Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob sty 05, 2008 11:44 am

Tydzień powinien wystarczyć. Dość, by wszyscy mogli oddać głos, nie na tyle długo, by zainteresowanie zanadto przygasło. W tym czasie postaramy się obmyślić szczegóły dotyczące następnej edycji Konkurs(ik)u.
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

sob sty 05, 2008 1:20 pm

Cóż - poszło. Mam nadzieje, że nic nie schrzaniłem. Jeśli jednak, proszę wytknąć (w końcu jest jeszcze czas).
 
Awatar użytkownika
NINO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 6:33 pm

sob sty 05, 2008 3:52 pm

Następny konkurs(ik), heh. Ciekawe jaki będzie temat przewodni. Ciekawe było by, gdyby konkurs dotyczył miast lub osad.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob sty 05, 2008 4:26 pm

NINO - zdradzę już teraz, iż głównym powodem dla odsunięcia następnej edycji konkursu aż do lutego jest pomysł, by szczegóły dotyczące tematu zostały ustalone w otwartej dyskusji. Wymyśliliśmy rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu wszystkim - teraz wystarczy tylko, byście zechcieli nam pomóc w jego wprowadzeniu. Na początek - jaki temat następnej edycji Konkurs(ik)u byłby przez Was najbardziej pożądany?
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob sty 05, 2008 4:32 pm

Coś czego nie było. Może jakaś klasa prestiżowa, coś o sferach, planach, nowa rasa, klasa podstawowa. Może coś w stylu potwora lub przygody? Lub to co proponował NINO - opis miasta, wioski lub państwa. To są ciekawe alternatywy. Ale to wszystko zależy od Redakcji.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob sty 05, 2008 4:41 pm

Corrick przecież już tak jest ;-) Obecnie przyjęliśmy formę ogólnego tematu, w który można zmieścić różne formy pracy. Na tę edycję konkursiku przyszła nawet jedna PrC ;-)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob sty 05, 2008 4:44 pm

Nie chodziło mi o jeden ogólny temat - tylko o konkret. "Napisz przygodę - temat dowolny". Podobnie jak w V edycji Konkurs(ik)u - do opisania był BN. Coś w tym guście.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob sty 05, 2008 4:55 pm

Z jednym się zgodzę: to będzie coś, czego jeszcze nie było. Zamierzyliśmy rozwiązanie zupełnie nowe w porównaniu z poprzednimi Konkurs(ik)ami. Ogólną tendencję wskazuje dobiegająca końca edycja - wraz z kolejną zamierzamy pójść dalej. W związku z tym nie ma sensu mówienie o "formie" pracy (jak np. BN, klasa podstawowa, opis rasy) - ta jest najzupełniej dowolna.

Tym, nad czym się zastanawiamy, jest temat - ogólny, wieloznaczny i możliwy do wykorzystania na różne sposoby. Poprzednie Konkurs(ik)i odnosiły się do "formy", ale to nie było to i wielu narzekało na ograniczenie. Teraz nie ma z tym problemu - każdy robi taką pracę, jaką uzna za najlepszą w danym przypadku (albo też korzysta z takiej formy, która wydaje mu się najwygodniejsza).

Oczywiście "temat" stanowi ograniczenie innego rodzaju. Dlatego też chcemy dać Wam możliwość każdorazowego wyboru jednej z kilku propozycji (np. jednego z trzech tematów w danej edycji). A może ten kierunek też nie jest odpowiedni i należy pójść w jeszcze inną stronę, łącząc założenia VI i poprzednich edycji - zezwolić na wybór: "dowolna praca na dany temat albo praca na dowolny temat, ale o określonej formie"? Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob sty 05, 2008 5:00 pm

Zsu-Et-Am pisze:
praca na dowolny temat, ale o określonej formie

Tak, myślę, że to by było to. Łatwiej będzie Wam, panowie redaktorzy, ocenić (powiedzmy) 15 Prc dowolnego tematu, niż 15 prac (z czego dwie to Prc, jedna to klasa podstawowa, 10 potworów i 2 przygody). Przynajmniej tak mi się wydaje. Ale obecna edycja ma jeden plus - nie pozwala na przysyłanie prac z forum. I to zdecydowanie powinno zostać.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob sty 05, 2008 5:03 pm

Takie jest Twoje zdanie. A co sądzą inni?

Konkurs(ik)i przeznaczone są dla Was - wypowiedzcie się. Wasze głosy zadecydują o tym, jaki będzie ich ostateczny kształt.
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

sob sty 05, 2008 5:06 pm

Według mnie, taka forma wpłynie na jakość pracy. Powinno być jakieś ograniczenie, choćby takie, które można dowolnie interpretować. Kiepsko jest zorientować się nagle, że opisało się przez "zagalopowanie" nową kosmologie, pean na cześć Cirica czy coś zupełnie absurdalnego.

Edit

Trochę rychło w czas tego posta posłałem.
 
Awatar użytkownika
NINO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 6:33 pm

sob sty 05, 2008 5:12 pm

Hmm... Ja bym zaproponował, tak jak przejrzał mnie Corrick, opis jakiej osady/ miasta, do tego mogą być pomniejsze opisy BN z tego miasta, opisy miejsc i pewnego rodzaju "świerzynki", czyli budynki, o których przeznaczeniu nawet byśmy się nie spodziewali, albo nie pamiętalibyśmy. Można się by pokusić na mapę miasta (sprawdzilibyśmy talenty kartograficzne :razz: ). Jedno, co mi strasznie przeszkadzało w poprzednim konkursiku to limit znaków, musiałem obciąć dosyć dużą i ciekawa część pracy, a resztę odpowiednio poskracać. Zresztą gdyby to miał być opis jakieś lokacji to ograniczenie do 20 000 znaków chyba minimum. Myślę, że sam pomysł rozpoczęcia konkursu w okolicach lutego to dobre rozwiązanie.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob sty 05, 2008 5:13 pm

Ograniczenia pozostaną, gdyż są konieczne. Pytanie brzmi: jakiego rodzaju ograniczenia preferujecie? Dotyczące formy czy raczej tematu? A może lepiej pozwolić na każdorazowy wybór (nie "przed", ale "w trakcie" Konkurs[ik]u) lub na coś jeszcze innego?
 
Awatar użytkownika
NINO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 6:33 pm

sob sty 05, 2008 5:19 pm

Jakieś wytyczne muszą być, żeby każdy nie pisał "to co chcę" tylko, żeby wszystkie prace były w miarę podobne lub powiązane. Co do limitu znaków to 15 000 to strasznie mało. Same statystyki dużo zajmują, więc myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby statystyki nie wliczały by się do limitu znaków, albo żeby trzy statystyki nie podlegały limitowi czy coś w tym stylu.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

sob sty 05, 2008 5:19 pm

Wiesz, NINO chodziło mi bardziej o coś w stylu Twojego Przylądka Sztormów, a nie o konkretne opisy miast. Bardziej lokacji + oczywiście, jakiś klimatyczny i ważny BN.
NINO pisze:
Można się by pokusić na mapę miasta (sprawdzilibyśmy talenty kartograficzne

Ale to już przegięcie.

Myślę, że limit znaku oraz formy/tematu jest dobrym, możliwie najlepszym rozwiązaniem. A wybór ograniczenia w trakcie Konkurs(ik)u byłby przegięciem, aczkolwiek fajnym.
 
Awatar użytkownika
NINO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 6:33 pm

sob sty 05, 2008 5:29 pm

Corrick :) z tą mapa to tak na żarty (chyba że ktoś by chciał). Sam pomysł opisu lokacji tez jest dobry, i jakże niezmiernie przydatny dla MP. Faktycznie, wybór ograniczenia w trakcie Konkurs(ik)u nie jest mądrym rozwiązaniem.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

sob sty 05, 2008 5:44 pm

Osobiście bardziej podobało mi się rozwiązanie dyktujące formę pracy, ale pozostawiające swobodę co do treści - człowiek przynajmniej widział, co ma napisać ;). No i prace były bardziej jednolite, a przez to łatwiejsze w porównaniu, co ma znaczenie w przypadku głosowania. Ale i obecna formuła nie jest zła - boję się tylko, że kiedyś rzucicie kategorię, która wybitnie mi się nie spodoba (jak Odległa Dziedzina, demony, ogrodnictwo czy higiena osobista w swiatach heroic ;) ).

Co do limitu znaków - ma on większe znaczenie, niż niektórzy zdają się sądić. Nawet, jeżeli Redakcja dopuściłaby krowy po 50 000 znaków, to potem, w czasie głosowania, połowa i tak przeczyta tylko pierwsze akapity, bo całości nie będzie jej się chciało, lub zagłosuje na pierwszą pracę, przy czytaniu której mieli jeszcze jaką-taką, werwę, zabitą potem przez natłok słów.

BTW - zamieściłem i swoją pracę. Czekamy na ostatniego konkurenta. ;)
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

sob sty 05, 2008 10:19 pm

Ja tak tylko napomknę, że Redakcja to też (w znacznej mierze) ludzie i muszą jednak dogłębnie każdą pracę przeczytać. :P Co przy kobyłach rzędu 25tys znaków czasem bywa katorgą. Zważywszy jeszcze na fakt, że trzeba jest tego zazwyczaj ponad 10 prac. :P
To jest też trochę jak z pracami maturalnymi - zmieszczenie ważnych i ciekawych aspektów w limicie też jest swego rodzaju wyzwaniem i też stanowi element konkursowego 'wyzwania'.

Tyle z mojej strony.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

sob sty 05, 2008 10:39 pm

Smg pisze:
Czekamy na ostatniego konkurenta.


Już nie. :cool:
 
Aureus

ndz sty 06, 2008 9:39 am

Ekhem ekhem.
To gdzie tak właściwie się głosuje? : )

Myślę, że trwająca edycja Konkursiku jest naprawdę świetnie zorganizowana, poczynając od samego tematu. Przecież wszystkie trzy finałowe prace uzupełniają się, można je połączyć, a jednocześnie wtopić w kampanię. Mamy dobrego NPC, świetny pomysł na lokację i garś wartościowych porad odnośnie prowadzenia tego typu sesji. Jest świetnie.

Chciałbym złożyć własne propozycje tematu, przepraszając, jeżeli któraś z nich już wcześniej się pojawiła. Pierwsza to "Filozofia". Takowy pozostawia możliwość opisania indywidualisty, wyższej uczelni, frakcji, sekty, albo (gdyby temat przeszedł, ja bym coś takiego napisał) rozprawki polemizującej z obecnym w settingach zagadnieniem.

Druga propozycja brzmi: "Legenda". Kolejny raz można opisać Świteziankę, moczary, gdzie ktoś kogoś ponoć zaciukał według znajomego krewnego, lub mit kosmo/teogoniczny, albo opis nawiedzonego domu... Powinna to być praca zarówno opierająca się o literaturę (względnie)piękną, która może służyć jako baśń dla barda lub plotki karczmarza, jak i posiadająca grywalne zastosowanie dla sesji.

Rzekłem. Możecie odejść. : )
 
Anonim_1

ndz sty 06, 2008 9:46 am

Aureus pisze:
To gdzie tak właściwie się głosuje? : )

Zsu jeszcze nie podpiął ankiety. Jak go znam, zrobi to dziś wieczorem.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz sty 06, 2008 11:24 am

M.S. masz błąd w statystykach Gangstera :P

"KW 10k8 + 10 (50) "

"Bd 15"

Czyli modyfikator +2 a nie +1 i za 10 kości powinno być +20. I chyba jeszcze parę innych w statystykach, dotyczących np obrażeń z drugiej broni :P.
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

ndz sty 06, 2008 11:25 am

To się szykuje walka Freeze vs Tytani. Pozostałe prace w Konkursiku są naprawdę ciekawe i przydatne.

Więc do boju.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

ndz sty 06, 2008 12:22 pm

ShadEnc pisze:
Zsu jeszcze nie podpiął ankiety. Jak go znam, zrobi to dziś wieczorem.


True, true :razz: Zsu odsypia teraz imprezę, więc to na pewno stanie się wieczorem.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz sty 06, 2008 2:56 pm

Furda nie wieczorem, po prostu na mszy byłem.

Dodaję ankietę i ogłoszenie na stronie - niech rozpocznie się głosowanie!
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn sty 07, 2008 9:07 pm

Co do pomysłów - nie myśleliście (Redakcjo), aby zorganizować Konkurs(ik) drużynowy? Powiedzmy 3-4 osoby w drużynie.
Plusy: będzie mniej prac i będą one bardziej dopracowane.
Minusy: na 100% nadejdą prace o większej ilości tekstu.
Co o tym myślicie?
 
KS
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 1:16 am

pn sty 07, 2008 11:01 pm

Zsu-Et-Am pisze:
A co sądzą inni?

Ja, osobiście byłym za ograniczeniem tematu pracy. Jest to dużo płynniejsza restrykcja i może wskazać, jakich prac oczekują forumowicze (trzeci raz z rzędu wygrała lokacja - bardzo możliwe, że tego poszukują łowcy gotowców).

Co do tematu przyszłych konkurs(ik)ów...

Byłbym za lasem lub wspomnianym już miastem. Bardzo ciekawą propozycją wydaje się filozofia. Im bardziej się nad tematem zastanawiam, tym więcej pomysłów przychodzi mi do głowy i tym bardziej chcę wziąć udział. :) Zsu mną manipuluje.

Jeżeli chodzi o grupowe konkursy, to (wypowiem się mimo, iż nie jestem członkiem redakcji, ani nie jestem żadnych autorytetem na forum) oddział Poltera odpowiedzialny za konkur(ik)i często mówił, że jest to (jak nazwa sugeruje) mały konkurs. Zresztą, można pisać tekst w grupie, jeśli pozostała część drużyny nie jest tałymi bywalcami forum i/lub nie zależy im na rozgłosie, a nawet jeśli jest na forum kimś, to zawse można ją wymienić w podziękowaniach jakiś, czy coś. Wydaje mi się, że przed wysłaniem pracy na konkurs poprosiłbym o ocenę i rady co najmniej dwóch moich współgraczy, czy polonistkę :razz: .

Pozdrawiam, KS
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sty 07, 2008 11:53 pm

Corrick - "grupowe" konkursy nie mają - przynajmniej na razie - większych szans na zaistnienie. Nie oznacza to jednak, iż nie możesz - jak to podał KS - np. zapytać o zdanie swoich współgraczy (czy też poprosić o korektę Kolegę Dobrego z Polskiego lub Zaprzyjaźnionego Nauczyciela Przedmiotu). Grunt by praca była powiązana z jednym wyłącznie kontem.

Miasto, las, filozofia... Zastanowimy się :wink:.
 
Awatar użytkownika
hisori
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: sob lip 28, 2007 8:16 pm

czw sty 10, 2008 10:15 pm

No to sie zastanawiajmy(cie) :) ... ostatnia moja praca to byl raczej ... niewypal ... ale teraz podejme chyba inna strategie pisania :P. Zwykle nie mam motywacji żeby coś napisać, a konkurs jakoś potrafi zmusić więc im częściej tym lepiej :P
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

czw sty 10, 2008 10:31 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Miasto, las, filozofia... Zastanowimy się
Miasto, Masa, Maszyna

Tak mi się przypomniało :)

Może tym razem i ja coś wyślę (choć pewnie będzie jak zwykle i w nawale innych zajęć zapomnę)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości