Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw sty 13, 2011 1:44 pm

Kiedy można spodziewać się jakiegoś konkursu kolejnego?
 
Awatar użytkownika
Dalen En'Val
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn mar 08, 2010 9:10 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw sty 13, 2011 8:53 pm

Podpisuje się pod pytanie poprzednika. Jak temat podpasuje to i sam coś chętnie wyskrobie. :)
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt sty 14, 2011 3:00 pm

Uwaga, uwaga - otworzyliśmy temat służący do publikacji finałowych prac. Finaliści mają na to czas do 25.01.

Kolejny Konkurs(ik) ogłosimy najpewniej wraz z kolejnym miesiącem tematycznym.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw sty 20, 2011 2:47 pm

Linki w pracach są dozwolone? Wysyłam właśnie swoją do właściwego tematu...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw sty 20, 2011 3:06 pm

To zależy do czego mają prowadzić owe linki.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw sty 20, 2011 6:05 pm

Radnon pisze:
To zależy do czego mają prowadzić owe linki.


Do "Domu Vrinn" i do strony wizards, z której można ściągnąć C:EoE i FoMD.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw sty 20, 2011 9:21 pm

Jeśli chodzi o takie odnośniki to nie widzę problemu.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt sty 21, 2011 7:30 pm

W takim razie mogę zedytować pracę i dodać odnośniki?
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt sty 21, 2011 8:10 pm

Jasne, śmiało.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 24, 2011 9:40 pm

Wrzuciłem pracę, chyba nie ma fragmentu który by nie uległ poprawkom, zachowałem cały pomysł pracy ale wydaje mi się że teraz jest dużo bardziej konkretna.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 24, 2011 9:46 pm

Rozumiem, że prace można wrzucać jeszcze jutro?
Planetourist pisze:
Finaliści mają na to czas do 25.01.

Do 25.01 włącznie czy wyłącznie?

Proszę o odpowiedź, bo nie wiem, ile dokładnie mam jeszcze czasu...
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 9:46 pm przez Deithwen_Addan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 24, 2011 10:34 pm

Włącznie, aż do północy. Potencjalnym spóźnialskim przypominam, że 25.01 to już jutro :)
 
Awatar użytkownika
Zirnitra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 104
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 11:05 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt sty 25, 2011 7:35 pm

Wiem że termin mija dzisiaj po północy dopiero, ale że tylko 3 z 6 prac wysłane to trochę...
Cóż mam nadzieję że wszyscy pozostali też doślą na czas.

BTW czy jest szansa dowiedzieć się kiedy następny konkurs i czego będzie dotyczył?:P Luty tuż tuż.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt sty 25, 2011 10:01 pm

Zostało jeszcze trochę czasu a doświadczenie uczy, że wielu finalistów czeka z publikacją swoich prac do ostatniej chwili.

Natomiast jeśli chodzi o kolejny Konkurs(ik) to nie ma jeszcze ustalonego tematu. W związku z tym cały czas jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Co do terminu to na początku chcemy opublikować zaległe prace z poprzednich edycji i dlatego nie podajemy jeszcze żadnych dat. Mogę powiedzieć, że na pewno nie będzie to luty.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt sty 25, 2011 11:31 pm

Wrzuciłem swoją pracę. Daleka jest od ideału, więcej chciałem poprawić, więcej zmienić, więcej dopisać, więcej ulepszyć. Więcej, więcej, więcej. Więcej czasu. Ech, sesjo, żebyś ty gębę miała, inaczej byśmy pogadali...

Jeżeli zaś mało tematów zaproponowano powyżej, to dorzucę kolejny swój - lot.

Powodzenia wszystkim w głosowaniu. Mam nadzieję, że w pozostałe pół godziny znajdą się tu dwie wciąż brakujące prace...
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr sty 26, 2011 4:16 pm

Są tylko cztery prace, a termin minął 16 godzin temu :/
Kiedy zacznie się głosowanie?
Zi
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr sty 26, 2011 4:45 pm

Aż tak źle nie jest - przelicz jeszcze raz, prac jest 5.

Tylko VoBono nie nadesłał swojej i uznaliśmy w Redakcji, że rozpoczniemy głosowanie dopiero po wyjaśnienie tego. Gdyby okazało się, że nie zdążył jej wysłać przez niezależne od siebie komplikacje, planujemy pozwolić mu na zrobienie tego po terminie - chyba, że reszta finalistów uzna to za nieuczciwe.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr sty 26, 2011 7:12 pm

"Sztukę wojenną" poprawię wedle sugestii i nadeślę na adres redakcji jako normalny tekst do opublikowania na stronie, rezygnując z zaprezentowania jej w tym Konkursiku. Po pierwsze, praca wciąż nie jest poprawiona, a nie chcę startować w konkursie z pracą na niższym poziomie. Po drugie - z powodu zwykłego zapominalstwa i zalatania nikt nie powinien mieć dodatkowych przywilejów. Termin minął, nie nadesłałem - trudno.

Bardzo przepraszam za opóźnienie Konkurs(ik)u. Życzę powodzenia pozostałym finalistom - w tym konkursie się poślizgnąłem, ale zobaczymy się w następnym!
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr sty 26, 2011 7:26 pm

Dzięki za wyjaśnienia!

W związku z tym, głosowanie finałowe niniejszym się zaczyna i będzie trwało do 2.02.2011. Życzę powodzenia Finalistom i miłej lektury głosującym :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob sty 29, 2011 9:51 am

Ale mało głosów jak na razie...
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob sty 29, 2011 2:54 pm

Teksty długie.

Moim zdaniem temat pozwalający na aż taką swobodę nie jest zbyt dobrym pomysłem na konkurs, gdzie ma się wskazać pracę pod jakimś kątem najlepszą. Nie wiem, jak porównywać ze sobą nawzajem można opis miasta na podstawie materiałów settingowych, przygodę i esej.

Przede wszystkim - brakuje jasnych kryteriów, co jest oceniane, które są kluczowe, by podjąć decyzję podczas głosowania inaczej, niż przez pryzmat własnego widzi mi się. Jeden oceni prace najlepszą językowo, inny najbardziej oryginalną, ktoś jeszcze wybierze pod kątem przydatności w perspektywie swoich najbliższych 2 sesji. Moim zdaniem to zły system, kiedy każdy ocenia co innego. Duża szansa, ze wynik nie będzie tożsamy z poziomem prac (to nie jest komentarz do już oddanych głosów).
____________________________________________
Może administracja skusi się choć jedną rzecz doprecyzować: Uznałbym, że najlepiej nie głosować, ale przecież to setting wybitnie niszowy. Jak oceniać materiał do Spellsingera nigdy w tym settingu nie grając? Swoją niewiedzę potraktować na jego niekorzyść, czy korzyść?
Ostatnio zmieniony ndz sty 30, 2011 3:42 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 7:24 pm

Jak myślicie, wypada zagłosować na własny tekst? ;P
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 7:55 pm

Ja tam nie wiem, ale sytuacja zmienia się co chwilę. O pierwsze miejsce walczą aż cztery prace tak naprawdę...
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 9:39 pm

Uczestnik konkursu nigdy nie będzie w stanie w pełni obiektywnie ocenić wszystkich prac - stąd też ja osobiście wstrzymałem się od głosu w poprzednim konkurs(ik)u, czy to na siebie, czy na konkurenta.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 9:59 pm

Ja nie głosuje, ale pokusa jest.
Bo w sumie można zdecydować o swoim miejscu. Fajnie było by gdyby głosów było więcej i nie było takich pokus.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 10:01 pm

Może więc niech każdy zagłosuje z Was na własną pracę i tyle? Przynajmniej uniknie się sytuacji, gdy głos odda tylko jedna osoba.

Notabene wciąż uważam, że bez uściślenia jak traktować pracę do nieznanego większości settingu trochę głupio wypada ten konkurs.
Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2011 10:02 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 10:12 pm

To ja tymczasem się powstrzymuję, chyba że wszyscy poprą ideę "niech każdy głosuje dodatkowo na swoją". A dylemat wynika z tego że przynajmniej jedna praca konkurencyjna mi się podoba :)

Następny konkurs będzie można określić precyzyjniej żeby lepiej się porównywało. Problem polega na tym, że im bardziej ograniczony temat tym mniejsza szansa że wpłynie dużo prac a jak nie wpłynie dużo to większa jest szansa że nie wpłynie żadna dobra.
 
Awatar użytkownika
Coyotl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: wt lis 02, 2010 10:42 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 10:40 pm

Również pasuję z głosem. Sytuacja wygląda ciekawie i dostarcza małego dreszczyku :) ale do końca konkursu jeszcze trochę czasu, zdziwiłbym się jakby ten "pat" potrwał tak długo.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 11:14 pm

Kamulec pisze:
Może administracja skusi się choć jedną rzecz doprecyzować: Uznałbym, że najlepiej nie głosować, ale przecież to setting wybitnie niszowy. Jak oceniać materiał do Spellsingera nigdy w tym settingu nie grając? Swoją niewiedzę potraktować na jego niekorzyść, czy korzyść?

Kamulec pisze:
Notabene wciąż uważam, że bez uściślenia jak traktować pracę do nieznanego większości settingu trochę głupio wypada ten konkurs.


Do zakończenia głosowania jury nie będzie wypowiadać się publicznie na temat merytorycznej strony poszczególnych prac. Nasza rola skończyła się na wyborze finalistów w I etapie. Kryteria, którymi się kierowaliśmy są jawne i publikowaliśmy je między innymi przy okazji XIII Konkurs(ik)u. Natomiast głosujący sami muszą zdecydować co im się najbardziej podoba i na jakiej podstawie dokonają wyboru. My nie mamy zamiaru niczego tutaj narzucać ani sugerować.

Prosiłbym też o uszanowanie tradycji i wstrzymanie się, do momentu rozstrzygnięcia II etapu, z komentarzami dotyczącymi zawartości konkretnych tekstów. Na razie nikt zasad tutaj nie złamał, ale opinie na temat światów, w których osadzone są prace zbliżają się już do pewnej granicy. Na tego rodzaju dyskusje będzie dużo czasu po zakończeniu głosowania.

Albiorix pisze:
Następny konkurs będzie można określić precyzyjniej żeby lepiej się porównywało. Problem polega na tym, że im bardziej ograniczony temat tym mniejsza szansa że wpłynie dużo prac a jak nie wpłynie dużo to większa jest szansa że nie wpłynie żadna dobra.

Są dwa podstawowe modele Konkurs(ik)ów: konkretna forma albo konkretny temat, które są stosowane zamiennie. Zauważyliśmy, że drugi z modeli cieszy się większą popularnością i dlatego na razie przy nim pozostajemy. Jednocześnie jesteśmy zdania, że otwarte (ale jednocześnie jasne) tematy są najlepsze, bo pozwalają na nadsyłanie oryginalnych i nieszablonowych prac. Oczywiście nie znaczy to, że całkowicie zarzucamy "formę" - jeśli taka będzie wola społeczności to widzę przeszkód, aby i do tego wrócić.
Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2011 11:17 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn sty 31, 2011 11:26 pm

jesteśmy zdania, że otwarte (ale jednocześnie jasne) tematy są najlepsze, bo pozwalają na nadsyłanie oryginalnych i nieszablonowych prac.

Powiem szczerze, że swój głos oddałem bardziej przeciw konkretnym pracom i na 50% niesprawiedliwie, ponieważ kryteria oceny są strasznie mętne. Bez ścisłych wytycznych nie da się porównywać kilku zupełnie innych rzeczy, bo co jest lepsze - piórnik, czy spodnie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości