Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob mar 18, 2006 1:24 am

mOrF3u$ pisze:
Oj, obawiam się, że link nie działa Venomus :>


Co ty nie powiesz?... :razz:

Wydaje mi się, że rubin i czerwien to 2 trochę rózne kolory. Inaczej nie wymieniali by go oddzielnie... :)


Jade Elenne pisze:
Jak już z Venomusem zbudujemy w ramach treningu miecze, to zrobimy teścik


When we will start the training my fellow apprientice? :wink: :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob mar 18, 2006 10:07 am

Venomus pisze:
Co do pytania Jade Elenne... Leia miała miecz o rubinowym ostrzu

Skąd to jest? Bo to gdzieś było, ale za boga nie mogę sobie przypomnieć gdzie...

Venomus pisze:
Wydaje mi się, że rubin i czerwien to 2 trochę rózne kolory. Inaczej nie wymieniali by go oddzielnie... :)

Wiesz, to już jest taka dyskusja innej rangi ;). Fiolet też z czerwieni idzie, ale od razu widać różnice. Z drugiej strony każdy też zna chyba dość widoczne ciągoty Windu do CS...
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob mar 18, 2006 1:08 pm

Venomus - soon, I hope :)

Rubin, czerwień - to jednak trochę różne kolory. Zwróćcie jednak uwagę, że w SW często nazwy kolorów są używane dość niekonsekwentnie. Np. Kolor miecza Mace'a raz opisuje się jako fiolet, raz jako purpurę. A to są dwie zupełnie różne barwy!
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

sob mar 18, 2006 1:16 pm

Jade Elenne pisze:
Venomus - soon, I hope :)

Rubin, czerwień - to jednak trochę różne kolory. Zwróćcie jednak uwagę, że w SW często nazwy kolorów są używane dość niekonsekwentnie. Np. Kolor miecza Mace'a raz opisuje się jako fiolet, raz jako purpurę. A to są dwie zupełnie różne barwy!

W przypadku Mace'a nie byłbym do końca przekonany, czy to akurat nie jest wina tłumaczy.

Natomiast co do 'różnicy' między stosowaniem określeń 'czerwony' a 'rubinowy', to moim zdaniem jest to tylko i wyłącznie kwestia poetyki. 'Rubinowe ostrze' brzmi dużo szlachetniej, niż 'czerwone'.

Faktem pozostaje jednak, że kolor rubinowy jest czerwony (choć nie każdy czerwony jest rubinowym), więc cała dyskusja pozostaje jakby akademicka ;D Miecz Leii był rubinowy, a więc czerwony. Miecz Vadera też był czerwony, chociaż w niektórych przypadkach z tendencjami do postępowego różu :> Czy o mieczu Vadera mówili per 'rubinowy' - nie pamiętam, ale nie zdziwiłbym się.
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob mar 18, 2006 2:11 pm

Nigdy nie spotkałam się z określeniem "rubinowy" w przypadku Vadera czy któregokolwiek z Lordów Sithów. Zdarzały się określenia typu krwistoczerwony czy szkarłatny.
W sumie może to faktycznie kwestia poetyki - kiedyś na przykład słyszałam wiersz, w którym znalazł się taki fragment opisu flagi naszego pięknego kraju: Amarant lśni jak krew. Może więc pojawi się kiedyś i "amarantowe ostrze"...
Swoją drogą, nigdy bym się nie spodziewała, że będę z facetami dyskutować o kolorach. Jak tak dalej pójdzie, zaczniemy dyskusję o makijażu Padme i Lei :wink:
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

sob mar 18, 2006 2:16 pm

Makijaz Padme nie był zły, duzo rózu, natomiast Lei'a to dopiero kobieta z jajami.. :P

Purpurowy i fiolet. Kolory są podobne, ale każdy ma inny dodatek. Więc ja bym obstawiał, że miecz Windu był fioletowy, niż purpurowy.
 
RG

sob mar 18, 2006 2:23 pm

Czasem wszystko zależy, jak pada w danym momencie światło. Czasem wydaje się, że miecz ma ciemniejszy a czasem jaśniejszy kolor. jak dla mnie, Windu miał miecz o fioletowym ostrzu, a Vader czy Maul - o czerwonym. Ale może się nie znam na barwach i odcieniach. :wink:
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob mar 18, 2006 2:26 pm

Purpura to - najprościej rzecz ujmując - połączenie fioletu i czerwieni. Tak w ogóle, to kolor ten przy rozszczepianiu światła nie występuje, bo fiolet i czerwien są po przeciwnych stronach fal.

Leia w sumie mocnego makijażu nie miała, czasami tylko trochę delikatmego, różowego cienia. Ja bym tam dała zieleń albo błękit - podkreśliłby kolor jej oczu :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob mar 18, 2006 2:28 pm

NLoriel pisze:
W przypadku Mace'a nie byłbym do końca przekonany, czy to akurat nie jest wina tłumaczy.

+1. Dokładnie tak.

NLoriel pisze:
Natomiast co do 'różnicy' między stosowaniem określeń 'czerwony' a 'rubinowy', to moim zdaniem jest to tylko i wyłącznie kwestia poetyki. 'Rubinowe ostrze' brzmi dużo szlachetniej, niż 'czerwone'.a nie byłbym do końca przekonany, czy to akurat nie jest wina tłumaczy.

I na tej samej zasadzie często stosuje się "szkarłatne" ostrza.

Jade Elenne pisze:
Swoją drogą, nigdy bym się nie spodziewała, że będę z facetami dyskutować o kolorach.

Większość facetów pracuje w trybie 16 kolorów... ale nie tutaj ;).
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

sob mar 18, 2006 3:01 pm

Najśmieszniejsze jest to, że amerykańska 'purpura' (purple) jest dużo bardziej fioletowa, niż nasza powszechnie rozumiana purpura :) A wszystko dlatego, że to był jakiś mięczak, o ile dobrze pamiętam, z którego odcienie wychodziły rozmaite.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob mar 18, 2006 5:07 pm

SethBahl, dane dotyczące rubinowego ostrza pochodzą z "ilustrowanego przewodnika po postaciach Gwiezdnych Wojen" Ambera. Na str. 152 jest:

Ulubiona broń(rodzaje broni):
miotacz, miecz świetlny o rubinowym ostrzu.

Może być? :D


Jade Elenne pisze:
Swoją drogą, nigdy bym się nie spodziewała, że będę z facetami dyskutować o kolorach. Jak tak dalej pójdzie, zaczniemy dyskusję o makijażu Padme i Lei Wink


Heh, no patrz jacy my jesteśmy wszechstronni. Naprawdę, żadni faceci z twojego otoczenia nie znają sie na kolorach? :)

Odnosnie makijaża...Padme wyglądała w nim jak Gejsza. jednak Leia to kobieta z klasą i umie się obejsc z minimalnym makijażem a otrzymuje o wiele lepszy efekt.
Moim skromnym zdaniem... :razz:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

sob mar 18, 2006 5:34 pm

W zwiastunach do EII Mace miał dopisek electrum lightsaber o ile dobrze pamietam, wiec nie mowice tu nic o wymyslach tlumaczy, bo to Lucas zawalil :)

Co do makijazu Pań Skywalker, to Padme uprawiala raczej bodypainting :) , A Leia nie miala czasu podczas dzialan zbrojnych na ciagle malowanie i demakijaż, wieć wybrała wersje expresowa - troszke rozu i blaster :)

Ostrza same w sobie reprezentuja kilka barw, że tak powiem, podstawowych - w systemie 16-sto kolorowym. A wszelkie okreslenia kolorow ostrzy w stylu: purpurowy, rubinowy, szkarlatny, szmaragdowy itp. to radosne okreslenia autorow powiesci i innych zrodel tekstowych, a nie wizualnych, zeby uniknac powtarzania ciagle 'czerwony miecz', czerwone ostrze', 'czerwone...'.
W filmie widzimy, ze Maul wywija czerwonymi ostrzami, a w powiesci przy opisach trzeba bylo uzyc roznych slow na opisanie tego samego :)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

sob mar 18, 2006 5:46 pm

<OT>Venomus - z tego co wiem, znaczna część facetów uważa, że "śliwka to owoc, nie kolor. I co to za chory kolor ta fuksja? I jak to się pisze w ogóle?!" :)

Jeśli mówimy o makijażu, to trzeba odróżnić makijaż Padme - senatora i Padme - królowej. Jako królowa miała na twarzy tapetę po prostu. A jako senator ubierała się gustowniej (mowa o ślicznych ciuszkach z EII :wink:) i skromniej malowała.
Leia miała prostszy i mniej widoczny makijaż, tzw. no make-up. Ubranka też zdecydowanie mniej wymyślne. </OT>

Purpura od tysiącleci jest uważana za kolor władców, godności i potęgi. Napoleon chętnie pokazywał się w purpurowym płaszczu, podobnie jak kiedyś mój wielki imiennik. W Rzymie za noszenie szat w tym kolorze można było wpaść w spore tarapaty (purpura była zarezerwowana dla Cezara). Europejcy królowie nosili szaty purpurowe lub czerwone.
Nic dziwnego, że Sithowie używali mieczy o takich ostrzach. W końcu to Lordowie, a nie jakieś tam zwykłe rycerzyki :razz:
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

sob mar 18, 2006 8:00 pm

Electrum to nie kolor ;) Za to fuchsia jak najbardziej, zapytajcie dowolnego webdesignera ;)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob mar 18, 2006 9:35 pm

KhameirSarin pisze:
Ostrza same w sobie reprezentuja kilka barw, że tak powiem, podstawowych - w systemie 16-sto kolorowym.

Nie całkiem ;). Bo są to barwy na jakie rozszczepia się światło ;]. A tych nie ma 16.

Venomus pisze:
SethBahl, dane dotyczące rubinowego ostrza pochodzą z "ilustrowanego przewodnika po postaciach Gwiezdnych Wojen" Ambera. Na str. 152 jest:

Ulubiona broń(rodzaje broni):
miotacz, miecz świetlny o rubinowym ostrzu.

Może być? :D

Nie bardzo. Chodzi mi o text źródłowy.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob mar 18, 2006 11:43 pm

SethBahl pisze:
Nie bardzo. Chodzi mi o text źródłowy.


Hę? Mam ci znaleźć jakiegoś linka z insygniami papcia Lucasa czy cuś? :razz:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 19, 2006 8:01 am

Dokładnie. To się nazywa powieść [markowana przez Lucas Books, czyli Lucasa]. Nie musi być link, zadowolę się tytułem ;).
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 19, 2006 11:46 am

N'L - kiedyś widziałam stronę, na której napisy miały kolor fuksji, a za tło robiła jakaś tapeta z żołnierzami USA. Mówię Wam - gorszego dobrania kolorów jeszcze nie widziałam... W ogóle fuksji trzeba używać w webmasteringu ostrożnie, bo łatwo się z innymi kolorami gryzie :)
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz mar 19, 2006 2:41 pm

NLoriel pisze:
Electrum to nie kolor Za to fuchsia jak najbardziej, zapytajcie dowolnego webdesignera

To, to ja wiem, ale tak było w tym zwiastunie, wiec jako ciekawostke podaje :)
SethBahl pisze:
Nie całkiem . Bo są to barwy na jakie rozszczepia się światło ;]. A tych nie ma 16.

Chodzi o zasade, a światło rozszczepia sie tak dokłądnie to na wszystkie mozliwe kolory jakie istnieją i są widzialne dla oka i jeszcze całkeim sporo innych, Ale my i tak odróżniamy tylko kilkanaście tych najbardziej podstawowych, a reszte na zasadzie porównania i 'doświadczenia' określamy :)
Jade Elenne pisze:
W ogóle fuksji trzeba używać w webmasteringu ostrożnie, bo łatwo się z innymi kolorami gryzie

Fuksja to nie kolor, to czysty sadyzm, co to za nazwa dla koloru? Popaprało kogoś :)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz mar 19, 2006 2:47 pm

KhameirSarin pisze:
To, to ja wiem, ale tak było w tym zwiastunie, wiec jako ciekawostke podaje :)

Ach te zwiastuny... :)

KhameirSarin pisze:
Fuksja to nie kolor, to czysty sadyzm, co to za nazwa dla koloru? Popaprało kogoś :)

Nazwa dokładnie odzwierciedlająca kolor. Sadyzm. To się tyczy głównie webdesignu :P
Ale nie tylko ;)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

ndz mar 19, 2006 8:15 pm

Fuksja to jest całkiem ładny kwiatek, sam zaś kolor, jeśli dawkuje się go ostrożnie, wygląda nieźle.

Facetom powinno się robić sprawdzian ze znajomości kolorów, vide "co to za kolory: fuksja, antracyt, kość słoniowa; czym się rózni cynober od fioletu biskupiego, itp." :razz:

Barw mieczy jest nawet mniej niż 16 - komuś zabrakło inwencji :) Z drugiej strony, w KOTOR (chyba) pojawiają się miecze srebrny i złoty, a takich chyba przy rozszczepianiu światła nie ma.

Zresztą... ja tam wolę mówić o barwach tęczy. Ładniej brzmi :wink:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz mar 19, 2006 8:34 pm

Jade Elenne pisze:
Facetom powinno się robić sprawdzian ze znajomości kolorów, vide "co to za kolory: fuksja, antracyt, kość słoniowa; czym się rózni cynober od fioletu biskupiego, itp."

Może to brzydko tak mówić, ale zaraz kogoś spacyfikuje :) za durne pomysły :P Ja Ci dam egzaminowanie z kolorów... To moze Dziewczynki będziemy egzaminować z...hm... wszystkiego co z autkami związane od strony technicznej :)

Wracajać do tematu...
Jade Elenne pisze:
Barw mieczy jest nawet mniej niż 16 - komuś zabrakło inwencji Z drugiej strony, w KOTOR (chyba) pojawiają się miecze srebrny i złoty, a takich chyba przy rozszczepianiu światła nie ma.

6 do 8 tych kolorów to bym naliczył :)
Jade Elenne pisze:
Zresztą... ja tam wolę mówić o barwach tęczy. Ładniej brzmi
Phi, jakie to nieprofesjonalne... jakie to 'słodziutkie' i 'różowe'... :P

Dobra, ja kończe wypisywac idiotyzmy i obiecuje poprawe 8)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

wt mar 21, 2006 2:36 pm

KhameirSarin pisze:
Może to brzydko tak mówić, ale zaraz kogoś spacyfikuje :) za durne pomysły :P Ja Ci dam egzaminowanie z kolorów... To moze Dziewczynki będziemy egzaminować z...hm... wszystkiego co z autkami związane od strony technicznej :)

Wolałabym z części peceta :) A co do autek - pójdę na korepetycje do przyjaciela :razz:

KhameirSarin pisze:
Dobra, ja kończe wypisywac idiotyzmy i obiecuje poprawe 8)

Nie martw się, lubimy idiotyzmy :razz:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

wt mar 21, 2006 4:13 pm

No ja nie moge za siebie...Wracam na forum czytam czytam patrze-"Kolor miecza obraz ducha?". Jeden z ciekawszych i fajniejszych tematow a wy mi wyskakujecie z jakims niestworzonymi kolorami pewnie z czasapism dla dziewczyn, ta odjezdza z kolorami teczy...A ja tu nadzieja na mila lekture(nie szkolna, bo zle sie kojarzy).
Wracajac do tematu(chyba juz ktos tu to pisal...)
Z kad wy wytrzaskujecie 16 kolorow?!W filmie widzialem niebieski zielony czerwony,zolty...chyba,fioletowy.W JA i innych czesciach tej gry byly te same z pomaranczowym.Naliczylem 6 a wy?Przypadkowo dopisaliscie ta 1 przed 6?(dobrze ze nie po).
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

wt mar 21, 2006 5:48 pm

* czerwony
* zielony
* niebieski
* żółty
* fioletowy (electrum)
* pomarańczowy
* srebrny
* złoty
* brązowy
* viridian (ten seledyn? nie pamiętam)
* te dziwne z Heart of Guardian i Mantle of the Force w KOTORze
* ... ?
Ale problem jest w tym, że spektrum kolorów jest ciągłe, więc nie da się wymienić wszystkich :D
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt mar 21, 2006 6:17 pm

ReWaN pisze:
Wracam na forum

...wracasz na forum i marudzisz :P.

Ja nie wiem gdzie ty żółty w filmie widziałeś no ale dobra... Jesteśmy w Rozmaitościach, więc lepiej rozejrzyj się po paru innych grach (nie tylko JA).
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

wt mar 21, 2006 6:25 pm

W filmie był na arenie w EII ktos z zoltym mieczem.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt mar 21, 2006 6:29 pm

KhameirSarin pisze:
W filmie był na arenie w EII ktos z zoltym mieczem.

Weź bo obejrze jeszcze raz :|.
Siejesz wątpliwości w sercu mym...
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

wt mar 21, 2006 6:54 pm

W ktorejs ze scen masowych widac w tle zolta klinge:) chyba :)
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

wt mar 21, 2006 7:21 pm

Iiii tam, kolejna jakaś wpadka Lucasa :razz:

W OT mamy trzy kolory: błękitny, czerwony, zielony. W NT dochodzi jeszcze fiolet (ładnie by brzmiał "ametyst" :) ). Faktycznie cosik ich mało...
N'Loriel - a gdzie ten viridian się pojawiał? I jaki kolor miały te "dziwne" z KotOR? Aha, no i nie wymieniłeś czarnego :razz:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości