Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt wrz 17, 2010 3:44 pm

Wysłałam pracę. Dużą mam konkurencję? :razz:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt wrz 17, 2010 6:56 pm

Na tę chwilę mam na dysku 5 zgłoszeń. Kto da więcej? :wink:
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob wrz 18, 2010 1:45 pm

9000 znaków. Kto wymyślił taki limit? Ja wstęp do historii bohatera napisałem na, jak się okazało, 6000... I jak tu się zmieścić w objętość? Dziś będzie jedna na pewno, może dwie prace.
Ale i tak uważam, że Silverymoon, znaczy Kartaginę, należy zrównać z ziemią. Znaczy, zwiększyć limit znaków...

EDIT : pierwsza praca poszła. Reszta wkrótce...
Ostatnio zmieniony sob wrz 18, 2010 3:35 pm przez Deithwen_Addan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob wrz 18, 2010 5:23 pm

Taki urok Konkurs(ik)ów - trzeba ćwiczyć lapidarność stylu i eliminować wszelkie zbędne elementy. Bez tego rodzaju limitów można wysyłać zgłoszenia poza konkursem :wink:. Zupełnie na marginesie - wychodzę z założenia, że rozbudowaną, ciekawą postać niezależną wraz z kompletem wskazówek ułatwiających wykorzystanie w grze (i gotowymi statystykami) można zmieścić na dwóch stronach. Trzy to już luksus. Rzecz jasna nie jest to regułą (nim ktoś chwyci mnie za słowo i podlinkuje np. opis A'kina ze strony), ale też rzadko pojawia się potrzeba przesadnego rozpisywania się. Do prezentacji dobrego pomysłu spokojnie wystarczają i 3000 znaków (a nawet mniej).
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn wrz 20, 2010 1:31 pm

Upłynął termin nadsyłania prac. Wpłynęło do nas sześć zgłoszeń - dzięki wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie i przesłali swoje teksty! Ocenimy je w ciągu tygodnia - wtedy też podamy listę finalistów.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz wrz 26, 2010 4:36 pm

Ocenimy je w ciągu tygodnia - wtedy też podamy listę finalistów.


Kiedy wyniki pierwszego etapu?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn wrz 27, 2010 10:20 pm

W tej chwili :wink:. Szczegóły na blogu redakcyjnym.

Również temat finałowy już czeka na publikację prac.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 28, 2010 11:03 am

Czy w takim razie autorzy prac, które nie dostały się do finału, mogą liczyć na jakąś ocenę wysłaną na PM? Chętnie bym się dowiedziała, co jest do poprawy w mojej pracy, zanim bym ją wrzuciła do "Domu Vrinn"...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 28, 2010 4:31 pm

Mam inną propozycję. Dotychczas obowiązywała zasada, że recenzje swoich prac poznawali tylko finaliści; pozostali uczestnicy konkursu mogli zamiast tego wyrazić zgodę na upublicznienie oceny swojego tekstu. Jeśli Wam to nie przeszkadza, może zgodzicie się, by oceny Waszych prac znalazły się na blogu redakcyjnym? Nie ma w nich żadnego szczególnego jadu, którym trzeba by się przejmować :wink:.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 28, 2010 4:46 pm

Nie mam nic przeciwko.

Offtop: Zsu, może byś rozwiał moje wątpliwości co do konwersji "Queen of Spiders"? Czekam i czekam na odpowiedź...
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 28, 2010 9:33 pm

Również nie zgłaszam zastrzeżeń co do upubliczniania.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr wrz 29, 2010 2:13 pm

Dzięki :). Autor ostatniej pracy jeszcze nie odpowiedział, posłałem mu maila z pytaniem o zgodę na publikację recenzji. Jeśli nawet odmówi, opinie na temat Waszych prac znajdą się na blogu.
---
I jest zgoda! Jutro dodam wszystkie dwanaście recenzji na bloga.
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 11:39 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw wrz 30, 2010 1:26 pm

Na łamach bloga ukazały się recenzje prac, które wzięły udział w pierwszym etapie trwającego Konkurs(ik)u. Miłej lektury.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw wrz 30, 2010 4:48 pm

Mam nadzieję, że autorzy recenzji nie będą mieli za złe, jeśli teksty odnośnie mojej pracy zrzucę sobie na kompa, aby mieć je pod ręką...
I w ogóle, od czego zresztą powinienem zacząć : dziękuję za te recenzje...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw wrz 30, 2010 6:12 pm

Z opublikowanymi recenzjami róbcie, co tylko uważacie; jeżeli pomogą w poprawieniu prac, będziemy się tylko cieszyć. Pamiętajcie też, że np. ocena 1 czy 2 nie oznacza dyskwalifikacji pracy ani niczego podobnego - to tylko jednostkowa punktacja w skali, w której "3,5" to próg dopuszczenia zgłoszenia do następnego etapu. Dopiero 0 byłoby problemem.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw wrz 30, 2010 6:45 pm

Czy autorzy prac, które nie przeszły do drugiego etapu byli by tak łaskawi i opublikowali swoje prace na łamach forum? :)
Ostatnio zmieniony czw wrz 30, 2010 6:45 pm przez goracepapu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw wrz 30, 2010 7:08 pm

Ja swoją mam zamiar poprawić i wrzucić do "Domu Vrinn".
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw wrz 30, 2010 11:12 pm

Ja swoją pewnie też, choć w nieco zmienionej formie... Pracę spotkała słuszna krytyka (drogie Jury, nie marudzę; pretensje mam tylko do siebie, przede wszystkim o organizację pracy) i w obecnej formie nie ma ona raczej racji bytu. Raczej rozwinę to a rozbuduję i zrobię z niej opowiadanie, które pewnie wrzucę...
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt paź 01, 2010 4:58 pm

goracepapu pisze:
Czy autorzy prac, które nie przeszły do drugiego etapu byli by tak łaskawi i opublikowali swoje prace na łamach forum? :)

Gdzie?
Nie ma na nie zbiorczego tematu (nie, nie domagam się takowego) a ja sam nie czuję się aż taki fajny, żeby robić osobny temat dla dwóch stron tekstu.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt paź 01, 2010 5:58 pm

Tematu nie ma, ale jest cały dział na podobne tematy przeznaczony. Nikt też nie mówi, że prace, którym nie udało się przejść do finału, nie mają szans, by znaleźć się na stronie - wymagają jedynie odpowiedniej obróbki - najlepiej wyjść od poprawek zasugerowanych w recenzjach.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz paź 03, 2010 8:59 pm

Wszyscy widzę trzymają karty przy orderach do ostatniej chwili. :P

Cóż, wyłamałem się pierwszy. Powodzenia dla moich konkurentów. Jestem bardzo ciekaw Waszych prac.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz paź 03, 2010 10:32 pm

Prawdę mówiąc, cudem uniknąłem dyskfalifikacji. Tylko dzięki szcześciu udało mi się zdobyć dostęp do internetu i tę godzinkę czasu potrzebną na doszlifowanie pracy.

Następnym razem muszę zawczasu przygotować się na sytuację przejścia do finału :)

Szczerze życzę powodzenia konkurentom.

I jeszcze słowo w kierunku organizatorów - czy istnieje możliwość, aby wyniki - zakończonego już - głosowania wysłać Mi na mail, z którego wysłałem pracę? Mam problem z dostepem do internetu, a przez komórkę strona jest diablo mało przejrzysta, ponadto cięzko się zalogować. Z góry dziękuję :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn paź 04, 2010 12:29 am

Niestety - kilka godzin temu Nefarius zgłosił problemy z Internetem i w związku z tym nie może dosłać swojego zgłoszenia. Przyjmiemy je poza konkursem, tymczasem zaś rozpoczynamy głosowanie!
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw paź 07, 2010 8:04 pm

Szkoda, że wyszło jak wyszło. Jak na razie komputer mój jest sprawny. Mogłem nie zwlekać z wysłaniem pracy do ostatniego dnia. Mam nauczkę Gratuluję finalistom. Ja oddałem głos na pracę VoBono ;)
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 5:16 pm

Ogłaszamy rozpoczęcie czternastej edycji Konkurs(ik)u działu D&D i d20! Wszystkich zainteresowanych prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem:

o TEMAT brzmi: Elfy [dowolna praca realizująca motyw przewodni - równie dobrze może to być opis grobowca elfiego herosa, tekst o odgrywaniu długouchów albo po prostu postać niezależna należąca do tej rasy];

o MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 9000 znaków (wliczając spacje) - ok. 3 stron A4 zapisanych czcionką TNR 12 pkt. Do podanego limitu nie wlicza się część mechaniczna.

o UWAGI:
  • Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są elfy.
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony pracy można korzystać ze wszystkich wydanych przez Wizards of the Coast (a w Polsce - przez wydawnictwo ISA) podręczników do D&D wer. 3.5 i d20 Modern, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów zebranych w SRD D&D i SRD d20 Modern. Na tej samej zasadzie dopuszczalne jest także stosowanie zasad 4. ed. D&D.
  • Oprócz pozycji oficjalnych dopuszczamy także wykorzystanie Spellslinger d20 (w Polsce wydanego przez Gozoku), Midnight 2. ed. (w Polsce wydanego przez Galaktę; w Sieci dostępne jest również Midnight SRD) oraz mechaniki systemu Pathfinder RPG (Pathfinder SRD).
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty) muszą być zgodne z wykorzystywanym systemem (D&D 3.5, 4. ed. lub Pathfinder RPG bądź Modern d20, Midnight lub Spellslinger) i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii (jeśli takowa istnieje), a także zostać zawarte w tekście.
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane (za wyjątkiem forum serwisu)
  • Opracowania konkursowe mogą zostać osadzone w realiach dowolnego oficjalnego bądź też każdego z opisywanych na łamach dnd.polter.pl settingu, a także świata Pathfinder RPG. Preferujemy teksty możliwie uniwersalne, dające się wykorzystać w różnych światach gry, jednak docenimy także te dopasowane do konkretnych realiów i umiejętnie je wykorzystujące.
o INNE WYMAGANIA: oprócz warunków podanych powyżej, wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z zastosowaną mechaniką. Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą niżej oceniane. W przypadku stosowania pozycji niewydanych po polsku konieczne jest podanie źródeł poszczególnych zasad, atutów, zaklęć itp.

Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane.

o OCENIAMY: oryginalność pomysłu, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań oraz przydatność opracowania w grze i jego poprawność - zarówno mechaniczną, jak i językową. "Drobne dodatki" (np. ilustracje) będą również mile widziane i w zależności od swojej jakości, mogą być dodatkowo punktowane. Na ocenę ma wpływ także estetyka nadesłanej pracy.

o TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 22 grudnia 2010.

o NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +250 punktów.

o NAGRODY za 2. i 3. miejsce: umieszczenie tekstu na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +150 punktów (2. miejsce) lub +100 punktów (3. miejsce).

---

Swoje prace w postaci plików tekstowych (format DOC lub RTF) przysyłajcie na adres: [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie wyślemy e-mail z potwierdzeniem jego przyjęcia. Jeśli po upływie 48 godzin od wysłania pracy potwierdzenie nie znajdzie się w skrzynce autora, powinien on jak najszybciej skontaktować się z jury konkursu, w skład którego wchodzą:
Prosimy, aby nie zwlekać z wysłaniem zgłoszenia do ostatniej chwili.

Jurorzy wybiorą spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (przy czym mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwrócą się do ich autorów o umieszczenie tekstów na forum w specjalnym temacie w formie postów. Ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, które pozwoli wyłonić zdobywców poszczególnych miejsc.

Serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił w Konkurs(ik)u!


Równocześnie z Konkurs(ik)iem rozpoczyna się w naszym dziale Miesiąc Elfi - zapraszam na bloga redakcji, na którym można dowiedzieć się więcej o tej inicjatywie!
Ostatnio zmieniony śr gru 01, 2010 5:36 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 5:40 pm

Elfy! Każdy, kto widział choć część moich prac na forum, wie, jak zareaguję na ten temat... Jak mi się uda, to coś wycisnę, ale nic nie obiecuję z uwagi na brak czasu.
Wrróć! Pół-elfy podpadają? O drowy nie pytam :D
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 5:44 pm

Kogóż innego mógłbym się spodziewać jako pierwszego chętnego :wink: Oczywiście, że drowy i półelfy przejdą. Jak mogło by być inaczej, skoro otwieramy Miesiąc Elfi tekstem przedstawiającym eladriny jako feerycznych kosmitów?
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 5:57 pm

Teksty o roli elfów w drużynie w zależności od klasy i różne przemysłenia sie łapią? Bo mam pewien pomysł...
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 5:59 pm

Jasne - łapie się cokolwiek, co dotyczy elfów. Przemyślenia, postaci, przygody, lokacje, porady dotyczące odgrywania, nowe odmiany (choć tych elfy mają aż za dużo) i cokolwiek innego.
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 6:54 pm

Dlaczego po kliknięciu w odnośnik do Miesiąca Elfiego nie wyświetla się tekst? Problem występuje tylko (i aż) na stronie głównej serwisu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość