Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
neo lio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:21 pm

Krwawe Żelazo

wt sie 14, 2012 1:52 pm

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie możliwość wykorzystania ''krwawego żelaza'' w finałowej części historii.
Byłby to metal uzyskany z wytopienia żelaza z krwi istot rozumnych. Byłby idealnym surowcem dla mojego bosa wielce złego czarnoksiężnika , jest tylko jeden myk aby uzyskać ok jednego kilograma surowca trzeba ok. 300 mężczyzn w sile wieku kobiet pewnie o setkę więcej (czy jakiemuś zapracowanemu wielkiemu złemu kolesiowi chciało by się wyciskać tylu ludzi ?).
produkcja broni zużyła by pewnie ze 3-4 kg a co dopiero zbroi.
Dopełnieniem było by wykorzystanie ich bólu i dusz do zaklinania metalu.

Teoretycznie mógłbym bez niszczenia tła dać mu armię niewolników którzy by się tym zajęli ale gracze musieliby się potem przez nich przedzierać.

Jeśli bym to wprowadził to jakie cechy powinienem nadać metalowi ?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Krwawe Żelazo

wt sie 14, 2012 3:18 pm

W dnd jest wiele istot "inteligentnych" które pewnie lepiej nadają się do wyciskania :D. Koboldy, gobliny, orki. Szybciej się to mnoży, czasem większe jest i nikt po tym nie płacze. Zawsze też oprócz wyciskania, można sobie zrobić farmę krwi (czyli utrzymywać ciała przy życiu, żeby tę krew produkowały).

Co do cech, to już twoja intencja. Może zwiększenie usprawnienia broni na k6 rund jeśli taka zada ranę istocie posiadającej krew?
 
Awatar użytkownika
neo lio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:21 pm

Re: Krwawe Żelazo

śr sie 15, 2012 12:55 am

Nad stadami niewolników myślałem.
Np. coś w stylu że podległe mu plemiona oddawały by ofiary raz na jakiś czas w zamian za względny spokój (tylko że to jest mało wydajne).

Koboldy ? Toż to małe jest !
A u orków to cienko z tą inteligencją a tu chodzi o to żeby to nasiąknęło ich bólem / innymi negatywnymi stanami.

Co do cech myślałem o czymś typu :
- wysysanie żywotności (broń)
- dodatkowe obrażenia istotom dobrym i prawym (broń)
- degeneracja żywotności u noszącego w zamian za bonusy (pancerz)
Ostatnio zmieniony śr sie 15, 2012 5:43 pm przez neo lio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
neo lio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:21 pm

Krwawe Żelazo

śr sie 22, 2012 5:48 pm

Wczoraj mnie natchnęło.
A co jeśli wykorzystamy krew :
- Sferotkniętego albo od razu Niebianina ?
- kogoś o magicznych zdolnościach np.: troll i jego regeneracją czy ktoś z polimorfią ?

Jakie to może dawać premie czy moce ?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Krwawe Żelazo

czw sie 23, 2012 12:40 am

neo lio pisze:
Wczoraj mnie natchnęło.
A co jeśli wykorzystamy krew :
- Sferotkniętego albo od razu Niebianina ?
- kogoś o magicznych zdolnościach np.: troll i jego regeneracją czy ktoś z polimorfią ?

Jakie to może dawać premie czy moce ?


To nie będzie wtedy do nazwy pasować, bo niebianie to chyba niebieską krew mają, a to bynajmniej oznaczałoby brak żelaza :P.

Co do dodatkowych mocy, to może zbroja zrobiona z tego czegoś, może dawać np regenerację (po napojeniu takiego pancerza krwią odpowiednich istot - np. koboldów).

Co do polimorfi, to chyba cecha nie związana za bardzo z krwią.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Krwawe Żelazo

czw sie 23, 2012 2:09 am

A jakby zrobić to z żelaza wytopionego z rudy żelaza? To jakby krew Matki Ziemi. To dopiero moc.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Krwawe Żelazo

czw sie 23, 2012 10:23 am

Albiorix pisze:
A jakby zrobić to z żelaza wytopionego z rudy żelaza? To jakby krew Matki Ziemi. To dopiero moc.


To już lepiej od razu z żelaza z jądra ziemi. Nie trzeba wytapiać :D.
 
Awatar użytkownika
neo lio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:21 pm

Krwawe Żelazo

czw sie 23, 2012 7:06 pm

Ziemia daje premię do pancerza.
A tak jakby się zastanowić to przetapianie zadaje obr od ognia więc trollowa krew odpada.
Co do niebieskiej krwi to taki kolor mają TLENKI miedzi (co teoretycznie było by możliwe do zastosowania w roli żelaza w hemoglobinie).
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2012 7:07 pm przez neo lio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości