Zrodzony z fantastyki

Czy i w jaki sposób chciałbyś korzystać z Koncertu Życzeń Mechanicznych?

Tak, chciałbym składać zamówienia.
18 (46%)
Tak, mógłbym spełniać życzenia.
7 (18%)
Nie byłbym zainteresowany.
3 (8%)
Tak, chciałbym zarówno składać jak i realizować zamówienia.
11 (28%)
 
Liczba głosów: 39
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Koncert Życzeń Mechanicznych - dyskusja

ndz gru 28, 2008 9:29 pm

Witajcie!

Temat ten służy dyskusji na temat Koncertu Życzeń, metod usprawnienia jego działania etc. Nie zamieszczamy w nim zamówień ani ich realizacji :-)
Temat ten powstał, nim Koncert ruszył i na początku służył sprawdzeniu, czy w ogóle znajdzie on odzew. Oryginalna, związana z powyższą ankietą treść i pierwszymi postami tematu treść tego posta znajduje się tutaj:

[hide=oryginalna treść]W łonie redakcji powstał niedawno pomysł założenia na forum tematu, w którym mający awersję do mechaniki użytkownicy mogliby składać zamówienia na statsy BNów, rozwinięte wersje potworów, nowe czary, przedmioty magiczne, klasy prestiżowe etc., inni zaś - lubiący zabawę "cyferkami" - realizowaliby je.

Założenie Koncertu Życzeń Mechanicznych nie jest żadnym problemem, lecz było by ono bezsensowne, gdyby nie znalazły się osoby gotowe udzielać się w nim jako spełniające życzenia Polterdżiny :-) . Stąd pytanie - czy ktoś z Was lubi mechanikę na tyle, by tworzyć ją za innych? Potrzebujemy co najmniej paru takich osób, by istnienie tematu miało sens.

Niestety, nie możemy przydzielać forumowym dobrodziejom nagród za każde spełnione życzenie, więc jedyną nagrodą za udzielanie się w temacie byłaby wdzięczność wyręczonych cyferkofobów i frajda z robienia tego, co się lubi. Niemniej jednak, osoba regularnie wspomagająca Pomoc Mechaniczną mogłaby liczyć na nadanie jej specjalnej rangi "Mechanik" (bądź "Polterdżin" - to się jeszcze ustali lub po prostu pozwoli każdemu zasługującemu na takie wyróżnienie na wybranie bardziej pasującego mu tytułu). Poza tym, czasami w temacie pojawi się zamówienie od redakcji - a autor strony mechanicznej tekstu, który znajdzie się na stronie, zostanie w nim wymieniony jako jeden z autorów i otrzyma stosowną do długości swojego wkładu liczbę punktów.

Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa - choć trudno na razie stwierdzić, czy pomysł wypali, a jeżeli tak, to w jakiej dokładnie formie, to z góry mogę powiedzieć, że nikt nie będzie mógł na 100% zagwarantować realizacji każdego zamówienia. Temat powstanie tylko, jeżeli chętnych do tworzenia za innych mechaniki będzie na tyle, by prośby miały sporą szansę na spełnienie, ale "spora szansa" nie oznacza "pewności".

Zapraszam do dyskusji - głosujcie w ankiecie i piszcie, co sądzicie o tym pomyśle :)

PS. jeżeli ktoś zaznaczy w ankiecie opcję 2, prosiłbym go o napisanie, czego dokładnie tworzeniem jest zainteresowany.[/hide]
Ostatnio zmieniony śr gru 31, 2008 8:54 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Sindarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 851
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:38 pm

ndz gru 28, 2008 9:43 pm

Hmm... chyba zgłoszę się jako producent BN-ów :)
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pn gru 29, 2008 1:51 am

En Taro Adun

Ja raczej mogę tworzyć BNów w wolnej chwili. Brakuje opcji pozwalającej na To i To. Czasem nie mam chęci ubrać pomysłu w statystyki a cyferkofobem nie jestem.
 
Inqusitor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:59 pm

pn gru 29, 2008 11:36 am

Z chęcią zajmę się nowymi czarami, prestiżówkami i przedmiotami magicznymi.

Do tego mogę zgłosić się jako producent potworów(w sensownej ilości).
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

pn gru 29, 2008 11:59 am

Jakie będą kryteria doboru "Polterdżinów"? Byłbym czymś takim zainteresowany, jako składający zamówienia.
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

pn gru 29, 2008 12:13 pm

Ja chętnie bym składał zamówienia. Nad mechaniką spędzam jako MP za dużo czasu, wolałbym ie skupić na stronie fabularnej a nie mogę. Jestem jak najbardziej za pomysłem.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn gru 29, 2008 12:14 pm

Chyba najlepiej będzie, jeśli zamieścisz to prośbę i zobaczysz kto się zgłosi.
Ew. napiszesz bezpośrednio do osoby, która zadeklarowała w temacie, że może pomóc.
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

pn gru 29, 2008 2:51 pm

Proszę tedy serdecznie o elfiego dobrego licza (baleora?) BN-a z Doliny Zagubionych Głosów. Czysta mechanika. Z nastawieniem na nekromancje i zauroczenia. A jeśli gdzieś istnieją jego statystyki to linka :).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn gru 29, 2008 2:57 pm

A np. poziom? Specjalne magiczne przedmioty itp?
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pn gru 29, 2008 3:17 pm

Jak dla mnie bezsensowne jest ograniczanie takiej inicjatywy do działu DnD. Mnie osobiście zabawy z d20 nie interesują. Z innymi rodzajami mechaniki, owszem, ale d20 to dla mnie niezbyt atrakcyjna tematyka do mechanicznych dywagacji.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn gru 29, 2008 3:27 pm

Kocie - zamiast miauczeć, po prostu "pożycz" dobry pomysł i zastosuj go w innym dziale - bardziej Ci odpowiadającym (np. w WoDzie). W czym problem?
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 3:28 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

pn gru 29, 2008 3:28 pm

@MacKotek

W komentarzach napisałem, że warto by było podpiąć pod projekt i pozostałe działy jeśli pomysł się sprawdzi. Można założyć, że D&D to tylko poligon ćwiczebny. Ech, jeśli by się komuś chciało, to może wcisnął by w mechanikę mój przyszły Quentionowy scenariusz? Wydaje mi się, że ten temat został stwaorzony specjalnie dla mnie. :)
 
MSDG
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt lut 20, 2007 7:00 pm

pn gru 29, 2008 3:29 pm

Myślę, że Koncert Życzeń Mechanicznych stanie się przykrywką dla graczy nie tyle chcących dostawać statystyki BNów, co gotowe buildy własnych postaci. W dziale optymalizacja użytkownik dostaje tylko zbiór porad i sugestii, a tu miałby gotową, dopracowaną postać, wprost do przepisania na kartę.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

pn gru 29, 2008 3:37 pm

MSDG pisze:
Myślę, że Koncert Życzeń Mechanicznych stanie się przykrywką dla graczy nie tyle chcących dostawać statystyki BNów, co gotowe buildy własnych postaci. W dziale optymalizacja użytkownik dostaje tylko zbiór porad i sugestii, a tu miałby gotową, dopracowaną postać, wprost do przepisania na kartę.


A czy to coś złego? W dziale optymalizacji użytkownicy dostają generalnie tylko garść luźnych porad, zresztą często nie najlepszej jakości - może akurat tutaj poziom będzie wyższy.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

pn gru 29, 2008 3:42 pm

Jak widzę, pomysł wzbudził zainteresowanie :-) Dziękuję wszystkim osobom zainteresowanym wspieraniem go.

Co do Waszych pytań:

Jakie będą kryteria doboru "Polterdżinów"?


Intuicyjne i umowne :) Po prostu - jeżeli ktoś będzie się aktywnie udzielał jako "producent cyferek", zauważymy to i przydzielimy mu tę rangę. Gdyby ktoś uważał, że on (lub ktoś inny) bardzo pomaga innym, a nie został zauważony, wystarczy dać mi znać.

Brat_Draconius pisze:
Brakuje opcji pozwalającej na To i To.

Niedługo to naprawimy :)

MacKotek pisze:
Jak dla mnie bezsensowne jest ograniczanie takiej inicjatywy do działu DnD.

Zsu i nerv0 +1 - nic nie stoi na przeszkodzie, by redakcje innych działów też wyszły z taką propozycją.

MSDG pisze:
Myślę, że Koncert Życzeń Mechanicznych stanie się przykrywką dla graczy nie tyle chcących dostawać statystyki BNów, co gotowe buildy własnych postaci.

Jeżeli są na tyle leniwi, by o coś takiego prosić, i jeżeli znajdą się osoby, którym spełnienie takiej prośby sprawi przyjemność, to nie widzę problemu :-) Przecież ten temat z założenia ma umożliwiać przekazanie spraw, na które jest się zbyt leniwym/zapracowanym/ma awersję, w ręce osób, dla których zajęcie się nimi będzie przyjemnością. Przypominam też, że nikt nie będzie gwarantował spełnienia każdego zamówienia - więc jeżeli któreś będzie ewidentnym wysługiwaniem się innymi w kwestii optymalizacji, "Polterdżiny" będą miały pełne prawo go zignorować.
 
MSDG
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt lut 20, 2007 7:00 pm

pn gru 29, 2008 3:54 pm

A czy ja mówię, że to coś złego? Sam bym chętnie skorzystał. Myślę tylko, że petentów będzie znacznie więcej niż Polterdżinów i raczej nie obędzie się bez nagród dla nich.

Czym innym jest także projektowanie postaci wg własnej wizji i pomysłów, a co innego dostać zamówienie w stylu "wylosowałem 10, 12, 15, 13, 16 i 18 ma być człowiek, praworządny neutralny, woj 4/ czar 12 i dalej nie wiem, a i jeszcze ekwipunek za 604897sz". To byłoby szukanie wołów roboczych.

@Planetourist
Nie chodzi mi o nagradzanie proszących ale Polterdżinów. Źle się wyraziłem. Może warto by zrobić bardziej szczegółową ankietę, która odzwierciedlałaby ilu konkretnie użytkowników podjęłoby się danego zadania. Bo chętnych na gotowce będzie przynajmniej tylu, ilu zakłada tematy w optymalizacji. "Koncert życzeń mechanicznych" jest w moim odczuciu jakby rozbudowaną formą tego działu. Najważniejsze jest to ilu byłoby zainteresowanych samym przygotowywaniem prac.
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2008 4:21 pm przez MSDG, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

pn gru 29, 2008 4:04 pm

MSDG pisze:
Myślę tylko, że petentów będzie znacznie więcej niż Polterdżinów i raczej nie obędzie się bez nagród dla nich.

Oczywiście, że proszących będzie więcej - ale nie widzę sensu, by nagradzać nawet najaktywniejszych z nich. Nagrody są za pomaganie, nie proszenie o pomoc :)


MSDG pisze:
Czym innym jest także projektowanie postaci wg własnej wizji i pomysłów, a co innego dostać zamówienie w stylu "wylosowałem 10, 12, 15, 13, 16 i 18 ma być człowiek, praworządny neutralny, woj 4/ czar 12 i dalej nie wiem, a i jeszcze ekwipunek za 604897sz". To byłoby szukanie wołów roboczych.


Tak, takie zamówienie raczej nie spotkało by się z większym odzewem :-P Choć przyznaję, że ze strony Redakcji może się coś takiego pojawić (choć bez wartości atrybutów i kasy na sprzęt, bo to już patologiczne), szczególnie, gdy chodzi nie o osobne artykuły opisujące BNów, ale o statsy dla wrogów postaci w przygodach.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pn gru 29, 2008 4:37 pm

Grejt! Jak do tej pory Polterowi redaktorzy nie zachwycają się moimi BNami, które im podsyłam, więc może przynajmniej przeciętny forumowicz, który z tego skorzysta będzie miał pożytek z mojego nadmiaru weny twórczej! :> 100% BNowania nie tylko w 3.5, ale i 3.0 z chęcią ;] Cały pomysł bardzo dobry. Jestem za!
 
Awatar użytkownika
Sindarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 851
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:38 pm

pn gru 29, 2008 10:32 pm

Hmm, mamy już trzech chętnych do tworzenia BN-ów. W takim wypadku jak wyglądałoby dzielenie się zleceniami?
 
Awatar użytkownika
dyrmagnos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: sob maja 27, 2006 8:48 pm

wt gru 30, 2008 12:13 am

"Masz mój miecz, mój łuk i mój topór ... i moją klawiaturę."

Nie gram obecnie w D&D i może zapomniałem to i owo, ale jestem chętny do pomocy i twórczej współpracy.

Przesiedziałem w sumie kilka ładnych tygodni z nosem w podręcznikach więc liczę, że moje doświadczenie komukolwiek się przyda.

A do drogich pomocobiorców:
Czy będą zdarzać się ciekawsze problemy niż NPC, prestiże i przedmioty?

Kiedyś dla kolegi opracowałem szczegółowy system wybuchów dla światów low magic (w których nie każdy mag ma kulę ognistą) razem z co ciekawszymi efektami: dyfrakcją, ugięciem itp. (tak było to na wykładzie z fizyki)
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

wt gru 30, 2008 11:09 am

Ja z powodu wszechogarniającego braku motywacji do zajęcia się czymś ciekawym oraz równie wszechogarniającej nudy mógłbym przeszperać podręczniki i pomóc w konstrukcji różnej maści BeeNów, ewentualnie jeszcze jakiś prestiży, czy innych prostych rzeczy, bo na reszcie się nie znam. Oczywiście w jedynej słusznej edycji 3.5 :razz:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

wt gru 30, 2008 11:51 am

"Masz mój miecz, mój łuk i mój topór ... i moją klawiaturę."

Przyjmę z przyjemnością :D Wielkie dzięki Tobie, Nefariusowi i Dark_Archonowi. Bardzo mnie cieszy to, że znajdują się kandydaci na Polterdżinów. Jeżeli zbierze się Was jeszcze paru, Koncert Życzeń Mechanicznych będzie mógł ruszyć w pełni oficjalnie.

Sindarin pisze:
Hmm, mamy już trzech chętnych do tworzenia BN-ów. W takim wypadku jak wyglądałoby dzielenie się zleceniami?

Zamówień na BNów zapewne będzie najwięcej (patrz niżej), więc akurat w tej kategorii po prostu nie może być za dużo twórców. Wydaje mi się, że najlepiej będzie po prostu, jeżeli każdy zainteresowany będzie przeglądał zamówienia i pisał, które z nich najchętniej by zrealizował, a o podziale obowiązków dyskutowalibyśmy, gdyby parę osób miało chrapkę na to samo zlecenie.


dyrmagnos pisze:
Czy będą zdarzać się ciekawsze problemy niż NPC, prestiże i przedmioty?


Ja zamierzam zamawiać głównie statsy, gdyż moje ulubione formy twórczości to opis BNa i przygoda. Ale może będę się tu szukał pomocy, tworząc mechanikę walki do autorki (Żeby nie było - pisanej pod świat D&D, a konkretnie Planescape) :)


dyrmagnos pisze:
Kiedyś dla kolegi opracowałem szczegółowy system wybuchów dla światów low magic (w których nie każdy mag ma kulę ognistą) razem z co ciekawszymi efektami: dyfrakcją, ugięciem itp.

Kotkobójca :razz:


Ja ze swojej strony proszę o paru BNów potrzebnych mi w przygodzie, którą na dniach zacznę prowadzić i która prawdopodobnie trafi na stronę. Mam nadzieję, że choć część z nich Was zainspiruje do stworzenia statsów. Oto i oni:
Xaron i Wragul - nycalothy (Księga Planów, jej konwersja na 3.5 z serwisu Abasz'har), psy gończe władców gehenniańskiej Wieży Mocy lub pewnego drowiego arcymaga (przygoda powstaje w dwóch wersjach - jedna faeruńska, druga planarna) wysłane w pogoń za graczami i pewnym paktem, który wpadł w ręce rzeczonych. Absolutnie typowe czarty - chciwe, podstępne i sadystyczne. Słowem - archetypiczne zło, w przygodzie służące jako stereotypowi sprytni wrogowie, a czasami łagodne parodie tego stereotypu.
Oboje powinni mieć jeden poziom w klasie Łowca Śmiertelnych (Księga Plugawego Mroku), by mogli przybierać formy humanoidów. Rozwój Xarona - słabszego z tej dwójki - można by właściwie zakończyć w tym miejscu, natomiast silniejszy i sprytniejszy Wragul powinien mieć jeszcze 2-3 poziomy w tancerzu cieni, skrytobójcy lub po prostu łotrzyku.

Ombert Merrymar (zamówienie nieaktualne dzięki SKRP) - obrotny niziołek, zarządca niewielkiej społeczności położonej niedaleko zrujnowanego illithidzkiego miasta Ellyn'tal i stworzonej, by zapewnić wikt, opielunek i informaje osobom podróżującym do mieszkającej w ruinach legendarnej wyroczni. Nasz mały spryciarz to iluzjonista i były złodziej, który usłyszał o Wyroczni, sprawdził, że jeszcze nikt nie wpadł na zarabianie na osobach udających się do niej i postanowił skorzystać z odwiecznego prawa "kto pierwszy, ten lepszy", przy okazji ustatkowując się i zrywając z pełnym przygód, ale zbyt stresującym życiem poza prawem.
Będzie to, oczywiście, mistyczny sztukmistrz :) Poziom oscylujący w okolicach dwunastego, czary skupione na pacyfikowaniu (Unieruchomienia, zauroczenia, sieci etc) i ukrywaniu istnienia placówki przed niechcianymi gośćmi (wszelkiej maści iluzje). Przygotowanie bojowe może się ograniczyć do płonącego promienia lub innych zadających rozsądne obrażenia czarów dotykowych, które w połączeniu z ukradkami i niewidzialnością pozwolą mu dawać sobie radę z natrętami. Ponieważ nie jest już "pierwszej świeżości", modyfikatory za wiek średni nie zaszkodzą.

Wyrocznia Ellyn'taal - kto wie, o kogo chodzi, ten wie też, że statsy nie są potrzebne :D Niemniej jednak, jeżeli ktoś zna Wyrocznię, ma dużo czasu i lubi rozpisywać epików, to statsy na pewno nie zaszkodzą - w najgorszym razie będą służyły, podobnie jak statblocki bóstwa, zaspokojeniu ciekawości "co toto potrafi" :wink:

Niedługo wrócę z kolejnymi zamówieniami :D
Ostatnio zmieniony wt gru 30, 2008 5:59 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

wt gru 30, 2008 12:26 pm

Proszę tedy serdecznie o elfiego dobrego licza (baleora?) BN-a z Doliny Zagubionych Głosów. Czysta mechanika. Z nastawieniem na nekromancje i zauroczenia. A jeśli gdzieś istnieją jego statystyki to linka :).

EDIT:Co do mojego zamówienia: Poziom najlepiej 15, w zasadzie wolałbym dodać mu jeszcze towarzysza, nieco bardziej przypakowanego. Chyba nie trzeba się rozpisywać. Oboje byliby strażnikami Doliny Zagubionych głosów. Nie oczekuje niczego specjalnego ale w repertuarze na pewno mile widziana byłaby pryzmatyczna ściana i kilka czarów usypiających.

Jestem też zainteresowany statystykami 6-poziomowego zwiadowcy o dowolnym doborze klas, byleby pasował do funkcji, pracował mieczem i był półelfem. Miałby być to dowódca zwiadowców Jeźdźców Mglistej Doliny. Ale nie jest to BN aż tak bardzo wymagany jak dwaj powyżsi.

Edycja to 3.5, co oczywiste FR. Posiadam podstawowe podręczniki i kilka faerunowskich. Do tego można jeszcze dorzucić Władców Dziczy i podręcznik psioniki (ale to się chyba nie przyda).
Ostatnio zmieniony śr gru 31, 2008 12:25 pm przez Aravial Nalambar, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

wt gru 30, 2008 1:15 pm

Gotowe prace zamieszczać tutaj/wysyłać na pm/faxem/telefonicznie? (nie żebym coś już zrobił :razz: )
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

wt gru 30, 2008 2:10 pm

Najlepiej zamieszczać tutaj.

Mała prośba do Araviala i innych, którzy precyzowaliby swoje zamówienia w kolejnych postach - wklejajcie w nie też poprzednią część zamówienia, żeby łatwiej się było w nich odnaleźć. Ew. odwrotnie - edytujcie posty z zamówieniami i to w nie wklejajcie nowe... hm... dyspozycje.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

wt gru 30, 2008 2:43 pm

Zatem składam zamówienie na BN - kusznik (ale nie używającego hand crossbow) na poziomie ok. 5-6. Koniecznie musi być człowiekiem. Bez flaws, może wykorzystywać materiały z Core, Completes, ToM i ToB. Drużyna z która przyjdzie mu się zmierzyć składa się z Factotum (spiked chain tripper), Warblade i Bindera, wszyscy na poziomie 2.
Ostatnio zmieniony wt gru 30, 2008 3:12 pm przez PPPP, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Inqusitor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:59 pm

wt gru 30, 2008 3:12 pm

P
rzyjmę z przyjemnością Wielkie dzięki Tobie, Nefariusowi i Dark_Archonowi. Bardzo mnie cieszy to, że znajdują się kandydaci na Polterdżinów. Jeżeli zbierze się Was jeszcze paru, Koncert Życzeń Mechanicznych będzie mógł ruszyć w pełni oficjalnie.


A o mnie to się zapomima. Przypomnę swoją ofertę - mogę się zajmować wszystkim co nie jes BNem, więc prestiżówki, magiczne przedmioty, czy dowolną inną rzecz, potworami też się mogę zająć.

Do Planetourist i nerv0 - z chęcią pomogę wam z budową mechaniki od podstaw.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

wt gru 30, 2008 4:09 pm

Planetourist pisze:
Ombert Merrymar - obrotny niziołek, zarządca niewielkiej społeczności położonej niedaleko zrujnowanego illithidzkiego miasta Ellyn'tal i stworzonej, by zapewnić wikt, opielunek i informaje osobom podróżującym do mieszkającej w ruinach legendarnej wyroczni. Nasz mały spryciarz to iluzjonista i były złodziej, który usłyszał o Wyroczni, sprawdził, że jeszcze nikt nie wpadł na zarabianie na osobach udających się do niej i postanowił skorzystać z odwiecznego prawa "kto pierwszy, ten lepszy", przy okazji ustatkowując się i zrywając z pełnym przygód, ale zbyt stresującym życiem poza prawem.
Będzie to, oczywiście, mistyczny sztukmistrz :) Poziom oscylujący w okolicach dwunastego, czary skupione na pacyfikowaniu (Unieruchomienia, zauroczenia, sieci etc) i ukrywaniu istnienia placówki przed niechcianymi gośćmi (wszelkiej maści iluzje). Przygotowanie bojowe może się ograniczyć do płonącego promienia lub innych zadających rozsądne obrażenia czarów dotykowych, które w połączeniu z ukradkami i niewidzialnością pozwolą mu dawać sobie radę z natrętami. Ponieważ nie jest już "pierwszej świeżości", modyfikatory za wiek średni nie zaszkodzą.


Jakie podręczniki? Zrobiłem wersję wykorzystującą tylko materiały z d20srd.org.

Ombert Merrymar, middle-aged Rogue 3/Wizard 5 (Chains of Disbelief variant)/ Arcane Trickster 4
Size/Type: Small Humanoid (halfling)
Hit Dice: 3d6+9d4+12
Initiative: +6
Speed: 20 ft. (4 squares)
Armor Class: 21 (+4 mage armor spell, +4 shield spell, +2 dexterity, +1 size), touch 13, flat-footed 19
Base Attack/Grapple: +6/+5
Attack: Sling +9 ranged (1d3/x2)
Full Attack: Sling +9/+4 ranged (1d3/x2) if enemy flat-footed: Sling +9/+4 ranged (1d3+4d6/x2)
Space/Reach: 5 ft./5 ft.
Special Attacks: —
Special Qualities: Trapfinding, Evasion, sneak attack 4d6, trap sense +1, Chains of Disbelief, Ranged legerdemain 1/day, Impromptu sneak attack 1/day
Saves: Fort +4, Ref +10, Will +10
Abilities: Str 9, Dex 14, Con 12, Int 18, Wis 12, Cha 9
Skills: Bluff +14, Concentration +16, Diplomacy +14, Disable Device +19, Hide +21, Sleight of Hand +17, Spellcraft +19, Use Magic Device +6 (nie wszystkie skill points zostały wykorzystane)
Feats: Scribe Scroll, Extend Spell, Improved Initiative, Quicken Spell, Craft Wondrous Item, Spell Focus: Illusion, Greater Spell Focus: Illusion
Spells: cantrips - 4 (3 x acid splash, 1 x prestidigitation) level 1 - 5 (mage armor, shield, 2x grease, Silent Image), level 2 - 5 (Glitterdust, Invisibility, Alter Self, Alter Self, Mirror Image), level 3 - 4 (Invisibility Sphere, 2x Ray of Exhaustion, Dispel Magic), level 4 - 3 (3 x Shadow Conjuration), level 4 - 1 (Persistant Image)
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

wt gru 30, 2008 4:38 pm

Inqusitor pisze:
A o mnie to się zapomima.

Pamiętam, oczywiście - w tamtym poście podziękowałem tym, których oferty przybyły od czasu poprzednich podziękowań :)


SKRP pisze:
Jakie podręczniki? Zrobiłem wersję wykorzystującą tylko materiały z d20srd.org.

Jeżeli chodzi o moje zamówienia - wszystkie wydane w Polsce, może się też pojawić jakaś drobnostka z czegoś niepolskiego, byle nie było tych drobnostek za dużo.


SKRP pisze:
Ombert Merrymar,

Wielkie dzięki za niego :-) Trochę go poprawię (inne czary i wyższa Charyzma), ale poza tym wygląda dokładnie tak, jak go sobie wyobrażałem.

Tylko mała prośba na przyszłość - jeżeli jesteś w miarę obyty z polską terminologią, używaj jej. Dla mnie tłumaczenie lub użycie wersji oryginalnej nie jest problemem, ale:
1. zamówienia ode mnie prędzej czy później trafią do jakiegoś tekstu idącego na stronę, a statsy na niej nie mogą być angielskie, więc tworząc po polsku oszczędzisz mi czasu, samemu poświęcając go tyle samo;
2. inni zamawiający niekoniecznie są obyci z angielską terminologią. Przy tej okazji - może po prostu zaznaczajmy przy zamówieniach, czy nie mamy nic przeciwko statystykom po wyspiarsku?

Jeszcze raz bardzo dziękuję i gratuluję pierwszego spełnienia życzenia w historii Koncertu :D
 
Awatar użytkownika
Sindarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 851
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 7:38 pm

wt gru 30, 2008 5:00 pm

Dobra, żeby nie próżnować, spróbuję podjąć się zamówienia Araviala. Tylko od razu pytanie ode mnie: jak ze źródłami? wszystko oficjalne, polskie materiały, czy tylko srd?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość