Zrodzony z fantastyki

 
emaeliena
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 05, 2010 12:26 pm

Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

pn lip 05, 2010 12:54 pm

Czy znacie jakieś zasady konwersji z edycji Classic na Reloaded lub wiecie gdzie można takie znaleźć?
Niedawno kupiłem podręcznik do DL:Reloaded i zastanawiam się nad kupnem anglojęzycznych dodatków (tych do starszej edycji), ale chciałbym najpierw wiedzieć czy będę w stanie w prosty sposób przerobić statystyki np. postaci czy stworów. Z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam
malina
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

wt lip 06, 2010 12:39 am

Tak naprawdę nie powinno być Ci to potrzebne. Przecież w podstawce DL:R jest masa statystyk najróżniejszych postaci i potworów. A bohaterów przecież tworzy się wg zasad. Zależy Ci na czymś szczególnym?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

wt lip 06, 2010 9:03 am

Ja konwertowałem parę rzeczy z Classica - z River o'Blood (jak dla mnie Matka Boska Settingowa) oraz jedną z tych przygódek, co dawali do zasłonki. Robiłem też parę rzeczy z Hell on Earth (niby inna gra, ale mechanika ta sama) - parę bazyli z Wasted West i taką fajną przygodę - Hell or high water.
Wszystko robiłem "na czuja". Większość moich konwersji jest bardzo prosta, ale w praktyce działa nieźle. Systemy są na tyle podobne, że tak na dobrą sprawę, nie potrzebujesz innych reguł niż wyczucie. JA za autorami przyjmuję, że k6 to średnia ludzka i jadę wedle tej skali. Jeśli chcesz możesz przyjąć, że xk6 w cesze/umiejętności z Classica odpowiada k6 w DL:R, xk8 odpowada k8, xk10 odpowiada k10 i tak dalej.

Moim zdaniem możesz kupować w ciemno.
 
emaeliena
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 05, 2010 12:26 pm

Re: Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

wt lip 06, 2010 9:41 am

Nie mam doświadczenia w Classicu i dlatego ciężko jest mi wyczuć tamtejsze wartości cech, poza tym z tego co widziałem to cechy też są inne.
beacon: zastanawiałem się nad kupnem Rascals, Varmints, & Critters PDF, i później skonwertować je na DL:Reloaded
Drachu: będę musiał zerknąć na River o' Blood skoro tak zachwalasz :wink:
Dzięki za pomoc.
malina
 
Gendo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 16, 2006 4:47 pm

Re: Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

sob lip 10, 2010 4:13 pm

Raczej zrezygnuj z tego dodatku. Podstawka do DL:R ma bardzo rozbudowany bestiariusz i zawiera w duzej mierze monstra właśnie z Rascals(...). Nie ma potrzeby ani go kupować ani własnie potem dokonywać konwersji. Proponuję zamiast tego zainwestować we Flood(z tych nowszych) lub jakiś inny dodatek settingowy ze starej edycji.
 
Ramel

Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

wt lip 13, 2010 9:45 am

Gendo - settingowe beda tez uaktualnianie (nie wiem, jak BE, ale inne raczej sie pojawia w dodatkach).
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

śr lis 10, 2010 9:50 pm

Sporo konwersji do przygód z classica jest do ściągnięcia na stronie pinnacle'a jakby byłby ktoś zainteresowany.
 
vilard
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 31, 2011 12:08 pm

Re: Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

czw lut 03, 2011 8:33 pm

Mam pytanie dotyczące zasięgu broni.

W Classic DL mamy dla powiedzmy rewolweru Peacemaker zasięg 10/20/30 jardów (ok. 10/20/30 metrów), natomiast w zasadach Savage Worlds (i DLR) mamy zasięg 12/24/48 cali co tłumaczy się na ok. 24/48/96 metrów. Oznacza to, że ten sam rewolwer nagle ma 3 razy większy zasięg. W moich dotychczasowych przygodach w Classicu 10-metrowy zasięg świetnie się sprawdzał, a postacie rzadko strzelały się w odległościach ponad 20 metrów od siebie (chyba, że ktoś miał Winchestera i siedział schowany za kamieniem udając snajpera, ochraniającego resztę). W SW/DLR z rewolweru przy modyfikatorze -4 można sobie strzelać na prawie 100 metrów (sic!).

Ostatnio postanowiłem przejść na zasady SW/DLR i mam problem, bo w sumie podobał mi się stary system odległości. Szczególny problem pojawił się w przypadku Rewolweru Buntline'a, którego jedyna przewaga - zasięg - staje się śmieszna, bo i tak praktycznie zawsze strzały padają w odległościach, w których nie ma żadnych modyfikatorów (do 24 metrów).

Pytanie do tych co kiedyś grali w Classic i przeszli na DLR. Czy robię z igły widły? Czy to nagłe zwiększenie zasięgu w jakiś sposób zachwiało rozgrywką? Czy stanie się coś strasznego jeśli w tym przypadku zachowam stare zasady (10/20/30 jardów) zamiast nowych (24/38/96 jardów)? Jak zasięg broni z SW sprawdza się w praktyce DL?
 
Awatar użytkownika
GRAmel
Wydawnictwo Gramel
Wydawnictwo Gramel
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:36 am

Konwersja edycji Classic do DL:Reloaded

ndz lut 13, 2011 10:04 pm

Ja powiem z doswiadczenia - nie mialem nigdy problemu. Ale zawsze mozesz przerobic na 6/12/24 i bedzie ok.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości