Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn mar 03, 2008 6:09 pm

Latan elaus pisze:
Mam pytanie dotyczace zdolnosci graft. przyklad: [mtg=vigean_hydropon]vigean hydropon[/mtg]
czy jezeli inna kreatura wchodzi do gry to moge przesunac tylko 1 counter na nia? czy tez moge "hurtem" przeniesc 5 na raz?

Tylko jeden counter: zdolność ma trigger na wejście creature'a do gry i pozwala na przeniesienie countera. Nie ma napisane nic o większej ilości.
 
Awatar użytkownika
Machej666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 25, 2008 10:52 pm

pn maja 05, 2008 10:43 pm

się chciałem spytać czym się różni zwykły damage od combat damage??
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn maja 05, 2008 10:48 pm

Tym, że Combat Damage, to damage który wyznacza się w Assign Combat Damage Step Combat Phase'u creature'om i playerom.
 
Awatar użytkownika
Wohex
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: czw gru 21, 2006 8:13 pm

sob cze 07, 2008 11:08 am

Ja mam pytanie odnośnie protekcji. Jeśli krita ma protecion od np. czarnego koloru, to czy ochrona działa przeciwko czerwono-czarnym stworom ?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

sob cze 07, 2008 11:55 am

Wohex pisze:
Ja mam pytanie odno¶nie protekcji. Je¶li krita ma protecion od np. czarnego koloru, to czy ochrona dzia³a przeciwko czerwono-czarnym stworom ?


Tak, Creature mający w koszcie :b::r: jest jednocześnie czarny i czerwony.

Nie jest też nie-czarny i nie-czerwony, więc nie jest np. legalnym celem dla [mtg=Strafe]Strafe[/mtg] i [mtg=Terror]Terror[/mtg]
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

śr sie 20, 2008 9:17 pm

Czy jeżeli mój krit ma double strike i zagram sorcery dające wszystkim moim kritom double strike to jak ma działać ten krit?

Czy ma 2x double strike i jak to się rozpatruje?
Czy ma po prostu raz double stirike?

I czy to działa do reszty umiejętności?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr sie 20, 2008 9:46 pm

Ma zwykle double strike. Z tego co pamietam tylko lifelink, bushido i flanking sie kumuluja ze soba.
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

czw paź 16, 2008 3:38 pm

Może jakaś aktualizacja w postach na początku? Np. keywordy z Shards of Alara? :wink:
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

czw paź 16, 2008 5:15 pm

A ja mam takie pytanie o haste, a właściwie summoning sickness - zwykła, nie-haste krita wchodzi do gry. Kończę turę. I teraz, czy w turze przeciwnika może użyć umiejętności z tapnięciem jako kosztem? Czy może to zrobić dopiero w turze, w której była pod moją kontrolą od początku upkeepu?
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

czw paź 16, 2008 5:28 pm

Summoning sickness działa do początku twojej następnej tury :)
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

pt paź 17, 2008 2:14 pm

Ej! zaktualizujcie keywordy, czy mam się obrazić i sobie pójść? BBAARRDZDZOO was proszę o aktualizację.
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

pt paź 17, 2008 5:21 pm

Keywordy z Shardsów:

Exalted - jeśli atakujesz przeciwnika tylko jednym stworem, to za każdego stwora z Exalted ten jeden atakujący dostaje +1/+1 (czyli np. jak masz 3 [mtg=Akrasan_Squire]Akrasan Squire[/mtg] i atakujesz tylko jednym z nich, to dostanie +3/+3 do końca tury.

Unearth - zapłać koszt, wsadź kreaturę z cmenatrza do gry. Dostaje haste'a a pod koniec tury, lub jeśli miałaby opuścić grę, usuń ją z gry. Używaj jako sorcery.

Devour X - kiedy stwór z devour wchodzi do gry, możesz poświęcić stwory (ile chcesz). Stwór dostaje X counterów +1/+1 za każdego poświęconego stwora.
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

pt paź 17, 2008 7:22 pm

Dzięki, ale czy to wszystko?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pt paź 17, 2008 7:32 pm

Z nowych mechanik wszystko. Je¶li masz jakie¶ problemy z poszczególnymi kartami to pytaj.
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

sob paź 18, 2008 11:21 am

Chodziło mi tylko o mechanikę, dawno nie zaglądałem na żadne strony o mtg więc nie jestem w temacie, ale ostatnio miałem trochę wolnego czasu i tak wszyło samo z siebie. :) Dzięki :)
 
Awatar użytkownika
Skarga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:21 pm

pn sty 19, 2009 7:25 am

Nie wiem czy to dobry dział, ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Co znaczy słowo "tribal" przy typie karty?
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

pn sty 19, 2009 9:46 am

Np. Tribal Sorcery - Treefolk oznacza, że karta jest też Treefolkiem (mimo, że nie jest kritą). Czyli np. [mtg=Bosk_Banneret]Bosk Banneret[/mtg] obniży jej koszt o :1:, można ją wyszukać [mtg=Treefolk_Harbinger]Treefolk Harbinger[/mtg]em i tak dalej.
 
Awatar użytkownika
Skarga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:21 pm

pn sty 19, 2009 2:57 pm

Jak działa WITHER? Konkretnie chodzi mi o kartę [mtg=Needle_Specter]Needle Specter[/mtg] Jeśli zada ona obrażenia kricie z flyingiem, która ma 1/1 to przeżyje?
Poza tym, skoro karta zadaje obrażenia w postaci kanterka -1/-1, to co oznacza zwykła liczba ataku?
(w tym przypadku 1, ale bywa inna u kart z tą zdolnością).

Nie rozumiem też zdolności NINJUTSU np przy karcie [mtg=Okiba-Gang_Shinobi]Okiba-Gang Shinobi[/mtg]. Znalazłem co prawda na forum wytłumaczenie
(http://forum.polter.pl/ninjutsu-pytanie-vp398436.html?highlight=ninjutsu#398436)
ale nadal nie rozumiem. Czy wracać do ręki można tylko kartę z ninjutsu, czy ta zdolność tyczy każdej kreatury nieblokującej?
Czy wystawiać musimy tą samą krite, którą wróciliśmy na rękę?
Jeśli tak, to po co ta cała zabawa z cofaniem na rękę, skoro prościej byłoby napisać coś takiego, jak na karcie [mtg=Seize_the_Day]Seize the Day[/mtg]?

Z góry dzięki (bo potem nie wolno ;) )
Ostatnio zmieniony pn sty 19, 2009 3:54 pm przez Skarga, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn sty 19, 2009 3:47 pm

Skarga pisze:
Jak działa WITHER? Konkretnie chodzi mi o kartę Needle Specter Jeśli zada ona obrażenia kricie z flyingiem, która ma 1/1 to przeżyje?

Nie, bo sam otrzyma 1 obrażenie. Jeżeli w jakiś sposób Specter dostanie first strike, to będzie mógł na przykład bezpiecznie blokować stwory 1/4 - najpierw je zmniejszy do 0/3, a potem nie otrzyma od nich obrażeń (power 0)


Skarga pisze:
Poza tym, skoro karta zadaje obrażenia w postaci kanterka -1/-1, to co oznacza zwykła liczba ataku?

Nie 1 counterka, tylko counterków. Zamiast jednego obrażenia - jeden counterek. Jeżeli dostanie +3/+3, to będzie kładł 4 counterki.
 
Awatar użytkownika
Skarga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:21 pm

pn sty 19, 2009 4:02 pm

Skoro counterkki to liczba mnoga, to znaczy, że -1/-1 to dwa counterki, czyli owe, przykładowe, 4 counterki będą równe -2/-2. Dobrze zrozumiałem?
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

pn sty 19, 2009 4:14 pm

Nie. Krita z wither zadaje dmg w postaci kanterków -1/-1. Przykład: krita X/Y nałoży X counterów. Howgh.

Ninjutsu - cofasz na rękę jakąkolwiek niezblokowaną kritę na rękę, płacisz koszt Ninjutsu i wystawiasz Okiba-Gang Shinobi do gry, tapniętą i atakującą.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn sty 19, 2009 4:36 pm

:3::B: : Return an unblocked attacker you control to hand: Put this card into play from your hand tapped and attacking.)

Dokładnie to co jest napisane. Jeżeli atakujesz jakimś stworkiem i nie zostaje on zablokowany, bo możesz zapłacić podany koszt (tutaj 3B), wyłożyć tego ninja z ręki do gry jako atakującego i wrócić tamtego niezablokowanego stwora z gry do ręki. Ninja jest atakujący i niezablokowany czyli jeżeli zrobiłeś to przed krokiem asygnacji obrażeń jeszcze zada obrażenia przeciwnikowi (i w tym wypadku zmusi go do discardu)

Jeżeli ci to pomoże, to wyobraź sobie, że za podany koszt na plecach atakującego stworka pojawia się zamek błyskawiczny, rozpina się i wyskakuje z niego ninja gotowy żeby dzięki przebraniu uderzyć w przeciwnika ;)
 
Awatar użytkownika
Skarga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:21 pm

pn sty 19, 2009 4:41 pm

Hehe, tylko jeszcze ten ninja ukryty w plecaku musiałby solidnie kopnąć atakującego stwora, aby ten wrócił do ręki ;)
A czy uderzenie krity cofanej na rękę wchodzi w przeciwnika?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn sty 19, 2009 5:06 pm

Skarga pisze:
Hehe, tylko jeszcze ten ninja ukryty w plecaku musiałby solidnie kopnąć atakującego stwora, aby ten wrócił do ręki Wink
A czy uderzenie krity cofanej na rękę wchodzi w przeciwnika?

Jeżeli wrócisz go po przydzieleniu obrażeń, to tak, ale w tym wypadku ninja nie zada. Jeżeli stwór ma First Strike, to możesz go wrócić po przydzieleniu first strikowych, a przed normalnymi.
 
Awatar użytkownika
Skarga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:21 pm

pt lut 13, 2009 12:32 pm

Chciałbym się upewnić, czy jeśli krita, jak np [mtg=Valeron_Outlander]Valeron Outlander[/mtg] posiada protekcję przed czernią, a ja gram czysto czarną talią, to mimo, że jest to zwykły common, kosztujący tylko 2 many ja nie jestem w stanie jej nic zrobić, chyba, że przeciwnik mnie nią zablokuje?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pt lut 13, 2009 12:58 pm

Skarga pisze:
Chcia³bym siê upewniæ, czy je¶li krita, jak np [mtg=Valeron_Outlander]Valeron Outlander[/mtg] posiada protekcjê przed czerni±, a ja gram czysto czarn± tali±, to mimo, ¿e jest to zwyk³y common, kosztuj±cy tylko 2 many ja nie jestem w stanie jej nic zrobiæ, chyba, ¿e przeciwnik mnie ni± zablokuje?

Protection from X u permenentu powoduje 4 rzeczy:
- Ka¿dy Damage od X zostaje preventowany.
- X nie mo¿e go Enchantowaæ/Equipowaæ
- X nie mo¿e go Blokowaæ
- X nie mo¿e go Targetowaæ
Dla ³atwiejszego zapamiêtania - DEBT*.
[mtg=Damnation]Damnation[/mtg] - widzisz gdzie¶ Damage? Target? Enchant? Nie. Dzia³a
[mtg=Cruel_Edict]Cruel Edict[/mtg] - Targetem jest gracz, nie Creature. Creature'a siê wybiera pó¼niej. Dzia³a.
[mtg=Evil_Eye_of_Urborg]Evil Eye of Urborg[/mtg] - je¶li zostanie zablokowany, to zdolno¶æ dzia³a. Nie ma Target, ani nic o Damage. Oczywi¶cie, sam zablokowaæ nie mo¿e.
[mtg=Lethal_Vapors]Lethal Vapors[/mtg] - jest DEBT? Nie ma. Dzia³a
[mtg=No_Mercy]No Mercy[/mtg] - Sam odpowiedz :D
Wiêcej przyk³adów nie bêdê szuka³, bo kto¶ odpowie przede mn± ;)

*wprowadzono te¿ Fortification dla landów w Future Sight, ale podci±gniêto to pod Enchant/Equip, ¿eby akronimu nie psuæ ;)

P.S. [mtg=Progenitus]Progenitus[/mtg] ma Protection from Everything. Fajnie wygl±da na papierze, ale jak widzisz nie daje tyle, ile mo¿na siê spodziewaæ. [mtg=Wrath_of_God]Wrath of God[/mtg] i tak ¶ci±ga wszystko :D
 
Awatar użytkownika
Skarga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:21 pm

pt lut 13, 2009 1:37 pm

A co z [mtg=Unmake]Unmake[/mtg]? Czy jeśli coś chroni przed czernią, to także przed czarnobiałymi?
A skoro każdy Damage jest preventowany, to znaczy, że jeśli np przeciwnik blokuje moją czarną krite, dajmy na to 2/2 swoją kritą z "protection from black" i także będącą 2/2 to moja ginie, a jego zostaje, bo obrażenia od mojej nie wchodzą?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pt lut 13, 2009 2:22 pm

Skarga pisze:
A co z [mtg=Unmake]Unmake[/mtg]? Czy je¶li co¶ chroni przed czerni±, to tak¿e przed czarnobia³ymi?
A skoro ka¿dy Damage jest preventowany, to znaczy, ¿e je¶li np przeciwnik blokuje moj± czarn± krite, dajmy na to 2/2 swoj± krit± z "protection from black" i tak¿e bêd±c± 2/2 to moja ginie, a jego zostaje, bo obra¿enia od mojej nie wchodz±?

Karta czarno-bia³a jest: Czarna (black), bia³a (white), nieczerwona (nonred), niezielona (nongreen) i nieniebieska (nonblue) i wielokolorowa (multicolor).
Wszystkie terminy w nawiasach maj± znaczenie na kartach i s± u¿ywane.

Tak, dok³adnie to znaczy. Chyba, ¿e kto¶ u¿y³ [mtg=Flaring_Pain]Flaring Pain[/mtg] albo [mtg=Everlasting_Torment]Everlasting Torment[/mtg], wtedy damage nie mo¿e byæ preventowany i wchodzi normalnie.
 
Awatar użytkownika
Skarga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:21 pm

czw lut 19, 2009 7:33 pm

Rat offering - chodzi oczywiście o kartę [mtg=Patron_of_the_Nezumi]Patron of the Nezumi[/mtg] Co znaczy "mana cost includes color"? Jeśli dobrze zrozumiałem poświęcając kartę kosztującą 3B zapłacę za [mtg=Patron_of_the_Nezumi]Patron of the Nezumi[/mtg] 2B (5BB - 3B = 2B), czy tak?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw lut 19, 2009 11:01 pm

Skarga pisze:
Rat offering - chodzi oczywi¶cie o kartê [mtg=Patron_of_the_Nezumi]Patron of the Nezumi[/mtg] Co znaczy "mana cost includes color"? Je¶li dobrze zrozumia³em po¶wiêcaj±c kartê kosztuj±c± 3B zap³acê za [mtg=Patron_of_the_Nezumi]Patron of the Nezumi[/mtg] 2B (5BB - 3B = 2B), czy tak?

Dok³adnie tak.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości