Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
JoAnna
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1078
Rejestracja: pt lip 25, 2003 11:57 am

pn wrz 15, 2003 4:42 am

Znowu ja, czyli Pierre pod postacią JoAnny.
Ja sobie WoD tłumaczę tak: Boga nie ma.
Nie ma istoty sprawczej, absolutnego dobra. Istnieje ono w świecie Idei w Umbrze, ale nie jest spersonifikowane. Ma ono przedstawicieli w postaci Aniołów, ale niestety wielu z nich upadło. A sami Aniołowie wiedzą, że nie służą konkretnej istocie, tylko idei. OK?
Szatan natomiast istnieje jak najbardziej. Pierwszy z upadłych Aniołów. Wiem, że brzmi to jak bredzenia szmatanisty ale tak to widzę.
Nawiasem mówiąc, Hania, owszem, w WoDzie zostaje się bogiem. Polecam podręcznik do Maga pt. "Masters of the Art". Przepisy w kilku krokach, jak bogiem zostać, ku uciesze gawiedzi spisane. Zasadniczo każdy Przebudzony z Arete powyżej sześciu ma na to spore szanse. Pod warunkiem, że dożyje...
 
Awatar użytkownika
Hania
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 16, 2003 3:41 pm

sob wrz 20, 2003 11:03 am

Nawiasem mówiąc, Hania, owszem, w WoDzie zostaje się bogiem. Polecam podręcznik do Maga pt. "Masters of the Art". Przepisy w kilku krokach, jak bogiem zostać, ku uciesze gawiedzi spisane. Zasadniczo każdy Przebudzony z Arete powyżej sześciu ma na to spore szanse. Pod warunkiem, że dożyje...


Tak to bylo dawno, ze az musialam sie cofnac i sprawdzic, co za arcydzielo te dwie strony tekstu temu walnelam. Srednie arcydzielo, ale coz, nie zawsze mozna byc genialnym. Pewnie bylo po osiemnastej i bylam juz glupia, ale za to ladna.
Dzisiaj jest przed osiemnasta, ale weekend (chocby i spedzony w pracy), wiec sie nie liczy. Moge sie kompromitowac.

Rzeczonego podrecznika, oczywiscie, nie czytalam, bo i po co. Pod wzgledem podejscia do podrecznikow stoimy po dokladnie przeciwnych stronach barykady - co nie przeszkadza nam na jej szczycie spotkac sie na herbacie. Barykada jest tu czysto umowna, nie alegoryczna i w ogole nie mam na mysli zadnego agresora!

Niemniej jednak, nie przeczytawszy podrecznika, tak sobie mysle: jak ktos ma
- kompleks Rambo
- kompleks Raistlina
- kompleks Boga
- problemy emocjonalne
- Wielkostrzelbizm
- prochnice
(wlasciwe podkreslic)
to moze sobie Bogiem zostawac, co ja mu bede, biedulce, bronic. Taki sam cel, jak kazdy inny. Przypuszczam zreszta, ze po przeczytaniu tej "Nauki Zostania Bogiem w Weekend" trzeba jeszcze troche popracowac, przy czym praca jest takiego autoramentu, ze obrywa sie po niej po pysku jak w irlandzkiej knajpie, ino Paradoksem, nie piescia. Ci chcacy zostac Bogiem to zazwyczaj jednostki powazne, nie lubia Paradoksu, jak im niezle przylozyc, moga zmienic zamiary. Skadinad, tego zupelnie nie rozumiem. Mnie Paradoks, dajac kopa, jedynie nadaje slodkiego przyspieszenia.
BTW, wiecie, ze zaczelam psuc juz te maszyny do wywolywania zdjec w Empiku? Fajnie jest :)

Troche z tego co mowisz, trzyma sie dla mnie kupy. Wlasciwie to wiekszosc. Absolutne dobro jest tylko idea, ale kazda idea istnieje w Umbrze, ta tez. Zeby bylo zabawniej, jest cholernie niespojna, bo kazdy czlowiek ma swoja wlasna jego wizje. Co sie dziwic biednym aniolkom, ze sie w calym tym chaosie pogubily i juz nie wiedza, o co chodzi. Dobro rzecz wzgledna, tak to juz bywa. Tez bym zwariowala.
Na takiej samej zasadzie moze istniec idea absolutnego zla. Jest wtedy rownorzedna absolutnemu dobru. Jednego i drugiego zadna postac nie spotka, wiec wlasciwie nie ma to zadnego znaczenia. Ten Szatan jako upadly Aniol to jakas sciema. Manicheizm gora.

Najfajniejsze w WoDzie jest to, ze jest wzgledna.

Ziew!
Ide czytac. Wlasnie, czytaliscie "Ulice marzycieli"? Jezeli nie, naprawcie to zaniedbanie natychmiast.

Pa
Hania
 
Awatar użytkownika
Xenomorph
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: pn lut 23, 2004 10:44 pm

wt lut 24, 2004 1:58 pm

Taaa kosmologia wiecie mnie zawsze ciakawilo czy wodzie istnieje UFO to nie zart ja muwie naserjo czy gdzies w któryms z setingów jest UFO konkretnie kosmici boze niezidentyfikowane obiekty latajace sa to wiem:D chyba zaloze temat.:D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości