Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kuku16
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr lut 01, 2006 6:07 pm

Królestwa Graniczne

pn sty 08, 2007 2:46 pm

Witam! Niedawno zaopatrzyłem się w powieść "Czarny bukiet" z serri Łotrzykowiem. Cała opowieść toczy się w królestwach Granicznych...

1. Gdzie to jest?? Czy zaznaczone są na mapie w Opisie Świata (100 strona)??
2. Czy istnieje miasto Oeble, czy to tylko wymysł autora??
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn sty 08, 2007 4:13 pm

kuku16 pisze:
. Gdzie to jest?? Czy zaznaczone są na mapie w Opisie Świata (100 strona)??


Królestwa Graniczne znajdują się na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Pary. Na mapie jest napisane czerwonymi literami ''Królestwa Graniczne''. W opisie Faerunu znajduje się jedynie wzmianka na ten temat. Podręcznik ''Power of Faerunu'' ( do kupienia min. w sklepie Rebel i/lub empik.com) podaje naprawdę dużo informacje na temat Królestw.

Co do drugiego pytania, to nie bardzo pamiętam. A podręcznika nie mam przy sobie. Może ktoś inny będzie nzał odpowiedź na twe pytanie?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn sty 08, 2007 4:43 pm

Kymil Nimesin pisze:
Co do drugiego pytania, to nie bardzo pamiętam. A podręcznika nie mam przy sobie. Może ktoś inny będzie nzał odpowiedź na twe pytanie?

Takoż i jestem ;)

Oeble istnieje naprawdę i nie jest to wymysł autora powieści. Miastu poświęcono naprawdę sporo miejsca w Power of Faerun, gdzie zamieszczono nawet dokładną jego mapkę. Jeśli interesuje Cię coś konkretnego o Oeble to pisz, postaram się pomóc :)
 
Awatar użytkownika
Burłak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 09, 2010 8:20 pm

Re: Królestwa Graniczne

wt lis 09, 2010 8:34 pm

To może ja odświeżę temat.
Chodzi mi o samo miasto Oeble. Jest ponoć ono miastem największego bezprawia w Faerunie. Chodzi mi jednak przede wszystkim o kwestię współżycia ludzi z innymi rasami. Mianowicie gobliny, gnolle i hobgobliny są spotykane w karczmach i innych miejscach miasta, ponoć często pracują jako najemnicy itp.
I tu moje pytanie. Jak taki np. goblin w mieście żyje ? Dobierają się oni np. w jakieś większe grupy i mieszkają normalnie w domach ? Czy może żyją np. w klanie w kanałach pod miastem i wychodzą aby sobie coś zarobić ?

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Królestwa Graniczne

wt lis 09, 2010 8:55 pm

Na temat samego miasta polecam artykuł Town of Oeble, który kiedyś wisiał na stronie Wizardów, a obecnie można go znaleźć choćby pod powyższym linkiem.

Jeśli chodzi o "potworne" rasy (orki, ogry, jaszczuroludzie, gobliny) to zamieszkują one głównie system podziemnych tuneli, grot i pownic zwanych Poddroże. Rozciąga się ono praktycznie pod całym miastem i tworzy autonomiczną społeczność z własnymi gospodami, sklepami, "domami" itd. Nie znaczy to jednak, że tego typu istot nie można spotkać na powierzchni. Pojawiają się oni dość często w tawernach o gorszej reputacji (głównie w okolicach rzeki), zaułkach gdzie polują na nieuważnych przechodniów, a ci bogatsi mają nawet własne rezydencje w bardziej podejrzanych dzielnicach miasta.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość