydent, osoby sprawujące ważne funkcje publiczne, wszyscy najważniejsi dowódcy sił zbrojnych, Anna Walentynowicz legenda Solidarności... "Żaden scenarzysta do filmu by czegoś takiego nie wymyślił, bo by mu powiedzieli, że to niemożliwe" - cytat z moich znajomych.
Szok normalnie. Śledzę kolejne informacje i trudno się skupić na czymś innym. Mój nauczyciel historii znał niektórych ludzi, którzy dziś zginęli...

Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 6:56 pm

Nawet jeśli nie ceniło się tych ludzi jako polityków to jest ich szkoda i tragedia jest duża.
Niemniej dość naiwnie brzmi to mówienie o wspólnym kandydacie, pojednaniu itp.
Można współczuć ofiarom, ale życie toczy się dalej i jedną ręką wycierają łzy, a druga podpisują decyzje.

Kryzys państwa w najbliższych dniach nam nie grozi. Obsadzenie kluczowych funkcji "pełniącymi obowiązki" jest zapewnione. Kryzys powstanie kiedy wszystkie te wolne miejsca zaczną być zapełniane nowymi ludźmi i stronnictwa będą chciały je dla siebie zagarnąć.

Po śmierci papieża atmosfera też była podniosła, ale nie trwała długo. Po weekendzie zaczną się już odpowiednie ruchy polityczne. Oczywiście nie robione przed kamerami (poza tymi przyjaznymi). Mamy ok. 2 miesiące do wyborów. Wszyscy się szykowali na jesień, wiec duże zaskoczenie z tego punktu widzenia to nie jest niemniej takie przyspieszenie wymaga natychmiastowych działań.
Szczególnie ze strony PiS i SLD.
Gdyby nie weekend załatwianie kredytów na kampanie już by się pewnie zaczęło.

Do uroczystości pogrzebowych wszyscy będą się zachowywać ładnie, ale muszą już mieć plan do tego momentu.

PO ma teraz największą władzę i rząd i p.o. prezydenta, który na dodatek jest kandydatem w wyborach. To brzmi cynicznie, ale oni tylko zyskali na tej tragedii.
SLD straciło kandydata, w którego zainwestowało i szybko musi wystawić kogoś nowego.
PiS ma największe straty bo dotyka ich to zarówno politycznie (poważna utrata kadr z kandydatem włącznie) jak i osobiście (osoba prezesa). Tam się będzie odbywać walka wewnętrzna o władzę i zewnętrzna o prezydenturę. Jeśli J. Kaczyński będzie załamany i się wycofa to może być różnie z ta partią.

Przewidywany pierwszy atak? Komorowski, by oddał stanowisko p.o. prezydenta Borusewiczowi ze względu na kandydowanie w wyborach.

Równie naiwne są teorie spiskowe o udziale Rosji. Putin na czele komisji poza funkcją reprezentacyjną zapewnia jej odpowiednią współpracę z służbami specjalnymi zapewne na wypadek gdyby były w to wmieszane, co jest wątpliwe jeśli posłuchać to co podają media.
Według mnie to błąd pilota, być może z powodu słabej asertywności.
Pamiętając co było w Gruzji, jakie komentarze, jak ranga wydarzenia dzisiejszego, kogo miał na pokładzie. Kto wie czy nie wymuszono na nim tego lądowania, w końcu przed nim lądował samolot z dziennikarzami, albo wiec sam zaryzykował, albo poddał się presji.

Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 7:03 pm

Równie naiwne są teorie spiskowe o udziale Rosji. Putin na czele komisji poza funkcją reprezentacyjną zapewnia jej odpowiednią współpracę z służbami specjalnymi zapewne na wypadek gdyby były w to wmieszane, co jest wątpliwe jeśli posłuchać to co podają media.

Teorie spiskowe zawsze są, również i tutaj da się znaleźć opinie o reptiloidach i ich hebrajskich niewolnikach. Zabrzmi to trochę okrutnie, ale najbezpieczniej jest poczekać i zobaczyć co się wyjaśni.

Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec

sob kwie 10, 2010 7:30 pm

Mam prośbę wstrzymajcie się dzisiaj od politykowania.

W tych tematach możecie dowiedzieć się co sądzą osoby znające się na lotnictwie.
http://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=34387
http://www.militarium.net/forum/viewtop ... c&start=80

Awatar użytkownika
narsilion
Użytkownik
Użytkownik

Katastrofa w Smoleńsku

sob kwie 10, 2010 8:11 pm

Swoją drogą, z osobników wymienionych przez Siriela jeden cały czas nie zdjął strony:

http://pepepe.pl/

bardzo to teraz sympatycznie wygląda...

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 10, 2010 8:44 pm

Nie głosowałem na Kaczyńskiego, nie głosowałbym też na niego w następnych wyborach, nie ceniłem go również jako człowieka.
Lecz był Prezydentem RP. Śmierć urzędującego prezydenta to tragedia.

Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob kwie 10, 2010 10:25 pm

Szept dobrze pisze, co by nie mówić, to jest faktyczny scenariusz tego, co nastąpi albo już się dzieje.

PO ma teraz największą władzę i rząd i p.o. prezydenta, który na dodatek jest kandydatem w wyborach. To brzmi cynicznie, ale oni tylko zyskali na tej tragedii.

Wg mnie to wybór Komorowskiego będzie formalnością. Nawet jeżeli pozostałe partie znajdą i dogadają się co do kandydatów, opinia publiczna nie zdąży ich przyjąć i przetrawić przed wakacjami. Zresztą w czerwcu wszyscy będą zajęci planowaniem urlopów i wysyłaniem dzieciaków na obozy.
Bo tragedia tragedią, ale póki zwykłego człowieka to nie dotknie, to się nie przejmie.

Putin na czele komisji poza funkcją reprezentacyjną zapewnia jej odpowiednią współpracę z służbami specjalnymi zapewne na wypadek gdyby były w to wmieszane, co jest wątpliwe jeśli posłuchać to co podają media.

Pisałem już, co sądzę nt. Putina jako szefa tej komisji, więc się nie zgadzam. Natomiast jestem zdecydowanie przeciwny wszelkim teoriom spiskowym.

Wszyscy, którzy choćby oglądali wieczorne dzienniki znają stosunek Lecha Kaczyńskiego do tego typu uroczystości, więc również sądzę, iż na pilota była wywierana presja, by wylądował, co doprowadziło do katastrofy. Co nie znaczy, że obwiniam prezydenta lub kogokolwiek innego o jej spowodowanie; splot nieszczęśliwych wypadków prowadzących do tragedii. To już się zdarzało i jak świat światem, nadal będzie.

Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob kwie 10, 2010 11:09 pm

Sakhuul pisze:
Interesujące. Mogę zapytać, skąd posiadasz takie informacje?

Zostały podane w TVP1 w wypowiedzi kogoś zajmującego się polskim lotnictwem wojskowym. Niestety nazwiska w tej chwili nie pamiętam.

I żeby nie było - nie proponuję żadnej z teorii spiskowych ani nawet ich nie podsycam. Z założenia to miała być wypowiedź neutralna i proszę tak ją traktować. Zresztą, odnośnie tych spekulacji na temat przyczyn katastrofy, trafnie wypowiedział się abp. Nycz, który powiedział, żeby nie wydawać żadnych sądów pod wpływem emocji, bo mogłyby być krzywdzące i niesłuszne. Dość problemów z dezorganizacją będzie po samej katastrofie, żeby do tego dochodziły spory o sam wypadek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15