Zrodzony z fantastyki

 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

pn maja 24, 2004 12:23 pm

Popieram
Bo poco komuś jakiś podręcznik o epikach( chyba tylko do poczytania) w praktyce co nikt z niego nie skożysta, chyba że postacie zaczna na 20 lev. A ten o graniu złą postacią, monster 2 napewno znalazły by zastosowanie.
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

pn maja 24, 2004 5:03 pm

Hmmmm tylko przez REBEL się da zamówić "Wyznania i Panteony" ? Bo na ISA pojawiła się oferta o 10 zł tańsza...........
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

wt maja 25, 2004 8:21 pm

Oczywiście, że nie. Na ISiE również można go zamówić. REBEL jest po prostu jednym z partnerów Poltergeista :).
 
Puszka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 11:45 am

czw cze 17, 2004 11:16 am

Kiedy będzie jakiś podręcznik do D&D PO POLSKU !! Taki jak. opisy ras ?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw cze 17, 2004 12:04 pm

Najbliszy wydaniu byłby Savage Species... gdyby nie to, że ISA postanowiła go nie wydawać. Co do innych rasowych podręczników, to chwilowo nic nie wiem.
 
Todbringer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 18, 2004 10:34 am

pt cze 18, 2004 10:47 am

A moze ktos dobrze poinformowany orientuje sie, czy ISA ma zamiar wydac "rasowy" podrecznik do Forgottena "Races of Faerun" (bardzo ciekawy, IMO)...?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt cze 18, 2004 11:17 am

Zamiar na pewno ma, pytanie brzmi: "kiedy". Rasy Faerunu to podręcznik stosunkowo nowy, w porównaniu do takich pozycji jak Magia Faerunu, czy Lords of Darkness. Myślę, że przyjdzie nam na niego jeszcze poczekać...
 
Awatar użytkownika
Mysterious vel Aesgareth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 19, 2004 7:00 pm

pt cze 18, 2004 12:38 pm

czy w Bóstwach i Półbogach są jakieś zasady?
czy jest jakaś (duża)różnica między nim a "panteonami i wyznaniami"?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt cze 18, 2004 12:49 pm

Bóstwa i Półbogowie to podręcznik źródłowo-mechaniczny. Są tam zarówno zasady (tworzenie nowych bóstw i panteonów, określanie ich Divine Rank itp), jak i rzeczy przydatne w samej grze (głównie bóstwa wraz z kompletnymi statsami, podzielone na panteony). Wyznania i Panteony to podręcznik wyłącznie źródłowy, który pokrywa całą tematykę "sakralną" Zapomnanych Krain. Nie ma tam mechaniki, są za to wszystkie bóstwa (z czego dużą część wraz ze statystykami swoimi, jak i swoich avatarów), klasy prestiżowe, nowe zaklęcia itp. Ze swojej strony - polecam podręczniki wszytkim, którzy kiedykolwiek myśleli o epickich przygodach z bogami w roli głównej (Epic Level Handbook ma wyjść w przeciągu dwóch miesięcy :P).
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Komentarze do zapowiedzi wydawniczych

sob lip 03, 2004 1:40 pm

Dnia 09.04.04 pojawi się nowy podręcznik "Księga broni i ekwipunku". Czekajmy i zobaczymy
Ostatnio zmieniony wt mar 23, 2004 4:56 pm przez Widmo, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Scelton
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: śr cze 09, 2004 9:20 pm

wt lip 27, 2004 3:06 pm

KIedy w polsce wyjdzie dodatek dla tropicieli , druidów, barbarzynców pt. MAster of Wild.
Dodatki dla innych klas już sa a co z tym?
 
Awatar użytkownika
Shogun
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pn maja 24, 2004 5:56 pm

wt lip 27, 2004 3:43 pm

Czekam na 'The Quintessential Monk'. Czy się doczekam i ISA go w końcu wyda? Ale przedtem niech wyjdzie Epic. Teraz jest dla mnie niezbędny (mam 21 lev).
 
Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 6:15 pm

śr lip 28, 2004 12:03 am

A ja czekam na Strongholder Builders Book - wiecie może kiedy wyjdzie ?
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr lip 28, 2004 1:32 am

Shogun pisze:
Czekam na 'The Quintessential Monk'. Czy się doczekam i ISA go w końcu wyda? Ale przedtem niech wyjdzie Epic. Teraz jest dla mnie niezbędny (mam 21 lev).


Wątpie, by ISA zajmowała tłumaczeniem i wydawaniem książek wydawnictw innych niż Wizards of the Coast - ma wystarczająco duże tyły w stosunku do cyklu wydawniczego WotC i bez tego. Książki z serii "The Quintessential..." są wydawane przez Mangoose Publishing, dlatego raczej nie ukażą się na polskim rynku. ELH natomiast powinno wyjść niebawem(tm).
 
Anonim_1

śr lip 28, 2004 7:22 pm

ISA zamierza wydać Ravenloft, Everquest, być może również kilka pozycji ze stajni Monte Cooka. Nie sądzę jednak, żeby zdecydowała się na Quintessentiale - moim zdaniem byłby to wydatek bez pokrycia.

Ostatnio pojawiła się zapowiedź Oriental Adventures - cena sklepowa ma ponoć wynieść 79 zł. Moim skromnym zdaniem ustalanie tak wysokiej ceny na ten podręcznik jest głupie - miłośnicy L5k raczej nie szarpną się na nieprzydatny im podręcznik, fani samego D&D mogą mieć opory przed zakupem kolejnego settingu.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

śr lip 28, 2004 7:54 pm

ShadEnc pisze:
Ostatnio pojawiła się zapowiedź Oriental Adventures - cena sklepowa ma ponoć wynieść 79 zł. Moim skromnym zdaniem ustalanie tak wysokiej ceny na ten podręcznik jest głupie - miłośnicy L5k raczej nie szarpną się na nieprzydatny im podręcznik, fani samego D&D mogą mieć opory przed zakupem kolejnego settingu.

Jezeli to bedzie wygladalo tak, jak Forgotteny, to nie jest to zla cena. Ja juz zamowilem, ale jestem kolekcjonerem i musze miec WSZYSTKO :D
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

śr paź 27, 2004 4:32 pm

Ja natomiast jestem ciekaw czy zostanie wydane City of the Spider Queen, a jeśli już to jak zostanie wydane. Fakt faktem, że ona wcale nie jest oan jakimś super rewelacyjnym dodatkiem, a napewno nie jest kampanią ekstra, super, hiper. Już miałem okazję w nią grać i przestrzegam was gracze :razz: jest to typowa amerykańska kampania, czyli walka, walka, walka, walka, walka...... i zgadnijcie co dalej też jest walka. :cry:
 
Awatar użytkownika
Lekter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 7:16 pm

śr paź 27, 2004 9:38 pm

A Book of Vile darkness ciekawym jest tworem?
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

śr lis 17, 2004 4:35 pm

Mam pytanie. Czy jest wśród nas jakiś szczęśliwiec który już dostał Księgę Planów, lub ma in English?? Bardzo chciałbym się dowiedzieć czy warto ją kupić.

PS. Lekter słyszałem, że Vile Darkness jest fajna i przydatna, ale osobiście jej nie czytałem więc trudno mi mówić. (Widziałem jedynie nalepke Adults only :wink: )
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

śr lis 17, 2004 4:47 pm

obie ksiazki sa przydatne - jednak akurat z werjsa 3.0 jest mnostwo roboty do konwersji dla 3.5 :)

Vile Darkness - adult only daltego ze zawiera troche matrialow uwazanych za okultystyczne ... przecietny podrecznik


--- edit ---
Capek - Cotsq jets proba polaczenia podrecznika "zrodlowego " z przygoda. Opowiada on on historie uciszenia Lolth ... jezeli chodzi o sama tresc - mozna tonaprawde poprowadzic z klimacie underdarku a nie tylko walka wlka ....
Ostatnio zmieniony śr lis 17, 2004 4:51 pm przez Damador., łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr lis 17, 2004 4:49 pm

Mam Księgę Planów - czy jest przydatna ? Zależy jak grasz. Jeśli tylko w jednym świecie to raczej możesz sobie darować, jeśli zaś planujesz się bawić w wyprawy planarne to jest niezbędna. Ja osobiście uważam że warto ją mieć. Najlepiej to oddaje zapowiedź Księgi planów z innych podręczników - a widniejąca w moim podpisie - oddaje najpełniej czym jest Księga Planów. :D :D
 
Awatar użytkownika
Wados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 22, 2004 11:15 pm

czw lis 18, 2004 11:42 am

Ja mam 2 dodatki jeden polskojęzyczny Księga i krew gdzie są niezłe prestiżówki dla zaklinaczy i mam heros builder guidebook
 
Awatar użytkownika
Lucyfer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:17 pm

ndz lis 28, 2004 3:22 pm

A kiedy w końcu ukaże się Księga warrior coś tam (nie mam niestety prawie żadnych danych na jej temat nawet załego tytułu nie znam)
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz lis 28, 2004 5:41 pm

Complete Warrior ? - 3.5 wyszla w miare niedawno wiec u nas ` ~2 lata
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr gru 01, 2004 2:05 am

Kiedy¶ (na innym forum) zapyta³em Sonego na PW i nie otrzyma³em odpowiedzi, wiêc zapytam jeszcze raz tutaj (Kto wie? Mo¿e tym razem...).
Czy ISA przeprowadzi³a badania rynkowe w sprawie reedycji? Czy jest pewno¶æ, ¿e polscy gracze przyjm± j± równie dobrze co amerykañscy/angielscy/tu wpisaæ dowolny inny naród który z rado¶ci± przyj±³ reedycjê ?
Je¶li bêdzie dostêpne SRD, mo¿e sie okazaæ, ¿e chêtnych na podstawki do reedycji bêdzie niewielu...

P.S. Pyta³em/-am Sonego gdy¿ to On zdaje siê mieæ najlepszy kontakt z IS¡ - to tak na wypadek, gdyby kto¶ mia³ w±tpliwo¶ci.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

śr gru 01, 2004 4:05 am

SRD to jedno a ksiazka to drugie - samo SRD nie nadaje sie za bardzo na sesje ( pomijajac fakt ze w naszym kraju drozej wyniesie cie drukowanie niz kupno ksiazek ) - brak rysunkow , grafik etc.
To samo mozna powiedziec przypadku 3.0 - mimo wszytsko ludzie kupuja.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr gru 01, 2004 10:54 am

Damador:
Dlaczego sie nie nadaje? To jest mechanika - do mechaniki ilustracje sa zbede (chyab ze dotycza grania figurkami i ilustruja plansze). Z samym SRD da sie grac - bo masz narzedzie.

I fajnie, ze ISA wreszcie da to po polsku, nie trzeba bedzie a angielskim grzebac :).

Haer'dalis pisze:
Czy ISA przeprowadziła badania rynkowe w sprawie reedycji? Czy jest pewność, że polscy gracze przyjmą ją równie dobrze co amerykańscy/angielscy/tu wpisać dowolny inny naród który z radością przyjął reedycję ?

Akurat tutaj mysle, ze ISA wie, co robi. Wiedziala, co robi wydajac 3.0. DnD sie sprzedaje, a po wyjsciu 3.5 pewnie 3.0 nie bedzie dostepna, wiec zwyczajnie nowy prodyukt zastapi stary - i mysle, ze bedzie on skierowany glownie do nowych graczy, niz do tych, ktorzy maja juz 3.0.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

śr gru 01, 2004 10:59 am

wole jednak ksiazki niz dluga liste tak jak SRd jest zrobione
3.5 jest nastawione zarowno do starych jak i nowych graczy - drazni mnie troche nastawienie na figurki (sczegolnie w 3.5) ktore sa wg wizardow niezbedne do sesji. Ale generalnie ladnie ze strony ISa ze wydadza 3.5 - ciekaw jestem czy bedzie tak jak w UK gdzie mialo sie rabat za zakup 3.0 wczesniej :)
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

wt gru 14, 2004 9:14 am

super... mam jush oszczędzać na 3.5E ?? ;p wie ktoś czy ceny bedą takie jaki były czy inne ??
 
Awatar użytkownika
soveliss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 6:17 pm

ndz gru 26, 2004 6:25 pm

Ja mam pytanie. Czy ktoś wie coś na temat, czy ukaże się w polsce kiedykolwiek draconomicon :?:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości