Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Kompatybilność różnych edycji ED

pt mar 26, 2010 5:06 pm

Witam. Czy różne edycje ED są ze sobą kompatybilne/łatwo konwertowalne? Chodzi mi o to, aby materiały z późniejszych edycji wykorzystać grając w polską 1e.
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

Kompatybilność różnych edycji ED

pt mar 26, 2010 5:10 pm

Tak, nie ma z tym problemów. Przynajmniej z tego co ja wiem.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Kompatybilność różnych edycji ED

sob mar 27, 2010 10:55 am

Owszem. Materiały z 3ed różnią się tylko mechaniką i tym, że linia fabularna jest już po Prelude to War.
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Re: Kompatybilność różnych edycji ED

czw kwie 01, 2010 8:09 am

A jak z implementacją potworów (bądź innych elementów gry) z 2e, 3e, Ce do 1e? Czy jest to mechanicznie latwe, czy też trzeba dokonac skomplikowanej konwersji?
Ostatnio zmieniony pt cze 18, 2010 11:23 am przez Andman, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Kompatybilność różnych edycji ED

czw kwie 01, 2010 11:37 am

Andman pisze:
A jak z impementacją potworów (bądź innych elementów gry) z 2e, 3e, Ce do 1e? Czy jest to mechanicznie latwe, czy też trzeba dokonac skomplikowanej konwersji?

Generalnie dość łatwe - niewiele się zmienia, poza tym że nie ma już rozróżnianej osobno Liczby ataków i Liczby czarów - tylko ilość akcji. Plus doszły specjalne zdolności w postaci mocy, jak u Horrorów, a nie dodatkowych zasad. Niektóre stwory (jak espagry, czy żywotrupy) zostały dość solidnie "podpakowane", w ED3 mają podniesione cechy i Wytrzymałość, stąd stają się sporo większym wyzwaniem.
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Re: Kompatybilność różnych edycji ED

pt kwie 23, 2010 7:13 pm

Dziękuję za odpowiedzi moim kocim rozmówcom.

Mam jeszcze jedno pytanie. Grając w 1e, w którą wersję "Kratas: City of Thieves" lepiej się zaopatrzyć - 2e czy 3e?
 
Awatar użytkownika
Sethariel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:02 pm

Re: Kompatybilność różnych edycji ED

pt kwie 23, 2010 9:45 pm

Papierowa jest tylko ED3. W PDF dostać można Kratas w edycji Classic (o TUTAJ), i jeżeli wolisz PDF, to ta wersja mimo wszystko jest bardziej zbliżona do ED1. W ED2 Kratas nie ma.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Kompatybilność różnych edycji ED

pn kwie 26, 2010 5:29 pm

Skoro w tym temacie o kompatybilności mowa, to ja też się zapytam o coś z tej materii, ale nie związane z poszczególnymi edycjami.

Ponieważ ED zawsze bardzo mi się podobał to chciałem go poprowadzić jako PBFa, jednak - zatrzymałem się na 1ed (tej wydanej po polskiemu) i totalnie nie wiem jak się je mechaniczne kolejne edycje.

Czy Szanowni Panowie mogliby podsunąć jakiś pomysł co do której edycji zajrzeć, jeżeli chciałbym to poprowadzić na forum ?
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Kompatybilność różnych edycji ED

wt kwie 27, 2010 5:20 pm

Ank pisze:
Czy Szanowni Panowie mogliby podsunąć jakiś pomysł co do której edycji zajrzeć, jeżeli chciałbym to poprowadzić na forum ?

Trzecia Edycja, bez dwóch zdań. Więcej informacji tutaj. Jeśli zajrzysz na zarchiwizowany niedawno Kaer Earthdawn, to znajdziesz recenzje w których sporo pisałem o różnicach mechanicznych.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Kompatybilność różnych edycji ED

wt kwie 27, 2010 5:58 pm

Wielkie dzięki - niewątpliwie zajrzę w polecone miejsca :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości