Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kantares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 21, 2009 9:15 pm

Kolekcjonowanie kart

ndz mar 14, 2010 5:33 pm

Chciałbym wiedzieć jak najwięcej nt kolekcjonowania kart do magica: jak je przechowywać, jakich kart szukać, jakich unikac, czy warto kupować same boostery, czy intro packi, czy same single?
Jakie są wasze opinie na ten temat i doświadczenia odnośnie poszukiwania kart?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Kolekcjonowanie kart

ndz mar 14, 2010 7:13 pm

Kantares pisze:
czy warto kupować same boostery, czy intro packi, czy same single?


IMO opłaca się tylko i wyłącznie kupno singli.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Kolekcjonowanie kart

ndz mar 14, 2010 7:22 pm

A co tu dużo mówić.

Na karty - klasery kupne (portfolio), albo zwykły segregator i kupne koszukli Ultra-Pro

Jakich kart szukać? Z kolekcjonerskiego punktu widzenia najcenniejsze są missprinty - czyli karty z wydrukowanym błędem. Są to perełki, ale warto poszukać.

Czy kupować boosterki itp? Nie. W boosterku masz karty za średnio 5zł, więc lepiej kupować na sztuki.

Wartośc kart mniej wiecej przedstawia klasyfikacja:

karta w wersji alternaywnej (dualdecki)
karta w wersji standard
karta w wersji FNM Special
karta w wersji PRE w wersji foil (karta dawana na prerelase)
karta w wersji foil
karta w wersji Judge Gift Program (Rozdawane tylko sędziom i to też zależnie od ich rangi)

Ponadto każda karta podpisana ma wyższą wartość.

Są też karty rozdawane w czasie eventów (często są w wersji Foil, z alternatywnym artem). Zasada jest jedna - im mnieszy nakład tym droższa karta (przykład - GURU Lands, czyli najdroższe basic landy w mtg :) )
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Kolekcjonowanie kart

ndz mar 14, 2010 7:27 pm

Ciekawą opcją jest również kolekcjonowanie/tworzenie tzw. Alteracji, czyli kart pomalowanych farbą, ale w taki sposób, aby było to ładne i legalne turniejowo.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Kolekcjonowanie kart

ndz mar 14, 2010 7:28 pm

Ale jeśli chodzi o boosterki to fajnie jest je kupować, bo nie ma to jak emocje rzy otwieraniu. Wczoraj po turnieju gość sprzedawał po 10 zł za sztukę, no to mówię - daj na krechę (bo już kasy nie miałem). Otworzyłem Stirring Wildwood, sprzedałem od ręki za 13 zł, oddałem je i kupiłem kolejnego boostera - teraz miałem tylko 7 zł do oddania. W następnym Celestial Collonade - także sprzedany za 13 zł, czyli za kolejnego boosterka miałem do oddania 4 zł. W następnym Tada Aqual, czyli crap, ale zawsze coś - sprzedałem jakiś crap z klasera i kolejnego kupiłęm i trafiłem Terrastodona.

Straciłem pewnie kupę kasy, bo przecież mogłem manlandy sprzedać drożej gdzieś, ale liczy się to, że kupiłem boostery, a boostery są fajne :)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Kolekcjonowanie kart

ndz mar 14, 2010 7:37 pm

Emocje fakt, są genialne - niezapomniane chwile gdy liczysz na syty, otwierasz i widzisz crap erki ;P
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Kolekcjonowanie kart

pn mar 15, 2010 4:24 pm

Ta te emocje, kiedy po turnieju kupujesz 2 boosterki po 10 zł, trafiasz 2 Mordant dragon 'y a dzien póżniej wymieniasz je za fetcha z jakims dzieckiem ;P
Co nie Specu?
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Kolekcjonowanie kart

pn mar 15, 2010 4:46 pm

StaryHawaj pisze:
Co nie Specu?

Specu leszczy? :/

Kantares, a w jaki sposób masz zamiar kolekcjonować karty MtG? Całymi setami, czy może wybrane wersje foil? Albo same promki?
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Kolekcjonowanie kart

pn mar 15, 2010 6:00 pm

Ja leszczyłem, Specu zły sie przyglądał bo Go wyprzedziłem ;)
A co ti=o za leszczenie, jak pytałem go 10 razy czy na pewno. I na siłę prawie mu wcisnąłem 2 dragona, bo chciał tylko jednego. Powiedział, że dla niego fetche są nic nie warte ;P
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 6:02 pm przez StaryHawaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kantares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 21, 2009 9:15 pm

Re: Kolekcjonowanie kart

pn mar 15, 2010 6:09 pm

p4v pisze:
StaryHawaj pisze:
Co nie Specu?

Specu leszczy? :/

Kantares, a w jaki sposób masz zamiar kolekcjonować karty MtG? Całymi setami, czy może wybrane wersje foil? Albo same promki?


Na razie nic sprecyzowanego. Do tej pory kupowałem boostery. Ogólnie nic szczególnego (większość to Alara bo od tego zacząłem). Chciałbym sprecyzować to jakoś, bo z tego stosu kart we wszystkich kolorach mam problem jedną porządną talię złożyć. Niektóre artworki co prawda fajnie się prezentują, ale chyba nie tylko o to mi chodzi.

Warto na Allegro w ogóle karty kupować?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Kolekcjonowanie kart

pn mar 15, 2010 6:17 pm

A po co cchcesz kolekcjonować karty? Jeśli chcesz złożyć talię, kup ją sobie, bez kolekcjonowania kart. Po prostu :)
 
Awatar użytkownika
Kantares
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 21, 2009 9:15 pm

Re: Kolekcjonowanie kart

pn mar 15, 2010 6:19 pm

Zephyel pisze:
A po co cchcesz kolekcjonować karty? Jeśli chcesz złożyć talię, kup ją sobie, bez kolekcjonowania kart. Po prostu :)


Mam po prostu syndrom grzebacza, lubię modyfikować, przewracać, zmieniać, po prostu jedna talia po pewnym czasie mi się nudzi.
A kolekcjonowanie kart to tak obok kolekcjonowania znaczków, po prostu dla przyjemności.
Gdzie można zobaczyć jak wyglądały basic landy ze starych edycji i gdzie takie można jeszcze dostać?
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 8:24 pm przez Kantares, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Re: Kolekcjonowanie kart

czw mar 18, 2010 9:09 pm

Thoctar pisze:
Ale jeśli chodzi o boosterki to fajnie jest je kupować, bo nie ma to jak emocje rzy otwieraniu.

Jeśli chodzi o busterki to praktycznie hazard ;). Nie chcę robić offtopa ale każdemu, kto nie może się powstrzymać przed kupowaniem kolejnych, sugeruję się przyjrzeć temu bliżej.
 
Azathoth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:51 pm

Re: Kolekcjonowanie kart

śr mar 31, 2010 8:53 pm

Hahaha, przypomniały mi się czasy apogeum magicowego maniactwa, kiedy to potrafiłem kasę przeznaczoną na zjedzenie czegoś między szkołą a zajęciami zostawiać w katowickim bardzie :D nigdy nie zapomnę zakupu 3 boost'ów z prophecy i trafienia dwóch czarnych avatarów - równie ciężko mi zapomnieć i wybaczyć sobie moją ignorancję, bo dzień później jakiś dupek mnie wyleszczył i wcisnął mahamoti djinna za jednego z nich :/
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Kolekcjonowanie kart

ndz paź 03, 2010 2:15 pm

Kantares pisze:
Chciałbym wiedzieć jak najwięcej nt kolekcjonowania kart do magica: jak je przechowywać, jakich kart szukać, jakich unikac, czy warto kupować same boostery, czy intro packi, czy same single?
Jakie są wasze opinie na ten temat i doświadczenia odnośnie poszukiwania kart?

szczeze to z mojego punktu widzenia (kolekcjonera zbieracza) a zbiralem znaczki monety militaria i kolorowe kartki a5 do segregatora :razz: kolekcjonerstwo ma sens w tedy kiedy zastanowimy sie CO chcemy zbierac i osiagnac z tgoz zbieractwa? czy pieniadze czy pamiatke dla potomnych czy cos co za 30 lat otwozymy i przypomnimy sobie stare dobre czasy? czy wszystkie karty ok 17tys z tego co sie orientuje czy stare edycje czy same topy czy karty danego artysty?. ja obecnie nie nazwe tego ze kolekcjonuje ale jak sie trafi to zbieram wszystko co stare(mam na mysli tylko magica)mam karty od alphy w gore ty zaczynasz od alary to zostaje ci tylko komercyjne zbieractwo za pare lat mtg stanie sie pokemonami bo wszystko na to wskazuje i tylko stare karty i topy wtedy beda cos warte :cry:

mozna podpiac i ten temat kolecje

Używaj opcji 'edytuj'.
/Zeph
Ostatnio zmieniony ndz paź 03, 2010 3:01 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość