Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 1:35 pm

thannis pisze:
Ok, część mechanicznę tego tematu przejrzałam jednym okiem.

A teraz zapotrzebowanie.

<rumieni się>

Adelajda potrzebuje kochanka. MG, dasz takowego, czy ma sobie wśród świty poszukać? Kochanek musi spełniać następujące wymagania:
- zakochany
- przystojny
- dobrze wychowany
- a jego gracz sumienny ;)

30-letnia wdowa z dużym majątkiem i pozycją w towarzystwie do wzięcia ;) Uwaga - będzie wyrocznią, więc kantowanie jej jest nieco ryzykowne. ;)


Miałem zagrać najemnikiem którejś z postaci, domyślnie ZEN-MASTERA (Agnostosa)
Ale kochanek też może być? Tylko czy nie przeszkadzają Ci skrzydła... i takie tam?
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 2:03 pm

Jakie takie tam?
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 2:12 pm

[quote=
thannis pisze:
Jakie takie tam?

obawiam się, że większość postaci graczy z trudem zalicza się do ludzio podobnych ;)
ale jeśli ktoś lubi łuski bądź futro, kły i rogi, czy skrzydła i ogony i takie tam ;) to będziesz miała w czym wybierać.
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 2:16 pm

Raptoran.
Ale powiem szczerze, że planuję raczej bawić się w ukrywanie prawdziwego oblicza, i jakieś iluzje zmieniające wygląd.

Nie no, raczej nie będę miał głowy konia, rąk ogra, nóg słonia i ogona wieloryba.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 2:31 pm

ja nieco żartowałem, i celowo przesadziłem w swojej wypowiedzi.
nie liczył bym jednak na to, że jakaś maskarada na długo oszuka lady Adelajdę
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 2:49 pm

Powiem szczerze, że ukrywanie czegoś przed drużyną przerośniętych, przekokszonych i w ogóle prze... chuliganów mija się z celem. Natomiast wycieczka przez miasto i machanie skrzydłami w rytm muzyki może wydawać się dla społeczeństwa nieco dziwne i wręcz naiwne. Dlatego, od razy mówię jak się rzeczy mają...

Ale podobno fajnie się śpi na puchowych poduszkach, albo pod puchową pierzyną. If you know what i mean ;)
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 3:07 pm

Sanawabicz, pół-niebianin?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 3:15 pm

A mnie z kolei przyszło do głowy ważne fabularnie pytanie, w którym momencie i w jaki sposób nastąpi niejako połączenie wątków ekip "boskich wybrańców" i dziedziców?

Mogłoby być ciekawie, gdyby były historycznie jakieś powiązania pomiędzy niektórymi postaciami spomiędzy tych grup. Np. jak Sanawabicz wspomniał, mógłby być z jednej strony moim najemnikiem, a z drugiej kochankiem (obecnym lub niegdysiejszym) Adelajdy. Byłoby więcej zahaczek od początku do ciekawych dialogów i wątków wewnątrzdrużynowych ;)
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 3:25 pm

Zaalaos pisze:
Sanawabicz, pół-niebianin?

Raptoran+Feral chyba z tego wyjdzie. Tak wstępnie.

@UP
Mi to nawet pasuje (nie mówię tutaj o konkretnym przykładzie mojej osoby [acz też nie mam nic przeciwko]) Ale osobiście uwielbiam wątki, które są lub powstają między graczami.
Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2013 3:26 pm przez Sanawabicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 3:31 pm

thannis pisze:
Jakie takie tam?

Myślę, że przy darmowym LA+6 jakby na to nie patrzeć Twoja dziedziczka będzie miała do wyboru całą menażerię najbardziej egzotycznych i perwersyjnych kochanków, nawet jak na standardy high-magic Faerun pulp :)

Ale w sumie taka znudzona życiem arystokratka z bogatego domu, znająca tajniki magii i innych dziedzin wiedzy... potrzebuje właśnie czegoś ekstra kinky, żeby wyrwać się z rutynowej rutyny zarządzania swymi włościami ;)
Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2013 3:32 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 3:43 pm

Hmmm... powiem szczerze, że w mojej karierze pbf tylko raz wywiązał się romans między moją postacią a kimś jeszcze... i szczerze to bardzo fajnie mi się to odgrywało : P

I właśnie przerabiam moją postać tak aby mogła podpasować pod gust lady Adelajdy =3
Więc zgłaszam moją postać na kochanka : P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 4:39 pm

Agnostos pisze:
A mnie z kolei przyszło do głowy ważne fabularnie pytanie, w którym momencie i w jaki sposób nastąpi niejako połączenie wątków ekip "boskich wybrańców" i dziedziców?

Nawiązanie kontaktu powinno mieć raczej pokojowy charakter. Jestem przeciwny PvP. I nastąpi raczej szybko, choć to będzie zalerzało trochę od waszych postaci i ich poczynań.

Agnostos pisze:
Mogłoby być ciekawie, gdyby były historycznie jakieś powiązania pomiędzy niektórymi postaciami spomiędzy tych grup. Np. jak Sanawabicz wspomniał, mógłby być z jednej strony moim najemnikiem, a z drugiej kochankiem (obecnym lub niegdysiejszym) Adelajdy. Byłoby więcej zahaczek od początku do ciekawych dialogów i wątków wewnątrzdrużynowych ;)

mogą być takie powiązania. fabuła na tym tylko zyska.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 4:53 pm

Będę miał was wszystkich, tych potencjalnych kochanków, na oku, jako osobisty bodyguard lady :D
Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2013 4:53 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 5:14 pm

Nie no, ja tam się na trzeciego pchać nie będę. Wyraziłem jedynie chęć, o reszcie niech zdecyduje Lady.

Postać chyba dam radę do 11 przesłać.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 5:32 pm

Thannis chętnych na romans nie zabraknie :D
Ja mimo, że moja postać jest nieco przerażająca z wyglądu i tak się już do niej zgłosiłem.
Może urządzimy małe przyjacielskie mordobicie o jej rękę? ;)
A teraz proszę o werble...
Oto, prosto z laboratorium Halastera Czarnego Płaszcza (i mojej spaczonej wyobraźni) Xaemar - mistrz mordobicia o duszy artysty
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 5:56 pm

@Altaris

Moim zdaniem wygrałeś konkurs na najdziwniejszą rasę :D
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 6:00 pm

Popieram przedmówce ;)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 6:02 pm

I jak mechaniki?
Chcecie historie?
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 6:09 pm

Chcemy! Kurdę muszę się wziąć za rozpisanie Wielkiej Biblioteki Torilu :P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 7:07 pm

slann pisze:
I jak mechaniki?
Chcecie historie?

Tak daj historię.
Jeszcze nie doszedłem do tego by wnikliwiej sprawdzić mechanikę. ale tak na pierwszy bardzo krótki rut okiem nie zauważyłem błędów mechanicznych.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 7:12 pm

Oto centurion

Znano go pod wieloma imionami Nosił wiele imon. Władca Białego Miasta. Tumoil Sprytny. Żagiew Wyzwolenia. Pan zagłady. Zbieracz Burzy. Zjadający Popioły. Przynoszący Ciszę....
Jednak tylko jedno miano jest prawdziwe... Gniew.
I jego pragnę zabić...

Lecz zawiodłam

Pokochałam go.

Dawno temu Lord Setriel uwięził i zmusił do posłuszeństwa najbardziej szaloną z potęg swej rasy. Gniew miał być bronią, biczem na jego wrogów. Wielu chciało pokonać tę istotę. Mi się prawie udało.

Dawno temu pewien barbarzyńca podbił imperium Thaka. Zmiarzdrzył je i wyrżnął czarnoksiężników. Zapewne jego kraj podzieliłby los tysięcy innych, które powstały podczas niezliczonych epok świata... Lecz wtedy na jego dworze pojawił się jeden z Alchemików wygnanych z Miasta Nocy. Pokazał mu dziesiątki kronik, w których opisano losy innych imperiów. Wszystko zawsze toczyło się tak samo. Surowe początki, złota eta, a potem degeneracja, dekadencja i upadek. Surbingar wiedział co trzeba uczynić

Imperium Surbingara jest niezwykłym tworem. Alchemia, ciałkrztałtowanie i kontrolowany rozród pozwoliły zaistnieć społeczeństwu strasznemu i wspaniałemu. Każdy obywatel przechodzi liczne przemiany i implantacje wielu krwistalowych ulepszeń. Proces jest bardzo bolesny proces, podczas którego wielu pacjentów ginie. jednak potem mogą lepiej służyć Imperium, choć wielu obcych z przerażeniem ogląda istoty stworzone z ciała i metalu.

Są cztery kasty.

Obywatele czyli trzon społeczeństwa. Żołnierze , rolnicy, rzemieślnicy.
Moogów: Potomkowie tych, którzy sprzeniewierzyli się Imperium. Silni i posłucznii, ale ograniczonych umysłach. Ich poddaje się najstraszniejszym przemianom i udoskonaleniom.
Auxiliari. Mieszkańcy różnych protektoratów Imperium, utrzymywani w stanie barbarzyństwa, wspierają legiony i są rezerwuarem świeżej krwi.
Czystej Krwi. Potomków imperatora lub ludzi, których uznał, za wartościowych. Choć stanowią kastę rządzącą, selekcja, którą przechodzą jest najostrzejsza. Co sto lat dziesięciu o najwyższej pozycji staje w szranki z imperatorem . Dusze tych, którzy polegli, są przetwarzane na eliksir, który wzmacnia zwycięzcę. Nikt nie wygrał z imperatorem Surbingarem.
Ja należałam do tej kasty. Urodziłam się w prowincji Dqarak. Byłam zdolna i wcześnie przeszłam Przemiany, które przystosowały mnie do służby w Legionie Sokoła. Brałam udział wielu kampaniach szybko zyskałam tytuł Centuriona.
Pewnego razu brałam udział w wojnie ze straszliwym wrogiem. Flotylla Bechemota najechała Prowincję Aszanit. Mój legion stawiał dzielnie czoła Amadzie, ale zostaliśmy pokonani przez zdradę legionu jastrzębia, który "spóźnił się" Zostałam schwytana i uwięziona. Pięć lat przebywałam pod pokładem Dreadnoughta. Pięć lat trwała ma udręka, lecz zakończyła się, gdy szwadron, który mnie więził wpadł w pułapkę. Zostali zaatakowani przez trzy armie podboju. Wiele okrętów zostało unicestwionych. Łącznie z tym, na którym przebywałam.
Obudziłam się w namiocie, daleko od pobojowiska. Była ciężko ranna. Opiekował się mną pewien dziwny rudowłosy mężczyzna przedstawiający się jako Inweg. Był troskliwy, choć złośliwy. Wyleczył mnie i przez kilka miesięcy wędrował ze mną , aż do portalu, który przeniósł mnie do mojej ojczyzny.
Uwięziono mnie i poddano przesłuchaniu przez Liktorów, aby sprawdzić, czy nie zostałam zakażona zdradziecką myślą. Gdy zostałam oczyszczona z zarzutów, przeszłam kolejne przemiany i udoskonalenia. Tym razem trafiłam do odziału, który miał zgładzić Gniewa, straszliwą istotę odpowiedzialną za śmierć milionów. Dowiedzieliśmy się, że ta istota wędruje po popielnej równinie. Odnaleźliśmy go i zaatakowaliśmy go. Rozpoznałam w nim osobnika, który się minął opiekował. Walka nie trwała długo, bowiem choć była nas setka, to nie byliśmy wstanie go pokonać Jednak była jedna chwila, gdy mogłam go zabić... krótki moment, kiedy miałam okazję rozpłatać go na pół... Ale się zawahałam. Zrozumiałam, że podczas tych kilku miesięcy gdy wędrowaliśmy zdążyłam go pokochać... Zgładził wszystkich moich towarzyszy, a potem poprosił mnie, abym udała się z nim do podboju. Ja jednak wróciłam...
Tym razem badania liktorów były o wiele bardziej wnikliwe... Poznałam czym jest ból, choć wierzyłam, ż2 znam go dobrze. Gdy po kolejnych pięciu latach mnie uwolniono, byłam cieniem siebie... zrozumiałam jednak, że muszę być wolna... dano mi trzecią szansę. Miałam być częścią kompani najemników, którzy mięli badać światy pod kątem ich przydatności do inwazji. Trafiłam na ziemie pewnego rodu...
Jestem wysoka jak wszyscy Czyści. Przemiany, jakim mnie poddano sprawiają, że nie do końca wyglądam jak człowiek. Mam metalowe skrzydła i oczy, a moje dłonie przekształcono w szpony. Jestem potworem i zdrajcą... Bym nie próbowała się uwolnić przydzielono mi kragulca strażnika, istotę podobną do tutejszych chowańców, choć straszniejszego.



Sukubka
Życie sukuba to przyjemność... Dosłownie. Jednak co się stanie gdy sukub się nawróci?
Garashe była Sukubem jak wszystkie inne... póki nie wpadła na genialny pomysł spiskowania przeciw przełożonym, który okazał się wcale nie taki genialny. Co gorsza Grazt miał bardzo dobry humor. Postanowił zrobić coś strasznego. Oddał ją Lathanderowi, który rozpoczął wojnę z innymi bogami. Ten swoją mocą odmieni jej duszę choć nie całkiem, za co może mieć kłopoty...

Garashe zazwyczaj przybiera postać wysokiej jasnowłosej kobiety. Jej towarzyszką jest Hiale, kapłanka płomienia,
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 7:56 pm

Zamierzasz grać obiema postaciami, czy jedną z tych dwóch?
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 8:50 pm

A oto i moja karta :)
Avius Telvayn

Nie jest może to w tej chwili zbyt optymalny build, ale szybko rozwinie skrzydła :)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 10:06 pm

Co do rasy, możliwe że najdziwniejsza, ale nieumarły druid służący komuś innemu niż Talona też nie jest codziennym widokiem :P
@Dark_Archon czytając twoją historię człowiek się spodziewa pomroka, a tu widzę nieco inna kombinacja ;p
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 10:19 pm

Może nawet ma coś wspólnego z Pomrokami, kto wie :D A tak szczerze, to całkiem o nich zapomniałem, ale teraz już jest jednak za późno by przerabiać postać, nie chce mi się już :)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

wt mar 05, 2013 10:31 pm

A właśnie, skoro jesteś ochroniarzem postaci Thannis to się znamy, bo Xaemar też się tym zajmuje (pomijając fakt że niedawno gdzieś wyparował, ale Adelajda nie kazała go szukać).
Gdzie jest obecnie wynika z historii, ale wy rzecz jasna tego nie wiecie.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

śr mar 06, 2013 7:56 am

Jedną z dwóch
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

śr mar 06, 2013 11:07 am

Zapomniałem wam udostępnić historii mojej postaci. Nie jest tak imponująca jak u reszty graczy ale wolę stawiać na odgrywanie niż na długie historie bo jestem w tym trochę lepszy ;) planuje jeszcze dodać parę słów o motywacjach według pomysłu Feniksa i opisać historie organizacji więc to może trochę wzbogaci postać

W każdym razie proszę link https://docs.google.com/document/d/1gOn ... uLnRI/edit
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

śr mar 06, 2013 3:12 pm

@Slann - skrzywiony półsmok z jednostki preinwazyjnej, albo sukkub służący Lathanderowi, lubisz mieć pod górkę jak widzę ;)
@Brilchan - fabuła fajna, ale co z mechaniką? Niegotowa jeszcze?
BTW, wiesz że ten tzw. Metatekst to jedna wielka ściema? I to dość bolesna :P
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

śr mar 06, 2013 3:19 pm

Altaris pisze:
Brilchan - fabuła fajna, ale co z mechaniką? Niegotowa jeszcze?


W tek kwestii mnie MG wyręczy :)

Altaris pisze:
wiesz że ten tzw. Metatekst to jedna wielka ściema? I to dość bolesna :P


Jeżeli spojrzeć się na kanoniczne książki Salvatorego a Caderlym i to jak Bóg skrybów "wpisał się" w Splot to musi być w tym jakieś ziarno prawdy. Po za tym nie przypominam sobie żeby w którymś podręczniku napisali "Ha ha to ściema" a nawet jeżeli to sama idea metatekstu bardzo mi się podoba i patrząc na zmiany wprowadzone w świat to samo istnienie takiego czegoś nie jest tak zupełnie niemożliwe :D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości