Zrodzony z fantastyki

 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pn cze 27, 2005 3:36 pm

ale ghostwalk nie :) UE faktycznie nosi znamiona 3.5 . choc wiem ze po dokladnym poczytaniu da sie podobnie jak w rasach dotrzec 3.0 elementy

edit
sul :) ale masz tez survival ( zamiast wildrnes lore ) 3.25 jak mowilem

ps rasy sa jednym z lepszych podrecznikow do forgottenow

W I E L K I E L I T E R Y - Seji
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

śr cze 29, 2005 10:03 pm

Mam pytanko, kiedy wreszcie zostaną uaktualnione polskie zapowiedzi wydawnicze? Ostatnie pochodzą z 3 maja. Uniżony sługa Bane'a z pokorą prosi o informację:). Razem z kumplem mamy troche kaski i jest problem, kiedy i na co ją wydamy...
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw cze 30, 2005 1:18 am

Zapowiedzi polskie będą uaktualnione w ten piątek (1 lipca) :).
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

wt lip 05, 2005 8:15 pm

Znowu nie ma wzmianki o rasach, ani o tym, że nie zostaną wydane, ani o ich ewentualnej dacie wydania.
Ostatnio zmieniony wt lip 05, 2005 9:57 pm przez Drakestar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt lip 05, 2005 8:32 pm

Ze sie glupio spytam - gdzie te zapowiedzi z 1 lipca znajde? ;).
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

pn wrz 26, 2005 8:47 pm

Przepraszam bardzo, ale co to jest SRD? Należę do kategogorii posiadających DnD ed. 3.0 i nie chcących kupować ed. 3.5. Czy warto owo coś "brać" i właściwie gdzie to znaleźć?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt wrz 27, 2005 7:57 am

SRD to prawie cała mechanika D20 a więc i D&D dostępna za darmo. Nie ma w niej kilku rzeczy (np. tabeli z poziomami i potrzebnym EXP, sposobu tworzenia postaci - czyli rzuty kostkami lub kupowanie cech). Pozostałe rzeczy są (Klasy, Rasy, Walka, Czary, kompletny Przewodnik Mistrza Podziemi, Księga Potworów, Psionika). Ktoś kto ma ed 3.0 może pobrać z sieci SRD i przejść na ed 3.5. Obecnie SRD jest tylko po angielsku, ale nie długo pojawi siepo polsku.

Problem z SRD jest taki, że jak go sformatowałem (bo jest w RTF) na najmniejszą, czytelną czcionkę i wydrukowałem dwostronnie na laserze, to otrzymałem stosik 800 kartek :D o wysokości 15 cm (papier 80 g/m2) Ja mam druk i papier za darmo, ale jak ktoś myśli, że pobranie z internetu i wydrukowanie taniej mu wydzie, to się myli. Sprawdziłem to. Ja tam wolę kupić trzy nowe, kolorowe i na kredzie podręczniki (w SRD nie ma rysunków) - dużo wygodniejsze niż stos kartek. Nie mniej jednak, dla innych jest SRD.
 
Anonim_1

wt wrz 27, 2005 10:50 am

Sony pisze:
Ja tam wolę kupić trzy nowe, kolorowe i na kredzie podręczniki (w SRD nie ma rysunków) - dużo wygodniejsze niż stos kartek.

Agitacja wszędzie, gdzie się da? :P

Trzy kolorowe książki są znacznie mniej wygodne od stojącego nieopodal miejsca MG ekranu monitora, na którym znajdują się wspomniane rtf'y.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt wrz 27, 2005 12:15 pm

Super, tyle że my w klubie nie mamy komputera, na konwentach też jakby z dostępem do komputerów krucho. :D Niby można kupić taniego laptopa. Z laptopem na konwent ? Nieee... :wink:
Ja nie agituję, piszę co ja wolę, jak ktoś nie zechce kupić, droga wolna SRD jest za darmo. :D Po za tym po trzech latach intensywnego używania i braku szacunku, podręczniki się jakby zniczczyły. :D Kupię nowe, a przy okazji wesprę polski rynek RPG. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw paź 27, 2005 9:01 pm

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem Fiend Folio miało szanse się ukazać jednak końcowy efekt jest taki, że zabraknie tego podręcznika po polsku, tak?
Rasy Faerunu - czy wiadomo juz kiedy( w przybliżeniu) będa miały premierę?
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pt paź 28, 2005 9:15 am

Mam nadzieje ,że wyjdą niedługo nowe podreczniki takie jak ,,Rasy" Fearunu " oraz ,,Lords of Darkness" czekam , czekam i czekam , macie szczęście , że jestem łaskawy i mam anielska cierpliwośc ( ale już się kończy).
Ps. Czy w ,,Lords of Darkness" jest opisany Kult Smoka ?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt paź 28, 2005 12:20 pm

W ,,Lords 0f Darkness" jest opisany Kult Smoka tak samo jak jeszcze pare innych fajnych organizacji. Ogólnie rzecz biorąc nie mogę sie doczekac kiedy sie ukaże po polsku.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pt paź 28, 2005 1:48 pm

Doskonale, w takim razie musze mieć ten podręcznik i już niedługo będzie w mojej karcie dań!
 
Kastor Krieg

śr gru 28, 2005 8:54 am

Ummm, tak gwoli doprecyzowania, koniec 2006 jako wstępna prognoza rozpoczęcia prac nad przekładem czy wydania pierwszego podręcznika?

Pshaw, nie wiem czy mam kompletować oryginały czy poczekać na tłumaczenie :cry:
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

śr gru 28, 2005 9:01 am

Pragne przypomnieć, że pod koniec roku mieli wyjść ,,Lords of Darkness" a nadal ich nie ma.
 
Anonim_1

śr gru 28, 2005 12:55 pm

Informacja równie pewna, jak SRD na 100% przed świętami? ;)
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

śr gru 28, 2005 1:02 pm

Encu, pewnie tak ale i tak lepsza niż "za 3 miesiące" :razz: Zastanawia mnie po co ISA wciska Sony'emu takie kity. Założę się, że później mu jest mu głupio, że już mu nikt nie wierzy :( No bo nie podejrzewam go raczej, żeby sobie sam to wszystko zmyślał...
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

śr gru 28, 2005 2:36 pm

Mni się wydaje że ISA nie wciska Sony'emu kitów tylko oni sami nie mają pewności co do terminów wydań. W końcu wiele czynników składa się na wypuszczenie jakiejś nowości. Nie wiem co tam w ISIE obmyślają ale pewnie Sony dostaje informacje na tyle wiarygodne na ile w ich wiarygodność wierzą sami informatorzy.
Jakby powiedział Ferdek Kiepski : "Są rzeczy na niebie i w ISIE które nie śniły się naszym fizjologom :razz: "
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr gru 28, 2005 2:37 pm

A tak na serio, to ISA jest rzeczywiście trochę przesadza- wciskają Sony'em kity, on wciska to nam, ja wciskam swoim znajomym- i potem wszyscy sa niezadowoleni.

A kiedy w końcu teraz ma ISA wydać SRD?
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

śr gru 28, 2005 2:57 pm

Spokojnie, nie działajmy pochopnie ale w stronie głównej Isy jest napisanie, że pod koniec Grudnia wychodzą ,,Lords of Darkness" a teraz dowiaduje się, że w styczniu ? Ktoś sobie jaja robi.
I co z edycją 3,5 ? Niepodoba mi się ta sytuacja !
 
Anonim_1

śr gru 28, 2005 4:15 pm

Cahir pisze:
Encu, pewnie tak ale i tak lepsza niż "za 3 miesiące"

Moim zdaniem SRD zagości na stronie ISY dopiero po wyjściu papierowej edycji, pewnie z miesiąc po. Marzę sobie jednak po cichu, że pojawi się wcześniej.

Sony mówił mi, że SRD jest już gotowe, ale niesformatowane i trzeba nieco nad nim popracować. Nie wiem tylko, co oznacza to "trochę". Obawiam się, że to samo, co "3 miesiące".

rincewind bpm pisze:
A tak na serio, to ISA jest rzeczywiście trochę przesadza

Eeee... to tylko częściowo wina ISY. Nie dało się przewidzieć, że Remov będzie tłumaczył Moderna 2 lata, nie dało się przewidzieć, że wycinanie SRD z podręczników zajmie tak długo, ale można było się zorientować jaka jest sytuacja i nie obiecywać np. Dragonlance'a na wakacje, skoro było wiadomo, że to optymistyczny termin.

Nie mam co prawda ani krzty wiedzy o marketingu i wydawaniu, ale jeśli to ode mnie by zależało, jakie terminy wydania zapowiadać, zapowiadałbym najbardziej pesymistyczne, w momencie pójścia książek do druku uaktualniając wiadomością w stylu "dzięki fachowej pracy tłumaczy, zespołu redakcyjnego i korekty, podręcznik XXX powędrował dzisiaj do drukarni (...) spodziewajcie się go w przeciągu 8 tygodni".
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr gru 28, 2005 10:47 pm

Niestety wszystko rozbija się o kasę. Wystarczy, że duży odbiorca np. któryś z Empików opóźni płatności, równocześnie trzeba zpłacić tantiemy, pracownikom i wszystko trafia. Niestety. Chciałbym aby podreczniki wydawać w takim tempie jak na zachodzie. Ale pamiwtajmy, kasa, przy cenie 300 zeta i nakładzie 5000 szt to je wydam wszystkow w rzy miesiące. Miesiąc tłumaczenie, miesiąc korekta i skład miesiąc na druk. SRD będzie na 100% przed papierowymi podrecznikami, taki jest wymóg licenecji.
 
Anonim_1

śr gru 28, 2005 11:41 pm

Sony pisze:
SRD będzie na 100% przed papierowymi podrecznikami, taki jest wymóg licenecji

Czyli jednak luty?
 
Awatar użytkownika
WarMaster
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 25, 2005 10:43 am

czw gru 29, 2005 11:29 am

A podręczniki do 3.0 wyjdą jeszcze przed 3.5?? Jak tak to jakie??
 
Awatar użytkownika
Anwair DolGuldur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 328
Rejestracja: czw gru 02, 2004 3:31 pm

czw gru 29, 2005 11:40 am

Jak poszukujesz wiadomości o wydawanych podręcznikach to sprawdź w dziale zapowiedzi. Tam wszystko jest napisane. Z tego co wiem to zostały już tylko jakieś resztki z 3.0, a całą parą idzie 3.5.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

czw gru 29, 2005 3:05 pm

Mała dygresja: ponoć tłumaczenie 3.5 PG już ukończono, z 3.5 PMP problemy. SRD się opóźnia. A czy ISA wykalkulowała, ile osób w ogóle zakupi 3.5 PMP? Z rozmów z innymi MG prowadzącymi to & owo wynika, iż nabędą tylko PG, zaś zmiany w PMP zapożyczą z SRD/prywatnych opracowań. Nawet na tym forum deklaracje takie były dość liczne...

Chyba, iż ziści się koszmar co niektórych, i 3.5 będzie sprzedawane tylko w postaci zestawów. :shock:

A zanim Modern nie trafi na półki, póty CC nie będzie wiedziało, czy jest sens wypuszczać CP v3. Eh. :?
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw gru 29, 2005 4:21 pm

Deckard pisze:
Chyba, iż ziści się koszmar co niektórych, i 3.5 będzie sprzedawane tylko w postaci zestawów.

W Polsce było to by IMO samobójstwo- ilu statystycznych graczy dnd, czyli około wieku 15-16 lat, będzie stać na jednorazowe zapłacenie 180 złotych? Nie, to mam nadzieję nas nie czeka.
Vitriol Plugawiciel pisze:
Spokojnie, nie działajmy pochopnie

Taki mały OT: o jakim ty działaniu mówisz? Obrazimy się i rzucimy dnd? :razz:
ShadEnc pisze:
Nie mam co prawda ani krzty wiedzy o marketingu i wydawaniu, ale jeśli to ode mnie by zależało, jakie terminy wydania zapowiadać, zapowiadałbym najbardziej pesymistyczne, w momencie pójścia książek do druku uaktualniając wiadomością w stylu "dzięki fachowej pracy tłumaczy, zespołu redakcyjnego i korekty, podręcznik XXX powędrował dzisiaj do drukarni (...) spodziewajcie się go w przeciągu 8 tygodni".

+1. Ja się nie czepiam "ale oni są niedobrzy, nie chcą wydać podręcznika już tylko wydadzą za miesiąc". Ja mówię "okej, ale jak tyle razy coś im wyskakuje, to czemu nie zaczną podawać terminów "pesymistycznych"?"
 
Anonim_1

czw gru 29, 2005 4:30 pm

Deckard pisze:
Mała dygresja: ponoć tłumaczenie 3.5 PG już ukończono, z 3.5 PMP problemy.

Sony rozsiewa sprzeczne informacje, czy słyszałeś to od kogoś innego? :)

W kwestii liczby osób chętnych na 3.5 - większość moich znajomych zostanie przy SRD, nawet PG nie kupią na papierze. ISA raczej nie ma co liczyć na boom podobny do tego z czasów 3.0, jednak z drugiej strony - nowi gracze wciąż napływają, nieco starszych też kupi, czyli na dłuższą metę Szulc nic nie straci.

Opóźnienia SRD nie ma co komentować - IMHO ISA po prostu na siłę opóźnia coś, co od jakiegoś czasu jest już gotowe.
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

śr sty 04, 2006 8:34 am

Zdawało mi się, że natym temacie nie można było dyskutować :wink:
Ale jak wszyscy to wszyscy.

Czy kiedykolwiek w Polsce ukaże się Ghostwalk i/lub Libris Mortis?

Co się stało z Czarcim Foliałem miał już chyba być z rok temu?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr sty 04, 2006 2:14 pm

W Sobotę zamierzam porozmawiać dłużej z G. Szulcem, tak się z Nim umówiłem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości