Zrodzony z fantastyki

 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

pt gru 02, 2005 3:29 pm

Niestety wszyscy ubolewamy nad faktem zawieszenia projektu :cry:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt gru 02, 2005 3:34 pm

Zawieszono album czy caly projekt Crystalicum?
 
Marius Magnus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 3:05 pm

pt gru 02, 2005 3:39 pm

Dla mnie oczywistym jest, że zawieszono album, a więc również całą erpegową linię Crystalicum.

PS Wolf Fang nie wydał/ wyda w tym roku żadnego podręcznika :?
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

pt gru 02, 2005 3:46 pm

Ja mam wielką nadzieje że zawieszenie tyczy się tylko albumu. Może informacje o świecie będą dostępne na stronach www a podręczniki od systemu ukażą się w sposub planowany w wersji papierowej.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pt gru 02, 2005 4:42 pm

Witam.

Zawieszenie, o którym mowa, dotyczy wyłącznie albumu - mimo długotrwałych negocjacji i imania się rozmaitych środków nie udało nam się wypracować warunków , które sastysfakcjonowałyby Was, nas i drukarnię. Podjęliśmy więc decyzję, by nie odwlekać dłużej wydania gry fabularnej, uzależniając jej premierę od albumu.

Linia "Crystalicum RPG" zostanie otwarta na początku przyszłego roku - w styczniu pojawi się "Podręcznik gracza", w lutym "Podręcznik Mistrza Gry". Album zostanie wydrukowany tak szybko, jak to będzie możliwe.

Linia "Crystalicum KGK" będzie utrzymywana według planu.

Zapewniam również, że brak dostępu do naszego forum nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją - jest nam w najwyższym stopniu nie na rękę, ponieważ nie mamy gdzie odpowiadać na ewentualne pytania i wątpliwości.

Oficjane informacje zostaną opublikowane w najbliższym czasie na witrynie Wolf Fanga. W pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się jednak z osobami, które dokonały przedpłaty. Byłoby przecież szczytem niestosowności, gdyby o losie swoich pieniędzy dowiadywały się one z forów i informacji prasowych.

pozdrowienia.
 
Marius Magnus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 3:05 pm

pt gru 02, 2005 7:22 pm

Szczęście w nieszczęciu... Cieszy, że się myliłem.

Szkoda, że w wymienianych możliwościach "odzyskania" pieniędzy nie ma opcji, by (za ewentualną dopłatą) otrzymać dwa czarno-białe podręczniki do Crystalicum, choć jak przypuszczam spowodowane jest to faktem, iż wydawnictwo dość ma na jakiś czas przedpłat.

Pozdrawiam serdecznie!
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

pt gru 02, 2005 7:57 pm

Może tym że mają niechec do przedpłat a może poprostu nie pomyśleli o takiej możliwości. Mi osobiscie twój pomysł się podoba i wydaje najciekwaszy. Może wydawnictwo jeszcze uzna że ten pomysł nie jest taki zły.
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

pt gru 02, 2005 9:12 pm

Kolega ma problem. Wyjechał z kraju, nie ma dostępu do sieci, a zapłacił za Crystalicum w przedpłacie. Jest jakaś możliwość odzyskania tych pieniędzy przez pośredniczącą osobę?
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

sob gru 03, 2005 12:52 am

Nadhard: Taka możliwość była brana pod uwagę, ostatecznie jednak z niej zrezygnowano. Zrażeni jesteśmy już do przepłat, niestety.

Rege: Wystarczy żeby Twój kolega skontaktował się bezpośrednio z Marcinem i szybko wyłożył mu sytuacje. Da się tak zrobić?
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Niepowarzne zachowanie

sob gru 03, 2005 10:48 am

System, który tak bardzo pokochałem. Czytałem jedynie jego kawałek, słyszałem jedynie jakieś skromne ciekawostki, a mimo to jendak twierdziłem, że jest to system dla mnie. Czekam na niego rok i jakoś coraz mniej mam chęć czekać dalej. Zachowanie wydawcy uważam za conajmniej niepowarzne. Gdy czegoś nie jest się pewien to się o tym stara nie mówić, a już napewno nie brać już za to pieniędzy. Wielka szkoda...
P.S. Przydała by się jakaś notka dla wyczekujących na stronie Poltergeista - Crystalicum, że nie mają już na co czekać.
 
Gorrem
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:41 pm

sob gru 03, 2005 12:37 pm

Cóż, fatalna wiadomość, ale jeszcze nie katastrofa. Ta sytuacja ma też dobre strony - nic już nie wstrzymuje wydania podręczników RPG, a może nawet jest szansa, że teraz Wolf-Fang przeznaczy siły i środki na inne projekty np. wreszcie wypuści Drogę Feniksa.

Majkoszu, skoro będziemy musieli grać bez znajomości świata, to wrzuć na stronę Crystalicum więcej informacji o realiach i kulturze Znanego Wszechświata, coś na kształt tekstów o elfach i krasnuladach na forum WF. Miłe byłyby też jakieś przecieki na temat mechaniki systemu.
 
Craven

sob gru 03, 2005 2:01 pm

Żal jest zrozumiały, przeinaczanie faktów - nie.

Dark Starze - Wolf-Fang po raz pierwszy spróbował przedpłat i przejechał się na tym, wyrzuty są tu trochę nie na miejscu, szczególnie wobec obietnicy bezproblemowej zwroty sumy pieniędzy + upominek. Nie ma co informować, że nie ma na co czekać- należy poinformować, że Album jest chwilowo zawieszony, a podręcznik gracza będzie w styczniu. Ot co.

Gorrem : Informacje na polterowej stronie Crystala są dość obfite jeśli idzie o zapoznawanie się ze światem. O mechanice nie ma zbytniej potrzeby pisania bo poświęcony jej podręcznik ukaże się niedługo, więc po co przepisywać jego treść na stronę?
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

sob gru 03, 2005 3:02 pm

Owszem informacje o świecie nastronie są dosyć obwifte ale napewno da się też pewnie dużo dodać. I własnie te dodakowe informacje ciekawią tyle osób.
 
Marius Magnus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 3:05 pm

sob gru 03, 2005 4:10 pm

Z tego co pamiętam, to WF robił równiez przedpłata na Siódme morze, które można było zamówić jakiś czas przed wydaniem tychże pozycji po cenie o 10zł niższej, od tej widniejącej na okładce.
 
Craven

sob gru 03, 2005 4:37 pm

Nadhard pisze:
Owszem informacje o świecie nastronie są dosyć obwifte ale napewno da się też pewnie dużo dodać. I własnie te dodakowe informacje ciekawią tyle osób.


No ale coś trzeba zostawić do ksiązki :-)

Co więcej, zapewniam że w podręczniku gracza znajdzie się również niemały opis ras grywalnych, który ułatwia tak odgrywanie jak i prowadzenie BNów.
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

sob gru 03, 2005 9:24 pm

Fenran pisze:
Rege: Wystarczy żeby Twój kolega skontaktował się bezpośrednio z Marcinem i szybko wyłożył mu sytuacje. Da się tak zrobić?


Niestety nie ma takiej możliwości. Robię co mogę, ale nie wyglada to ciekawie.Wiesz, kiedy wyjeżdżał Crystalicum miało juz wychodzić ;)
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

re: Niepowarzne zachowanie

sob gru 03, 2005 11:44 pm

Dark Star pisze:
Czekam na niego rok i jakoś coraz mniej mam chęć czekać dalej.


Wiesz, niektórzy czekali dwa lata na monastyr i... doczekali się ;oD [albo książkowe KaCety, to jeszcze lepszy przykład]. Miesiąc czy kwartał - prawdziwemu erpegowemu weteranowi nie robi to specjalnej różnicy. Zmień skalę a w międzyczasie... graj w coś innego. To sekret cierpliwości ;-)
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

ndz gru 04, 2005 12:21 am

Craven- ja niestety uwazam ze Dark Star ma tutaj sporo racji. Przedplaty powinny funkcjponowac na zasadzie ostatecznego wsparcia wydawnictwa w momencie finalizowania sprawy wydania danego produktu. Ciezko nazwac rok negocjacji i ostateczne zawieszenie wydania Albumu jako "finalizacje". Z cala sympatia dla wydawnictwa i poszczegolnych jego czlonkow, ale takie zachowanie jest rzeczywisce raczej niepowazne. Oczywisce nie mam zamiaru sie obrazac na WF, ani rozdzierac szat- ale cala sprawa jest malo fajna. Co nie zmienia oczywiscie faktu,z e bardzo chetnei kupie podrecnziki jak tylko sie ukarza (choc nieco ostrozniej podchodze juz do terminow styczniowo-lutowych)
 
Marius Magnus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 3:05 pm

ndz gru 04, 2005 12:26 am

Musisz jednak zważyć na fakt, że Dark Star przez niemal rok dawał się wodzić za nos (przepraszam, jeśli kogoś tym stwierdzeniem uraziłem), że już za chwilę, moment, tydzień, opłacony przez niego w przedpłacie album ujrzy światło dzienne, a tu takie coś. Patrząc zdroworozsądkowo zgadzam się z Tobą, jednakże doskonale rozumiem, co miał Dark Star na myśli.

PS Tak to jest, jak się nie cytuje postów z jednej i za długo medytuje nad treścią wlasnych, z drugiej - moje uwagi odnoszą się oczywiście do kaduceusza
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Wyjaśnienie sytuacji

ndz gru 04, 2005 2:23 pm

Wiesz, nie dałem się zwodzić za noc dosłownie jak to powiedziałeś. Nie byłem co do Crystalicum pewien, więc jedynie zamówiłem go po niższej cenie w Rebel.pl ale nie robiłem tego na zasadzie przedpłaty. I jak widać, dobrze zrobiłem. Tarkis dobrze zrozumiał o co mi chodzi i oddał w pełni moje rozumowanie. Powiedziałem jedynie co na temat takiej polityki sądze, nic więcej. Gdybym wydawał produkt i nie miałbym go w 100% gotowego (jeśli coś nie przeszło wszelkich korekt to takie nie jest) to nie brał bym pieniędzy za to. Sorki, ale było to nieodpowiedzialne. Tak jak większość, nadal czekam na Crystalicum, bo zbyt mi on odpowiada, bym go porzucił. Ot co :D

P.S. Byle to nie była powtórka z Monastyru :wink:
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

ndz gru 04, 2005 5:00 pm

Bardzo dziękujemy, że mimo całej tej sytuacji z Albumem cały czas jesteście z nami :).

A jeśli chodzi o przepłaty - to już ostatni raz, kiedy wydawnictwo zdecydowało się na taki krok, wyciągnęliśmy wnioski z własnych błędów. Od teraz możemy tylko iść do przodu!

Rege - jak najszybciej porozmawiam z Marcinem i dam Ci znać, co mogę w tej kwestii zrobić.
 
Marius Magnus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 3:05 pm

śr gru 14, 2005 11:01 pm

Ponieważ nie wiem, kiedy w końcu zostanie uruchomione ponownie forum WF pytam tu:

1) Czy pieniądze za przedpłaty zostały już odesłane (nie mam jak tego sprawdzić) ?

2) Czy "rekompensatowe" płyty wysłano?

3) Czy jest szansa, że udostępniony zostanie (czy to ogółowi, czy tylko przedpłatowcom - mi to wsio adno ) kolejny rozdział albumu?

4) To samo pytanie, aczkolwiek odnośnie PG I PMG

5) Co z "Drogą Feniksa"?

Pozdrawiam serdecznie
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pt gru 16, 2005 12:00 am

Witam.

1. Pieniądze zostały już wysłane do wszystkich osób, które odpowiedziały na mail i wybrały opcje odbioru pieniędzy.

2. Tak, wysłano.

3. Raczej nie. Będzie większa niespodzianka, kiedy się ukaże.

4. Póki co, nie ma tego w planach. Ale na pewno pojawią się fragmenty udostępione - jednak jeszcze nie teraz, a raczej wkrótce przed premierą.

5. Droga Feniksa powinna się pojawić jeszcze w pierwszym kwartale 2006 roku.

Pozdrawiam serdecznie
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt sty 31, 2006 4:50 pm

Fenran na forum WF napisal:

"Na przełomie stycznia i lutego się nie wyrobimy trzeba niestety poczekać."
 
Marius Magnus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 3:05 pm

śr lut 01, 2006 3:25 am

A jako, że termin wydania "Drogi Feniksa" zależy od ukazania się podręczników do Crystalicum, również fani L5K mogą spać spokojnie. Konsekwencji w zniechęcaniu ludzi do własnych produktów nie mozna Wolf Fangowi odmówić :cry:
 
Craven

śr lut 01, 2006 10:06 am

Hmm. Zniechęcaniem bym tego nie nazwał. Przynajmniej ja, bo jak wyjdzie DF to ją kupię.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr lut 01, 2006 11:41 am

Co by nie mówić - zniechęcenie jest, niestety. Mówię o projekcie Crystalicum, to da się zobaczyć.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr lut 01, 2006 8:00 pm

Wiesz, nie jestem pewien czy kupi tyle samo ludzi - tutaj chodzi o zniechęcenie do tytułu. Znam co najmniej trzy osoby, które Crystalicum miały kupić, a obecnie zapowiadają, że nie kupią (a nie rozglądam się za większą ilością przykładów).
Poczekamy, zobaczymy.
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

czw lut 02, 2006 9:50 am

Jeśli wyjdzie, tak czy inaczej sprzeda się - przynajmniej w takiej ilości, w jakiej sprzedałoby się gdyby nie było opóźnienia.

Może być problem. Dawno temu Crystallicum było reklamowane w Mangazynie. Na ile ta reklama była skuteczna, trudno powiedzieć, faktem jednak jest, że dotarła przynajmnjej do kilku mangowców, bo ukazały się komentarze na anime.com.pl. A Crystallicum jest wycelowane właśnie w mangowców... Czy Wolf Fang planuje jakoś dotrzeć do tej grupy ? I jak, skoro wszystkie pisma branżowe poupadały ? Wiem, że swego czasu robili pogadanki na konwentach (np. na bydgoskiej Reanimacji), ale na konwenty jeździ może pół procenta mangowców.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

czw lut 02, 2006 11:53 am

O ile się nie mylę mają być reklamy w Kasenie czy JPF. Tak słyszałem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość