Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt mar 21, 2006 7:27 pm

Jade Elenne pisze:
Aha, no i nie wymieniłeś czarnego :razz:

Ugryźć cię? :>
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

wt mar 21, 2006 7:40 pm

SethBahl pisze:
Ugryźć cię? :>


Od tego mam siostrę :razz:

<wkurzanie Setha>A czarne lightsabery są najlepsze, a czarne lightsabery są jak najbardziej kanoniczne, a czarne lightsabery są najmocniejsze, a czarne lightsabery będą mieć wszyscy w serialu</wkurzanie Setha>
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt mar 21, 2006 7:53 pm

Jade Elenne pisze:
<wkurzanie Setha>A czarne lightsabery są najlepsze, a czarne lightsabery są jak najbardziej kanoniczne, a czarne lightsabery są najmocniejsze, a czarne lightsabery będą mieć wszyscy w serialu</wkurzanie Setha>

Ach ta dzisiejsza młodzież... zero kultury... :P
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

wt mar 21, 2006 7:57 pm

Ach te dzisiejsze 19-letnie zgredy...zero optymizmu :razz:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

wt mar 21, 2006 7:59 pm

SethBahl pisze:
Ja nie wiem gdzie ty żółty w filmie widziałeś no ale dobra... Jesteśmy w Rozmaitościach, więc lepiej rozejrzyj się po paru innych grach (nie tylko JA).

Ta staram sie ale fundusze nie pozwalaja...Na razie gralem w JK JKII JKIII=JA oraz w KOTOR 1.
* czerwony
* zielony
* niebieski
* żółty
* fioletowy (electrum)
* pomarańczowy
* srebrny
* złoty
* brązowy
* viridian (ten seledyn? nie pamiętam)
* te dziwne z Heart of Guardian i Mantle of the Force w KOTORze
* ... ?
Ale problem jest w tym, że spektrum kolorów jest ciągłe, więc nie da się wymienić wszystkich Very Happy

No i tak naliczylem 11 a nie 16 :wink: A z tym ".. ?" to raczej nie jest kolor miecz :razz: Wiec 10.Gdzie uciekla 6?
viridian co to za miecz?i ten w kotorze, ktorej czesci?
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

wt mar 21, 2006 8:20 pm

Jade Elenne pisze:
W OT mamy trzy kolory: błękitny, czerwony, zielony.

Chciałaś powiedzieć: szafir, rubin, szmaragd? ;)

N'Loriel - a gdzie ten viridian się pojawiał?

KOTOR 2, a gdzieżby indziej? ;) Taki tam sobie unikalny kryształ, Wygnaniec mógł był mieć go w swoim mieczu za czasów swoich działań pod Revanem.

I jaki kolor miały te "dziwne" z KotOR?

Dziwne były. Nie pamiętam dokładnie, ale jeden chyba był żółty w środku, czerwony na zewnątrz, a drugi jakoś w odcieniach niebieskiego. Ale głowy nie dam.

Aha, no i nie wymieniłeś czarnego :razz:

With your name on it? :>

[WC-2.SB]
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

wt maja 26, 2009 10:16 am

Witajcie, fanatycy Mocy.
Jako, że zauważyłem, iż toczycie ciekawą dyskusję na temat mieczy świetlnych i ich barw chciałbym podzielić się z wami pewnym faktem, jako że sam posiadam niejaką wiedzę na temat kryształów, ale też zasad optyki świetlnej.

Otóż: stworzenie czarnego miecza świetlnego nie jest możliwe, ze względu na samą definicję barwy czarnej.
Spójrzmy tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Barwa_czarna#Definicja_naukowa

Wikipedia mówi nam, że czerń "oznacza całkowity brak światła widzialnego odbijanego przez ciało przy oświetleniu dowolnym światłem widzialnym."

Czarny miecz nie ma prawa istnieć, ponieważ nie ma światła o barwie czarnej. Barwa czarna to brak światła, a więc brak miecza.

Idąc dalej tym tropem doszlibyśmy do wniosku, że kryształ czarny musiałby być więc nieprzepuszczalny dla światła, a więc nie transmitowałby ostrza dalej. Spowodowałoby to nie wysuwanie się ostrza z miecza.

Co do żółtej barwy miecza - w którejś z książek napisane jest, że Jedi używali dawniej żółtych mieczy, ale ich kryształy były tak potężne, że przecinały ostrza mieczy innych kolorów, więc wkrótce nie można już było montować ich w broni.

Co do kolorów w KotORze występował jeszcze miecz barwy cyan, czyli jasnobłękitny.

Mam nadzieję, że ten drobny wywód pomoże wam rozwiać wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam wszystkich i niech Moc będzie z wami!
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt maja 26, 2009 4:06 pm

Obawiam się, że robisz jeden mały, ale dość zasadniczy błąd - starasz się używać prawideł nauki do wyjaśniania zjawisk w świecie, w którym dźwięk rozchodzi się w przestrzeni kosmicznej i w którym występuje prędkość nadświetlna ;).
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

wt maja 26, 2009 4:43 pm

Nie do końca.
Potrafisz sobie wyobrazić, jak wyglądałby taki miecz?
Wiadomo przecież, że klinga rzuca na wszystko delikatny poblask o kolorze miecza. Wyobrażasz sobie światło rzucane przez czarny miecz?
A może taki miecz rzucałby cień?
Tak czy siak ten aspekt SW podchodzi jednak pod naszą fizykę, ponieważ nawet jeśli taki miecz byłby w stanie powstać, to człowiek nie byłby w stanie go zobaczyć.
No, chyba, że zrobilibyśmy tak jak z czarnymi tulipanami - w rzeczywistości są one w kolorze bardzo ciemnego fioletu.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt maja 26, 2009 4:48 pm

Aravis pisze:
Nie do końca.
Potrafisz sobie wyobrazić, jak wyglądałby taki miecz?

Wyobrazić? A i owszem, był tu kiedyś dział zwany "Akademią Sukro" i mieliśmy tam nawet grafikę takiego miecza (chyba ktoś się o nią dobijał ostatnio...). Marne to wyobrażenie, ale jednak ;).

Aravis pisze:
nawet jeśli taki miecz byłby w stanie powstać, to człowiek nie byłby w stanie go zobaczyć.

A inne rasy/spektra widzenia? (Ja nie wiem, Ty jesteś optykiem)

Aravis pisze:
No, chyba, że zrobilibyśmy tak jak z czarnymi tulipanami - w rzeczywistości są one w kolorze bardzo ciemnego fioletu.

Ale wtedy poblask będzie fioletowy. Cokolwiek nie zrobisz z ostrzem, chyba jednak po "rozcieńczeniu" w łunie zawsze będzie widać co tam masz (czy ciemną czerwień, fiolet czy tam zieleń).
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

wt maja 26, 2009 6:13 pm

 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

wt maja 26, 2009 7:42 pm

Łolaboga!

Gdzie te czasy kiedy wystarczały nam 3 kolor? Niebieski-padawan, zieleń-mistrz i czerwień sith badass. No i Windowy fiolet...

Jeszcze pomarańcz i zółty z Jedi Knighta przełknę...ale jakieś złote i inne pierdoły to juz rozcieńczanie i zbytnie mylenie ludzi...czekac tylko az pojawi się tęczowy miecz (rainbow saber) kóry zapewni oczojebne doznania...

Co do czarnego ostrza...łątwo sobie wyobraźi, tak jak i czarne światło. Wystarczy zastosowac negatyw i białe światło zmienia się w stylową czarną mhroooczną łunę jaką kazdy szanujący się Dark Lord of supreme
Evil miec musi.

A tak przy okazji: miło widziec, że w dziale Star Wars od czasu do czasu coś się dzieje. :D
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

śr maja 27, 2009 10:01 am

SethBahl pisze:
(Ja nie wiem, Ty jesteś optykiem)


Nigdy w życiu, po prostu trochę interesowałem się tym tematem, a poza tym staram się myśleć logicznie.

No okej, może macie rację, że to wszystko leży w naszej wyobraźni. A jeśli już o tym mowa: czy ktoś ma gdzieś taką grafikę? Albo chociaż link do niej? Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Btw. Ja sam posługuję się mieczem pomarańczowym, z którym chyba raczej nie ma problemów do zakwalifikowania jako możliwy do uzyskania i widzialny, co mogę udowodnić (patrz--->Avatar ;p).

Niech Moc będzie z Wami!
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr maja 27, 2009 10:04 am

Gdzie te czasy kiedy wystarczały nam 3 kolor? Niebieski-padawan, zieleń-mistrz i czerwień sith badass. No i Windowy fiolet...
Nigdy ich nie było. Mistrz Obi-Wan w starej miał niebieski ;)
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

śr maja 27, 2009 10:10 am

Racja. Obi-Wan przez całą starą i nową trylogię miał niebieski miecz, jako że był Guardianem, czyli strażnikiem.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr maja 27, 2009 10:23 am

Racja. Obi-Wan przez całą starą i nową trylogię miał niebieski miecz, jako że był Guardianem, czyli strażnikiem
Naprawdę wierzysz w tę teoryjkę z Kotora? BTW, czy Luke nie ma w RPGu leveli Guardiana a ma zielony?
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

śr maja 27, 2009 10:25 am

Nie trzymam się jej sztywno, ale w tym wypadku to jednak chyba ma odniesienie. Wszak mistrz Kenobi był wyjątkowo utalentowanym wojownikiem.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr maja 27, 2009 10:27 am

Ale przecież KOTORowa zasada nie ma pokrycia w filmie. Ba, klasy jedi są sztycznymi RPGowymi tworami, które mają jedynie usystematyzować mechanicznie.
Więc nie ma odniesienia.
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

śr maja 27, 2009 10:30 am

Cóż, tak samo jak Formy-niby powstały troszkę później, niż film, ale po sposobie walki można od razu poznać, w jakiej formie dany Jedi się specjalizuje.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

śr maja 27, 2009 10:34 am

Cóż, tak samo jak Formy-niby powstały troszkę później, niż film, ale po sposobie walki można od razu poznać, w jakiej formie dany Jedi się specjalizuje.
ORLY?
Dobra, ja kończę rozmowę na ten temat, bo swoje zdanie wyłożyłem w temacie o walkach w SW i nie zmienię go (skrótow: Formy walki i inne bzdety mnie nie interesują, bo nie mają zakorzenienia w filmach Old Trilogy).
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

śr maja 27, 2009 5:50 pm

Malaggar pisze:
Cóż, tak samo jak Formy-niby powstały troszkę później, niż film, ale po sposobie walki można od razu poznać, w jakiej formie dany Jedi się specjalizuje.
ORLY?

Tak, w NT dobrze mu idzie odbijanie boltów (w kontraście do Dooku, któremu nieźle idzie odbijanie mieczy), a w OT Obi-Wan jest wyższym specjalistą od techniki "Dziab-dziab" ;). Serio tego nie widzisz? :P

Przepraszam za offtop, nie mogłem się powstrzymać ;).
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

czw maja 28, 2009 4:46 am

Obi-Wan po śmierci Qui-Gona wyspecjalizował się w Formie III, która polegała na wręcz nieprzenikalnej defensywie.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

czw maja 28, 2009 9:57 am

Obi-Wan po śmierci Qui-Gona wyspecjalizował się w Formie III, która polegała na wręcz nieprzenikalnej defensywie.
Tak powiedział Dżordż Flanela? Jeśli nie, to w niczym nikt się nie specjalizował.
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

sob cze 06, 2009 11:21 pm

Wnioskuję, że nie uznajesz Expanded Universe? :D
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

sob cze 06, 2009 11:24 pm

Nie uznaję tych rzeczy z EU które uważam za bzdurne i/lub stojące w sprzeczności z tym, co widziałem w filmie.
A kolor miecza i style walki generalnie uznaję za bzdurne.
 
Awatar użytkownika
Aravis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 26, 2009 10:02 am

pn cze 08, 2009 11:33 am

Czaję.
W takim razie kompromisu nie uzyskamy, ponieważ ja całkowicie chłonę prawie wszystko co z SW związane a przy tym zaakceptowane przez LA, czyli EU również ^^
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Kolor miecza - obraz ducha?

pn sie 03, 2009 10:45 pm

Cóż kolor miecza nie ma się nijak do obrazu ducha usera. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, choć tradycyjnie:
zielony symbolizuje Jedi z olbrzymią wiedzą i mocą,
niebieski - wojownik, który głównie używa lightsabera, posiada niezwykłe umiejętności w walce wręcz, ale płaci słabszym władaniem mocą,
żółty - wyważony, coś pomiędzy dwoma poprzednikami - średni w mocy i w machaniu mieczem.

Ilość kolorów ogranicza się do 6: niebieski, żółty, pomarańczowy, fioletowy, czerwony, zielony, reszta to po prostu zmienione odcienie wyżej wymienionych. Miecz złoty, srebrny, czarny nie mają prawa bytu, jedynie biały brzmi sensownie.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Kolor miecza - obraz ducha?

pn sie 03, 2009 10:48 pm

Cóż kolor miecza nie ma się nijak do obrazu ducha usera. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, choć tradycyjnie:
zielony symbolizuje Jedi z olbrzymią wiedzą i mocą,
niebieski - wojownik, który głównie używa lightsabera, posiada niezwykłe umiejętności w walce wręcz, ale płaci słabszym władaniem mocą,
Luke nie miał ani olbrzymiej wiedzy, ani olbrzymiej mocy. A w VIE miał zielony.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Kolor miecza - obraz ducha?

pn sie 03, 2009 10:54 pm

Cóż ująłem przecież, że to kwestia upodobania, ale tradycyjnie/pierwotnie miecze były postrzegane w opisany sposób. To tak jak z świętem Bożego Narodzenia, możesz dać sianko pod obrus, ale nie musisz xD
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

Re: Kolor miecza - obraz ducha?

wt sie 04, 2009 8:30 am

Corran Horn miał srebrny.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości