Zrodzony z fantastyki

 
NolanColton
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 08, 2020 11:25 am

kompleksy polskich wydawców?

sob sie 08, 2020 11:26 am

Przepraszam jeśli dubluje. Ostatnio nie bywam często na forum.

Zastanawia mnie jedna ważna rzecz. Dlaczego polscy wydawcy mają jakieś klapki na oczach? Czytam dziś w newsach, że ma wyjść A X-men: gifted za 65 zeta. Twarda oprawa + kred. Nie zdziwiłbym się gdyby nie fakt, że w Empiku oryginał kosztuje jakieś 20 zeta mniej. Co prawa jest TPB, no ale zawsze to oryginał, a nie jakieś mizerne tłumaczenie. Nie oszukujmy się, na pewno będzie w nim pełno "rosomaków", "rudych" i innego syfu.
Zastanawia mnie czy polscy wydawcy mają klapki na oczach i zapominają jak wygląda polski portfel? Czy po prostu mają kompleksy, które jedynie można wyleczyć twardą okładką?
Pozostaje jedynie poczekać na koniec remontu w empiku i zamówić przezeń oryginał za 20 złotych mniej (a paczkę można w salonie odebrać, więc płacenie za przesyłkę odpada).
 
Aesthevizzt

Re: kompleksy polskich wydawców?

pn sie 10, 2020 4:28 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 3:08 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Tiszka
Szef działu
Szef działu
Posty: 131
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 am

Re: kompleksy polskich wydawców?

pn sie 24, 2020 2:11 pm

Nie nazwałabym tego kompleksami. Polski rynek komiksu jest mniejszy niż amerykański (i to o ile!), więc przyciąganie czytelnika twardą oprawą i kredą to w sumie już standardowa procedura. Prędzej wydasz 65 pln na coś, co ładnie wygląda na półce, niż 45 na paperbacka na kiju. 

Plus uwaga, bo widzę, że wielu ludzi lubi o tym zapominać: nie każdy w Polsce zna angielski, a superhero często czytają dzieciaki, które się dopiero uczą. 
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: kompleksy polskich wydawców?

pn sie 24, 2020 3:51 pm

Ja myślę, że twarda oprawa i kredowy papier za cenę większą o 20 zł to w sumie coś fajnego? Choć nie wiem, ja głównie czytuję webkomiksy, a jeśli już zakupię jakiś komiks to prędzej w wersji elektronicznej, więc może się nie znam? :-P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości