Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

ndz mar 26, 2006 11:30 am

Pewnie dlatego, że ten strój jest obcisły. Mi się też również podobał. A dlaczego?? Bo podobają mi się kobiety w ciążdy, a jak jeszcze ma do tego obcisły strój to ho ho.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 11:31 am

Jade Elenne pisze:
Hehehe, jak piewrszy raz oglądałam EI to miałam właśnie ze 14 lat i cieszyłam się, że królowa Naboo to moja rówieśniczka :wink: W EI moim skromnym zdankiem faktycznie na tyle wyglądała.

Może na 14 to nie (dałbym jej wlaśnie 16), ale charakteryzatorzy cię postarali żeby ją odpowiednio odmłodzić.

Jade Elenne pisze:
Padme była, jak to się mówi, nad wiek dojrzała psychicznie. Na Naboo wybierano na króla/królową osobę uznawaną za najmądrzejszą. Padme była jedną z najmłodszych królowych, ale się spisała idealnie.

Zamień "jedną z najmłodszych" na najmłodszą i bedzie w 100% poprawnie ;) [czyżby parafrazka z Sarina? :P]

Jade Elenne pisze:
Neoś :razz: - na Bespin Leia miała dwie fryzurki. Chodziło Ci o tę koronę z warkoczy, czy te"pętle"?

Wiem, że miała dwie. Obie ładne, aczkolwiek bardziej skłaniam się ku tej z Bespin. Mam słabość to kreacji Lei właśnie z Bespin. Ślicznie wyglądała.

Jade Elenne pisze:
A co do niebieskiej sukienki Padme - to była koszula nocna (nawet szlafrok jeszcze miała) :razz:

No i się położyła. Ehhhhh... Jade, przedobrzyłaś. Nie Naboo. Tatooine, przed odlotem Anakina.
Ostatnio zmieniony ndz mar 26, 2006 12:10 pm przez SethBahl, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 11:44 am

Link nie działa :razz:

Argh, faktycznie, źle zrozumiałam. Myślałam, że chodzi o ten strój, który miała przed odlotem z Naboo. A jeśli idzie o ten z Tatooine - popieram. Ładny, fajny kolor, ciekawy krój.

"Nie byłam najmłodszą królową w historii" - RAS, EII (cytat z pamięci, bo nie chce mi się iść na górę po książkę :wink:). Ciekawe kto był najmłodszą...

BTW: Ciekawe jak skończyłaby się inwazja gdyby Padme nie była wówczas królową, albo gdyby ona i Qui - Gon nie spotkali Anakina...
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz mar 26, 2006 12:07 pm

Kończąc 14 rok swojego życia, Padmé Amidala została królową Naboo. Gdy miała 16 lat, w wyniku inwazji sił Federacji Handlowej na jej rodzinną planetę, dostała się do niewoli sił federacyjnych, wkrótce jednak została uwolniona przez Qui-Gon Jinna, mistrzem Jedi, i jego ucznia, Obi Wana Kenobiego. Postanowili udać się na Coruscant, aby wziąć udział w obradach Senatu Galaktycznego i poruszyć tam sprawę Naboo.

To cytat z odnosnika jednego z was...Z tego wnioskuje ze padme miala o 6lat wiecej...A wy mi mowicie ze o 4...Tak mi sie przynajmiej zdaje. Komu wierzyc?
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 12:13 pm

Padme miała 14 lat, kropka. Została królową na kilka miesięcy przed inwazją. Nie wiem skąd ten cytat, ale komuś coś się pokićkało :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 12:14 pm

Jade Elenne pisze:
Link nie działa :razz:

Już działa :P

Jade Elenne pisze:
"Nie byłam najmłodszą królową w historii" - RAS, EII (cytat z pamięci, bo nie chce mi się iść na górę po książkę :wink:). Ciekawe kto był najmłodszą...

No ja tu myślałem bardziej o filmie, ale polemizować nie będę bo to nie cyferki - ciężej zapamiętać, łatwiej może umknąć.

ReWaN pisze:
To cytat z odnosnika jednego z was...Z tego wnioskuje ze padme miala o 6lat wiecej...A wy mi mowicie ze o 4...Tak mi sie przynajmiej zdaje. Komu wierzyc?

A weź przestań marudzić tylko sobie sprawdź w DataBanku na starwars.com, huh?
To takie trudne?
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 12:27 pm

SethBahl pisze:
Już działa :P


Ano :) Tia, ładny ciuszek.


SethBahl pisze:
Uważam, że bardzo ładna była, gdyby jeszcze panna
Portman miała lepsze warunki fizyczne...


A co Ty rozumiesz przez "lepsze warunki fizyczne"? :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 12:35 pm

Jade Elenne pisze:
A co Ty rozumiesz przez "lepsze warunki fizyczne"? :razz:

Generalnie chodzi mi tu o nieco większy biust. Bo figurę ogólnie ma bardzo w porządku. Może jeszcze z 10 cm bym jej dodał do tzw. Wzrotu Idealnego kobiety ;].
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 12:40 pm

Leia była jeszcze niższa, a gdzieś w połowie tego tematu wszyscy się nią zachwycali daleko bardziej niż Padme :razz: [chyba że to zaleta stroju z Tatooine :razz:]
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 12:46 pm

Pytałaś to odpowiedziałem. Cały czas podtrzymuję to co mówiłem w połowie tego tematu. Akurat wzrost nie robi mi wielkiej różnicy (byle by nie była wyższa ode mnie :P).

Tak wiec jestem świadomy że Leia nie wyszła zdaje się poza 160cm ;]. Nie ujmuje to mic jej urodzie z TESB. [aczkolwiek gdyby miała te magiczne 175... ;)]
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 12:54 pm

Gdyby miała 175 cm, to by była nie księżniczką, a modelką :razz: Wygryzłaby wszystkie inne i została milionerką...

BTW: zauważyliście, że w SW jakoś mało blondynek jest? Dyskryminacja! :wink:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 1:00 pm

Jade Elenne pisze:
Gdyby miała 175 cm, to by była nie księżniczką, a modelką

Jedno nie wadzi drugiemu ;)

Jade Elenne pisze:
BTW: zauważyliście, że w SW jakoś mało blondynek jest? Dyskryminacja! :wink:

Winter jest. I jest ładna :)
Brawa dla Winter ;].
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 1:13 pm

Erm... Winter miała srebrne włosy. BTW: Myślałam, ze tylko ja na to wpadłam, ale cóż...ktoś już miał taki pomysł :(

Tak czy inaczej - Winter reprezentuje raczej odmienną kategorię :razz:
 
RG

ndz mar 26, 2006 1:38 pm

Jade Elenne pisze:
RG - naprawdę podoba Ci się ten strój z Mustafar?

Tak - podobała mi się w tym stroju. bo wygądała bardzo nauturalnie i kobieco.

Dobra - wróci Sarin to sobie inaczej pogadamy. :razz: 16! (sasasasasa). :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 1:40 pm

Royal Guard pisze:
Dobra - wróci Sarin to sobie inaczej pogadamy. :razz: 16! (sasasasasa). :razz:

Chcesz polemizować z Lucasem? :>
Good luck :). You gonna need it :D.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 4:21 pm

A gdzie w ogóle Winter się pojawia? Gdyby nie post Setha, do tej pory nie wiedziałabym, że ktoś taki w ogóle istniał...

A kto tu w ogóle polemizuje z Flanelowcem? Zawsze mówił, że Leia miała 14 latek...

OT przycięty. SethBahl.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 4:32 pm

Jade Elenne pisze:
A gdzie w ogóle Winter się pojawia? Gdyby nie post Setha, do tej pory nie wiedziałabym, że ktoś taki w ogóle istniał...

Chociażby Trylogia Thrawna. Mają fajne kodowane konwersacje z Hanem :).
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz mar 26, 2006 6:18 pm

SethBahl pisze:
Chociażby Trylogia Thrawna. Mają fajne kodowane konwersacje z Hanem :).

A dokladnie w ktorej czesci? Bo dopiero zaczalem ja czytac(2 czesc nadchodzi :D )
P.S. Nie mowcie ze to offtop. Ja stworzylem ten temat i chyba wiem co mialem na mysli :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 6:23 pm

Juz w pierwszym tomie się pojawia.

ReWaN, nikt nie mówi ;). Próbujemy przecież zlokalizować babkę, o której mowa.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 26, 2006 7:54 pm

Argh...nie czytałam tego niestety :(
Może kiedyś zdobędę i sobie poczytam... Winter wydaje się być ciekawą osobą.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz mar 26, 2006 9:37 pm

Jade Elenne pisze:
Argh...nie czytałam tego niestety Sad


Nie no Jade...być fanką SW i nie przeczytac Trylogii Timothy'ego Zahna? A fe! bardzo nieładnie! Przeczytać, marsz! :razz: :D
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz mar 26, 2006 10:58 pm

SethBahl pisze:
Po pierwsze - nie dyskutuj z SethBahlem bo on ma zawsze rację... .

A więc (nie zaczyna się zdania od "a więc", co jest wystarczającym powodem żeby właśnie tak je rozpocząć ) po drugie - polecam poczytać sobie AotC Salvatorego. Naprawdę warto, a i błędów się potem nie robi, w stylu tej 16-to latki . Tak więc została Młodym Legislatorem w wieku 11 lat, a w wieku lat 14 zasiadła na tronie Naboo. Dobra była.

Po trzecie Ultimate Weapon In The Universe:

Born Padmé Naberrie, Queen Amidala was the formal name of the royal leader of Naboo. As a child, Amidala was prodigiously talented and extremely well educated. She had long been interested in public service, volunteering in the Refugee Relief Movement as a youth. Her efforts helped in the Shadda-Bi-Boran exodus. At the age of eight, she joined the Apprentice Legislature and became an Apprentice Legislator at age 11. By 14, she was elected Queen of Naboo.

To ja mam jeszcze jedno, malusie pytanko... a ile lat minelo od koronacji Padme do ataku FH?? :D HE HE HE Padme była już królową jakiś czas i
KhameirSarin pisze:
Mi sie kolacze po glowei ciagle, ze Padme w EI ma 16 lat

Coś do dodania masz Seth? ;>

Jade Elenne pisze:
A co do niebieskiej sukienki Padme - to była koszula nocna (nawet szlafrok jeszcze miała)

My myslimy o tej sukience z Tatooine, gdy zegna sie z Anakinem... przynajmniej ja o tamtej własnie mysle, ze jest niesamowita i fantastycznie podkresla jej urode :)
Jade Elenne pisze:
Padme miała 14 lat, kropka. Została królową na kilka miesięcy przed inwazją. Nie wiem skąd ten cytat, ale komuś coś się pokićkało

Zostałą królowa na kilkanascie miesiecy przed inwazja w wieku 14 lat, potem minelo troszke czasu - na oko 2 lata i inwazja FH nastapila :)
Jade Elenne pisze:
Co do Tyranusa: tu się zgodzę z Sethem. Dooku miał włosy srebrne, ale ze starości (można uznać, że siwe, ale srebrne ładniej brzmi ). A Winter od urodzenia, zdaje się.

Dokładnie tak. Jade +1
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 26, 2006 11:33 pm

KhameirSarin pisze:
Coś do dodania masz Seth? ;>

Mam pytanie: jakieś źródła? Bo ja wypowiedź Palpatine'a interpretuję tak, że najazd Federacji miał miejsce tak do poł roku po elekcji...

"...I present Queen Amidala. Recently elected ruler of Naboo, who will speak in our behalf..."
- Palpatine
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn mar 27, 2006 7:29 am

Zajrzyjcie sobie zresztą do TPM Brooksa (Seth niedługo recenzję napisze :razz: ). Jak wół stoi tam, że Padme została królową kilka miesięcy przed inwazją FH.

Co do sukienki: już napisałam, że ta z Tatooine jest bardzo ładna. Padme dobrze wygląda w błękicie :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn mar 27, 2006 8:00 am

Jade Elenne pisze:
Zajrzyjcie sobie zresztą do TPM Brooksa (Seth niedługo recenzję napisze :razz: ). Jak wół stoi tam, że Padme została królową kilka miesięcy przed inwazją FH.

A mogłabyś zajrzeć i sprawdzić dokładnie? Czy to kilka miesięcy, to rzeczywiście klika miesięcy, czy parę lat (np. 2, jak twierdzi Sarin :))? Bo ja już takich szczegółów nie pamiętam, a książką nie dysponuję.

[Jade, zastanów się czy może nie chcesz przejąć, żebyś znowu zastrzerzeń co do oceny nie miała ;) Bo ja lojalnie ostrzegam, że mi się tak średnio podobała...]
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn mar 27, 2006 10:43 am

SethBahl pisze:
Juz w pierwszym tomie się pojawia.

Mozesz mi odswierzyc pamiec bo ja pamietam tylko Mare Jade...Raczej nic nie bylo wspomniane o winter...
 
RG

pn mar 27, 2006 10:50 am

Kliknijcie tutaj -> Winter. Chyba już teraz każdy będzie wiedział, kim była Winter. :wink:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn mar 27, 2006 12:38 pm

AAAA to byla ta babka. Juz ja kojarze ale se przeczytam fragmenty "dzidzica Imperium" z nia jeszcze raz zeby ja se lepiej przypomniec.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn mar 27, 2006 1:34 pm

ReWaN pisze:
Mozesz mi odswierzyc pamiec bo ja pamietam tylko Mare Jade...Raczej nic nie bylo wspomniane o winter...

1) Jak Leia leży w łóżku i wraca do niej 3PO, którego wysłała do Luke'a
2) Rozmawia z Hanem i C3PO po wysłaniu Lei na Kashyyyk

tyle pamietam.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn mar 27, 2006 2:26 pm

Rządząca nią [planetą Naboo] królowa Amidala również stanowiła zagadkę. Zasiadła na tronie całkiem niedawno, dosłownie parę miesięcy przed rozpoczęciem blokady. Była młoda, ale chodziły słuchy, że jest niewiarygodnie utalentowana i znakomicie przygotowana do roli władczyni; podobno na arenie politycznej nikomu nie musiałaby ustępować pola.


Jeśli chodzi o novelisation z NT, to co kolejna, to lepsza. Najsłabiej wypada z nich właśnie TPM, choć złą książką nie jest. IMO książkowy EIII jest najlepszy ze wszystkich. EI plasuje się duuuużo bliżej końca.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości