Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Kompilacja info o Alara Reborn

ndz mar 29, 2009 7:51 am

W tym wątku będę publikował najnowsze doniesienia i karty z nadchodzącego dodatku Alara Reborn. Komentujcie, informujcie o nowych i wogóle pomagajcie:)

Spellcrasher Behemoth :1: :r: :g: :g:
Creature - Beast
Spellbreaker Behemoth can't be countered.
Creatures you control with power 5 or greater can't be countered.
5/5

Dragon Broodmother :2: :r: :r: :r: :g:
Creature - Dragon
Flying
At the beginning of each upkeep, put a 1/1 red and green Dragon token with flying and devour 2 into play.
4/4

Knight of New Alara :2: :G: :w:
Creature - Human Knight
Each other multicolored creature you control gains +1/+1 for each of its colors.
2/2

Marici Twinclaw :2: :rw: :g:
Creature - Cat Warrior
Double Strike UNC
2/4
#140/145

Sage of the Anima :3: :g: :w:
Creature - Elf Wizard RARE
If you would draw a card, reveal the top three cards of your library instead. Put all creature cards revealed this way into your hand and the rest on the bottom of your library in any order.
3/4
#103/145

Pale Priest-Spider :4: :g: :w:
Creature - Spider COM
Reach
Forestcycling :2: (:2:, discard this card: Search your library for a forest card and put it into your hand. Then shuffle your library.)
Plainscycling :2: (:2:, discard this card: Search your library for a plains card and put it into your hand. Then shuffle your library.)
4/5
#74/145

Exsanguination :2: :b: :r:
Sorcery RARE
Choose target player. Name a nonland card. That player reveals his or her hand. Exsanguination deals 3 damage for each card with that name in that player's hand to that player. Remove cards with that name from that player's graveyard, hand and library. That player then shuffles his/her library.
#47?/145

Tar Shards :3: :b: :r:
Instant UNC
Tar Shards deals 4 damage to target creature.
Double Cast (When you play this spell, reveal cards from the top of your library until you reveal a nonland card with lesser converted mana cost than this spell. You may play that card without paying its mana cost. Then put all revealed cards still in your library on the bottom of your library at random order.)
#34/145

AEther-Caste Knight :w: :u:
Artifact Creature - Human Knight COM
Exalted
1/3
#3/145

Aven Mimic :1: :w: :u:
Creature - Bird Wizard RARE
Flying
At the beginning of your upkeep, put a Wing counter on target creature.
Each creature with a Wing counter on it is 3/1 and has flying.
3/1
#2/145

Unscythe, Killer of Kings :u: :b: :b: :r:
Legendary Artifact - Equipment Rare
Equipped creature gets +3/+3 and has first strike.
Whenever a creature dealt damage by equipped creature this turn is put into a graveyard, you may remove that card from the game. If you do, put a 2/2 black Zombie creature token into play.
Equip 2

Jund Muckcutter :rg: :r:
Creature - Goblin Beserker COM
As long as you control another multicolored permanent, Jund Muckcutter gets +1/+1 and has haste.
Illus. Dan Dos Santos #138/145 2/1

Terminate :b: :r:
Instant COM
Destroy target creature. It can't be regenerated.

Nemesis of Reason :3: :u: :b:
Creature - Horror Leviathan RARE
Whenever Nemesis of Reason attacks, defending player puts the top ten cards of his or her library into his or her graveyard.
3/7

Bituminous Blast :3: :b: :r:
Instant UNC
Cascade (When you play this spell, remove the top card of your library from the game until you remove a nonland card that costs less. You may play that card without paying its mana cost. Put the removed cards on the bottom of your library at random.)
Bituminous Blast deals 4 damage to target creature.

Sphinx of the Steel Wind :5: :u: :w: :b:
Artifact Creature - Sphinx M RARE
Flying, First Strike, Vigilance, Lifelink, Protection from Red and from Green
No one has properly answered her favorite riddle: "Why should I spare your life?"
6/6
Illus. Kev Walker #110/145/145

A po ujawnieniu wszystkich kart spodziewajcie się na naszej stronie oceny ich wszystkich pod względem przydatności, głównie w limited, ale o constructed też coś będzie. Jesli nie rozumiecie nazw kart czy ich działania piszcie w tym temacie. Wytłumaczymy:)
Ostatnio zmieniony sob kwie 11, 2009 8:23 am przez 27383, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
ghost2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 17, 2009 10:02 pm

ndz mar 29, 2009 11:48 am

 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

ndz mar 29, 2009 6:40 pm

Dobrze byłoby nadmienić, że cały dodatek składać się będzie tylko z multikolorowych kart. :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn mar 30, 2009 7:41 pm

Dodałem kilka nowych kart:)
 
liamb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 2:41 pm

wt mar 31, 2009 11:03 am

ja jeszcze jestem ciekawy czy beda one-dropy. sadzac po fakcie ze caly dodatek ma byc multikolorowy w gre wchodzilyby tylko hybrydy. sklaniam sie jednak ku temu ze nie bedzie jednomanowcow z racji ogolnej tendencji do spowalniania mtg w standardzie.

same multikolory poddaja tez w watpliwosc obecnosc landow w ARB. chyba ze beda to landy kolorowe (w dodatku multi-sic!)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

wt mar 31, 2009 12:11 pm

Fakt, dodatek w pełni muliti, to i bez landów ;) . Ale glupota :D. No ale coś pamiętam dodatek Legions, gdzie były same crity, i jakoś grało.
 
Awatar użytkownika
ghost2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 17, 2009 10:02 pm

pt kwie 03, 2009 12:25 am

liamb pisze:
ja jeszcze jestem ciekawy czy beda one-dropy. sadzac po fakcie ze caly dodatek ma byc multikolorowy w gre wchodzilyby tylko hybrydy. sklaniam sie jednak ku temu ze nie bedzie jednomanowcow z racji ogolnej tendencji do spowalniania mtg w standardzie.

same multikolory poddaja tez w watpliwosc obecnosc landow w ARB. chyba ze beda to landy kolorowe (w dodatku multi-sic!)

To dlatego mamy dark banta, który w 3 turze robi wjazd za 14? to dlatego mamy thoctara i dorana? to dlatego mamy figurke i nactrala? W t2 nie ma samych aggro ale nie mówmy tu o tym, że jest ono spowalniane przez wizardów.
 
liamb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 2:41 pm

pt kwie 03, 2009 9:07 am

ghost2 pisze:
liamb pisze:
ja jeszcze jestem ciekawy czy beda one-dropy. sadzac po fakcie ze caly dodatek ma byc multikolorowy w gre wchodzilyby tylko hybrydy. sklaniam sie jednak ku temu ze nie bedzie jednomanowcow z racji ogolnej tendencji do spowalniania mtg w standardzie.

same multikolory poddaja tez w watpliwosc obecnosc landow w ARB. chyba ze beda to landy kolorowe (w dodatku multi-sic!)

To dlatego mamy dark banta, który w 3 turze robi wjazd za 14? to dlatego mamy thoctara i dorana? to dlatego mamy figurke i nactrala? W t2 nie ma samych aggro ale nie mówmy tu o tym, że jest ono spowalniane przez wizardów.


pisalem o tendencji a nie o stanie obecnym. brak one-dropow tylko potwierdzi te tendencje.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pt kwie 03, 2009 3:56 pm

Tylko podstawowe pytanie, skąd myśl, że ma nie być first turn dropów? Przecież mamy hybrydy, to i może być hybryda za 1 mana.
 
Awatar użytkownika
ghost2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 17, 2009 10:02 pm

pt kwie 03, 2009 5:05 pm

W spisie brakuje terminate.


liamb pisze:
pisalem o tendencji a nie o stanie obecnym. brak one-dropow tylko potwierdzi te tendencje.

I ta tendencja mówi o tym, że będzie counterspell - ja bym powiedział, że jeżeli już to nie ma teraz hard corowych kontroli w t2 bo aggro raczej mają się dobrze.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz kwie 05, 2009 7:47 pm

No ja bym nie był za counterspellem ze względu sentymentalnego. Jak zaczynałem grać to nie był już w standardzie i jakoś mi nie spieszno do twardych, drugotuowych kontr :) A co do tendencji, które mówią, że jest dobrze dla controlek. Przez jakiś czas w typie drugim dominowały Faeriesy, teraz dobrze ma się Cruel Control więc jakaś równowaga jest utrzymana.
 
liamb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 2:41 pm

pn kwie 06, 2009 10:58 am

Thoctar pisze:
Tylko podstawowe pytanie, skąd myśl, że ma nie być first turn dropów? Przecież mamy hybrydy, to i może być hybryda za 1 mana.


przeczytaj mojego pierwszego posta :wink:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

sob kwie 11, 2009 8:14 am

Czytanie=tech :)
Pojawiła się nowa karta, kolejny Sphinx, który może namieszać. Po mojemu to będzie to prawdziwy killer, może nawet zaczną pojawiać się decki (w końcu) oparte na [mtg=Oona\%27s_Prowler]Oona's Prowler[/mtg], [mtg=Makeshift_Manequin]Makeshift Manequin[/mtg], [mtg=Torrent_of_Souls]Torrent of Souls[/mtg] i podobnych.
 
Awatar użytkownika
Mixch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 05, 2008 7:07 pm

sob kwie 11, 2009 8:49 am

 
Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 8:40 pm

sob kwie 11, 2009 3:52 pm

Czyżby nowa Akroma? ;)
 
Awatar użytkownika
Mixch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 05, 2008 7:07 pm

pn kwie 13, 2009 7:24 pm

tu jest sporo grafik :D

http://www.wizards.com/magic/tcg/article.aspx?x=mtg/tcg/alarareborn/spoiler

Super że terminate wraca do t2 :D czuje że :B::r: deck zrobie ^^
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn kwie 13, 2009 7:50 pm

Nie radzę do gry turniejowej, jakoś nic nie ugrywa :)

Ale do pogrania funowego jak w sam raz, użyjmy dużo niszczarek lądów (takie fajne sorcery z takim fajnym gostkiem na obrazku, zapomniałem jak się nazywa, [mtg=Fulminator_Mage]Fulminator Mage[/mtg], a do tego [mtg=Siege-Gang_Commander]Siege-Gang Commander[/mtg] na dobicie.

I oczywista [mtg=Demigod_of_Revenge]Demigod[/mtg], jak mogłem o nim zapomnieć :)
 
liamb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 2:41 pm

czw kwie 16, 2009 1:07 pm

 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

czw kwie 16, 2009 1:55 pm

Maelstrom Pulse - masakra! :help:

Pulse of the Forge - zapewne wyląduje w każdym burnie

Pulse of the Fields - świetne na obronę, przeciwko Pulse of the Forge :lol:

Ciekaw jestem ile te cuda będą kosztowały na rynku... Bo do tego, że to będą prawdziwe hity - nie mam najmniejszych wątpliwości!
 
Awatar użytkownika
Mixch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 05, 2008 7:07 pm

czw kwie 16, 2009 2:26 pm

zaraz, zaraz... gdzie tam jest napisane, że te karty zostaną w rebornie przedrukowane? Mowa jest tylko o maelstrom pulsie chyba :/
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

czw kwie 16, 2009 2:33 pm

Sorry - Faktycznie. Pobieżnie przeczytałem. :oops:
 
Awatar użytkownika
Mixch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 05, 2008 7:07 pm

sob kwie 18, 2009 1:35 pm

http://www.wizards.com/magic/tcg/articl ... rn/spoiler

nowe karty i grafiki :D i już niebawem pre-relase :D
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz kwie 19, 2009 10:41 am

[mtg=Maelstorm_Pulse]Maelstorm Pulse[/mtg] zapowiada się najdroższą kartą dodatku
 
Awatar użytkownika
Mixch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 05, 2008 7:07 pm

ndz kwie 19, 2009 10:46 am

w ogóle jest wysyp wykoksionych niszczarek :D, ale ta jest po prostu pogromem ^^ z tym tokenowe talie szans nie mają. ;p
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

ndz kwie 19, 2009 11:29 am

Mixch pisze:
tokenowe talie szans nie mają. ;p


pamiętaj że token nie ma koloru, tak samo jak land (i też nie jest colorless jak artefakt), chyba że karta kładąca tokena mówi inaczej
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz kwie 19, 2009 11:40 am

Zacznijmy od tego, że toekna chbya nazwać nie można, przynajmneij wg. rullingów takich:
2008-05-01 You must choose the name of a card, not the name of a token. For example, you can't choose "Saproling" or "Voja." However, if a token happens to have the same name as a card (such as "Shapeshifter" or "Goldmeadow Harrier"), you can choose it.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

ndz kwie 19, 2009 12:48 pm

Thoctar pisze:
Zacznijmy od tego, ¿e toekna chbya nazwaæ nie mo¿na, przynajmneij wg. rullingów takich:
2008-05-01 You must choose the name of a card, not the name of a token. For example, you can't choose "Saproling" or "Voja." However, if a token happens to have the same name as a card (such as "Shapeshifter" or "Goldmeadow Harrier"), you can choose it.

Maelstrom (heh) Pulse nie wybiera karty.
Jest "target non-land permanent" i wsio. A nastêpnie "all permanents with the same name". Tokeny nie s± kartami, ale s± permanentami.

Specu pisze:
pamiêtaj ¿e token nie ma koloru, tak samo jak land (i te¿ nie jest colorless jak artefakt), chyba ¿e karta k³ad±ca tokena mówi inaczej

A co to ma do rzeczy? Jako¶ nie widzê ¿adnej wzmianki o kolorze...
 
Awatar użytkownika
Mixch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 05, 2008 7:07 pm

sob kwie 25, 2009 12:20 am

http://www.wizards.com/mtg/images/tcg/p ... bws_EN.jpg

ludzie! masakra :D artefakty robią się totalnie odjechane :D, nie sądzicie?
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

sob kwie 25, 2009 8:17 pm

Tutaj mamy pełny visual spoiler. Wszystko (włącznie z pięknymi artami) zapowiada się super smakowicie:

http://www.magicdeckvortex.com/VS_alara_reborn.htm

Trzeba teraz wszystko przejrzeć pod kątem strategii...
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

sob kwie 25, 2009 8:32 pm

Heh, jestem po PRE i ten dodatek nie jest dobry. Możecie podawać argumenty, że jest bardzo dobry, ale prywatne odczucie mówi jedno - lipa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość