Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
hisori
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: sob lip 28, 2007 8:16 pm

ndz wrz 07, 2008 5:41 pm

Wow 16 :D nie myslalem ze bedzie az tak dobrze. Moze gdyby nie wyjazd i odrobina lenistwa to bym sie dostal ;]

Gratuluje wszystkim finalista i czekam zeby moc przeczytac wasze prace :)
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

ndz wrz 07, 2008 7:20 pm

Szczerze mówiąc, po przeczytaniu emaila z odpowiedzią zwątpiłem w swoją pracę, a tu proszę 17 punktów!


Tak zawsze jest. Jurorzy najpierw piszą "Jaka fajna praca! Ale mam zastrzeżenie, praca jest...", potem biorą k10, gdzie wynik od 1 do 3 oznacza "nieśmieszna", od 4 do 6 - "zbyt śmieszna", od 7 do 9 - "zła mechanicznie/fabularnie/stylistycznie; wybierz jedno i podaj innym jurorom, by przez przypadek nie wzięli tego samego", a 10 - "Rzuć dwa razy i jeżeli pierwszy wynik nie mieści się w granicy od 1 do 3, a drugi - od 4 do 6 (lub odwrotnie), to uznaj, że jednak się mieszczą". Poręczny generator ocen prac.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz wrz 07, 2008 9:52 pm

Marudzisz, Freeeze - myślałby kto, że po kilku poprzednich publikacjach przywykniesz do trybu redakcyjnego i zróżnicowanych poglądów (a może i dojdziesz do przekonania, że przynosi to pewne korzyści).

Jutro w ciągu dnia założę wątek finałowy. Nieprzekraczalny termin publikacji ukończonych prac przypadnie na 14 września.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

wt wrz 09, 2008 8:11 pm

Gratuluje finalistom jak i wszystkim uczestnikom. Chętnie poznałbym opinie o mojej pracy, może być tutaj (jak ktoś woli to na PW).
 
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 4:16 pm

czw wrz 11, 2008 5:33 pm

:shock: Pierwszy konkursik i już finał :shock: No, to mi się udało. Teraz już nawet wynik finału mnie (aż) tak nie obchodzi. Gratuluję pozostałym finalistom

VoBono dzięki za miłe słowa :D
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz wrz 14, 2008 6:12 pm

Wędrowycz - zdarza się - nie Tobie pierwszemu, nie Tobie ostatniemu (a przynajmniej taką mam szczerą nadzieję) :). Skoro zaś o finale mowa...

Głosowanie rozpoczęte!

Finalistów zachęcam do promowania ankiety finałowej poprzez zamieszczenie odnośnika do niej w swoich podpisach na Forum, a wszystkich Użytkowników - do oddawania głosów na swoich faworytów.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

ndz wrz 21, 2008 7:11 pm

Chyba głosowanie zakończyliście, albo nie widzę opcji... a chciałbym jeszcze oddać swój głos.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz wrz 21, 2008 8:15 pm

Niestety, głosowanie zakończyło się o godzinie 17:49 - podejrzewam jednak, że jeden głos nic by nie zmienił. Zaraz zamieścimy oficjalną informacje o zakończeniu ankiety i wyłonieniu laureata tej edycji Konkurs(ik)u.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

sob kwie 25, 2009 8:18 pm

Co z Konkursikami? Będą jeszcze jakieś, czy idea umarła?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

ndz kwie 26, 2009 9:20 am

Na trzeciej stronie tego tematu obgadywaliśmy z Zsu, że Konkurs(ik) będzie ale po maturach w czerwcu.
 
Awatar użytkownika
Darkmo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pn sie 06, 2007 4:18 pm

pt cze 12, 2009 5:59 pm

Nie chcę na nikogo naciskać bo wiem, że z pewnością wszyscy mają mnóstwo spraw na głowie. Ale kalendarz powiedział mi, że już dwunasty czerwca, więc pytam uprzejmie jak idą przygotowania do Konkurs(ik)u.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob cze 13, 2009 11:16 am

Może tematem powinny być martwiaki?

A swoją drogą to przydałby sie, może choć trochę rozruszałby forum i stronę.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob cze 13, 2009 11:26 am

Namrasit pisze:
A swoją drogą to przydałby sie, może choć trochę rozruszałby forum i stronę.

Strona stoi z jednego, znaczącego powodu - nie ma tekstów do publikacji. Mało który z redaktorów ma wystarczająco czasu na napisanie czegoś, a tekstów spoza redakcji jest jak na lekarstwo.
Ale to niedługo powinno się zmienić ;).

A co do tematu martwiaków - IMO nie najgorszy, myślę, że mógłby być. Można na ten temat naprawdę ciekawe rzeczy wymyślić... Tylko pytanie - ma to być Konkurs(ik) tematyczny (np. Lochy, Smoki, jak poprzednie) czy taki jak z początku (np. BN, przygoda, lokacja, przedmiot)? Jak wolicie - Wasze propozycje, sugestie - redakcja na pewno weźmie je pod uwagę ;).
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

sob cze 13, 2009 11:56 am

Dwie, proste ankiety w osobnych tematach?

Pytanie: jaka powinna być według ciebie tematyka nowej edycji konkursiku?

Odpowiedzi: Nieumarli, Szleństwo, Apokalipsa, Upadłe Bóstwa, Zapomniane Miasta, My Little Pony itd. itp.

Pytanie: Jaką formę powinny mieć prace konkursikowe?

Odpowiedzi: Przygoda, Lokacja, BN, Opowiadanie, Przedmiot, Klasa, Rasa itd. itp.

Jeśli głosów nie będzie przynajmniej ze 100, a ankieta nie da odpowiedzi na pytanie czego pragnie lud, to dam sobie zmienić nick na Vorek Bononów.
 
Aureus

sob cze 13, 2009 11:59 am

Corrick -nieskończoność.

Tekstów nie ma, a jeden z moich obiecany jest z publikacją na zeszłe święta Bożego Narodzenia, drugi ponoć już dawno zredagowany. Poza tym nie odpisujecie osobom, które teksty nadsyłają.

Już lepiej siedzieć cicho niż ściemniać w żywe oczy.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

sob cze 13, 2009 12:04 pm

Aureus, chociaż nieczęsto mamy jedno zdanie, to i mój tekst czeka. Od niedawna, to fakt, ale jakby policzyć tylko nas dwóch to już są trzy teksty których na stronie nie ma, bo... Nie.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

sob cze 13, 2009 1:19 pm

I mój... Co prawda trochę ponad miesiąc, aż do dziś (miałem obiecane że pewien redaktor [jego nick pozostanie naszą tajemnicą] się nim zajmie, kilka dni temu, kiedy ten temat jeszcze nie był żywy, więc nie dopisuję się jako osoba czekająca, ale pisanie, że nie ma tekstów jest chyba nagięciem prawdy? ;) ).

Zastanawiam się, czy to zbyt mała liczba redaktorów jest powodem takiego przestoju wśród prac? Chociaż nie ma ich mało. Po za tym z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że lepiej odwoływać się z tekstem bezpośrednio do redaktorów. Amnezjusz, Radnon, odpowiadają od razu (choć tego pierwszego z powodów osobistych nie ma ostatnio na Polterze).

Apropos Corricka, on też kiedy ma czas, upycha teksty ludzi do redakcji.


P.S. Co do Konkurs(ik)u, zaskoczcie nas (chociażby samym ogłoszeniem konkursu), do tematu chyba się dostosujemy. Wcześniej przecie redakcja nie pytała z tego co pamiętam, choć przeżyłem tylko 3 konkursy. BN, lokacja, przedmiot, to tematy, które bardzo łatwo wymyślić, klasa, lub rasa już chyba nie bardzo?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob cze 13, 2009 3:53 pm

Nefarius pisze:
BN, lokacja, przedmiot, to tematy, które bardzo łatwo wymyślić, klasa, lub rasa już chyba nie bardzo?


A no, choć klasę i tak łatwiej :D.
Ale jedno można zauważyć ciekawego, np po takim konkursiku Bn, zwycieska praca, mimo ze przecież super już dopracowana i tak przechodzi korektę jakby była pisana na kolanie. Przecież taki tekst to dwa, trzy dni i na stronę, przeszedł wszak wstępną selekcję, ewentualne błedy wytknięto mu na forum i w ogóle. A co do tych sławnych korekt to jak tyle zajmują, to wstyd że potem np Kamulec w komentarzu wytyka błedy, typu złe naliczenia czegośtam.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob cze 13, 2009 8:14 pm

Korekty sprowadzają się do kwestii czytelności, literówek, lepiej brzmiących sformułowań itp. Wiem, bo mój artykuł właśnie takową przechodzi.
Co do konkursiku. Ostatnie dwa były na BN, o ile pamiętam. A może zrobić konkurs na organizację?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

sob cze 13, 2009 9:21 pm

Zireael, słusznie prawi. Organizacja to też dobry pomysł. A co do ostatnich Konkursów, to przed ostatni był chyba powiązany z smokami? Nie pamiętam dokładnie. ;)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

sob cze 20, 2009 4:25 pm

I cisza...
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

pn cze 29, 2009 4:14 pm

[Znaczące odchrząknięcie]
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

śr lip 08, 2009 8:42 pm

W sumie... Nikt nie pisał, że chodzi o czerwiec tego roku...
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

śr lip 08, 2009 9:40 pm

Pewnie chodziło o czerwiec 2012 :D, a tematem przewodnim będzie koniec świata, o ile polter go doczeka.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr lip 08, 2009 10:33 pm

[To się zrobiło niefajne... Pozwolicie?]

Przepraszam w imieniu redakcji. Jej członkowie mają teraz mnóstwo pracy z, choć żal to przyznawać, przywracaniem działowi stabilności. Nie ułatwia tego fakt, że część z nich jest teraz na wakacjach...

Postaram się... zmobilizować ich do organizacji konkursu w ciągu najbliższych paru dni. Gdyby jednak nie przyniosło to spodziewanego efektu, sam przygotuję regulamin nowej edycji i za tydzień ogłoszę jej rozpoczęcie. Już w tym momencie chciałbym zadawać jedno pytanie:

Która opcja wydaje Wam się ciekawsza?
a) zupełnie mały konkurs - dwa tygodnie na pisanie, mały limit znaków, prosty temat (postać, lokacja, spotkanie/miniprzygoda, artefakt)
b) coś większego (krótki scenariusz, mały moduł, minisetting) - i trzy-cztery tygodnie, brak górnego limitu znaków?

Liczę na szybkie odpowiedzi!

A, jeszcze jedno - co sądzicie o tym, by nieco zmodyfikować formułę konkursu? Np. umożliwiając redaktorom udział w nim, przy pozostawieniu wstępnej selekcji nadesłanych prac w rękach jeden osoby (w dalszym ciągu o wygranej jednej z nich decydowałaby otwarta ankieta)?
 
Aureus

śr lip 08, 2009 10:42 pm

Stanowczo wolę wpierw konkursik A, a jeżeli będzie owocny i będzie cieszył się zainteresowaniem i sprawną organizacją: konkursik B.

Z jednej strony nie miałbym nic przeciwko zmianom na rzecz możliwości uczestnictwa redaktorów, z drugiej: prędkość wrzucania tekstów z ostatniej edycji wskazuje, że praktycznie nieważna jest ilość prac, gdyż wystarczą 2-3 interesujące teksty, reszta na publikację nie ma co liczyć.

Gdyby zwiększenie ilości dobrych tekstów przyczyniło się do zwiększenia ilości materiałów, które mają szansę pojawić się na stronie, jestem za. Innymi słowy: zmieńcie formę organizacyjną, jeżeli uznacie formę publikacji: 1 zwycięska praca w ciągu dwóch tygodni po ogłoszeniu wyników + dowolna ilość prac wyróżnionych (ze wskazaniem na 1) w ciągu miesiąca po ogłoszeniu wyników + wszystkie teksty dobre i warte publikacji po solidnym feedbacku średnio raz na miesiąc po ogłoszeniu wyników.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr lip 08, 2009 11:00 pm

Z reorganizacją na pewno będą problemy. Rzadko trafiają się teksty, które nawet po wygranym konkursie nie wymagałyby praktycznie redakcji, zwłaszcza jeśli po pierwszej recenzji praca ulegnie większym zmiano. Czasem też autorzy poświęcają dużo czasu na modyfikacje... W takim stopniu, w jakim będzie to ode mnie zależeć, postaram się maksymalnie przyśpieszyć pracę nad pracami, ale poprzestałbym pewnie na publikacji jednego tekstu konkursowego w tygodniu (przy dwóch-trzech aktualizacjach tygodniowo).
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

śr lip 08, 2009 11:21 pm

Zsu-Et-Am ale mozę nie rób jak coś ankiet jaki temat itp, a po prostu sam to już odgórnie ustal i tyle. Zaoszczędzi sie czasu, a na wszystko można przecież coś zrobić.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

czw lip 09, 2009 10:40 am

Namrasit ma rację, choć jeśli już szef pyta, to wolałbym Konkurs (A). Co się tyczy redaktorów, ich obecność w naszej zabawia jest wręcz wskazana. Podkręci poziom, oraz stworzy realną konkurencję, zmuszając do większego wkładu w pracę. Czekamy zatem na nowe wiadomości o konkursie.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

czw lip 09, 2009 11:04 am

Wariant A - nie bez powodu nazwa serii ma na końcu zdrobnienie.

Generalnie sądzę że redaktorzy też mają prawo do odrobiny zabawy, czyż nie? A więcej uczestników to więcej zabawy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość