Zrodzony z fantastyki

 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

sob sie 16, 2008 5:43 pm

Skończyłem drugiego BN-a, jeszcze poprawki i, najdalej w poniedziałek, dojdzie do redakcji...choćby miał to zrobić na piechotę. :evil:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob sie 16, 2008 5:51 pm

Ja wysłałem swoją jedna prace dzisiaj:)
 
Aureus

ndz sie 17, 2008 2:33 pm

Cóż, Arminiusz został dzisiaj wysłany : )
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz sie 17, 2008 2:55 pm

Wliczając Arminiusza, jak dotychczas dotarło do nas 6 prac. Czekamy na kolejne zgłoszenia!
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

ndz sie 17, 2008 4:39 pm

Wysłałem drugiego BN-a, dokładnie 12 000 znaków. Czekam na potwierdzenie.

Może napiszę trzeciego...ale to dopiero we wtorek.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

ndz sie 17, 2008 7:08 pm

Wysłałam pracę. Próbowałam się wcisnąć w limit, ale chyba komp mi coś źle liczy.... :( :( :( Dzięki za rady Zsu. Można powiedzieć, że się odczepiłam od mrocznych elfów... połowicznie.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz sie 17, 2008 7:48 pm

Obie prace dotarły, mamy więc już osiem zgłoszeń... i czekamy na kolejne :). Może ktoś pokusi się o wykorzystanie zasad d20 Modern lub Pathfindera (już w wersji Beta)?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr sie 20, 2008 7:43 pm

Czy poprawiona wersja dotarła? Minęły trzy dni i ciągle nie mam potwierdzenia. :( :( :( :(
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr sie 20, 2008 8:43 pm

Taki nieszczęśliwy okres, iż znaczna część redaktorów działu jest nieobecna, a na domiar złego sam borykam się z niejakimi problemami z komputerem.

Co się tyczy Twojej pracy - tak, odebrałem już zgłoszenie z dnia 18.08.08 (wysłałem również potwierdzenie odbioru). Jednocześnie odebrane zostało kolejne zgłoszenie - "Konstruktor".

Na marginesie: Zireael, proszę, nie nadużywaj emotikon. Pojedyncza w zupełności wystarczy.
---
Uwaga - przez weekend mogę mieć utrudniony dostęp do Internetu. Gdyby ktoś zamierzał wysłać swoje zgłoszenie dopiero w piątek lub później, musi się liczyć z tym, że potwierdzenie odbioru otrzyma najpewniej dopiero w niedzielę wieczorem.
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

czw sie 21, 2008 10:04 pm

Prawie skończyłem trzeciego BN-a, jeszcze ostatni szlif. Ciekawe rzeczy wpadają mi w ręce przy przeszukiwaniu archiwum.:)

Wyślę go jutro i zaczynam ściskać kciuki.
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

pt sie 22, 2008 10:43 am

O, tysięczny post w tym temacie. ;) Pytanie, kiedy będzie można liczyć na wyniki?
 
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 4:16 pm

pt sie 22, 2008 6:12 pm

No to raz kozie śmierć. Też wysłałem. Pierwsza PRC-a na Konkursik...
Zsu, jedno pytanie. Mogę przesłać pracę dwa razy z dwóch różnych maili? Bo z jednym - szybciej śle - miałem drobne kłopoty...
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt sie 22, 2008 7:15 pm

Zsu obecnie nie ma, więc odpowiem za niego.

Ardavel pisze:
Pytanie, kiedy będzie można liczyć na wyniki?
Raczej nie w sierpniu. 24 upływa termin nadsyłania prac, a te jeszcze trzeba sprawdzić i to dokładnie. 28-31 trwa Polcon, na który wybiera się część redaktorów. Najbardziej prawdopodobny termin to początek września.

Wędrowycz pisze:
Mogę przesłać pracę dwa razy z dwóch różnych maili?
Nie ma to znaczenia, zaznacz tylko w konkur(sik)owej pracy swoje dane: nick z forum i opcjonalnie imię i nazwisko.

Pierwsza PRC-a na Konkursik...
Zawsze musi być pierwszy raz, powodzenia ;-)
 
Awatar użytkownika
hisori
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: sob lip 28, 2007 8:16 pm

sob sie 23, 2008 12:39 pm

No i wysłany. Trochę któtkie ale nie miałem dostepu do kompa długi czas. Jak dorwe jakiś skaner to doślęjeszcze jeden rysunek :)
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

sob sie 23, 2008 4:32 pm

Wczoraj, późnym wieczorem wysłałem trzeciego BN-a. Nalepiłem mu na czoło znaczek i wepchnąłem do paczki. Czekam na potwierdzenie przyjęcia przesyłki.:)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob sie 23, 2008 11:22 pm

Ad sumus!

Wróciłem, odebrałem zgłoszenia, nadrobiłem zaległości na forum...

Czekamy do jutra, a od poniedziałku spróbujemy zacząć ocenianie prac. Prawdopodobnie uwiniemy się do końca pierwszego tygodnia roku szkolnego.

Poza tym zaś - jak już napisał iron_master, jeśli ktoś wybiera się na Polcon, będzie okazja do spotkania.
 
Aureus

pn sie 25, 2008 2:16 pm

Hm hm hm... ^^
Liczba prac? : )
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sie 25, 2008 2:44 pm

Wszystkiego 15 - trzykrotnie więcej niż w poprzedniej edycji? :wink:

Tak czy inaczej - termin minął, a my zabieramy się do oceniania nadesłanych prac. Wszyscy pewni swego mogą już przystąpić do dopracowywania i rozwijania swoich tekstów z myślą o finale. Wyniki pierwszego etapu postaramy się podać w ciągu dwóch tygodni, z przerwą na Polcon.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr wrz 03, 2008 6:50 pm

Kiedy wyniki pierwszego etapu?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw wrz 04, 2008 12:48 am

Nic się nie zmieniło - postaramy się ogłosić wyniki do końca tygodnia (a w miarę możliwości jeszcze przed weekendem lub przynajmniej - "najdalej w sobotę").
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz wrz 07, 2008 12:18 am

Tak to jest, jak się coś planuje... Pomimo jednak problemów technicznych i kilku nieoczekiwanych wydarzeń, szczęśliwie zakończyliśmy ocenianie prac nadesłanych w pierwszym etapie IX Konkurs(ik)u. Zgłoszenia konkursowe były oceniane przez pięcioosobowe jury, w skład którego wchodzili (kolejność przypadkowa):

Verghityax, rincewind bpm, Radnon, Thoron, Zsu-Et-Am

Autorzy poszczególnych prac mogą zgłaszać się do jurorów z prośbami o udostępnienie ich recenzji na kanale prywatnym (bądź też o ich zamieszczenie w tym temacie).

W tej edycji Konkurs(ik)u można było zdobyć maksymalnie 30 punktów; do drugiego, finałowego etapu zakwalifikowały się te spośród nadesłanych prac, które uzyskały przynajmniej 17,5 punktu. Ich punktacja (podobnie jak recenzje) nie zostanie ujawniona aż do zakończenia bieżącej edycji Konkurs(ik)u - wgląd w nie będą mieli jedynie sami finaliści.

Oto lista prac, które nie zakwalifikowały się do finału:

Alturiel – 10,5
Eob II Martyt i Deris – 17
Konstruktor – 13,5
Napoleonicus Beardaxe – 11,5
Orrin Szary – 8,5
Potężna krew – 8,5
Przebudzony – 12,5
Rhaegar – 11
Salaris – 16
Takuan – 9
Uczciwy Czart - 17

A oto i prace, które wezmą udział w finale - głosowaniu użytkowników serwisu.

Elais 'Karmina' Maeirel - Thornis Kyrgee
Jordhi 'Hałas' Tahring - Wędrowycz
Arminiusz Zwyciężony - Aureus
Herbert 'Ptasznik' Stroud - Freeeze

Szczęśliwym finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia, w szczególności zaś Wędrowyczowi, który po raz pierwszy bierze udział w naszym małym konkursie. Już wkrótce na forum znajdzie się temat finałowy, w którym - po naniesieniu stosownych poprawek - będą oni mogli zamieścić swoje prace. Przypominamy, że nieopublikowanie swojego tekstu w wyznaczonym czasie jest równoznaczne z wycofaniem się z udziału w Konkurs(ik)u.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 07, 2008 10:00 am przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Aureus

ndz wrz 07, 2008 7:47 am

Jak Freeze się dostał, to ja się poddaję... : P

Gratutuję wszystkim finalistom i życzę powodzenia. Oby Wasze teksty były jeszcze lepsze!

Współczucia zaś dla osób, których prace mają 17 punktów. Au...
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

ndz wrz 07, 2008 8:27 am

Ja również gratuluję zwycięzcom i życzę powodzenia w dalszej części Konkursiku. A tak BTW, mam nauczkę, ilość nie przechodzi w jakość. Następnym razem skupię się na 1-2 tekstach.

Mam nadzieję, że uda mi się złapać Cię na gg Zsu. Bardzo jestem ciekaw szczegółowej analizy swoich prac. Mam też nadzieję, że wnioski będą owocować w przyszłości.:)

Na zakończenie, pozdrawiam wszystkich uczestników. I z niecierpliwością czekam na umieszczenie wszystkich Waszych prac na forum, pozachwycam się trochę.:)
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

ndz wrz 07, 2008 9:25 am

Gratulacje dla finalistów. Ja na 10,5 punkta nie narzekam. :P Debiut mógł być gorszy. ;) Zastanawiam się tylko, skąd wzięło się to drugie słówko na "A" w tytule mojej pracy. :shock:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz wrz 07, 2008 9:41 am

Ardavel pisze:
Zastanawiam się tylko, skąd wzięło się to drugie słówko na "A" w tytule mojej pracy. :shock:

Pliki z pracami miałe podane w nazwach tytuł oraz nick autora oddzielone myślnikiem. Wydaje się, że w przypadku Twojego tekstu wcięło gdzieś ten myślnik i Twój BN w spisie dostał nazwisko, to jednak zwykły błąd redaktorski :).
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

ndz wrz 07, 2008 12:26 pm

Podobają mi się nazwy BN-ów w tym Konkursiku. Są fajne.

Em, tak patrząć na opinie jurorów na temat mojej pracy, to czy aby na pewno się dostałem? Pozdrawiam jurorów! Dzięki, że zrobliście z... mojej pracy Jesień Średniowiecza :).

Gratuluję szczęśliwcom.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

ndz wrz 07, 2008 1:41 pm

Freeeze pisze:
Em, tak patrząć na opinie jurorów na temat mojej pracy, to czy aby na pewno się dostałem?

Zasadniczo dostać się można było od 17.5 punkta, prawda? Oceniało 5 osób w skali od 0 do 6, więc oznacza to, że można było dostać na przykład: 3, 3, 3.5, 4, 4 i się przechodziło: z trzema ocenami dostatecznymi i dwiema dobrymi. Jeżeli więc jakiś jurror stawiał 3 albo gorzej, to na pewno miał jakieś bardzo konkretne uwagi :)

Ogólnie: fajnie, że przyszło dużo prac, z tego 7 (cztery które przyszły i trzy kolejne którym niewiele zabrakło) całkiem fajnych, choć często niepozbawionych sporych wad :)
 
Awatar użytkownika
Thornis Kyrgee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 10, 2004 8:08 pm

ndz wrz 07, 2008 4:00 pm

Heh nie chcę być fałszywie skromny. Ale byłem pewien, że się nie dostanę :D
Kto wie, ten wie, dlaczego ;)

W każdym razie czeka mnie jeszcze dużo pracy.

Gratuluję też reszcie finalistów. Już nie mogę się doczekać przeczytania waszych prac.

A pozostałym życzę takiego miłego zaskoczenia jak moje w najbliższej edycji ;) No i mam nadzieję, że wrzucą swoje prace na forum.
 
Awatar użytkownika
Darkmo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pn sie 06, 2007 4:18 pm

ndz wrz 07, 2008 4:19 pm

Szczerze mówiąc, po przeczytaniu emaila z odpowiedzią zwątpiłem w swoją pracę, a tu proszę 17 punktów! Szkoda, że nie miałem okazji jej dopracować. Kiedy wróciłem z wakacji było już za późno. Może następnym razem mi się poszczęści.
Gratuluję wszystkim finalistom.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

ndz wrz 07, 2008 4:48 pm

Gratuluje wszystkim, co do jednego :).
Zwłaszcza Wędrowyczowi, którego debiut (jestem pewien) wszystkich nas oszołomi. Sądzę, że wszyscy byliby szczęśliwi widząc całą pietnastkę prac w dziale twórczość forumowa (wiem, że pogardzanym).
Pozdrawiam i gratuluję, a niezależnie od liczby punktów życzę, aby się nie zniechęcać!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość