Zrodzony z fantastyki

 
shadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 27, 2004 10:00 am

pn mar 22, 2004 9:18 pm

co w tym podreczniku bedzi?nowe bronie to troche malo. a tak z innej beczki kiedy zostanie wydany podrecznik dla zlodziei i bardow wie ktos?
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pn mar 22, 2004 9:32 pm

Ja osobiście czekam żeby ktoś coś powiedział o tym podręczniku. Co tam w środku będzie? :?
Bo jak jakieś nowe bronie, jakiś nowy ekwipunek i trochę artefaktów to mogę kupić pod warunkiem, że cena nie będzie zbyt wygórowana(jak dla mnie to 20-30ZŁ :) ).
 
Awatar użytkownika
Kairon Askariotto
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:51 pm

wt mar 23, 2004 6:19 am

Jęsli bedzie am cos więcej niz kilka mieczyków, zbroi i świecidełek :razz: to chętnie go zakupie, oczywiście pod warunkiem, że bedzie w rozsądnej cenie :)
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

wt mar 23, 2004 8:20 am

Mnie nie interesuje ten podręcznik gdzie będą same nowe miecze ,zbroje,wózki ,bardziej jestem ciekawy kiedy zostanie wydany podrecznik dla łowców ,druidów i barbów :spoko:
 
Awatar użytkownika
Sknerus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 29, 2004 10:40 pm

wt mar 23, 2004 3:23 pm

Jak dla mnie te podręczniki to robienie graczom wody z mózgu. Nie wnoszą wiele nowego do gry a poza tym są drogie. Słyszeliście o edycji 3.5? Na pewno. Otóż czy widzieliście "Monster Manual" do 3.5? Jeśli nie to dobrze, jeśli tak to pewnie wiecie o co mi chodzi. To jest chała i naciąganie porządnych graczy na niemałe pieniądze. Nie mówie żeby nie kupować dodatków (sam kilka kupiłem), ale nie wszystkie są warte pieniędzy które na nie wydacie. Osobiście żałuję zakupu kilku podręczników bo w ogóle z nich nie korzystam :? . Naprawde dobrze się zastanówcie gdy będziecie chcieli wyać swoje pieniądze.
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

wt mar 23, 2004 4:47 pm

Takie dodatki jak „Miecz i Pięść” za bodajże 30 zł to w porządku :) . Kilka fajnych klas, kilka fajnych broni i mapek za 30 zł. :) OK. Ale jak wspomniał kolega księga potworów do 3.5 to już takie komercyjno-marketingowe zagrywki, których nie powinno się stosować. :(
Bardzo denerwuje mnie to, że księga potworów nie wyszła za 70-80 zł, ale z wszystkimi potworami tak jak w AD&D tylko w jakiś częściach.
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

wt mar 23, 2004 4:54 pm

Radość

w maju ukaza sie dodatek do Zapomnianych Krain, Srebrne Marchie i przewodnik dla bardow i lotrzykow Piesn i Cisza
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

wt mar 23, 2004 4:56 pm

Widmo pisze:
Radość

w maju ukaza sie dodatek do Zapomnianych Krain, Srebrne Marchie i przewodnik dla bardow i lotrzykow Piesn i Cisza


Może...
Życie, nauczyło mnie, żeby z rezerwą podchodzić do terminów które podaje ISA ;-) .
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

śr mar 24, 2004 9:52 am

Mam nadzieję że Isa się postara bo w maju ma 10 urodziny.
Bardzo liczymy na to z kumplami!!!
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr mar 24, 2004 1:19 pm

To raczej nie wina ISY, a Wizardów, którzy podsyłają podręczniki z opóźnieniem. Ale to niestety wynik ciągłych 'zmian na górze'...
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

wt mar 30, 2004 9:28 am

I jest tak jak mówiłeś premiera przesunięta na 23.04.04 :cry: :x
I znowu się zawiodłem.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

sob kwie 10, 2004 12:41 pm

A ktoś wie co z Podręcznikiem Planów?
Reklama była już w Bóstwach i Półbogach, a teraz cisza...
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

pn kwie 12, 2004 11:45 am

Prawda najpierw dają reklamę Księgi Planów a potem wydają coś innego :x
Czy coś tutaj jest nie tak???
 
Alarion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: sob gru 27, 2003 10:53 am

śr kwie 14, 2004 10:31 am

Czy ISA wogóle wie kiedy może wyjść dodatek D&D Epic Level Handbook i D&D Hero Builder's Guidebook.?Mowa rzecz jasna o polskiej wersji... :?
 
Awatar użytkownika
Phoenix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: czw sty 22, 2004 8:55 pm

śr kwie 14, 2004 1:15 pm

Kiedy jest w końcu ta premiera Księgi broni i ekwipunku?
I w którym miejscu na swej stronce ISA informuje o datach premiery podręczników czy książek?
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

śr kwie 14, 2004 1:25 pm

Na stronie głównej lub tu: http://www.isa.pl/forum/viewtopic.php?t=118

Podręcznik hymmm... Już powinien być? :P
Ale w praktyce jest w sprzedaży przedpremierowej...

Ach ta ISA ;-)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr kwie 14, 2004 3:53 pm

http://www.isa.pl/forum/viewtopic.php?t=118&postdays=0&postorder=asc&start=15

Tutaj znajduje się w miarę często aktualizowany plan wydawniczy ISY. AFAIK Sony dostaje plany i zapowiedzi bezpośrednio od wydawnictwa.
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

śr kwie 21, 2004 9:54 am

Już mam Księge broni i ekwipunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Totalna wymiotka.
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

śr kwie 21, 2004 10:04 pm

Widziałem tą księgę i myślę, że jak robią grube okładki to powinni dać też kolorowe kartki. Czuję lekki niedosyt. Co do treści to mój kolega na razie czyta ale może jutro bęe miał 8)
 
Awatar użytkownika
Syty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 05, 2004 9:48 pm

pt kwie 23, 2004 9:26 am

Też sie do niej dorwałem i wrażenia całkiem niezłe (choć narazie nie zdążyłem sie pożądnie wczytać).

Z tego co wiem to ksiażka miała być na początku znacznie "mniej pojema"... a co za tym idzie miękookładkowa i czarnobiała; no i tak już zostało :neutral:
 
Dimble
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 12:25 pm

pt kwie 23, 2004 12:02 pm

Nightmare pisze:
Mnie nie interesuje ten podręcznik gdzie będą same nowe miecze ,zbroje,wózki ,bardziej jestem ciekawy kiedy zostanie wydany podrecznik dla łowców ,druidów i barbów :spoko:


E no wlasnie kiedy wyjda podrecznik dla druidow, tropicieli, i reszty...?
Podobno ma to sie zwac "Wojownicy dziczy" ale kiedy to ma wyjsc to nie wiem! Ale pewnie nie predko
 
Dimble
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 12:25 pm

pt kwie 23, 2004 12:08 pm

Sknerus pisze:
Jak dla mnie te podręczniki to robienie graczom wody z mózgu. Nie wnoszą wiele nowego do gry a poza tym są drogie. Słyszeliście o edycji 3.5? Na pewno. Otóż czy widzieliście "Monster Manual" do 3.5? Jeśli nie to dobrze, jeśli tak to pewnie wiecie o co mi chodzi. To jest chała i naciąganie porządnych graczy na niemałe pieniądze. Nie mówie żeby nie kupować dodatków (sam kilka kupiłem), ale nie wszystkie są warte pieniędzy które na nie wydacie. Osobiście żałuję zakupu kilku podręczników bo w ogóle z nich nie korzystam :? . Naprawde dobrze się zastanówcie gdy będziecie chcieli wyać swoje pieniądze.


Eh to nie tylko D&D tak robi takze inne rpg i gry bitewne! Dziela to na edycje chociaz juz na paczatku mogli by dac wszystkie zeczy a nie wprowadzac stopniowo i zarabiac kupe kasy na nowych edycjach! I bez sensu czasami zmieniaja zasady, bylo by dobrze gdyby je ulepszali albo dodawali nowe,a oni np. daja calkiem nowe i wcale nie lepsze! Dobrze ze przynajmniej wiele ludzi to olewa i gra stara edycja nie patrzac na mode i turnieje!
 
Awatar użytkownika
Phoenix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: czw sty 22, 2004 8:55 pm

pt kwie 23, 2004 1:51 pm

Dimble - nie pisz dwoch postow, jednego pod rugim, tylko uzywaj opcji edytuj
A co sądzicie o "Potworach Faerunu"?
Według mnie:
- Potwory ciekawe i zrobione z głową
- Ryunki na wysokim poziomie, choć nie wiem czemu wydają mi się gorsz niż w zwykłym bestiariuszu
- kolorowy papier (czyli spoko) i miękka okładka (wolałbym twardą ale pewnie podniosłoby to cene o 10-15 zł)
- cena - 39zł (u mnie w sklepie)

Ogólnie podsumowując 39zł to nie majątek. W zamian otrzymujemy 96 kolorowych stron z około 180 potworkami. Czyli całkiem nieźle. Według mnie dość ciekawa i kusząca propozycja dla osób grających w Forgotten Realms, lecz nie tylko. Potwory te równie dobrze mogą pojawić się w każdym innym settingu.
 
Awatar użytkownika
Sknerus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 29, 2004 10:40 pm

pt kwie 23, 2004 11:03 pm

"Potwory Faerunu" widziałem tylko w empiku a wrażenia po oglądaniu były takie sobie. Książka na pewno nie jest rewelacyjna (miękka okładka) no ale przynajmniej kolorowa... :razz: . Co do zawartości to niektóre potwory wydawały mi się zrobione trochę na "siłę" żeby zapełnić miejsce w książce. Mimo wszystki jeżeli ktoś gra w FR i zwykłe potworki z D&D mu się znudziły to w PF napewno znajdzie kilka fajnych do wprowadzenia do przygody. Osobiscie jednak chyba daruje sobie kupno tego podręcznika.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob kwie 24, 2004 1:08 pm

Potwory Fearunu zakupiłem, całkiem fajnie wygląda w praktyce, od razu jest kilka pomysłów na wykorzystanie coniektórych potworków... A co do wad: ta miękka okładka i mikra zawartość - tego jest naprawdę niewiele... Rysunki - całkiem porządne, po za niektórymi (nie mogę przekonać się do prac Sardinhy, Angusa [tuch, na szczeście, tu nie ma - może komuś one się podobają, ale ja ich nie trawię] ani tych, które przzedstawiają golemy - klejnotowe i thayskiego - rozpacz...). Czekam teraz na Podręcznik Planów i Podręcznik Poziomów Epickich - te dwa ISA musi wydać, im szybciej tym lepiej. Przydałoby się również szybsze (tak na przyszły rok już) wprowadzenie Ekspanded Psionic Handbook w spolszczonej wersji - stary podręcznik już się z lekka sypie, a w nowej wersji jest naprawdę sporo zmian i dodatkowych informacji...
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob kwie 24, 2004 3:52 pm

FOA to Expanded Psionics dopiero wyszedł za granicą. Dalej - żeby podręcznik wyszedł u nas, ISA musi wydać najpierw ed. 3.5 (taka jest umowa z Wizardami). I jeszcze dalje - aby wydać ed. 3.5, ISA musi wydac wszystko (z paroma zastrzeżeniami) co wyszło do ed. 3 :>.

Tak więc do EPHB zostało nam półtora do dwóch lat...
 
Awatar użytkownika
Sknerus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 29, 2004 10:40 pm

sob kwie 24, 2004 10:25 pm

Nie wiem czy dobrze słyszałem ale słyszałem że za granicą chcą wydać D&D 4,0 :shock: Ktoś coś o tym wie?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz kwie 25, 2004 12:19 pm

Plotki, plotki :). D&D 4.0 na pewno jest planowana na 'za jakiś czas', ale chwilowo nie mamy się czym martwić - D&D 3.5 działa doskonale :P. Pozatym - to pewnie będzie AD&D 3.5, czy coś w tym stylu :P.
 
Awatar użytkownika
Mysterious vel Aesgareth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 19, 2004 7:00 pm

wt maja 11, 2004 7:32 pm

Przeglądałem ostatnio angielską stronę D&D i ... żałuję że nie jestem Amerykaninem :) A co do potworów Faerunu to naprawdę w ogóle nie postarali się przy rysowaniu takich stworków jak faerimmowie i sharny :x W końcu to dzięki nim Faerun jest taki jaki jest. :wink:
 
Enderwen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:18 pm

śr maja 12, 2004 1:01 am

Nasz rynek nie jest duży i chłonny jak ten na zachodzie (może z czasem będzie się to zmieniać na lepsze) więc niemożliwe jest sprowadzenie wszystkich podręczników, ale ISA powinna zastawiać się lepiej nad kolejnością pojawiania tych które ma zamiar wydawać.Podręcznik Planów i Epickich postaci już dawno powinny mieć swoje miejsce na półkach sklepowych.Mogliby wydać także drugą częśc księgi potworów, oraz rozszerzenie przeznaczone dla złych postaci.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości