Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

Kiedy premiera?

sob kwie 16, 2005 3:51 pm

Hmm, miala byc w grudniu, miala byc w styczniu, mialo byc na pewno w marcu... Kiedy ukaze sie Crystalicum - Znany Wszechświat?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

sob kwie 16, 2005 5:16 pm

Widzisz, Natanielu? Tyle razy spażyliśmy się na terminach (zapewniam, że nie wymyślaliśmy ich, żeby się z Tobą, ani z nikim innym, drażnić), że nie powiem nic konkretnego póki nie będę miał stuprocentowej pewności, że książka jest na maszynach.

Zapewniam też, że osoby, które zapłaciły przedpłatę otrzymają rekompensatę za swoją cierpilwość.

pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

sob kwie 16, 2005 5:26 pm

Majkosz, ja to rozumiem doskonale... Ale potrzebuje czegokolwiek :-) Dostaje codziennie pytania od osób, które zamówiły C:ZW i trudno mi powiedzieć "nie wiadomo", "będzie jak będzie". Naprawdę lepsze (rozumiem, że ryzykowne! ale mniej irytujące) jest "prawdopodobnie w maju" albo "na jesieni". Najgorszy jest brak informacji -- dzisiaj dostałem pytanie, czy Wolf Fang w ogóle jeszcze istnieje, bo na stronie nie ma aktualizacji a o C:ZW nie ma żadnych newsów.

Jako klient wolałbym znać szacowaną datę premiery (nie musi być dokładna) i najwyżej dostać za miesiąc znowu informację o jej przełożeniu - niż nie mieć żadnej informacji.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

sob kwie 16, 2005 5:36 pm

I see... Natanielu, niestety muszę odesłać Cię do Marcina. Sam nie potrafię tego oszacować, a już na pewno nie wezmę za ten szacunek odpowiedzialności. :-)
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

sob kwie 16, 2005 8:45 pm

Znaczy wiesz Majkosz, Ty chyba masz lepszy dostep do Marcina, nie? Troche mnie dziwi Wasza polityka, ze podrecznika nie ma jeszcze to jak rozumiem jest sila wyzsza i nic nie poradzicie, niezleznie od tego kogo to wina. Ale uprawianie polityki nieinformowania to nieco podcinanie glezi na ktorej sie siedzi, a wlasciwie ma zamiar sie siedziec. Nie robicie zbyt madrze, bo generalnie ludziom moze sie znudzic czekanie na podanie daty (sic!) i moga odebrac Wam swoje pieniadze i przeznaczyc je po prostu na cos innego. Tym bardziej dziwi, ze ci, ktorzy Wasza gre sprzedaja nie maja takich informacji, a co wiecej pracownik WF odsyla do drugiego pracownika WF. Jak dla mnie to nie jest OK, nad czym zreszta bardzo ubolewam, bo o ile udalo sie Wam mnie nakrecic na kupienie podrecznika gadzetami i fajnymi prelekacjami, to juz dwa miesiace temu wydalem kase przeznaczona na podrecznik. Ostatnio znow troche mialem, ale z braku wiedzy o zblizonym do realnego terminie wydania Cryst. kupilem Pirates of the Crimson Coast, a z tego wynika, ze WF raczej mojej kaski nie dostanie, bo stateczki niezle wciagaja.

Dlaczego sie dziwie? Bo do tej pory prelekcje, gadzety, informacja itp. przebiegalo dosc sprawnie. Do Krakonu m/w wiadomo bylo "ossoochhozzii", ale teraz to juz wlasciwie nie wiadomo.

Warto odpowiedziec na podstawowe pytania, tak zeby ludzie wiedzieli czego sie spodziewac, a odsylanie do kogos innego to obrazanie klientow, ktorych przeciez ciezko przekonywaliscie do zalet Cryst. Ludzie mowia, ze 7th Sea zamkneliscie, ze Cryst. nie wydacie, a L5K "nie wiadomo". Warto informowac ludzi, nawet jak informacje nie sa zbyt dobre. Moim zdaniem lepsze to niz mowienie "bedzie jak bedzie" albo "zapytaj Pana X, bo on wie lepiej".

A moze zgloscie sie do agencji PR? :)
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Data wydania - retensje

sob kwie 16, 2005 8:52 pm

Ja już zamówiłem podręcznik i jak koledzy usłyszeli moje nadzieje na dostanie go w marcu-kwietniu to mnie wyśmiali. To bardzo przykra rzeczywistość. Wole wiedzieć, czy dostane podręcznik na lato, czy też nie, bo zdecysuje, czy zmienić zamówienie na np. Dungeons and Dragons (którego nie kupiłem, bo napaliłem się na Crystalicum). A co do udobruchania, to co Majkoszu nasz masz na myśli??
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob kwie 16, 2005 9:01 pm

starlift pisze:
moga odebrac Wam swoje pieniadze

Wiesz co, Sl? Szczerze watpie. Skoro - co jest IMO nieco dziwne, ale widac taki mamy dziwny rynek ;) - ludzie mogli czekac pare lat na Monastyr, to pare miesiecy czekania na Crystalicum nie zrobi im roznicy.

Chociaz faktycznie jakiekolwiek informacje na stronie WF by sie przydaly - albo drobna aktualizacja glownej strony. Wszedlem ostatnio i zobaczylem reklame Crystalicum z data premiery 25 stycznia 2005.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

sob kwie 16, 2005 9:44 pm

Drodzy moi!

Bardzo Was przepraszam, gdyż nieporozumieniu temu winna jest moja nieuwaga (tak to jest, jak się odpowiada na dwóch forach na raz). Nie miałem najmniejszego zamiaru odsyłać Was do kogokolwiek - źle kliknąłem! I byłem przekonany, że piszę prywatnie do Nataniela (było-nie było właścicela sklepu), żeby się skontaktował z było-nie było właścicielem wydawnictwa. A odesłałem go wyłącznie dlatego, że akuratnie Marcin był w podróży do naszego niepokornego grafika, by sprawdzić postępy prac. Uznałem więc, że bedzie mógł przekazać mu jakieś wiążące dane, o których ja jeszcze nie wiem.

Strasznie mi przykro i głupio, że wywołałem przez nieuwagę tę burzę. Postaram się jak najlepiej odnieść do zarzutów, a potem proszę pięknie moderatora o usunięcie tego wątku, jako przynajmniej częściowo bezprzedmiotowego.

Tymczasem, wiem już, że komplet grafik będziemy mieli do końca miesiąca. Wtedy powiem wam dokładnie, kiedy książka się ukaże (lub nie, jeśli zawali i ten termin). Staramy się przekazywać wszystkie informacje, również te niedobre (jak na przykład o słabym odbiorze 7th Sea) kiedy tylko stają się pewne - ale jak ognia boję się spekulacji. A mimo to już nie raz musieliśmy z różnych rzeczy się wycofywać. Taka dola małych firm.

Wkrótce (najpóźniej we środę, jak sądzę) będę władny przekazać za to dobre wiadomości. Ale ciii, bo zapeszę. :-)

przepraszam Was raz jeszcze za zamieszanie, głupio wyszło.
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

sob kwie 16, 2005 9:55 pm

To ja na szybko:

1) Nie jestem wlascicielem sklepu :) Wspolpracuje z REBELem, wlascicielem sklepu jest Piotr Kątnik znany tez jako Mrok.

2) Slaby odbior 7th Sea? Gdzie mozna o tym poczytac? WIELKA szkoda :-( Ja kupilem!

3) Skontaktuje sie ja albo Piotr z Marcinem w najblizszym czasie.

A wszystko dlatego, ze wyjechala na kilka dni Sasannka, ktora normalnie odpowiada za obsluge klienta w REBELu i musze odpowiadac na mejle uzytkownikow :)
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

ndz kwie 17, 2005 10:46 am

nataniel pisze:
2) Slaby odbior 7th Sea? Gdzie mozna o tym poczytac? WIELKA szkoda :-( Ja kupilem!


Forum Wolf-Fanga, dział "Pytania" ;) Ja również kupiłem - i nie żałuję. Szkoda, że tak świetna gra się u nas nie przyjęła (ale mam jeszcze cichą nadzieję, że to się zmieni).
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Gra jak ze snu....

ndz kwie 17, 2005 11:33 am

Dobrze, że chcecie przekazywac informacje wszelkiej maści. Żeby tylko na chęciach nie skończyło...A mam pytanie jeszcze co do Podrecznika Gracza i Mistrza Gry. W jakim (planowanym) odstępie czasowym wyjdą ona na światło dzienne?? Jestem ciekaw, ale szczerze zaczynam watpić, czy pogram sobie jeszcze w tym roku w Crystalicum....A szkoda bo miała to być gra prawie jak ze su....
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

ndz kwie 17, 2005 12:32 pm

DarkStar,

W tym roku pograsz na pewno. :-)

Wprawdzie brutalne realia zmusiły nas do zmiany priorytetów (o czym już wkrótce), ale wciąż mamy nadzieję wydać podręcznik gracza najpóźniej w miesiąc po albumie i podręcznik Mistrza Gry w miesiąc po graczu.

Wczoraj Wielki Szef mówił, że w nadchodzącym tygodniu (lub tym tygodniu, zależnie, czy macie zwyczaj liczyć początek tygodnia po chrześcijańsku czy od żydowsku :-)) będziemy mogli wydać oświadczenie, w którym zweryfikujemy wszystkie termiiny zgodnie z naszym najlepszym stanem wiedzy. Stay tuned.

(I jeszcze słówko zachęty - DarkStar, jeśli naprawdę podoba Ci się nasz produkowany produkt, błagam o cierpliwość. Opóźnienie jest dla nas daleko bardziej uciążliwe, niż dla Ciebie i nie spowodowaliśmy go ze złej woli.)

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Cierpliwość

ndz kwie 17, 2005 1:49 pm

No jak do tej pory jestem cierpliwy i mam nadzieje, że się doczekam. Jeśli zachowana zostanie cena zestawu (140 złotyszy, a w promocji 120) to postaram się z Wami dotrwać aż do końca. :D
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

ndz kwie 17, 2005 3:36 pm

Nadiv pisze:
nataniel pisze:
2) Slaby odbior 7th Sea? Gdzie mozna o tym poczytac? WIELKA szkoda :-( Ja kupilem!

Forum Wolf-Fanga, dział "Pytania" ;) Ja również kupiłem - i nie żałuję. Szkoda, że tak świetna gra się u nas nie przyjęła (ale mam jeszcze cichą nadzieję, że to się zmieni).

No to jest nas już troje.

A ja mam prośbę do Wolf-Fanga. Proszę Was aby z Crystalicum nie wyszedł drugi Monastyr, gdzie pod presją fanów wydano podręcznik z pomieszanymi stronami, maaasą literówek i innych błędów rzeczowych. Wole poczekać i dostać solidnie wykonany produkt, niż rozpadajacy się podręcznik, który nie przetrzyma pierwszego czytania. Howgh !
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

ndz kwie 17, 2005 5:17 pm

Ja także wolę dostać produkt dopracpwany, a nie taki, który ma błąd na błędzie. Jestem cierpliwy, ale jeżeli w tym roku nie ukaże się Crystalicum to chyba zwątpie :wink:.
A co 7th Sea to serio się tak źle przyjęło? Moim zdaniem to arcygenialny system i spotykam się z bardzo przychylnymi opiniami. I właśnie, kiedy jakiś dodatek do Siódmego Morza? Zaostrzyliście mi apetyt podstawką i teraz jestem na głodzie :razz: .
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

pn kwie 18, 2005 8:43 am

Przyłączam się do apelu kol. Rege. Lepiej opóźnić wydanie o jeszcze jeden miesiąc i wszystjko doszlifować, niż "pod presją" i "na szybko" wydać podręcznik z błędami.
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

pn kwie 18, 2005 10:42 pm

Ja mysle, ze czasu na doszlifowanie typu korekta - bylo juz mnostwo? Zakladam oczywiscie, ze podrecznik w duzej mierze jest juz od dawna napisany a problemy sa z drukiem, obrazkami, itp.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt kwie 19, 2005 9:09 am

Teskst, który jest gotowy od wsześnia zeszłego roku (przecież poszedł do ilustrowania) przeczytaliśmy, owszem, w przód i wspak. Ale zaliczyliśmy obsuwę z ilustracjami, więc nie mogliśmy przygotowawać jeszcze składu książki - i nic nie zwalnia nas od korekty szczot. :-)

Tak więc masz Natanielu rację i nie masz racji zarazem, jak w tym starym żydowskim dowcipie.

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Sposób podejścia

wt kwie 19, 2005 9:15 am

Nataniel ma racje, bo czasu było mnóstwo i jakby Wolf Fang chciał to nie byłoby w Albumie ani jednej literówki itp. Mam jedynie, że Album będzie dobrze sklejony, a najlepiej zszyty, bo mam długoterminowe plany z tą grą i nie chciałbym, aby rowaliła mu się po pierwszym przeczytaniu (lub szybciej).
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

czw maja 26, 2005 2:36 pm

Pytanko, jak to wszystko wygląda na dzień dzisiejszy?
Tzn. terminy
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

czw maja 26, 2005 2:49 pm

Album i karcianka będą na początek czerwca.
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

czw maja 26, 2005 3:27 pm

A PG i PGM? Na wakacje? O właśnie, swego czasu było coś mówione o konwersji na D20. Żyje ten pomysł jeszcze?
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt maja 27, 2005 8:13 am

Mówi się, że PG będzie miesiąc po Albumie, a PMG miesiąc po nim. Konwersja na d20 oczywiście jest prawie gotowa, będzie dołączana do podręcznika graczy jako mała książeczka prawdopodobnie.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Czerwcowa premiera

śr cze 01, 2005 3:08 pm

Dzisiaj mamy 1 Czerwca,a ani widu, ani słychu o tym kiedy zostanie wydany Album - Znany Wszechświat. Może ktoś w końcu poinformuje dokładnie kiedy to się stanie :help:
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr cze 01, 2005 5:54 pm

Początek czerwca to nie to samo co 1 czerwca.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

czw cze 02, 2005 11:08 am

Jak pisaliśmy, album powinien (oby!) ukazać się w pierwszej połowie czerwca - kiedy tylko będę mógł podać informację dokładną, taką pewną na sto procent, natychmiast ją podam.

Problem z tą książką polega na tym, że jest albumem właśnie i doświadczamy na włanej skórze, że przygotowanie tego rodzaju publikacji jest bardzo, ale to bardzo trudnie.

Co nie znaczy, że się zniechęcamy, zwłaszcza, że wreszcie widać metę.

(A tymczasem z przyjemnością dodam, że dziś odbieramy z drukarni karty, w sobotę mamy oficjalną premierę, a od przyszłego tygodnia będzie dostępna w sklepach).


serdecznie pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
konishiko
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pn kwie 12, 2004 7:48 pm

Dzis premiera...

sob cze 04, 2005 12:24 pm

... ale na Valkirii przeczytalam informacje o odwolaniu Fantastycznego Dnia Dziecka.

To jak, odbywa sie czy nie? Czy tez tylko KGK zrezygnowalo??
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

sob cze 04, 2005 1:10 pm

Na Vce pisalo tez, ze Wolf Fang dalej bierze w nim udzial, takze informacja ta byla dosc dziwnie sformulowana.

Z tego co neishin mowil mi jak do niego dzwonilem to w tej chwili biora udzial w tej imprezie.
 
Awatar użytkownika
konishiko
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pn kwie 12, 2004 7:48 pm

sob cze 04, 2005 7:11 pm

Już przeczytałam komentarze do tego newsa i w miarę rozumiem. Ale sposób, w jaki został zamieszczeony woła o pomstę do nieba - nie napisali, że KGK się wycofała, tylko że imprezę odwołano. Ciekawe, ile ludzi nie wybrało się przez to na premierę Crystallicum...

A jak wyszła impreza?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pn cze 06, 2005 11:49 am

Impreza wyszła kameralna, acz sympatyczna - rozegraliśmy pierwszego sealed decka, rozdaliśmy nagrody i wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Przykro nam, że tak się podziało... Pierwszy raz robimy karciankę, ogrom pracy i stresu jest wręcz niewyobrażalny.

pozdrawiam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość