Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Kilka czarów

ndz maja 06, 2012 11:49 pm

Od jakiegoś czasu trochę "homebrew" mi "kołacze" po głowie (pewnie stąd przygotowania następnej sesji, idą mi jak po grudzie), więc w końcu postanowiłem zacząć je przelewać na "papier".
Dzisiaj kilka czarów. 10 internetów dla osoby która będzie wiedzieć skąd pomysł na Czarotarcze.
Podpowiedź - to był bardzo krótko "żyjący" serial TV, zrobiony na podstawie książki.

http://nevindnd.wordpress.com/2012/05/06/kilka-czarow/

P.S.
Był jeszcze jeden czar, ale że był czysto roleplay-owy, to dałem sobie spokój.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Kilka czarów

pn maja 07, 2012 9:15 am

Błędy "kosmetyczne" (głównie interpunkcyjne):

Nevin pisze:
Działa tak jak Czarotarcza tylko że poziomy czarów które zostaną wchłonięte, mogą zostać użyte do przypomnienia sobie czaru którzy został już rzucony, albo do rzucenia czaru bez wliczania go do Twojego dziennego limitu, czy usuwania go z listy przygotowanych (w przypadku bycia Czarodziejem).


Propozycja zmiany: "Działa tak, jak Czarotarcza, tylko że poziomy czarów, które zostaną wchłonięte, mogą zostać użyte do przypomnienia sobie czaru, który już został rzucony, albo do rzucenia czaru bez wliczania go do Twojego dziennego limitu, czy usuwania go z listy przygotowanych (w przypadku bycia czarodziejem).

Nevin pisze:
Możesz usunąć każde umagicznienie do stworzenia którego, wymagany poziom czarującego nie jest większy od Twojego.


Powinno być: "Możesz usunąć każde umagicznienie, do stworzenia którego wymagany poziom czarującego nie jest większy od Twojego".

Nevin pisze:
Aby użyć tego czaru, przedmiot musi być pełni zidentyfikowany.


W pełni.

Czary mi się podobają. "Czarotarcza, potężniejsza", (a raczej motyw uzyskiwania czarów przez wchłonięcie wrogich) kojarzy mi się tylko z "Pułapką na czary" (takie tam z Baldura). Serial natomiast to nie moja bajka, gdyż rzadko oglądam TV.

Tak jeszcze co do "Czarotarczy, potężniejszej" - byłbym za tym, aby zaklęcie nie działało na czary poziomu wyższego, niż 7. To zawsze jest nieco ciężka kwestia - zaklęcie z poziomu X, które wpływa na te z wyższych poziomów. I tak można przypomnieć/dodać sobie potężne zaklęcia (dezintegracja, palec śmierci itp.) Odzyskanie lub dodanie zjawiska, zatrzymania czasu itp. wydaje się już nieco za silne.

Powstrzymanie choroby jest ciekawe. Daje możliwość usunięcia jej graczom o niższych poziomach, no i nawet, jeśli się jej nie usunie, to zaklęcie zawsze jakoś się jej sprzeciwi.

Usunięcie umagicznienia - w sumie dobry poziom (5 to taki "średni"). No i trzeba się nieco namęczyć przy usuwaniu właściwości potężniejszych broni. Ogólnie jest raczej w porządku.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn maja 07, 2012 9:15 am przez Ruffle, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka czarów

pn maja 07, 2012 10:37 am

Ruffle pisze:
Błędy "kosmetyczne" (głównie interpunkcyjne)...

Nie da się ukryć że, język polski miałem daaawno temu. A po tym jak później "odkryłem" że wszędzie, i jak żywnie się podoba, nawet przed i po "i", można stawiać przecinek,to zwątpiłem totalnie ;).

Poprawie przy najbliższej okazji, najpewniej przy okazji jakiś merytorycznych zmian.
Będę miał nauczkę by nie tworzyć późną nocą :)

Ruffle pisze:
..."Pułapką na czary" (takie tam z Baldura).

Nope.
Nie przypadkiem z BG 2 ? Bo to chyba był czar 9 poziomowy, a BG 1 miał, chyba, tylko 6 poziomów czarów, czy jakoś tak.

Ruffle pisze:
...gdyż rzadko oglądam TV.

Ja od lat kilku wcale nie oglądam TV. A nawet za starych lat, jedyne seriale fantasy które kojarzę że się w TV pojawiały to był "Wiedźmin" na TVP 2, "Witchblade" na, chyba, TV 4, i Buffyverse na, chyba, TVN.
Inspiracją nie był żaden z nich.

Ruffle pisze:
To zawsze jest nieco ciężka kwestia - zaklęcie z poziomu X, które wpływa na te z wyższych poziomów.

Rozproszenie magii jest 3 poziomu, a może, teoretycznie, rozproszyć czar poziomu 9, więc są"cięższe" kwestie.

Ruffle pisze:
I tak można przypomnieć/dodać sobie potężne zaklęcia (dezintegracja, palec śmierci itp.)

Może "można", a nie "można". Jest różnica.

Ruffle pisze:
Odzyskanie lub dodanie zjawiska, zatrzymania czasu itp. wydaje się już nieco za silne.

Ja jestem zdania że magia w DnD jest "wykastrowana", przynajmniej pod względem ilości czarów na dzień, stąd różne pomysły na ich zwiększenie.

Ruffle pisze:
Daje możliwość usunięcia jej graczom o niższych poziomach, no i nawet, jeśli się jej nie usunie, to zaklęcie zawsze jakoś się jej sprzeciwi.

Yep, po to go stworzyłem. Wnerwiało mnie że Przełamanie choroby to dopiero 5 poziom postaci, a często potrzebowałem czegoś do wyleczenia BN-ów na 3-4.
 
Armando
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 24, 2012 4:02 pm

Kilka czarów

pn maja 07, 2012 1:30 pm

Hmm, czyżby "Akta Dresdena"? Serial dośc krótki, opary na książce (lepsza niż serial, a on sam zły nie był), więc pasuje.
Bohater miał bransoletę z tarcz i za jej pomocą ogniskował zaklęcia ochronne (chociaż zazwyczaj ożywał jej do ochrony przed fizycznymi zagrożeniami, najczęściej pociski pistoletowe (działanie bardziej w stylu "Tarcza" z 1kręgu), ale chyba raz czy dwa użył jej do ochrony przed czarem).
Jeśli nie trafiłem, to wyjaw ten tytuł :P.
 
Awatar użytkownika
Nevin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: sob sty 07, 2006 2:04 pm

Re: Kilka czarów

pn maja 07, 2012 3:17 pm

Armando pisze:
Hmm, czyżby "Akta Dresdena"?

Tak jest ! Gratuluje ! Nagrodę wyślę zgodnie z zasadami przedstawionymi w RFC 1149.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości