Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

pn mar 28, 2005 6:04 pm

A potem jeszcze o dwa...
i jeszcze o dwa
i jeszcze o dwa
i jeszcze o dwa
i jeszcze o dwa
i jeszcze o dwa
i jeszcze o dwa
i jeszcze o dwa
i jeszcze o dwa
....

Pozdrawiam
StiM
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

pn mar 28, 2005 6:23 pm

Ja jestem przeciw przedłużaniu terminu. Ale poczekajmy na stanowisko innych.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

pn mar 28, 2005 6:35 pm

Termin można wydłużyć o kilka dni według mnie. Dwa, może trzy, ale na pewno nie o dwa tygodnie. Zaś jako zupełne maksimum, widziałbym tydzień, ale to już w wyjątkowych okolicznościach.
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

pn mar 28, 2005 7:02 pm

Uważam, że dobrym pomysłem byłoby:
Zamknąć przyjmowanie oficjalne w terminie- 31 marca.

Parę dni odczekać (ile to już rada pióra ustali). Jeżeli ktoś wtedy prześle swoją pracę z wyjątkowym usprawiedliwieniem spóźnienia- przyjmie się go. Napewno nie może być usprawiedliwieniem 'bo było za mało czasu'. Pierwsze wieści o konkursie pojawiały się w styczniu, więc był aż nad to czasu.

Pozdrawiam
StiM
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 4:08 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

pn mar 28, 2005 7:22 pm

Byłbym za przedłużeniem terminu wystawiania swoich prac pod jednym warunkiem:
Jeśli w ciągu tygodnia od 31. marca (czyli do 7. kwiatnia) pojawiłoby się więcej niż 5 zgłoszeń (nawet bez tekstów). Zgłoszeń-zobowiązań, z których Autorzy musieliby się wywiązać do 14. kwietnia. W innym wypadku... Nie widzę sensu.
BTW, za niedotrzymanie zobowiązania proponowałbym jakąś karę (np. moderatorskie ostrzeżenie)
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pn mar 28, 2005 7:38 pm

Całe to zamieszanie z przedłużaniem uważam za niepotrzebny cyrk :?. Ja moje opowiadanie napisałem w dwa wieczory, a nie dowiedziałem się najwcześniej. Zaś reszta uczestników miała więcej niż miesiąc czasu. Nie zainteresowali sie wcześniej? Niech cierpią. Na pocieszenie można kiedyś zrobić drugą edycję, chociaż z natłoku prac wnioskuję, że to chyba byłoby za dużo roboty...
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

pn mar 28, 2005 7:44 pm

Wydaje mi się że jeśli ktoś do tej pory nie napisał tej pracy, to już nie napisze.
Przykre będzie, jeżeli zgłoszeń będzie 11,12. Ta jedna, dwie osoby to się chyba załamią... Bezwzględność phpBB...

Pozdrawiam
StiM
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 4:08 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Freya25
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 07, 2005 11:18 pm

pn mar 28, 2005 7:48 pm

Chodzi ci o 10 odp. w ankiecie? Ja bym sie nie załamała. I nieprawda jest to, że jak ktoś nie napisał, to już nie napisze. Mam już pół strony i ciągle pisze, alę wątpię, żebym się do 31 wyrobiła.

Całuję (Demoona też :wink: )
Freya
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

pn mar 28, 2005 7:53 pm

Freya25 pisze:
Całuję
Freya
Mnie też? Ojeja :oops:
Nie wiem czemu powstał taki wielki problem wynikający z chęci przedłużenia terminu. Wszyscy wiedzieli ile mieli czasu i mogli pisać.
Jeśli miałbym dać jakieś rozwiązanie, to:
Osoby które dadzą pracę przed końcem terminu mają normalną punktację.
Osoby oddające po terminie ostatecznym [jakiś późniejszy] mają minusa odzwierciedlającego sie w karze do punktacji.
Przeciez chodz tylko o zabawę :D
A ja Was nie pocałuję.
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 4:08 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pn mar 28, 2005 8:31 pm

Moranor pisze:
Porzucam ten temat, bo mogę dojść do słów, które jeszcze kogoś urażą a tego bym nie chciał.
Gratuluję i radzę trzymania się tej wersji.

Moranor pisze:
Smaller, Twoja odzywka jest wyjątkowo nie na miejscu.
Masz ci los. A ja tak starałem się nie owijać w bawełnę, tak właziłem bez masła... Wszystko na nic?

Moranor pisze:
Stawiasz siebie w roli niemalże męczennika, wiedząc że możesz sobie na to pozwolić, bo napisałeś już opowiadanie.
Jasne. W takim samym stopniu, jak świadomość, że postępuję zgodnie z regulaminem konkursu.

Moranor pisze:
Miesiąc i 4 dni do teraz.
Chyba nie zasługuję na swoją średnią 4,5, skoro sądzę, że 33 dni to więcej niż miesiąc.

Moranor pisze:
Opowiadanie napisałeś w dwa wieczory? Gratuluję, ale najwidoczniej nie wszyscy są takimi geniuszami jak Ty....
Tak więc od tej pory będę się starał pisać wolniej, i nie dawać innym powodu do myślenia, że jestem geniuszem.

Moranor pisze:
Ale nie rozumiem w takim razie dlaczego, kiedy narzekasz na brak opowiadań, skoro nie zgadzasz się na powiększenie ich liczby.... Dziwne :)
Po prostu nie lubię zmieniać wszystkiego na ostatnią chwilę, bo kiedy wszystko ma sie rozwiązać i stać jasne, trzeba czekać z powodu ludzi, którzy dopiero teraz się ocknęli...

Ogólnie no offence, i nie wiem, dlaczego w teb sposób taki odebrałeś mój post... ;)
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 4:09 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

pn mar 28, 2005 9:24 pm

wątek przerabiamy na spamerownicę?? :?

Moranor: ciekaw jestem ile poświęcasz czasu na pisanie, bo na pisanie o pisaniu bardzo dużo :wink:

Pozdrawiam
StiM
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 4:09 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Aerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 177
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:31 pm

pn mar 28, 2005 10:15 pm

Mimo, że nie jestem juorem, powiem, że IMHO przedłurzanie terminu to zły pomysł. Jeżeli ktoś nie mógł się wyrobić się na termin, nie ważne z jakiej przyczyny, weźmie udział w następnej edycji. Nie mam wątpliwości, że taka miejsce będzie miała. Zdąrzycie dopracować prace (sorks za powtórzenie :wink: ), skończyć, poprawić itd.

Czasu było naprawdę dużo, a termin był dyskutowany już bardzo dawno. Nie było sprzeciwów, nikt się nie buntował, więc został zaakceptowany. Jeżeli był wegług kogoś zbyt wcześnie to mógł to zgłosić jakiś czas temu, a nie 2 dni przed jego zakończeniem.

Przedłużanie go będzie także troszkę niesprawiedliwe w stosunku do osób, które już oddały prace. Poza tym "praca nie musi być ukończona fabularnie" więc może obyć się bez tego entego rozdziału.

Pozdrowienia dla wszystkich, oprócz konkurentów, których tak bardzo chcę wyeliminować :wink: ,
Aerion
 
StiM
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 552
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 6:20 pm

pn mar 28, 2005 10:28 pm

No właśnie- również liczę na następną edycję- może w czasie wakacji??
Wtedy wszyscy będą mieli multum czasu i nie będzie takiego marudzenia :wink:

Pozdrawiam
StiM który wam wszyskim, moi drodzy konkurenci, rozwali komputery b.złośliwym wirusem :wink:
Ostatnio zmieniony sob paź 30, 2010 4:09 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pn mar 28, 2005 10:33 pm

Ja ze swej strony chciałbym jedynie zaznaczyć, że jeśli ludzie tacy jak Moranor udzielali się na forum za jego czasów, to dobrze, że przez dłuższy czas byłem nieaktywny. Wprawdzie mógłbym pisać jeszcze długo, bawić się quotami i próbować uzmysłowić ci, że pępkiem świata zdecydowanie nie jesteś... Ale po co. Zaznaczyłem, że no offence. Wolałeś mnie poobrażać, trudno. Tak tedy, żegnam ozięble.
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

pn mar 28, 2005 11:35 pm

Co do wakacji - ja nie będę miał multum czasu :?
Co do przedłużenia - muszą się pojawić naprawdę rzeczowe argumenty za tym, by przedłużyc termin składania prac. Moja i StiMa propozycja w tym względzie niewiele się różni. Ot, ja postarałem się podać konkretne liczby. Nic więcej. Nadal zainteresowanie jest zbyt małe Freya i Moranor - dwie osoby to nie pięć. A pięć zgłoszeń to absolutne minimum, jakie byłbym w stanie rozważyć.
Pozdrawiam.
 
Crash__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: sob cze 26, 2004 12:19 am

wt mar 29, 2005 12:06 am

Widze, ze sie zrobilo goraco ;). Mi sie wydaje, ze o takich rzeczach powinna rozstrzygac Rada Piora - wydac decyzje na bazie glosowania.

Jesli chodzi o moje osobiste stanowisko to uwazam, ze moznaby wysluzyc deadline o 3 dni.... jak ma od tego przybyc prac to czemu nie?? chyba nikomu nie zalezy na ankiecie ;) No coz mam nadzieje , ze wszystko bedzie dobrze :) Sam sie chyba zreszta nie wyrobie... bo moj 5 rozdzial nie chce sie skonczyc :D Pozdrowienia dla wszystkich uczestnikow :) Greetz
 
Awatar użytkownika
Freya25
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 07, 2005 11:18 pm

wt mar 29, 2005 1:35 pm

Dzieki, Moranor. Nie wiem, dlaczego ta rozmowa wywołała takie poruszenie, ale cóz, jestem tylko kobietą :wink: Jednak uważam, że 2-3 dni by wystarczyły. Osoby, które, jak myślałam, by mnie poparły, zaprotestowały (patrz: Aerion :wink:). Jeśli nie przedłuzycie terminu, trudno, pocierpię trochę i napisze dla drugiej edycji konkursu.

Całuję
Freya
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 29, 2005 1:40 pm

Freya25, nie pisz na konkurs, bo wyjdzie gniot. Pisz dla siebie, tak jak czujesz.
Jeśli zadeklarujesz się (dotyczy to także innych osób, chcących nadesłać swoje prace), że do końca tygodnia prześlesz i zamieścisz na forum to opowiadanie, to bardzo fajnie (będę mieć więcej do czytania :? ) jeśli nie, to trudno. Czas nadsyłania prac ogłoszony był w styczniu i był już kilka razy przkładany.
 
Crash__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: sob cze 26, 2004 12:19 am

śr mar 30, 2005 9:16 am

no i nie zdarzylem napisac 5 rozdzialu :D a mialobyc tak fajnie :) mial byc porazajaco fantastyczny :D i zaskakujacy i takie tak ale narazie w takiej postaci istnieje tylko w mojej glowie :)

Chcialem sie zapytac czy jak mam nieskonczony rozdzial to czy moge go tez przeslac?? czy raczej dac sobie spokoj i przeslac skonczone 4 rozdzialy?? - regulamin tego jasno nie okresla dlatego pytam... Pozdrowienia.
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

śr mar 30, 2005 9:30 am

Regulamin okresla to dość jasno.
Praca nie musi być ukończona fabularnie, ale musi zostać przesłana w całości (w tym przypadku: w zakończonych rozdziałach) ;) Stąd nawias (odnoszacy się do rozdziałów) w stosownym podpunkcie regulaminu.
Pozdrawiam.
 
Aerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 177
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:31 pm

śr mar 30, 2005 5:39 pm

Rozczulony kilkoma ostatnimi postami :wink: wreszcie się ogarnąłem i muszę coś zaznaczyć.

Wersja mojej pracy na konkurs została wysłana na PW. Ta kopia, która dwóm osobą trafiła do skrzynek pocztowych minimalnie (dwa zasadniczo ważne wyrazy :D ) różni się od wersji na PW.

Można też wnieść poprawkę do regulaminu, który na początku mówi o PW lub mailu a poźniej zaznacza wciąż tylko i wyłącznie PW (nieścisłość? :) ). Muszę też wspomnieć, iż jeden z jurorów nie udostępnił nam adresu tej skrzynki. Więc to mylące słówko "mail" można delikatnie usunąć :D . Mam nadzieję, że obejdzie się bez komisji śledczej badającej zaginięcie tego wyrazu :wink: .
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

śr mar 30, 2005 10:01 pm

Skoro jest słówko "lub" - to nie widzę problemu. Jeśli komuś nie udało się zwalczyć plagi złego kodowania tekstu (jesteś jedną z takich osóB), to powinien wysyłać tekst na maila.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

śr mar 30, 2005 10:04 pm

Za dwie godziny zakończenie konkursu, chyba, że coś się zmieniło? :)

Do postu poniżej: Daty mi się pomyliły ;).
 
Awatar użytkownika
Hekatonpsychos
Moderator
Moderator
Posty: 1695
Rejestracja: wt mar 07, 2006 10:05 pm

śr mar 30, 2005 10:14 pm

Konkurs kończy się:
31.03.2005 23.59 ;)
Czyli jeszcze troszkę ;)
Pozdrawiam.
 
Aerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 177
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:31 pm

śr mar 30, 2005 11:24 pm

Jak wysłaś tekst na maila (chyba do Rend'a) jak nie ma skrzynki podanej?

Skoro mówisz, że kodowanie tekstu zawiodło to wyślę na maila... (jak tylko poznam). Uwaga sędziowie! Jeśli można, proszę o unieważnienie wersji z PW. Wyślę załącznik w doc. Już jutro :]

Dzięki za ostrzeżenie i radę.

Tylko podać wszystkie skrzynki :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości