Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lut 16, 2008 7:59 pm

markós pisze:
Chciałbym zauważyć, że "Katyń" osiąga kolejne sukcesy na świecie, a chodzi mi dokładnie o ostatnią galę w Berlinie.

Sukcesy? Chodzi Ci o projekcję zgłoszoną poza konkursem?
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 11:44 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lut 19, 2008 11:33 pm

beneq pisze:
prosze o

Wybacz, ale już napisałem, że z mojej strony EOT w dyskusji z Tobą. Jeśli Ci to sprawi przyjemność, możesz się ogłosić zwycięzcą.

Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik

śr lut 20, 2008 7:23 am

Ocenianie dzieła ze względu na to jak podniosłym tematem chciał zająć się jego twórca to- jak pokazał choćby Rembrandt i wielu, wielu po nim- wyjątkowo ryzykowne zajęcie. Wajda robiąc "Katyń"- stety lub nie- uznał że ważniejszy od samego tworzywa w którym pracuje jest temat i to co on sam ma do powiedzenia o nim, mówiąc inaczej: ważniejsze jest co niż jak. Postawa artystyczna tak dobra jak każda inna, wybór- jak sądzę- świadomy, z tym jednym zastrzeżeniem że przy takim podejściu trzeba umieć przekonać odbiorców do proponowanego punktu widzenia. Mnie film nie przekonał - może dlatego że mam w pamięci wymowę jednej z ostatnich scen (skądinąd znakomitej) "Ziemi Obiecanej".

Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lut 20, 2008 12:55 pm

Dla mnie samo zestawienie zadęcia "podniosłego tematu" i "artyzmu" jest kompletnie chybione. Albo jedno, albo drugie.

Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik

śr lut 20, 2008 6:34 pm

Chyba nie do końca. Weź takiego El Greco czy -dla odmiany-Rubensa: wielkie tematy a artyzm niezaprzeczalny.

Wpadamy w odchłanie OT...