Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob sty 28, 2006 2:10 pm

SethBahl pisze:
No comment
Z resztą jedyna chyba politycznie poprawna odpowiedź z jego pozycji :P.


Nie zauważyłam, żeby nasz Boss(k) udzielał odpowiedzi innych niż politycznie poprawne. Ale dzięki za wyjaśnienie.

SethBahl pisze:
Heh... Rebele zawsze mieli braki w kadrach :D...

Taaak... I tacy pozbawieni (niemal) dobrych przywódców, sprzętu i zdolności planowania buntownicy roz...walają obie DS i przejmują władzę. I gdzie tu sprawiedliwość?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 28, 2006 2:17 pm

Jade Elenne pisze:
Nie zauważyłam, żeby nasz Boss(k) udzielał odpowiedzi innych niż politycznie poprawne.

Bo on musi a my nie :P.

Jade Elenne pisze:
Taaak... I tacy pozbawieni (niemal) dobrych przywódców, sprzętu i zdolności planowania buntownicy roz...walają obie DS i przejmują władzę. I gdzie tu sprawiedliwość?

To się nazywa prawie-sprawiedliwość :P.
Rebele z prawie-dobrymi dowódcami przejęli władzę i tyle. I nastąpił PiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiS... :rockpunk: że się tak wyrażę... ;)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob sty 28, 2006 2:25 pm

SethBahl pisze:
Bo on musi a my nie :P.


Prawdęś rzekł :) Ale wiadomym jest, że to forum czytają nieletni (misa, że tak powiem), tak więc w ogóle zwroty niepoprawne politycznie, tudzież (nie)parlamentarne (vide Sejm ostatniej i aktualnej kadencji) raczej rzadko się pojawiają.
BTW: Biedny Sarin, nie ma go na forum i nawet odgryźć Ci się nie może :razz:


SethBahl pisze:
I nastąpił PiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiS... :rockpunk: że się tak wyrażę... ;)


I był bur...ups! :mrgreen: ...bałagan. Ale nowe Imperium trochę im krwi napsuło...dobrze im tak, buntownikom!
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob sty 28, 2006 3:01 pm

Chyba trochę zchodzimy z tematu...
Klejną osoba o której warto wspomnieć to Shmi Skywalker. Jest interesującą postacią Gwiezdnej sagi. W końcu to ona jest matką głównego bohatera obu trylogi. Zastanawia mnie ta cała sprawa z poczęciem przez moc... trochę to przypomina "wjście"( jak poetycko ujęte :razz: ) Ducha Św. w Maryje. Czy to było celowe porównanie?
Wydaję mi się, że Lucas za mało ją przedstawił w NT. Chciałbym się o niej więcejdoiedzieć a mianowicie o czasie przed "Phantom Menace".
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 28, 2006 3:14 pm

Venomus pisze:
Czy to było celowe porównanie?

To nie jest porównanie tylko zapożyczenie. Lucas nie tylko czerpał garściami z filmów (np. z Flasha Gordona) ale też z wszelkiej maści religii i filozofii. I mamy tu nie tylko parafrazę "niepokalanego poczęcia" czy kuszenia Chrystusa z religii chrześcijańskich, ale i rycerzy Jedi (filozofia buddyzmu) czy Moc (stawiałbym tu na Chińczyków i taoizm). Tak więc wszystko jest celowe. Gwiezdne Wojny to baśń interkulturalna i globalna. Przekazuje myśli największych filozofów różnych kultur.

Venomus pisze:
Wydaję mi się, że Lucas za mało ją przedstawił w NT. Chciałbym się o niej więcejdoiedzieć a mianowicie o czasie przed "Phantom Menace".

Przedstawił jej tyle ile było trzeba. Jednym z motorów napędowych SW są świetne i ciekawe postacie drugo- i trzecioplanowe. Takie postacie jak Shmi, Dooku, Boba Fett i inni przyciągają fanów i napędzają bussiness zwany EU.

BTW IMHO bardzo dobrze do tej roli pasuje Pernilla August...
 
RG

sob sty 28, 2006 3:26 pm

OT
Jade Elenne pisze:
Sarin, oświeć mnie deczko (ktoś już napisał, że jesteś mentorem:P)...co znaczy te "N/C"

To ja tak napisałem.
:wink:
koniec OT.

Co do DS II i udziału MM - to wszystko była jedna wielka podpucha ze strony Imperatora. Nikt nie wiedział, że DS II jest w pełni sprawna bojowo, że na Endorze stacjonuje doborowy legion szturmowców wraz z machinami kroczącymi. Nikt nie wiedział, że po drugiej stronie Endora jest ogromna flota Imperium. Plany DS II, jej lokalizacja - to wszystko udostepnił sam Palpatine. Cel był jeden - wciagnąć w pułapke flote rebelii i ją zniszczyć.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 28, 2006 3:39 pm

Royal Guard pisze:
Co do DS II i udziału MM - to wszystko była jedna wielka podpucha ze strony Imperatora. Nikt nie wiedział, że DS II jest w pełni sprawna bojowo, że na Endorze stacjonuje doborowy legion szturmowców wraz z machinami kroczącymi. Nikt nie wiedział, że po drugiej stronie Endora jest ogromna flota Imperium. Plany DS II, jej lokalizacja - to wszystko udostepnił sam Palpatine. Cel był jeden - wciagnąć w pułapke flote rebelii i ją zniszczyć.

Wszyscy myślę RotJ oglądali. To już wiemy... i?

[Do tego "nikt" dorzucamy oczywiście Vadera, paru zaufanych dygnitarzy i "parę" osób z załogi budującej stację...]
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob sty 28, 2006 4:47 pm

SethBahl pisze:
Wszyscy myślę RotJ oglądali. To już wiemy... i?


I znowu RG będzie mógł stwierdzić, że żaden mentor z Ciebie :razz:
BTW: Royal - zdawało mi się, że to były Twoje słowa, ale nie miałam pewności, więc napisałam "ktoś".

Shaak Ti bym dorzuciła... co prawda nie udało jej się obronić Świątyni, ale na to nie było szans. Ale mistrzyni była z niej dobra.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob sty 28, 2006 4:59 pm

Jade Elenne pisze:
Shaak Ti bym dorzuciła... co prawda nie udało jej się obronić Świątyni, ale na to nie było szans. Ale mistrzyni była z niej dobra.


OOOO TAAK!!! O Shaak Ti zawsze możemy pogadać! :razz: :zwyciezca:
Ktoś mówił, że ona jest Twi'lekanką. Hm, nie lićząc koloru skóry to jest podobna do tej rasy. Jak myślicie?

BTW: Jej pojedynek z Grieviousem w CW był ekstra! :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 28, 2006 5:33 pm

Jade Elenne pisze:
I znowu RG będzie mógł stwierdzić

Niech najsampierw stwierdzi coś co mogło by wnieść coś nowego do tematu, a nie rzuca oczywistościami, które każdy może zobaczyć włączając w dowolnej chwili film. Bądź niech rozwinie swoją wypowiedź.

Jade Elenne pisze:
że żaden mentor z Ciebie :razz:

On doskonale o tym wie ;).

Venomus pisze:
OOOO TAAK!!! O Shaak Ti zawsze możemy pogadać! :razz: :zwyciezca:

:)

Venomus pisze:
Ktoś mówił, że ona jest Twi'lekanką. Hm, nie lićząc koloru skóry to jest podobna do tej rasy. Jak myślicie?

ha-HA-ha! :) I tu cie mam! Buehuehuehuehue :D... Nie jest!
Odwiedź se starwars.com :P
 
RG

sob sty 28, 2006 6:35 pm

SethBahl pisze:
Wszyscy myślę RotJ oglądali. To już wiemy... i?

Czasem zdaża się, że nie każdy oglądał sagę.

Jade Elenne pisze:
I znowu RG będzie mógł stwierdzić, że żaden mentor z Ciebie Razz

Ja juz to od dawna wiem.

Co do MM - była niewatpliwie po śmierci padme najważniejszą kobietą w opozycji. Potrafiła doskonale pokierować działaniami Rebelii jak i działaniami Nowej Republiki. Doskonała pani polityk, porównałbym ją nawet do Żelaznej Damy Margaret Thatcher . Nie wpadała w panike w obliczu realnego zagrożenia ze strony Wielkiego Admirała Thrawna, choć na p[oczatku nikt nie miał pojęcia kim jest ten Wielki Admirał. Potrafiła sprawnie kierować działaniami przedstawicieli Rady Nowej Republiki co nie było łatwe ze względu na różnorodność rasową i prywatne ambicje niektórych jej członków. Dla mnie MM jest symbolem rebelii, opozycji i NR.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 28, 2006 6:46 pm

Royal Guard pisze:
Czasem zdaża się, że nie każdy oglądał sagę.

Ubliżasz poziomowi tego forum :?. Takie przypadki to jedostki które naturalnie i szybko odpadają.

Royal Guard pisze:
Doskonała pani polityk, porównałbym ją nawet do Żelaznej Damy Margaret Thatcher.

Chyba trafnie.

Royal Guard pisze:
Dla mnie MM jest symbolem rebelii, opozycji i NR.

Co do Rebelii bym się kłócił, co do reszty: +1.
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

sob sty 28, 2006 7:44 pm

SethBahl pisze:
Royal Guard pisze:
Doskonała pani polityk, porównałbym ją nawet do Żelaznej Damy Margaret Thatcher.

Chyba trafnie.


Khem. Pani premier Wielkiej Brytanii z tego co wiem, była bezkompromisowa wobec wszystkich, nawet własnej partii i stronników.
Średnio to pasuje do waszych twierdzeń o tym, jak to pięknie i zręcznie zawierała kompromisy Mon Montha.
Była zręcznym politykiem, który jednak dał się omotać innemu zręcznemu politykowi: Borskowi Fey'lyi. Bo gdy popatrzymy na stosunki Mon Monthy z tym bothaninem, ciężko jakoś dostrzec w niej te pokłady rozwagi, myślenia ponad podziałami itp. które jej przypisujecie.
Niestety, Mon Montha starała się uprawiać politykę w czasie, gdy ciągle toczyła się wojna, kiedy jednak pierwszy głos powinni mieć wojskowi. Którzy zresztą(Jedni od razu, inni sporo później) poznali się na Borsku...
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob sty 28, 2006 7:55 pm

Xeloss pisze:
Khem. Pani premier Wielkiej Brytanii z tego co wiem, była bezkompromisowa wobec wszystkich, nawet własnej partii i stronników.
Średnio to pasuje do waszych twierdzeń o tym, jak to pięknie i zręcznie zawierała kompromisy Mon Montha.

I własnie dlatego napisałem chyba :P. Moja wiedza w tym względzie jest marna...
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz sty 29, 2006 12:32 am

SethBahl pisze:
No comment
Z resztą jedyna chyba politycznie poprawna odpowiedź z jego pozycji .


Jade Elenne pisze:
Nie zauważyłam, żeby nasz Boss(k) udzielał odpowiedzi innych niż politycznie poprawne. Ale dzięki za wyjaśnienie.


Jade Elenne pisze:
Taaak... I tacy pozbawieni (niemal) dobrych przywódców, sprzętu i zdolności planowania buntownicy roz...walają obie DS i przejmują władzę. I gdzie tu sprawiedliwość?


SethBahl pisze:
Bo on musi a my nie


Jade Elenne pisze:
Prawdęś rzekł Ale wiadomym jest, że to forum czytają nieletni (misa, że tak powiem), tak więc w ogóle zwroty niepoprawne politycznie, tudzież (nie)parlamentarne (vide Sejm ostatniej i aktualnej kadencji) raczej rzadko się pojawiają.
BTW: Biedny Sarin, nie ma go na forum i nawet odgryźć Ci się nie może


SethBahl pisze:
Heh... Rebele zawsze mieli braki w kadrach ...

Jade Elenne pisze:
Taaak... I tacy pozbawieni (niemal) dobrych przywódców, sprzętu i zdolności planowania buntownicy roz...walają obie DS i przejmują władzę. I gdzie tu sprawiedliwość?


Ja wam hurtem po nocach będe odpisywał. :siekierka: Jak nie zakończycie offtopowania, to potne wam te wątki i będziecie płakać.

A wracająć do tematu dyskusji, to MM była świetnym politykiem i niezłym administratorem. W klasycznej trylogii jest jej tak mało, bo zajmuje się koordynacją zaplecza Rebelii i logistyką. Pierwsze skrzypce grają wojskowi i to widać: obrona Hoth, atak na DSII, atak na DSI.

Shaak Ti niestety wyleciała z EIII wersji końcowej. A całkiem ciekawa mogła być walka albo podczas obrony świątynii, albo Kanclerza. Fajnie ukazała by kontrast pomiędzy Mistrzami Jedi.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz sty 29, 2006 11:40 am

Szkoda, że w filmie nie ukazano spotkania Shaak Ti z jenerałem. Fajnie by wyglądała taka walka.
MM - no właśnie. Czym innym jest przewodzenie Republice, kiedy ta cieszy się względnym pokojem, a czym innym - Rebelii podczas wojny domowej. A Mon nawet w czasie wojny radziła sobie nieźle, chociaż najbardziej cenię jej zachowanie po zakończeniu Wojen Klonów - działa szybko, rozsądnie i skutecznie, nie straciła głwy, ale od razu zaczęła montować opozycję. Dla mnie to idealna następczyni Padme.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz sty 29, 2006 1:46 pm

Jade Elenne pisze:
chociaż najbardziej cenię jej zachowanie po zakończeniu Wojen Klonów - działa szybko, rozsądnie i skutecznie, nie straciła głwy, ale od razu zaczęła montować opozycję.

Sądząc po wyciętych scenach o główną rolę w montowaniu Sojuszu przypisywałbym (przynajmniej w okresie Wojen Klonów i w chwile po nich) raczej Bailowi Organie a nie Mon Mothmie...
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

ndz sty 29, 2006 1:55 pm

I owszem. Mon Montha została przywódczynią Rebelii dopiero po śmierci Baila Organy i odłączeniu się Garma Bel Iblisa.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz sty 29, 2006 2:06 pm

Niby tak, ale kiedy Palpatine przejął władzę, działali wspólnie. Gdyby nie Mon, nie byłoby zapewne petycji 2000 i Padme wśród opozycjonistów.
Po prostu Bail wysunął się na pierwszy plan...MM miała kobiecą intuicję :) i działała może bardziej w ukryciu.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz sty 29, 2006 2:14 pm

Cos mi się widzi że to dorabianie teorii jest :P
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

ndz sty 29, 2006 2:52 pm

Mi też to tak wygląda. To Bail był inicjatorem Sojuszu, wyraźnie widać to zarówno w wyciętych scenach, jak i samym filmie. Mon Montha po prostu się przyłączyła i ze względu na swoją pozycję w senacie została jedny z szefów. Tyle.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz sty 29, 2006 5:14 pm

SethBahl pisze:
Cos mi się widzi że to dorabianie teorii jest :P


Nie - kobieca solidarność:P :P :P


Tak zaczynam lubić Asajj Ventress. Zdolna, dobrze walczyła mieczem, umiała wykorzystać medytację Sithów. No i stała po właściwej stronie Mocy.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz sty 29, 2006 5:19 pm

Jade Elenne pisze:
No i stała po właściwej stronie Mocy.


Hm, kolejna swolenniczka Ciemnej Strony? Witaj w zakonie siostro! :razz:

Taaak postać Ventress jest całkiem ciekawa. Czy ktos wie czemu ona jest łysa i ma białą skórę?
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz sty 29, 2006 5:24 pm

Venomus pisze:
Hm, kolejna swolenniczka Ciemnej Strony? Witaj w zakonie siostro! :razz:

Nie wiem czy dobrze liczę ale zdaje się że już po raz czwarty jesteś zaskoczony że Jade Elenne jest zwolenniczką Właściwej Strony Mocy :D... Jak ty to robisz? :P

Venomus pisze:
Czy ktos wie czemu ona jest łysa i ma białą skórę?

Bo może... :P
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz sty 29, 2006 5:27 pm

SethBahl pisze:
Nie wiem czy dobrze liczę ale zdaje się że już po raz czwarty jesteś zaskoczony że Jade Elenne jest zwolenniczką Właściwej Strony Mocy Very Happy... Jak ty to robisz? Razz


Właściwie to drugi... :razz:
No wiesz...wrodzona inteligencja i bystrość 8)

Czekam na odpowiedzi...
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz sty 29, 2006 5:39 pm

SethBahl pisze:
Nie wiem czy dobrze liczę ale zdaje się że już po raz czwarty jesteś zaskoczony że Jade Elenne jest zwolenniczką Właściwej Strony Mocy :D... Jak ty to robisz? :P


Może zasiedział się zbyt długo u Dexa... Ale lepiej nie wnikajmy w szczegóły:P
Do Twojej informacji Venomus: kiedy pojawiłam się na tym forum (9 maja u.r.) byłam już zwolenniczką CSM i nigdy tego nie ukrywałam. Nie rozumiem więc skąd Twoje zaskoczenie...

Dobra, kończmy OT, bo Sarin białej gorączki dostanie:P

Venomus pisze:
Czy ktos wie czemu ona jest łysa i ma białą skórę?


Hmm...nigdzie wyjaśnienia nie znalazłam, ale do twarzy jej z tym:D
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz sty 29, 2006 5:53 pm

Jade Elenne pisze:
Dobra, kończmy OT, bo Sarin białej gorączki dostanie:P

Nie białej gorączki, tylko pokażę Ci the true nature of the Moderation...

Kolejne OT będą cięte, a tym czasem wracajmy do praktycznej feyzury Asajj. Faktycznie, też nigdzie nie trafiłem na opis "czemu Ventress jest łysa" - fajne pole do popisu w fanficu :)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz sty 29, 2006 6:07 pm

Waćpan li coś z tym ff sugeruje? :D

Może po prostu AV się ogoliła jak marine, bo tak było wygodnie - w końcu częste pojedynki nie sprzyjają dbaniu o długie włosy i skomplikowane fryzury:D
Jakkolwiek by nie było, umiejętności pani Asajj robią wrażenie. Bystra, przebiegła... tylko ciuchy takie sobie... panie Jedi miały ładniejsze.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt mar 24, 2006 9:15 am

Troszke to dziwne...Faceci se zapuszczaja bujne grzywki(QGJ no i troszke OBI W EII) a kobiety na lyso...Dziwne to troszke ale w szczegoly nie bede raczej wchodzic :wink:
P.S.Te nasze dzieci(tematy) tak szybko rosna :razz: A zapowiadalo sie na poczatku zle z tym tematem.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pt mar 24, 2006 3:48 pm

Tak na dobrą sprawę, to nigdy nie wiadomo czy topic upadnie po dwóch dniach, czy może bedzie się cieszył wielką popularnością. Always in motion the future is...


Co do długich włosów - wiadomo, że jak kobita księżniczka czy insza senator to może sobie pozwolić na układanie długich i wymyślnych fryzur. [BTW: Nie wiem jak Wam, ale mi bardzo się podoba ta fryzura Padme z plakatu reklamującego eIII (te "rureczki" :) )]

Obi akurat włosów długich nie miał, natomiast Anakinowi zafaundowano taką fryzurę w EIII, bo Flanelowiec chciał, żeby przypominał trochę Qui - Gona.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości