Zrodzony z fantastyki

 
fuko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 12, 2004 9:36 am

kiedy giną potwory

śr maja 12, 2004 10:37 am

no właśnie kiedy? rozumiem że gdy otrzymają limit ran (np 1 śmiertelną) ale co gdy zadajemy takiemu delikwentowi tylko rany ciężkie i lekkie?w tym systemie rany się nie sumują w poważniejsze jak w NS, często więc niemożliwym jest osiągnięcie limitu ran (a nie mając budowy potwory nie padną nigdy nieprzytomne-nawet badziewne elfy które mają za rany większe utrudniena ); osobiście zastosuję chyba system:
-po otrzymaniu tylu utrudnień ile wynosi agresja stworka rzucamy test jego agresji czy przypadkiem nie zweryfikuje swojich poglądów na temat łatwej kolacji
-po otrzymaniu tylu utrudnień ile wynosi jego moc stworek idzie do piachu
(wymyśliłem te zasady na poczkaniu gdyż nie mogłem znależć odpowiednich w podręczniku)

drugie pytanie-czykażdy może użyć wiary oby przepędzić deviria?
jeżeli tak to wioska chłopów z przeciętną wiarą 16(wartość za podręcznikiem) nie musi obawiać się praktycznie żadnych hord wilków (moc 8) ani nawet pojedynczych potężnych deviria-wystarczy że się pomodlą wspólnie i każdy demon zwieje (potwory strzeżcie się mocy kółek różańcowych :lol: )
 
shankr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:06 pm

pn lip 03, 2006 11:48 am

Ja osobiscie robie to tak:
fakt ze nie maja budowy ale przeciez mozna ja osobiscie samemu porownac z czlowiekiem... Elf bedzie mial lekko mocniejsza od czlowieka a reszta... jezeli to humanoidy to podobnie jesli inne bestie... dzialam wyobraznia jak by to wygladalo w realu...
Jesli chodzi o rany... to badz co badz z kazdej moga krwawic.. im wiecej ran.. tym szybciej sie mecza... az w koncu... ^^
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

pn lip 03, 2006 4:07 pm

W usprawnionej wersji Bestiariusza wszystkie potwory mają Budowę i Wytrwałość ustaloną. Ta wersja bestiariusza, pojawiająca się zresztą w podręczniku w twardej okładce, jest obowiązująca:

http://fileserv.polter.pl/pliki/poprawi ... ariusz.pdf

Hope this helps.

Nawiasem mówiąc: zwracam uwagę, że pierwszy post w tym wątku ma dwa lata ;P.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości