Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 2:39 pm

Problem w tym, że musiałby rzucić wszystkimi. Aż tyle kończyn nie ma.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 4:33 pm

W jednej trzyma Xaemara (którego trzyma się Lu), w drugiej Nu'ubthao. Jeśli Lu złapie się druida, to nietoperz powinien być w stanie cisnąć Xaemarem. Nie musi rzucać z precyzją co do milimetra, tylko możliwie wysoko (żeby mi wystarczyło prędkości na pokonanie odległości do kir-lanana) i w stronę ściany. Ew. możesz Xaemarowi przyprawić skrzydła lub inną zdolność do latania, wtedy obejdzie się bez udziału nietoperza.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 20, 2013 5:23 pm

Altaris pisze:
Xaemar korzystając z tego że ma earth subtype wniknąłby w nią, a następnie przy użyciu burrow zaszarżował w górę i wyskoczył ze ściany nad Kir-lananem, a potem spadł na niego i rozerwał na strzępy.

z wielu powodów nie przeprowadzisz szarży kopiąc przez skały. Ale zakładam, że to jedynie opis, a nie mechaniczne określenie ;) ?



All About Movement (Part Four) pisze:
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/rg/20040629a
A creature cannot charge or run while burrowing.

Jaką masz prędkość burrow? Bo nie jestem pewien, czy wogulę sięgniesz ich.

Knockback i graple razem? albo go puszczasz i odpychasz od siebie albo trzymasz. Wiem że dnd i fizyka się nie lubią, ale nie da się rzucić czymś i się tego trzymać ;) choć pomysł jest świetny. Jak by sie dało, to byś ustanowił pewno nowy rekord prędkości, bo rzucić da się dużo dalej (nie ważne czy celnie) niż biec czy latać ;)

Altaris pisze:
W tym momencie nietoperz musiałby go złapać z powrotem, chyba że założymy opcję jeszcze bardziej szaloną:

Nie jestem pewien jaka akcja będzie łapanie. rzut na na pewno std action. łapanie, powiedzmy, że move action.
Widzieliście reguły do łapania opisane pod climb? RAW nietoperz musiał by trafić atakiem dotykowym Xaemara, i mimo że Xaemar mógłby zrezygnować z dex to i tak była by szansa, że spadnie. No ale już nie będę taki, i jakby co możecie się łapać bez tego.

Altaris pisze:
EDIT: Bicz (chyba że to bicz z ostrzem, albo nahajka) nie rani istot z naturalnym pancerzem +3 i więcej, a greenbound creature ma minimum +6, na dodatek zadaje stłuczenia tylko (to pewnie jakiś specjalny bicz, ale wolę przypomnieć, bo w natłoku wykorzystywanych podręczników takie drobne szczegóły mogą umykać).

Celna uwaga, i faktycznie nie pamiętałem, że bicz ma takie ograniczenie. Sprawdziłem ponownie, i ten ich bicz ma z zwykłym biczem jedynie część nazwy wspólne i zasięg. I tak, ma kolec na końcu. A obrażenia nie mają dopisku nigdzie by były stłuczeniami. Konkretniej jest to TENTACLE WHIP (Eberron Campaign Setting p302). Trucizna jest zdolnością z pewnego szablonu, i użyłem jej zamiast tej którą zwykle daje tentacle whip, choć RAW chyba powinny działać obie na raz.


Altaris pisze:
W jednej trzyma Xaemara (którego trzyma się Lu), w drugiej Nu'ubthao. Jeśli Lu złapie się druida, to nietoperz powinien być w stanie cisnąć Xaemarem. Nie musi rzucać z precyzją co do milimetra, tylko możliwie wysoko (żeby mi wystarczyło prędkości na pokonanie odległości do kir-lanana) i w stronę ściany. Ew. możesz Xaemarowi przyprawić skrzydła lub inną zdolność do latania, wtedy obejdzie się bez udziału nietoperza.

Lu się raczej nikogo nie trzyma, chyba, że chcecie za chwilę ją gonić w dół ;)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt lis 22, 2013 5:26 pm

Klebern, tentacle whip zadaje obrażenia kłute (w przeciwieństwie do normalnego bicza, przynajmniej "sting" według mnie implikuje taki typ obrażeń), więc chyba jednak DR (magic and slashing) nietoperza powinno działać.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt lis 22, 2013 10:24 pm

Ok.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr lis 27, 2013 6:02 pm

Dobra, panowie na bagnach swoje zrobili. My chyba faktycznie możemy przewinąć akcję na sam szczyt.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw gru 19, 2013 4:31 pm

MG, wiem że święta się zbliżają i wszyscy mają dużo roboty w związku z tym, ale kiedy będzie post?
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

czw gru 19, 2013 5:05 pm

dopiero wróciłem wczoraj po dłuższym chorobowym.
zbieram się ogarniam, post będzie najpóźniej jutro.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pt gru 20, 2013 1:03 pm

OK. Nie wiedziałem że chorowałeś.
Pozostaje teraz czekać cierpliwie ;)
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 22, 2013 6:22 pm

Teraz tylko modlić się żeby mnie żaden harpun nie trafił.
Btw. Feniks nie masz może jakiegoś lay on hands :P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 22, 2013 7:48 pm

Zaalaos pisze:
Btw. Feniks nie masz może jakiegoś lay on hands :P

chyba nie ma.
ale przypominam, że przywitał was jakiś rybi kapłan który bardzo sie nie lubił z Blupą i jej panią.
Może tam się dogadacie. Albo zmusicie do współpracy.

EDIT:
Maszkara oczywiście pada po takim ataku.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 22, 2013 8:03 pm

Ja się zastanawiam, jak w tak krótkim czasie kir-lanany pobudowały sobie miasta :P
No i jak Białe Płaszcze nas wyprzedziły? W głowie się nie mieści.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 22, 2013 8:47 pm

twierdze w dnd buduje się dość szybko, zerknij sobie do podręcznika budowniczego twierdz.
Z drugiej strony, może to nie ich twierdze?

Co do białych płaszczy to się tu teleportowali. Ale raczej nie spodziewali się tu Kir-Lanan, bo pewno przybyli by w większej liczbie.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 22, 2013 10:08 pm

Ehran pisze:
chyba nie ma.
ale przypominam, że przywitał was jakiś rybi kapłan który bardzo sie nie lubił z Blupą i jej panią.
Może tam się dogadacie. Albo zmusicie do współpracy.


Leczenie poza walką nie jest specjalnym problemem, moje skromne fast healing doprowadzi mnie do ładu, do tego mam parę słabszych czarów leczenia. Bardziej martwię się tym że mogę poprostu nie dożyć do tego momentu ;)
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 22, 2013 11:43 pm

tak, tyle, że tych ostatnich obrażeń fast healing ci nie wyleczy bo to vile damage. to da się tylko wyleczyć w odrębie consecrate lub lepszego czaru.

Co do harpunów, to szansa na trafienie jest dość mała... ale warto by coś wykąbinować by się dodatkowo zabezpieczyć.
Strażnicy to typowi fanatycy, będą walczyć do ostatniego.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn gru 23, 2013 12:09 am

Ehran pisze:
tak, tyle, że tych ostatnich obrażeń fast healing ci nie wyleczy bo to vile damage. to da się tylko wyleczyć w odrębie consecrate lub lepszego czaru.


Wiem, będę musiał sobie consecrate przygotować, ale nawet jeśli nie będę miał okazji to życie z -29hp przez jakiś czas nie będzie takie straszne.

Ehran pisze:
Co do harpunów, to szansa na trafienie jest dość mała... ale warto by coś wykąbinować by się dodatkowo zabezpieczyć.
Strażnicy to typowi fanatycy, będą walczyć do ostatniego.


W następnej rundzie rozproszę polimorfię i przestanę się ruszać. Da mi to 50% miss chance i nieco czasu na połatanie się.
Ostatnio zmieniony pn gru 23, 2013 12:11 am przez Zaalaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn gru 23, 2013 3:53 pm

Vargo to chyba ma sklonnosci samobojcze :p Serio zabiles goscia ktory wlasnie powiedzial ze moze uratowac mojego syna zwnim zdazylismy go przesluchac? :p
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn gru 23, 2013 4:29 pm

Feniks pisze:
Vargo to chyba ma sklonnosci samobojcze :p Serio zabiles goscia ktory wlasnie powiedzial ze moze uratowac mojego syna zwnim zdazylismy go przesluchac? :p


Vargo tego nie słyszał, mentalny przekaz :P

Poza tym MG napisał że było to połączone z jakimś czarem który miał Cię nagiąć do woli potwora i że się oparłeś ;)
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn gru 23, 2013 4:51 pm

dokładnie, telepatia + charm monster jako SLA.
a konkretniej, stworek ma Mind Leech (FF p217) w sobie. To jest.. miał ;)

Feniks, twoja postać zdaje sobie sprawę, że słyszał to tylko on, i że przekazowi towarzyszył przymus, któremu sie jednak zdołał oprzeć. Kwestia oczywiście, na ile potraktuje słowa jako prawdziwe a na ile jedynie jako próba omamienia go.


Zaalaos pisze:
W następnej rundzie rozproszę polimorfię i przestanę się ruszać. Da mi to 50% miss chance i nieco czasu na połatanie się.

proponuję schować się z zajednym z licznych ołtarzy, co są rozstawione wokuł basenu. Najlepiej tam, gdzie smok oczyścił nieco teren. Może i będziesz w zasięgu 1 lub 2 atakujących, ale na pewno nie więcej.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn gru 23, 2013 4:56 pm

Fakt to troche wyjasnia. Ja odpisze jutro. Co do wczesniejszego pytania to mam Lay of Hands ale za duzo ci tym nie wylecze. Moim zdaniem zamiast walczyc wycofaj sie ja mam duzo HPkow wiec pociagne tutaj troche sam tym bardziej ze z kazda kolejna runda zyskuje przewage bo im jest ich mniej tym mniejsze szanse ze mnie trafia a moje szanse na trafienie sie nie zmieniaja. Tak wiec moj plan jest taki wez cialo orka I spadaj ja ich tu skupie na sobie przez jakis czas, a moze nawet pokonam I do was dolacze.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr gru 25, 2013 12:28 pm

Poszedł odpis jak mówiłem uciekaj albo wejdź w jakiś total defense i staraj się zregenerować.
Ostatnio zmieniony śr gru 25, 2013 12:28 pm przez Feniks, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 29, 2013 12:58 am

Cierpię na niemoc twórczą, ktoś ma jakiś pomysł co my mamy na tym szczycie teraz zrobić? :P
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 29, 2013 1:14 am

Vargo by pewnie użył widzenia magii i wyszukał najpotężniejsze jej źródło. Które pewnie znajduje się w środku tytana i jest cząstką Mystry, po czym spróbowałby cicho i niezauważenie je zdobyć.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz gru 29, 2013 10:44 am

OK nie jest dobrze. Przeżyję pod warunkiem, że nikt więcej mnie nie trafi, a ja spedze 3 kolejne rundy na wyciaganiu harpunów.

Moja sugestia na walkę jest taka, Vargo niech jeszcze rundę się zregeneruje wejdzie w jakiś full defence, a potem jeżeli trafi mnie jakiś harpun to fajnie by było jakby pomógłmi go wyciągnąć.

Cierpię na niemoc twórczą, ktoś ma jakiś pomysł co my mamy na tym szczycie teraz zrobić?


NIe czytałem waszej części będę miał chwile to zerknę i może coś doradze.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn gru 30, 2013 2:25 pm

Feniks pisze:
Moja sugestia na walkę jest taka, Vargo niech jeszcze rundę się zregeneruje wejdzie w jakiś full defence, a potem jeżeli trafi mnie jakiś harpun to fajnie by było jakby pomógłmi go wyciągnąć.

Towarzysząca wam dziewczyna może pomóc wyciągać harpuny, ma też smoke stick, jeśli byście chcieli się wycofać.


Altaris pisze:
Cierpię na niemoc twórczą, ktoś ma jakiś pomysł co my mamy na tym szczycie teraz zrobić?

Lu jednoznacznie wskazuje na tytana, jako źródło mocy. Tam gdzieś jest cząstka mystry. Ale raczej u stóp stalowego giganta niż w nim.
Latające fortece nie są w stanie przebić się przez ochronną tarczę, rozpinającą się ponad tytanem, ale co zdradzają liczne trupy dookoła, chętnie co jakiś czas wysyłają oddziały by się zmierzyły z tytanem w zwarciu.
Do tego w tej chwili Kir-Lanan skupiają się na złotych smokach i białych kapłanach, którzy dziesiądkują ich oddziały, choć to raczej jedynie chwilowa niedogodność.

Kilka opcji:
* możecie nic nie robić i poczekać aż Kir-Lanan powalą tytana i zabiorą cząstkę Mystry, po czym wkradniecie się do ich twierdz i odzyskacie ją.
* możecie wkraść się do twierdzy, przejąć jej stery i np taranować jedną z pozostałych.
* Możecie spróbować nawiązać kontakt z tytanem, albo go zaatakować i skraść to co chroni, a potem wiać ile sił w nogach
* możecie też czekać aż nadejdą posiłki białych kapłanów, o ile nadejdą.

jeszcze kilka innych możliwości jest, ale nie chcę za dużo sugerować, to chyba starczy za inspirację.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

ndz sty 05, 2014 1:13 am

Przepraszam za zastój odpiszé jutro rano.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

pn sty 06, 2014 5:47 pm

Klebern co robimy? Żebyśmy nie wrzucili postów ze sprzecznymi działaniami.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sty 15, 2014 11:20 am

Niestety, jestem zmuszony wycofać się ze wszystkich sesji. Zaszły okoliczności, które wymagają mego całkowitego skupienia na nich.
Dziękuję wam wszystkim za wiele miło spędzonych godzin, za świetne sesje. I życzę dalszej radości z RPG-ów.
Być może kiedyś tu wrócę, ale nie w najbliższej przyszłości. Żegnajcie.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień - komentarze

śr sty 15, 2014 3:13 pm

Cokolwiek się dzieje życzę powodzenia.
Mam nadzieję, że kiedyś uda się wrócić do wspólnego grania ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości