Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

czw lut 28, 2013 6:27 pm

No właśnie, Venomfire... Voidmind creature czyli jeden z moich faworytów wiele sobie z niego nie robi :P
Ale muszę pokminić nad postacią poważnie. BTW, czy ta klasa produkcji naszego ulubieńca PPPP ma szansę przejść? Od kiedy ją zaprezentował we wstępie do jednej z kampanii strasznie mnie kusi żeby tym zagrać.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

czw lut 28, 2013 6:31 pm

Strona którą zalinkowałeś ma od groma wirusów Altaris,
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

czw lut 28, 2013 8:01 pm

Altaris pisze:
No właśnie, Venomfire... Voidmind creature czyli jeden z moich faworytów wiele sobie z niego nie robi :P

tylko pamiętaj, że w crystalkeep jest błąd i podmienili CR z LA. Także zerknij do orginalnego podręcznika.
A co do samego Venom fire, acid immunity nie jest tak popularna, ale... ehm, no nie będę oczywiście spamował tej zdolności, ale możecie się z tym liczyć, że kluczowi bossowie będą tak zrobieni, by ich nie zabić w pierwszej rundzie. Nie wszyscy, ale ci o kluczowym znaczeniu będą znali tą czy ową sztuczkę, by przetrwać jakiś czas na ringu z czymś takim jak postać Agnostosa. Także nie zawsze starczy sama siła mięśni, kluczowe będzie współgranie i odrobina sprytu. a przy niektórych głównie spora doza sprytu.

Odnośnie "the fighter".
Znam tą klase oczywiście.
I tak dopuszczam ją.
Choć w gestalt jest zdaje się jeszcze mocniejsza niż w normalnej sesji. Mimo to, porównując ją do np warblade, jest ok.
Jedyne co mnie w niej martwi, to szybsze dojście do epickich atutów.
Dlatego do nich mała uwaga, to muszą być nadal atuty bitewne, a nie np magiczne.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

czw lut 28, 2013 8:38 pm

Ja jednak rezygnuje... Nie stworzę odpowiednio silnej i jednocześnie fajnej postaci, a nie ma sensu aby inni się do mnie dostosowywali...
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

czw lut 28, 2013 8:42 pm

postać nie musi być znów taka mocna...
zapodaj pomysł fabularny a pomożemy coś mechanicznie zbudować.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

czw lut 28, 2013 8:46 pm

Nie lubię z kimś budować postaci.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 9:10 am

Przemyślałem wszystko, i wracam do gry...
Jest jakiś częściowo mechaniczny szablon?
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 9:44 am

slann pisze:
Przemyślałem wszystko, i wracam do gry...

Super, bardzo jestem rad.

slann pisze:
Jest jakiś częściowo mechaniczny szablon?

chodzi ci o coś na rodzaj robota lub golema?
Jest np
incarnate construct (savage species): to jest golem lub inny konstukt przemieniony w żywą istotę. Zatem nie do końca to co byś chciał.
Mineral warrior (underdark p96): raczej skamielina, ale można by w dość prosty sposób przeinterpretować, że to nie żywy kamień a coś mechanicznego.
Warforged Charger (MM3 p190)
Warforged (Eberron Campaign Setting p20) (Races of Eberron p7) (MM3 p190)
Warforged Scout (MM3 p193)
to rasa nie szablon. Ale jest to świadomy konstrukt.

to tak to co mi przychodzi od razu na myśl, zerknę do moich list i zobaczę czy coś więcej się znajdzie.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 11:52 am

Ehran, przypuszczam, że Slannowi chodziło o szablon do karty postaci, który będzie coś tam sam liczył :D

Ale może to ja zawaliłem wyczucie pobudek, we'll see :)
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2013 11:52 am przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 12:59 pm

Nie, chodzi mi tutaj o szablon trochę golemowaty. Myślę o takim półmechanicznym aniele... ale poczekamy.
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 1:03 pm

slann pisze:
Nie, chodzi mi tutaj o szablon trochę golemowaty. Myślę o takim półmechanicznym aniele...

ha, jednak miałem 20 na kości przy wykryciu pobudek ;)


slann pisze:
ale poczekamy.

to szukać ci dalszych pomysłów? czy na razie nie?
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 3:25 pm

W sumie zostaje succub, synek Karendis, półsmok Conquisty (kraju gniewa)polujący na przemiłego, lub jego syn ew przywódca planarnej gildi najemników... i tylko przy tym ostatnim będę miał,
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2013 3:26 pm przez slann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 7:30 pm

slann pisze:
Albo, mówiąc po ludziu, udałoby ci się jako jedynej stworzyć kogoś normalnego. Ja nie wytrwam.


slann, dzięki, rozbawiłeś mnie! :D

Dobra, wczoraj już mnie Agnostos tą władczynią mamił, nie mogę się oprzeć. Wchodzę w to! :D
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 8:34 pm

thannis pisze:
Dobra, wczoraj już mnie Agnostos tą władczynią mamił, nie mogę się oprzeć. Wchodzę w to! :D

suuuuper ;)
Jak tylko będziesz miała jakiś pomysł jaką postacią chciała byś grać, to zrobi się w mig mechę :)
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

pt mar 01, 2013 9:49 pm

Kto będzie startował w grupie dziedziców? Będziemy chyba startować razem, także wypadałoby się przedstawić, żeby jakoś sensownie połączyć nasze postaci w historii :)
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2013 9:51 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 10:57 am

Dark_Archon_ pisze:
Kto będzie startował w grupie dziedziców? Będziemy chyba startować razem, także wypadałoby się przedstawić, żeby jakoś sensownie połączyć nasze postaci w historii :)

Tak będziecie startować razem. I znacie się conajmniej od jakiegoś czasu. Nie musicie się kochać nawzajem, ale z powodów, które pozostawiam wam, tworzycie w miarę zgraną drużynę.
Jeśli chodzi o osobę dziedzica, musicie ją wyłonić pomiędzy siebie. Nadanie jest z mocy dziedziczenia, czyli ojciec kogoś z was był poprzednim lordem na tych ziemiach. Jeśli rolę formalnego lorda chce pełnić kilkoro z was, to musicie być ze sobą spokrewnieni.
Dziedzic musi być potomkiem Lady, Lorda lub obydwóch. Ale musi istnieć bezpośrednie pokrewieństwo krwi.
Reszta graczy w grupie dziedziców nie ma formalnego tytułu lorda. Ale z racji, jak mam nadzieję, dobrych stosunków z nowym Lordem albo Lady, dostaną odpowiednie stanowiska. Tu prosił bym, by postacie dziedziców nie były samolubnymi dupkami i nie zostawiły swych towarzyszy ;) Albo, inaczej, jeśli są samolubnymi dupkami, to niech zabiorą inne postacie nie z dobrego serca ze sobą a z innych pobudek. Tak czy owak, wszyscy z tej grupy mają trafić do waszej nowej krainy.

Jak pisałem, opóściliście tą krainę conajmniej 20 lat temu. Wasze postacie nie muszą wiedzieć dlaczego, nie muszą też wiedzieć że wogule się tu urodzili. Poziom ich wspomnień i tego co wiedzą o swojej przeszłości zostawiam wam. Przy czym jako mała uwaga, to co pamiętają, nie musi być prawdą.
No pozostawiam wam tu swobodę i czekam na fajne pomysły.

Trzeba jeszcze wybrać nazwę dla rodu i krainy :)





Grupa dziedziców
Brilchan
Dark_Archon_
thannis

Wybrańcy bogów
Agnostos

Nie przydzieleni
Altaris
Slann
Arvelus


to tylko taki podział jaki udało mi się zaobserwować, a nie ostateczne deklaracje graczy. jeśli kogoś pominąłem, lub przydzieliłem nie do stosownej grupy, dajcie znać.
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 1:08 pm

Może kraina niech się nazywa Greycastle i ma w herbie białego gryfa zwróconego w prawo (chodzi o stronę herbu, o ile pamiętam w heraldyce to jest na odwrót) ze szponami o dziobem czerwonymi od krwi nieprzyjaciół.

Obrazek

Moja postać nazywa się Adelajda Devon i w wieku 10 lat opuściła Greycastle, aby udać się na dwór królewski jako dwórka i dama do towarzystwa królowej, a potem korzystnie wyszła za mąż za earla Adama Devon. Od dłuższego czasu jest wdową i jakoś nie pali jej się do zmiany tego stanu rzeczy, jako że to stan dla kobiety czasów feudalnych najlepszy z możliwych ;)

Jeśli się zgodzicie, to może być Lady tego miejsca. Zapewniam, że swoich sojuszników wynagradza, chociażby dobrym słowem, i jest sprawiedliwa. Sprawiedliwa, czyli zła dla wrogów, dobra dla przyjaciół. :) I lubi ciekawych ludzi. Albo nieludzi.

MG, dla zachowania jako takiego realizmu, to proponuję, żeby była córką starego Lorda, a wróciła na miejsce po bezpotomnej śmierci swojego brata. Może być?
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2013 1:28 pm przez thannis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 1:33 pm

Jestem za.
Dajcie trochę złota dziedzicom.

Ja albo staję po stronie dziedziców, z tym, że jako gość-najeminik lub Lathandera

Do gości pódzie na pewno Nick de Vilousin (Wherebat/halfiend human sorcerer/magus) Rage Rechat One nation mercenary (Jakaś gadopodobna rasa/halfdragon swordsage/psywarior) Dark City Mercenary (Halfwampire human Summoner/crusader)
Albo succubka Favored soul...
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 4:22 pm

thannis pisze:
Może kraina niech się nazywa Greycastle i ma w herbie białego gryfa zwróconego w prawo (chodzi o stronę herbu, o ile pamiętam w heraldyce to jest na odwrót) ze szponami o dziobem czerwonymi od krwi nieprzyjaciół.

Podoba mi się. Nieścisłości w heraldyce nie są przeszkodą.

thannis pisze:
Jeśli się zgodzicie, to może być Lady tego miejsca.

Mi osobiście wydaje się, że będziesz najodpowiedniejsza na tym stanowisku.
Jeśli dobrze ogarniam, jedynie Brilchan chciał być również bezpośrednim dziedzicem. Jeśli tak nadal jest, to proponuję, by prawa i więzy spokrewieństwa postaci Brilchana były słabsze, na przykład, by był nieślubnym dzieckiem. Brilchan, co ty na to?

thannis pisze:
MG, dla zachowania jako takiego realizmu, to proponuję, żeby była córką starego Lorda, a wróciła na miejsce po bezpotomnej śmierci swojego brata. Może być?

Jak najbardziej. Pasuje to bardzo dobrze do fabuły.
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 6:39 pm

Ehran pisze:
Podoba mi się. Nieścisłości w heraldyce nie są przeszkodą.


Fajnie! A nieścisłości? Jakie nieścisłości ;) Wszystko się zgadza ;)
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 7:20 pm

Znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego śmiałka?
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 7:34 pm

aha, tylko uprzedzam - moje posty będą raczej krótkie - cierpię na niedoczas...
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 7:57 pm

Piszę historię. Jutro dam mechanikę. Poznacie dzewczynę Gnoewa.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

sob mar 02, 2013 10:51 pm

thannis pisze:
aha, tylko uprzedzam - moje posty będą raczej krótkie - cierpię na niedoczas...

Nie przesadzaj, znajdziesz chyba czas na odegranie krótkiego dialogu od czasu do czasu? ;)
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2013 10:51 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

ndz mar 03, 2013 12:46 am

Czy nadal macie jakieś miejsca? A raczej jedno wolne miejsce dla zbłąkanego wędrowca?
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

ndz mar 03, 2013 1:55 am

thannis pisze:
Fajnie! A nieścisłości? Jakie nieścisłości ;) Wszystko się zgadza ;)

a nie nic. źle odczytałem twego posta na temat tych odwrotnych stron ;)

Zaalaos, Sanawabicz, powoli zaczyna być tu tłoczno. Bardzo się cieszę z zainteresowania jakim się cieszy moja sesja, i myślę, że podołam wam wszystkim. Róbcie postacie.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

ndz mar 03, 2013 10:21 am

Ehran pisze:
to proponuję, by prawa i więzy spokrewieństwa postaci Brilchana były słabsze, na przykład, by był nieślubnym dzieckiem. Brilchan, co ty na to?


Z wielką chęcią właśnie siadam do pisania historii postaci (wczoraj jednak nie dałem rady przykro mi :( ) I tak sobie myślę że prababka mojej postaci mogła by być córką szlachcica wydziedziczoną za romans i zajście w ciążę z służącym. Jako że matka babki miała miękkie serce dała jej jakąś małą zapadłą wieś która została przez babkę opuszczona gdy zakochała się w kupcy co wiązało się z przeprowadzką do miasta. I ta wieś by teraz przypadała pod tereny Graycastle więc moja postać była by pomniejszym szlachcicem na zagrodzie winnym lenno postaci Tannis

Postaram się to ładnie wpisać w historie :)
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

ndz mar 03, 2013 11:10 am

Szukam w tym towarzystwie miejsca dla skrytobójcy. Myślę narazie, że przyjmę rolę towarzysza Thannis, którego poprzedni lord albo inny gość przy władzy, widząc nadchodzące zmiany, wysłał by po cichu strzegł jej pleców, tak na wszelki wypadek, by uchronić przed nieszczęśliwymi wypadkami :) Zastanawiam się, czy nie stworzyć jakieś alter ego postaci, pod którą mogłaby się podszywać.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

ndz mar 03, 2013 11:36 am

Moja praktycznie skończona postać jest skrytobójcą, tyle że ja chcę zacząć po stronie boskiego konfliktu. Zresztą od przybytku głowa nie boli, możemy razem flankować przeciwników :P
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

Re: [DnD 3.5 Gestalt FR 18+] Krew i Ogień

ndz mar 03, 2013 11:37 am

Ehran pisze:
thannis pisze:
Fajnie! A nieścisłości? Jakie nieścisłości ;) Wszystko się zgadza ;)

a nie nic. źle odczytałem twego posta na temat tych odwrotnych stron ;)

Zaalaos, Sanawabicz, powoli zaczyna być tu tłoczno. Bardzo się cieszę z zainteresowania jakim się cieszy moja sesja, i myślę, że podołam wam wszystkim. Róbcie postacie.


Szczerze dopiero co przeczytałem pm z zaproszeniem, więc zgłaszam się nie czytując poprzednich postów.
Ilu jest już graczy i jakiej postaci wam potrzeba?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości