Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 04, 2013 2:03 pm

Spoko wrzucisz nam dodatkowy poziom I zapomnimy o sprawie, co nie panowie? :p
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 04, 2013 7:37 pm

Level up zawsze spoko :D
Chociaż ja nadal tkwię w rozpisce na obecny :P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 04, 2013 11:51 pm

druga część jutro.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 05, 2013 1:11 am

Vargo atakował potwora nie strażników.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 05, 2013 7:43 am

Feniks pisze:
Vargo atakował potwora nie strażników.


Zaalaos pisze:
Ready action = szarża + full attack + battle jump gdyby któryś z członków drużyny został zaatakowany.


Nie sprecyzowałem kogo atakuję, Ehran poprosił mnie na PW o określenie czy ataki wyprowadzę również w kuo-toa i odpowiedziałem twierdząco.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 05, 2013 10:02 am

Do MG pytanie (na przyszłość, bo nie sądzę żeby to była ostatnia przygoda z harpunami), czy redukcja obrażeń wpływa na DC refleksu, czy ważne są tylko obrażenia uzyskane przez atakującego i ich zmniejszenie przez cel ataku nie ma znaczenia?
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 05, 2013 10:14 am

DR się liczy, chodzi zawsze o zadane obrażenia, jeśli są redukowane to nie zostały zadane.

z opisu harpunów:
"Reflex saving throw (DC 10 + the damage dealt). "
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw lis 07, 2013 3:34 pm

Agnostos, uratujesz się jakoś czy Nataniel ma cie uratować? Możesz zamienić się w coś pierzastego i najlepiej bardzo dużego i silnego? Bo mógłbym pomóc i byśmy może uratowali twojego pupilka. Bo jest ten cholerny limit, że latać można przy lekkim obciążeniu tylko. Mój pupilek z siłą 31 i rozmiarem large może dźwignąć w locie tylko 1836lb.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw lis 07, 2013 4:02 pm

Dajcie im spaść.
Jeśli Agnostos się pojawi, to się odratuje jego postacie, w tej chwili Agnostosa nie ma i nie wiem czy i kiedy się pojawi.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

sob lis 09, 2013 6:13 pm

Klebern, ja ze swoim postem czekam na twojego. Jak Nathaniel zabierze Lu, to Xaemar sobie poradzi.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 11, 2013 2:54 pm

Odpisałem przepraszam, że tyle trwało. Będzie chyba łatwiej jak nam będziesz podawał Ac przeciwników wtedy będę wiedział czy trafiłem czy nie ma sensu rzucać na obrażenia.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 11, 2013 6:10 pm

Heh, ja wciąż się zastanawiam nad ruchem mojej postaci :P
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 12, 2013 1:17 pm

Ja w tym momencie nie mam nic do roboty, pozostaje mi czekać aż nietoperz zaniesie nas na samą górę.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 12, 2013 1:27 pm

Jedna z osób może wdrapać się na nietoperza i użyć go jak wierzchowca.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 13, 2013 5:47 pm

Feniks pisze:
Będzie chyba łatwiej jak nam będziesz podawał Ac przeciwników wtedy będę wiedział czy trafiłem czy nie ma sensu rzucać na obrażenia.

No mógłbym tak robić. Pytanie tylko, czy ta wiedza nie popsuje wam zabawy?
Co inni o tym myślą?


Altaris pisze:
Ja w tym momencie nie mam nic do roboty, pozostaje mi czekać aż nietoperz zaniesie nas na samą górę.

"Coś" chyba możesz zrobić?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 13, 2013 5:59 pm

Ehran pisze:
No mógłbym tak robić. Pytanie tylko, czy ta wiedza nie popsuje wam zabawy?
Co inni o tym myślą?

W czym miałaby popsuć zabawę?
Ostatnio zmieniony śr lis 13, 2013 6:00 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 13, 2013 6:44 pm

Zniesie nieco niepewności ale na potrzeby przyspieszenia rozgrywki jestem chętny ponieść taką cenę. :)
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 18, 2013 12:35 pm

Jak szeroko są rozstawieni strażnicy? Da radę zaatakować 3+ przy użyciu głów hydry czy nie bardzo?

Ewentualnie czy dam radę dmuchnąć ogniem w monstrum + coś z nim?
Ostatnio zmieniony pn lis 18, 2013 12:39 pm przez Zaalaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 18, 2013 11:29 pm

Świątynia jest okrągła o średnicy 9m (30 ft) z czego 6m to basen, a 3m to chodnik.

wzdłuż ściany zatem otaczając basen, jest chodnik o szerokości 3m (10 ft). Tam też są co jakiś czas ołtarze i ci strażnicy.

Ten mostek, który się już zawalił, miał 2m szerokości, a platforma, gdzie został poświęcony Orduk miała 3m.


Pyro-Hydra ma rozmiar 15 ft, zasięg 10 ft, do tego zionie linią o szerokości/wysokości 10 ft i długości 20 ft.
Starcza prawie by sięgnąć każdego, jeśli był byś na środku, ale tam stoi monstrum.
Trafić jednak 1 strumieniem więcej niż jednego przeciwnika będzie trudne. Strażnicy stoją dookoła basenu, czyli w kole. Nie dorwiesz ich linią. chyba, muszę przeliczyć, jak daleko od siebie stoją... trzeba tylko podzielić obwód koła przez 12 (orginalna ilość strażników)... ale to jutro
Jeśli stanął byś zaraz przy monstrum, mógłbyś zionąć pewno przez jego boczne kwadraty i sięgnąć jeszcze stojących po obu stronach strażników. Czyli 1 strumień może sięgnąć monstrum + strażnika po prawej, drugi strumień monstrum + strażnika po lewej.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 18, 2013 11:50 pm

No cóż, spróbuję frontalnego ataku na monstrum. Jest największe, najbrzydsze i rzuca czary :P
BTW. ten lifetheft był silenced i still? Vargo ma dosyć spellcraft by zorientować się że ktoś rzuca czary w jego obecności :P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn lis 18, 2013 11:59 pm

Nie zapominam o twoim spellcraft. Ale czar uwidocznił się dopiero w momencie jego rzucenia.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 19, 2013 12:27 am

BTW ile tych harpunów mają ci strażnicy bo już drugim w nas rzucają :P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 19, 2013 1:14 am

Idziesz i liczysz?
mają wiązkę gdzieś pod tymi płaszczami.

A tak na serio maja po 5 sztuk. I mają też nieco innej broni przy sobie, więc trochę potrwa zanim się wypstrykają z amunicji.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 19, 2013 1:48 am

Ehran nie połknąłeś przypadkiem części posta przeznaczonej dla Xaemara i Nathaniela? Bo widać że powyżej części Vargo i Gorrad miało być coś jeszcze.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

wt lis 19, 2013 11:36 pm

chyba połknąłem... kurcze...
zaraz poszukam i wkleję.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 1:30 am

A w jakiej odległości od ściany skalnej jesteśmy?
Mam pewien nieco szalony pomysł, ale do jego realizacji jest mi potrzebna ta informacja.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 9:49 am

Altaris pisze:
A w jakiej odległości od ściany skalnej jesteśmy?

Jak wam pasuje. Zalerzy to głównie od tego, jak daleko oddalił się nietoperz od ściany.
Przeciwnicy utrzymują minimum 30 ft odległości od ściany. Jeśli jednak wy macie większą odległość oni odpowiednio też są dalej od niej, by być mniej więcej bezpośrednio nad wami, no, może trochę dalej od ściany niż wy.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 11:14 am

Nietoperek jest blisko ściany.

Teraz policzmy gdzie dokładnie już jesteśmy. Jak bard się pojawił to byliście w połowie wysokości: 250ft. Potem bard zamienił się w ptaszysko i podleciał do was o 120ft, a wy weszliście już na 330ft. Potem bard znów podleciał i wyczarował nietoperka. Bard był na wysokości 240ft. Wyczarował nietoperka w odległości 45ft, który z prędkością 80ft zaszarżował na was chwytając was.

Teraz właśnie nietoperek dostał czarem. Prędkość spadła do 20ft. Ale teraz zrobi run i będziemy na wysokości 410 ft. W następnej rundzie znów zrobi run, ale tak by Xaemar mógł się chwycić ściany jak skończy swój ruch. Będziemy na wysokości 490ft. Chwyci się ściany [akcja standardowa] i w akcji ruchu wejdzie na szczyt z całym swoim tałatajstwem.

Więc Altaris nic nie kombinuj, bo nie starczy czy później akcji w następnej rundzie :P

C odo ran. od czaru oberwał 14 dmg, ale ma redukcjeod elektryczności 10. Więc tylko 4. Potem oberwał 21 dmg, akurat bez redukcji. Szybkie leczenie 3. W sumie 22 dmg. Nietoperek ma 28hp.

Teraz tak: bard był cały czas blisko nietoperka. Zatem MG liczyłeś +4 do KP u nietoperka z aury barda? Druga sprawa to odległość. Czarodziej musi się znajdować w odległości co najmniej 60ft, bo tylko taki zasięg ma ten atak. Domyślam się, że czar został rzucony wcześniej w poprzedniej rundzie. W tej rundzie w akcji standardowej aktywował magiczny pocisk i w akcji błyskawicznej zaatakował. Można by rzec, że ma akcję ruchu na oddalenie się, tylko coś za mało by miał akcji ruchu nawet przy prędkości 90ft by do nas podlecieć, bo troszkę się tutaj naczarował wcześniej.

Ehran, skoro już znasz już nasz plan an tą walkę, to jeśli pozostali nic nie robią, to można by było przewinąć aż do momentu znalezienia się na szczycie. Nietoperek oczywiście oberwie pewnie ze 2 ataki znowu.
Ostatnio zmieniony śr lis 20, 2013 11:17 am przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 12:29 pm

czarodziej aktualnie ma prędkość 130 i perfekcyjną manewrność, jeko towarzysze podobnie ale prędkość 120 ft. do tego mają fly-by-attack. Dlatego moga atakowac/czarować i się poruszać.

Do KP nietoperza wliczałem bardowski bonus jak i bonus z saint. Ale na wrazie co, dawaj w stópce pod postem aktualne dane, to ryzyko że coś zapomnę będzie mniejsze ;)

Muszę jeszcze sobie przeliczyć twój rachunek wysokości, choć zdaje się na pierwszy rzut oki.

Jak rozumiem lecicie zatem w górę, bez dalszych ataków czy czegoś na ten rodzaj?
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 2:24 pm

No właśnie nie jestem pewien czy polecimy dalej bez niczego, jak mówiłem mam pewien szalony pomysł :D
Nie wiem tylko czy nietoperz zdołałby rzucić Xaemarem...
Może rozpiszę o co mi chodzi, bo jest to tak szalone że warto chociaż o tym powiedzieć, nawet jeśli nie wykorzystać :D
Nietoperz cisnąłby Xaemara w ścianę (najlepiej nieco pod kątem w górę).
Xaemar korzystając z tego że ma earth subtype wniknąłby w nią, a następnie przy użyciu burrow zaszarżował w górę i wyskoczył ze ściany nad Kir-lananem, a potem spadł na niego i rozerwał na strzępy.
W tym momencie nietoperz musiałby go złapać z powrotem, chyba że założymy opcję jeszcze bardziej szaloną:
Atakiem dobijającym Xaemar zacząłby darmowo zwarcie (Feral daje taką możliwość, przy okazji sam nie musiałby być w zwarciu), jednocześnie używając knockback i popychając trupa na jego kolegę (a przez grapple poleciałby razem z nim, dodajmy że to wszystko dzieje się we free action) i niewykorzystanymi atakami zasypał drugiego Kir-lanana (łapiąc go w zwarcie żeby nie spaść, gdyby pozostałe ataki nie wystarczyły do zabicia go).
Gdyby drugi Kir-lanan padł Xaemar posłużyłby się nim jako punktem podparcia i używając Sudden Leap doskoczył do ściany, aby się złapać.
Jest to tak szalony scenariusz, że zachodzę w głowę jak mogłem go wymyślić (sęk w tym, że mechanicznie jest on legalny) :P

EDIT: Bicz (chyba że to bicz z ostrzem, albo nahajka) nie rani istot z naturalnym pancerzem +3 i więcej, a greenbound creature ma minimum +6, na dodatek zadaje stłuczenia tylko (to pewnie jakiś specjalny bicz, ale wolę przypomnieć, bo w natłoku wykorzystywanych podręczników takie drobne szczegóły mogą umykać).
Ostatnio zmieniony śr lis 20, 2013 2:56 pm przez Altaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości