Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 7:00 pm

Wygląda na to, że pojawił się jakiś problem przy podpinaniu adresu. Już powinno wszystko działać. Dzięki za zwrócenie uwagi.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 7:36 pm

Rozumiem, że praca może dotyczyć tylko jednej z podras elfów.
Czy ma dotyczyć ogólnie elfów ?
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 7:44 pm

Jasne, że może dotyczyć dowolnych elfów :) Drowy, półelfy, fey'ri, elfy gwiezdne albo morskie - wszystkie łapią się w temat. Dlaczego sądziłeś, że tak nie jest? Chciałbym poprawić tę pomyłkę.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 8:07 pm

Elfy ogólnie, elfie podrasy, konkretna podrasa albo wyjątkowa jednostka - wszystko mieści się w temacie :).
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 8:10 pm

Znowu 9000 znaków...

Czy może to być coś anty-elfiego? Powiedzmy, klasa prestiżowa Łowca Długouchych? :wink:

I czy można mieć nadzieję na Miesiąc Niziołczy? :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 01, 2010 11:07 pm

Nie ma problemów, póki związek z elfami jest wyraźny. Zalecamy jednak inne niż np. klasa prestiżowa formy. Tu aż nazbyt łatwo się z czymś zdublować.
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw gru 02, 2010 1:38 pm

Mam pytanie dotyczące (pośrednio) konkursu: Czy settingi w D&D współistnieją równolegle? Dałoby się przejść z Zapomnianych Krain, dajmy na to, do Aryth lub Eberronu?
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 1:38 pm przez Lord Koniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw gru 02, 2010 1:44 pm

Tak istnieją, zobacz sobie system systemów czyli Planescape :wink: . Można przechodzić do światów z inną kosmologią jak dobrze pamiętam, trzeba przechodzić przez plan cieni.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw gru 02, 2010 4:24 pm

Zależnie od systemu; niektóre światy (np. Aryth - Midnight) zastrzegają sobie odcięcie od reszty świata. Polecam sprawdzać w podręcznikach.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw gru 02, 2010 10:58 pm

Kanoniczne połączenia istnieją na pewno pomiędzy Greyhawkiem i Zapomnianymi Krainami - o ile mnie pamięć nie myli, Mordenkainen spotkał się kiedyś z Khelbenem Arunsunem. Pozostałe przejścia będą już leżeć wyłącznie w kwestii MG.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw gru 02, 2010 11:22 pm

Elminster, Mordekainen i Dalamar (z Dragonlance) odbywali regularne spotkania podczas których wymieniali się zaklęciami i dyskutowali sprawach o interesujących dla arcymagów. Do tego dochodziły kontakty innych magów (Khelbena Arunsuna, Khelbena Młodszego, Simbul, Bigby`ego itd.). Te trzy światy są więc najlepiej połączone ze sobą. Poza tym wszystkie "metasettingi" (Ravenloft, Spelljammer, Planescape) w ten czy inny sposób łączą się z pozostałymi światami.

Problemy rodzą się dopiero przy światach zamkniętych (Dark Sun) lub takich tworzonych przez niezależne firmy w oparciu o niezależne kosmologie (choćby Midnight albo Spellslinger).
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 11:22 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt gru 03, 2010 2:15 pm

Mam problem. Praca, którą pisze dotyczy miejsca. Problem w tym że by opisać nie których ważnych dla tgo miejsca BN-ów (na zasadzie Np. Do'Urden Woj**/Barb*/Trop**) potrzebuje podać autorską klase prestiżową którą mają w swym rozwoju. A jak podam ją to muszę omówić jej tło fabularne bo sama mechaniczna strona klasy jest bardzo silna. A wtedy za nic nie zmieszcze się na 3 stronach a4, bo sam opis miejsca zajmuje już 1,5 strony a dopiero zaczołem ważne lokacje.
Czy wytłumaczenie pojedyńczych zdolności wystarczy bez podawania całej klasy?
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 2:22 pm przez Khemlish Val'Drach, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt gru 03, 2010 9:20 pm

Przedyskutowaliśmy sprawę i doszliśmy do wniosku, że skoro klasa prestiżowa jest tylko dodatkiem do głównej pracy to nie ma chyba potrzeby jej przepisywania. Naszym zdaniem lepszym wyjściem będzie obdarowanie postaci po prostu dodatkowymi mocami (czymś ekstra) z krótkim uzasadnieniem dlaczego taka decyzja została podjęta. Zajmie to znacznie mniej miejsca, a skoro jest to bohater niezależny to można w jego przypadku lekko nagiąć mechanikę.
Ostatnio zmieniony ndz gru 05, 2010 11:59 am przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob gru 04, 2010 6:45 pm

Ja już mam większość pracy. 7200 znaków w tej chwili.

Jest to tłumaczenie szkicu, który wykonałam dla projektu Elven Netbook. W związku z tym, że oryginał tego projektu najwyraźniej upadł (gdzie były wszystkie szkice i notatki i dyskusje związane z projektem), a w opublikowanych częściach Elven Netbook tego szkicu nie ma, myślę, że nie łamie to punktu tego:
Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane (za wyjątkiem forum serwisu)


Zwłaszcza że, skoro mam jeszcze ok. 1000 znaków zapasu, na pewno coś jeszcze zmienię/dopiszę.

Ale tak czy siak proszę jury o odpowiedź.

P.S. Czy w pracy należy podać źródło, z którego się korzystało, czy też nie?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz gru 05, 2010 8:36 am

Skoro miejsce gdzie miało być to oryginalnie opublikowane zniknęło z sieci, a sam tekst będzie zmodyfikowany/rozszerzony w stosunku do pierwotnej wersji to nie widzę przeszkód, aby taką pracę wysłać. Nie będzie to kolidować z regulaminem.

Zireael pisze:
P.S. Czy w pracy należy podać źródło, z którego się korzystało, czy też nie?

Podanie źródła jest mile widziane w odniesieniu do elementów mechanicznych, które pochodzą z podręczników, które nie zostały wydane w Polsce lub które są rzedziej spotykane. Po prostu jury jest wtedy znaleźć dany atut/czar/klasę prestiżową. Natomiast jeśli chodzi o informacje fabularne to podawanie źródeł nie jest konieczne.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz gru 05, 2010 11:31 am

że skoro klasa prestiżowa jest tylko dodatkiem głównej pracy i to nie ma chyba potrzeby jej przepisywania.

Czyli jesli napisze opis jakiegoś BN-a np. Elf iXinski Klasa Wjk 3/Mch 4/IMM 4 i podam pod opisem mechanicznym postaci co dają specjalne cechy klasy "IMM" (że jedna zdolność daje "to", a druga "tamto") nie muszę jej podawać całej?

Bo to nie chodzi o pojedyńczego BN-a ale kilku.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz gru 05, 2010 12:06 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
Elf iXinski Klasa Wjk 3/Mch 4/IMM 4 i podam pod opisem mechanicznym postaci co dają specjalne cechy klasy "IMM" (że jedna zdolność daje "to", a druga "tamto") nie muszę jej podawać całej?

Dokładnie, w takiej sytuacji nie musisz już podawać całego opisu klasy prestiżowej.

Ewentualnie możesz napisać, że iXinski to wjk/mch mający specjalne zdolności y i z. Posiada je ponieważ... i tutaj wstawić jakieś fabularne uzasadnienie zastępujące klasę prestiżową. Jeśli jednak tych BN-ów jest kilku to pierwsza możliwość wydaje się lepsza.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt gru 07, 2010 12:07 pm

Mam podobny problem co Khemlish; czy wyjaśnienie, skąd przykładowy członek organizacji ma niektóre swoje cechy wliczać się będzie w limit 9000 znaków czy też raczej do nielimitowanej części mechanicznej?
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt gru 07, 2010 7:13 pm

Radnon pisze:
Ewentualnie możesz napisać, że iXinski to wjk/mch mający specjalne zdolności y i z. Posiada je ponieważ... i tutaj wstawić jakieś fabularne uzasadnienie zastępujące klasę prestiżową. Jeśli jednak tych BN-ów jest kilku to pierwsza możliwość wydaje się lepsza.

Ja doradzałbym właśnie opisanie specjalnych zdolności. Z klasą prestiżową jest ten problem, że by Twojego BNa dało się rozpisać, musisz ustalić jej rzuty obronne, premie do ataku, umiejętności itp. Ewentualnie możesz stwierdzić, że klasa ta poza dawaniem zdolności takiej a takiej (i może brakiem innej, dla równowagi) niczym się nie różni od klasy x.

Deithwen_Addan pisze:
Mam podobny problem co Khemlish; czy wyjaśnienie, skąd przykładowy członek organizacji ma niektóre swoje cechy wliczać się będzie w limit 9000 znaków czy też raczej do nielimitowanej części mechanicznej?

Może ono wliczać się do mechaniki, o ile będzie treściwą notatką wyjaśniającą odejście od reguł. Dłuższe teksty tłumaczące naturę i pochodzenie nietypowych mocy podchodzą pod część fabularną.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt gru 07, 2010 11:42 pm

Heh, sam się zaskoczyłem i napisałem pracę na konkursik. I nawet prawie w normie się mieści (mam nadzieję, że 9100 znaków jakoś przejdzie, jak nie, to coś wymyślę, żeby odchudzić), może jak dojrzeje, zmieści się zupełnie. Tak więc do zobaczenia na arenie zmagań :P.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr gru 08, 2010 9:16 pm

Witajcie!

Niezależnie do głównego Konkurs(ik)u nasz dział ogłosił właśnie I Konkurs(ik) Krótkiej Formy, którego tematem jest elfia magia. Zainteresowanych nim zapraszam tu.

Życzę weny wszystkim uczestnikom obu Konkurs(ik)ów!
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob gru 11, 2010 4:34 pm

Też się zaskoczyłem. Pomyślałem sobie "dobra nie bądź parówa! ostatnio walisz w kulki z Konkursikami, więc teraz coś napiszesz" i proszę. Napisałem. Co z tego będzie? Pieron wie ;) Powodzenia ziomy i ziomalki!
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt gru 17, 2010 8:37 pm

Czy w pracy można zalinkować inny tekst z poltera wg schematu:
"Wprowadzając X do gry stwarzasz sobie możliwość wykorzystania w przygodzie tekstu Y [link do tekstu na polterze]"
Nie jest mi to jakoś niezbędne ale akurat pewna seria artykułów wydaje mi się pasować do mojej pracy ;)
Ostatnio zmieniony pt gru 17, 2010 9:08 pm przez Krackus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt gru 17, 2010 8:44 pm

Nigdy nie było to problemem. Śmiało.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt gru 17, 2010 9:09 pm

To jeszcze drugie pytanie - czy opis taktyki NPCa wlicza się do części mechanicznej? Jeżeli tak to czy musi to być prosta rozpiska użytych zdolności runda po rundzie, czy może to być kilka linijek nt. postępowania postaci w razie zagrożenia?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt gru 17, 2010 9:11 pm

Krackus pisze:
Oraz drugie pytanie - czy opis taktyki NPCa wlicza się do części mechanicznej? Jeżeli tak to czy musi to być prosta rozpiska użytych zdolności runda po rundzie, czy może to być kilka linijek nt. postępowania postaci w razie zagrożenia?

Dokładny opis runda po rundzie nie jest wymagany. Spokojnie wystarczy krótka notka na temat zachowania postaci w czasie walki. Co do wliczanie tego do mechaniki to sądzę, że jeśli nie będzie to jakoś strasznie rozbudowane to można to uznać za element mechaniczny a nie fabularny.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn gru 20, 2010 7:31 pm

Wysłałam pracę. Wreszcie znalazłam chwilę czasu, żeby ją dokończyć.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw gru 23, 2010 4:27 pm

Jakie wieści przynosicie dla uczestników Konkursiku?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw gru 23, 2010 4:46 pm

Niedługo na stronie pojawi się news podsumowujący I etap Konkur(ik)u XIV. Na razie mogę powiedzieć, że frekwencja dopisała. Teraz pozostaje nam tylko siąść w gronie jury i ocenić wszystkie prace.

Oczywiście dziękuję w imieniu redakcji wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie. Mam również nadzieję, że do każdego dotarła wiadomość z potwierdzeniem odebrania pracy.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob gru 25, 2010 2:38 pm

Radnon pisze:
Na razie mogę powiedzieć, że frekwencja dopisała.


Czyli że jest prac na tyle dużo, że ci, którzy wzięli udział, nie mogą być już pewni miejsca na podium (jak w przypadku elfiej magii)?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości