Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 46
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr mar 29, 2006 12:17 am

ShadEnc pisze:
w pełni ukształtowany twór, godny publikacji.

Szczytna idea, nie powiem. Tylko że zgłosi się trzech uczestników :P

Thoron- czy mi się wydaje, czy zachęcasz biednych userów do spamu :P?
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr mar 29, 2006 1:49 am

Thoron pisze:
Smg pisze:
śwat

Jaja sobie robisz? Ja swojego od ponad poltorej roku nie moge skonczyc, a Ty o dwoch tygodniach mowisz?

To mnie zaciekawiło i skłoniło do myślenia.

A gdyby tak ogłosić konkurs na pomysł na setting, wzorem Wizardowego (tego, który wygrał Eberron)? Niekoniecznie teraz i niekoniecznie w ramach Konkurs(ik)ów. 2-3 miesiące czasu, prace o objętości do 1 strony A4.

Może kiedyś... (Ree... Chodź tu, musimy pogadaaać... :P)
 
Awatar użytkownika
Aruik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr maja 25, 2005 8:40 pm

śr mar 29, 2006 2:14 pm

TOR pisze:
Pomysł na setting... objętości do 1 strony A4...

-> Wstęp do Świata Serdone poblikowanego na forum ma więcej niżstrone, a wynika z niego tylko lekki zarys klimatyczny settingu i nic więcej. Nie wiem jakim cudem by to zmieścić na jednej kartce...
 
Anonim_1

śr mar 29, 2006 2:29 pm

Wizardzi rozpoczęli poszukiwania Eberronu od 1-stronicowych notatek. Z tekstu o objętości powiedzmy 10 tys. znaków bez problemu można wyłowić najbardziej charakterystyczne smaczki i wstępnie ocenić, czy to dzieło geniusza, świat z potencjałem, kolejny bezbarwny światek, czy totalne dno.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr mar 29, 2006 3:42 pm

Aruik pisze:
Nie wiem jakim cudem by to zmieścić na jednej kartce...



Czcionką rozmiaru "1". ;)

Na poważnie, to pomysł jest kiepski. Przedewszystkim trzeba zdać sobie sprawę ile osób będzie uczestniczyć w tym konkursie, skoro w poprzednich edycjach Konkurs(ik)ów brało nie więcej niż 20 osób. Ile osób zdecycyduje się na wymyślenie własnego świata, a ilu zdecyduje się później go tworzyć?

Zresztą, jaki byłby tego sens? Ideą Konkurs(ik)ów było "rozruszanie" użytkowników forum i prezentacja nowych prac na oficjalnej polskiej stronie D&D. Jaka byłaby idea tego konkursu? Jeżeli ktoś chce tworzyć nowy świat, to kto mu broni prezentacji swoich pomysłów, tak jak to zrobili twórcy Serdony.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr mar 29, 2006 3:51 pm

Jaka byłaby idea tego konkursu?

W zasadzie to samo. Niemniej, akurat tej tematyki chwilowo nie planujemy poruszać.
Jeżeli ktoś chce tworzyć nowy świat, to kto mu broni prezentacji swoich pomysłów, tak jak to zrobili twórcy Serdony.

Nikt. Nie byliśmy zresztą nigdy sami - Thorondon tworzy swoje Karakatu, a kiedyś dawno przez Forum przewinęły się też projekty zmieniania Faerunu - w ten czy inny sposób.

[reklama]
Za to Serdone (i Karakatu) wciąż funkcjonuje i czeka na komentarze :razz:. Do pisania których zachęcam.
[/reklama]

:razz:
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr mar 29, 2006 4:28 pm

Aruik pisze:
Wstęp do Świata Serdone poblikowanego na forum ma więcej niżstrone, a wynika z niego tylko lekki zarys klimatyczny settingu i nic więcej. Nie wiem jakim cudem by to zmieścić na jednej kartce...

Skoro twóryc Eberronu się udało, to najwidoczniej się da.

To, czego oczykiwali WotC, to przedstawienie pomysłu jako całości, nie wstęp do czegoś. Praca taka nie miała być tworem o walorach literacko-estetycznych, tylko czystą esencją pomysłu. Da się to zrobić na 1 stronie (ok. 1800 znaków). A jeśli się nie da, to znaczy, że (1) pomysł jest kiepski lub (2) autor jest kiepski.

No ale... Koniec tego Off-Topicu. :P
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

śr mar 29, 2006 7:40 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Za to Serdone (i Karakatu) wciąż funkcjonuje i czeka na komentarze

Tia... Karakatu jest noszone po szkole i poprawiane na przerwach. Pol juz wywalilem :P .

Odnosnie spamu - moze i troche zachecam do niego, w kazdym razie nie sa nim spekulacje odnosnie nastepnego Konkurs(iku). Jak widze, sa coraz to nowsze pomysly. :)

Tyle z mojej strony
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

czw mar 30, 2006 6:17 pm

No skoro nikt tego jeszcze nie spekulował, to może ja :) ...
Moim zdaniem ciekawym pomysłem byłby tekst w rodzaju tych Verghityax'a. Takie ciekawe smaczki, jak zwyczaje dotyczące herbaty, kawy, zwyczajów religijnych itp.
Taki temat ma w sobie potencjał i mogłoby powstać wiele ciekawych pomysłów.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

czw mar 30, 2006 9:07 pm

Qball pisze:
Moim zdaniem ciekawym pomysłem byłby tekst w rodzaju tych Verghityax'a. Takie ciekawe smaczki, jak zwyczaje dotyczące herbaty, kawy, zwyczajów religijnych itp.



Czemu nie? Ale musiałby dotyczyć dowolnego settingu, a nie tylko Zapomnianych Krain. Tyle, że pod pojęciem "dowolnego settingu", kryłaby się aluzja, że dotyczy to tylko tych co są opisane na dnd.polter.pl, bo co z innymi by zrobiła redakcja? Tematyka Konkurs(ik)ów powinna trafiać do każdego forumowicza, zainteresowanego rozwijaniem swojej twórczości, a nie ograniczać się do tych co Zakupili FR: Opis Świata.

Zamiast wymyślać coraz to nowe hipotezy, proponuję rozejrzeć się po podstawowych działach. Dopiero dwa wykorzystano w tematach Konkurs(ik)ów.
 
Awatar użytkownika
Razzed
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 7:11 pm

sob kwie 01, 2006 12:56 pm

Ja osobiście obstawiam... hmm, nie wiem :wink: . Ale wydaje mi się, że bedzie albo klasa podstawowa, albo przygoda. Cóż, pożyjemy, zobaczymy. A teraz pytanie do redakcji - Na kiedy planujecie następny konkurs?
 
Awatar użytkownika
Thornis Kyrgee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 10, 2004 8:08 pm

sob kwie 01, 2006 2:10 pm

rincewind bpm pisze:
Thornis Kyrgee pisze:
nieoczekiwanym bonusem dla redakcji

Bombę wysłałeś, Osamo ibn Kyrgee?


hehe :D Ano nie do końca, coś znacznie ciekawszego co zapewne (dosłownie i w przenośni) ubarwi moją pracę. Ale poczekajmy do artykułu na stronce ;)

A poza tym to apeluję o zaprzestanie spekulacji nt. kolejnego konkursiku - zrobmy na złość Thoronowi, nie będzie się karmił naszą naiwnoscią i niewiedzą :P (a co !)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob kwie 01, 2006 4:02 pm

Kolejny konkurs będzie za jakiś czas - postaramy się niedługo, może tak, żeby nagrodą byli już Władcy Ciemności. Myślimy o terminie poświątecznym, kiedy złapiemy trochę więcej czasu, żeby wszystko przygotować.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob kwie 01, 2006 6:52 pm

Władcy Ciemności


W Polsce są Władcy Mroku :razz: Ale IMO pomysł z produktem za 50zł był lepszy. Dołącze się do spekulacji na temat następnego tematu Konkursików i obstawiam albo rasę albo opowiadanie. :wink:
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob kwie 01, 2006 7:25 pm

Ja ciagle upieram sie co do rasy, choc coraz bardziej mysle o klasie podstawowej. W obu przypadkach jest ich mala liczba...
 
Awatar użytkownika
Quigon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 2:53 am

sob kwie 01, 2006 7:55 pm

Ostatnio wpadłem na pomysł domeny* :D - może ona się pojawi? Byłoby trudno nieźle, bo wymyślić coś oryginalnego jest piekielnym zadaniem.

* po przeczytaniu pracy d6 - Domenta Gwałtu.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob kwie 01, 2006 8:07 pm

Mowili, ze to bedzie dluga (chyba objetosciowo) praca, wiec domena (chyba) odpada.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob kwie 01, 2006 9:23 pm

A może by zrobić coś czego na stronce brakuje? Bo potworów, magicznych przedmiotów, BN-ów, broni, czarów, klas trochę już jest :( Przydałoby się coś do działu almanach bo z nim to nie najlepiej jest, a przecież Konkursiki to doskonały sposób na wyłonienie młodych talentów :D Jakieś opowiadanko klimatyczne też by nie zaszkodziło. Nie czuje się w tych klimatach najlepiej ale może bym spróbował :)
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

sob kwie 01, 2006 9:27 pm

iron_master- ja do obu tych kategorii miałbym juz teksty :P
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

sob kwie 01, 2006 9:36 pm

klas trochę już jest


Zalezy jakich, bo jesli chodzi o podstawowe, to az wola sie o pomste do Nieba, tak ich malo. Ras tez nie jest za duzo :P .

Niach, niach, niach, niach...
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob kwie 01, 2006 11:23 pm

iron_master- ja do obu tych kategorii miałbym juz teksty


A gdybyś miał nadmiar to możesz mi podesłać, nie obraże się :razz:

Zalezy jakich, bo jesli chodzi o podstawowe, to az wola sie o pomste do Nieba, tak ich malo. Ras tez nie jest za duzo .


A tak, przepraszam nie sprecyzowałem, chodziło mi o PrC :) Ale IMHO na stronce jest za mało materiału "niemeechanicznego" i trochę takich textów by się przydało :D
 
Awatar użytkownika
Razzed
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 7:11 pm

sob kwie 01, 2006 11:50 pm

iron_master pisze:
Ale IMHO na stronce jest za mało materiału "niemeechanicznego" i trochę takich textów by się przydało

Tak, mało jest tego rodzaju tekstów, ale raczej to tematem konkursu nie będzie. Dlaczego? Otóż jest IMO kilka powodów:
o Teksty w stylu tych autorstwa Verghityaxa raczej odpadają, bo te znajdujące się na stronie są (z tego co pamiętam) popartę wiadomościami uzyskanymi od twórców np. FR, więc pisanie własnego tekstu na podobny temat byłoby chyba dopisywaniem jakiegoś aspektu świata, do którego prawa posiada ktoś inny... Chyba, że dotyczyłyby naszych własnych settingów, ale to IMO też odpada;
o Konkursy (ocenianie) w dużym stopniu opierają się na mechanicznym podłożu stworzonego dzieła;
o Nie jest to konkurs literacki, a konkurs dotyczący D&D, więc mechanika musi być. Life is brutal.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz kwie 02, 2006 10:56 am

Nie jest to konkurs literacki, a konkurs dotyczący D&D, więc mechanika musi być. Life is brutal


:cry: No trudno, to ja się utrzymuje że będzie rasa, bo przeglądnięciu stronnicy tych wydaje się mało... a podstawówka na drugim miejscu :papieros:
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz kwie 02, 2006 11:20 am

Chyba odwrotnie, jest tylko jedna podstawowa, a ras jest o jeden wiecej ;) .

Choc przyznam, ze wolalbym rase, bo mam jedna, choc na podstawowke mam pomysl, ktory realizuje (powoli) :D .
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

ndz kwie 02, 2006 12:21 pm

A według mnie to w czasach Wizardów trudno wymyśleć orginalną rasę (w tym Wizardzi pobili rekordy głupoty tworząc rasę, która może być hybrydą wieloryba =P) =/ Ja cały czas jestem za opowieścią, której jednak nie będzie ^^
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz kwie 02, 2006 2:23 pm

Sugeruję jednak pisać bardziej rozbudowane notki, które nie będą powtarzały niemal dosłownie wcześniejszych komentarzy. Przypominam również o zastosowaniu wielkich liter i znaków interpunkcyjnych, co wyraźnie do niektórych nie trafia. Kolejne posty stojące w sprzeczności z tymi zaleceniami będą kasowane.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt kwie 07, 2006 4:43 pm

Doszła już do mnie przesyłka. Bardzo dziękuję :)
 
Awatar użytkownika
Thornis Kyrgee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 10, 2004 8:08 pm

sob kwie 08, 2006 10:12 am

Ok, do mnie tez przyszła ksiażeczka. WSzystko w jak najlepszym porządku... cos mi się wydaje, ze na wakacjach jeszcze sie w jakimś konkursiku przypomnę :P
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob kwie 08, 2006 2:49 pm

Super. Niedługo odezwiemy się też w sprawu publikacji tekstów (pewnie w Święta, kiedy edakcja dostanie zastrzyk wolnego czasu ;).

No i powoli zaczynamy ;) rozmyślania o kolejnym konkursie :).
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt kwie 25, 2006 3:56 pm

Dzisiejszego dnia mija miesiąc od ostatecznego zakończenia Konkurs(ik)a II (albo jutro ;) ) a o nowej edycji nic nie słychać. Mam nadzieję, że redakcja niezniechęciła się po poprzednim głosowaniu ;). Jeżeli nie, to kiedy możemy się spodziwać ogłoszenia rozpoczęcia Konkurs(ik)u III? Mam nadzieję, że niedługo, bo jeżeli następna edycja przedłuży się na drugą połowę czerwca, to mogę mieć trudności z aktywnym uczestnictwie w niej. :(
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 46

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości