Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
natka269705
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:09 pm

Re: Książki Mojego Życia

śr gru 13, 2017 11:21 pm

Sarah J. Maas nauczyła mnie czym jest dobra fantastyka. Podniosłam poziom czytanych książek i na będę chyba do końca życia wspominać twórczość tej autorki 
 
aripi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 10, 2017 10:13 am

Re: Książki Mojego Życia

czw gru 14, 2017 10:03 am

Dla mnie przełomową książką, jeśli chodzi o fantastykę jest "Pan lodowego ogrodu" Grzędowicza. Miałam średnią opinię o tym gatunku, dopiero ta ksiażka odmieniła sprawę zupełnie i teraz zaczytuje się w "Wiedźmina".


________________________
"Życie jest jak ta­lerz, możemy wyb­rać co na niego nałożyć, lecz mu­simy pa­miętać, że ma og­ra­niczoną pojemność."  ~ księgowa Jelenia Góra
 
Awatar użytkownika
Vector4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 11, 2018 9:01 pm

Re: Książki Mojego Życia

sob lut 24, 2018 7:59 pm

Dla mnie przełomem była seria Wiedźmin, może nie była to pierwsza książka jaką przeczytałem z własnej woli (czyli książka nie będąca lekturą), ale to przygody Geralta zachęciły mnie do książek (czyli udaremniły wieloletnie starania systemu edukacji).
OK, żeby być uczciwym, to była jedna lektura, która wzbudziłą moje zainteresowanie, a mianowicie Folwark Zwierzęcy - z perspektywy czasu coraz bardziej go doceniam.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Książki Mojego Życia

pn lut 26, 2018 12:34 pm

czyli udaremniły wieloletnie starania systemu edukacji

Jeśli uda Ci się cokolwiek w życiu osiągnąć, to w 90% przypadków nie będzie to "dzięki" szkole, tylko "mimo" szkoły.
 
Awatar użytkownika
Vector4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 11, 2018 9:01 pm

Re: Książki Mojego Życia

wt mar 06, 2018 9:10 pm

Jeśli uda Ci się cokolwiek w życiu osiągnąć, to w 90% przypadków nie będzie to "dzięki" szkole, tylko "mimo" szkoły.

Święte słowa
 
hildon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 17, 2018 11:10 pm

Re: Książki Mojego Życia

sob mar 17, 2018 11:13 pm

Mechaniczna pomarańcza zdecydowanie
 
wiedzma51
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 19, 2018 10:28 pm

Re: Książki Mojego Życia

pn mar 19, 2018 10:30 pm

Zdecydowanie, definitywnie i kategorycznie Władca Pierścieni.
 
KingaZ596
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 20, 2018 2:04 pm

Re: Książki Mojego Życia

wt mar 20, 2018 11:06 pm

Witam...
Powie, szczerze, że nie czytałam dobrej książki od wieków...dzieciaki zabrały mi calkowicie wolny czas :(
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Książki Mojego Życia

pt mar 23, 2018 9:20 am

Exar pisze:
czyli udaremniły wieloletnie starania systemu edukacji

Jeśli uda Ci się cokolwiek w życiu osiągnąć, to w 90% przypadków nie będzie to "dzięki" szkole, tylko "mimo" szkoły.

Panowie, bez przesady. System edukacji w Polsce, jak wszędzie, ma wiele wad - to prawda. Ale też jakością kształcenia szkolnego nie odbiegamy od standardów.
Lekcje języka polskiego nie są od zachęcania do czytania. Są od tego, abyś (nawet jeżeli nie lubisz czytać) zapoznał się z kanonem literatury narodowej i europejskiej.
Zresztą pamiętam wiele ciekawych lektur do których chętnie wracam i dziś, bo poruszają wciąż aktualne problemy: "Ludzie bezdomni", "Przedwiośnie", "Inny świat" i reszta tzw. literatury obozowej, "Jądro ciemności" (ostatnio wyszło tłumaczenie Dukaja), "Zbrodnia i kara", "1984" i "Folwark zwierzęcy", "Hobbit".
 
Awatar użytkownika
irenikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 30, 2015 11:05 am

Re: Książki Mojego Życia

wt mar 27, 2018 2:45 pm

Teraz jestem na etapie książki Jarosława Grzędowicza - Pan lodowego ogrodu.
 
mesus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 31, 2018 2:10 pm

Re: Książki Mojego Życia

pn kwie 02, 2018 6:58 pm

irenikus pisze:
Teraz jestem na etapie książki Jarosława Grzędowicza - Pan lodowego ogrodu.

I jak wrażenia? Bo jak dla mnie książka dobra, lecz czasami fragmenty zbytnio naciągane i dużo naiwność niektórych postaci :)
 
trm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 19, 2020 7:03 am

Re: Książki Mojego Życia

śr kwie 15, 2020 7:51 am

Z książek fantasy największe wrażenie zrobiły na mnie
Seria Narrenturm
Seria Wiedźmin
Seria Miecz Przeznaczenia
Jak również Harry Potter ( który nigdy mi się nie znudzi , nie jestem w stanie napisać tutaj ile razy przeczytałem te książki ale bardzo wiele). I zawsze odkrywam w nich coś nowego.

W ostatnim czasie czytam również sporo książek psychologicznych.  Pozwalają one odkryć czemu ludzie zachowują się w dany sposób i jak my się zachowujemy. Dzięki temu można zmienić u siebie niektóre negatywne rzeczy Polecam tutaj szczególnie pozycję Siła Nawyku. <ciach>
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2020 1:07 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie treści reklamowych
 
colagos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 04, 2021 7:04 pm

Re: Książki Mojego Życia

pt lut 05, 2021 5:27 pm

Książka mojego żyia - "Faust" . Dzieło doskonałe pod każdym względem. Świetna poetyka, idealna treść. Poza tym, zawsze cierpiałam na "kompleks Fausta" czyli niepohamowany głód wiedzy i dążenie do poznania. Ta książka mnie urzekła. No i najlepsza kreacja wszechczesów, jeśli chodzi o siły piekielne - Mefistofeles. Aż chce się iść do piekła 
 
sawic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 19, 2021 7:31 am

Re: Książki Mojego Życia

czw gru 16, 2021 2:44 pm

Ja aktualnie czytam po raz kolejny całą serię Harry'ego Pottera A jeśli chodzi o kryminały to polecam np całą serię o Lipowie Puzyńskiej, trylogię Millennium Larssona i jej kontynuację, całą serię z Cormoranem Strike od Rowling /Galbraitha.. Polecam też np książki Dana Browna, zwłaszcza te z Langdonem.

No i w ostatnim czasie lubie sięgnąć po jakąś dobrą książkę popularnonaukową.  Dobre promocje ma pwn https://ksiegarnia.pwn.pl/scholar 
Ostatnio zmieniony śr gru 22, 2021 9:37 am przez sawic, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Aesthevizzt

Re: Książki Mojego Życia

czw gru 16, 2021 7:13 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 4:33 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Owacja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 06, 2022 11:16 pm

Re: Książki Mojego Życia

śr sty 12, 2022 10:58 pm

Suzn Tzu - Sztuka wojny
Jerzy Gut - Psychologia szefa, szef to zawód
Murray ROthbard - Egalitaryzm jako bunt przeciw ludzkiej naturze
Nietzsche - Tako rzecze Zaratustra
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Książki Mojego Życia

śr sty 26, 2022 1:50 pm

Aesthevizzt pisze:
Millenniummiało swoją kontynuację?

Owszem. 
David Lagercrantz;
Co nas nie zabije 2015
Mężczyzna, który gonił swój cień 2017
Ta którsa musi umrzeć 2019

Uważam, że brak im czegoś z pierwszej trylogii. Bardziej sensacyjne, w stylu Bonda.
 
Aesthevizzt

Re: Książki Mojego Życia

śr sty 26, 2022 6:36 pm

.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2023 2:43 pm przez Aesthevizzt, łącznie zmieniany 1 raz.
 
sawic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 19, 2021 7:31 am

Re: Książki Mojego Życia

wt mar 15, 2022 6:59 am

Saga Czarnych Kamieni (oryginalne 9 tomów, co do dwóch nowych mam pewne obiekcje, szczególnie jeśli chodzi o polskie tłumaczenie...), seria o Mercy Thompson, z jednotomówek to Niewidzialne życie Addie La Rue. Plus oczywiście cała twórczość sir Terrego Prattcheta (same książki są krótkie, ale jest ich bardzo dużo)..

Czytam również komiksy, lubię
Thorgala 

Wiedźmina
klasyki Star Wars
https://egmont.pl/bestsellery

Zerknij sobie tutaj
 
Awatar użytkownika
Raziel17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 09, 2022 3:48 pm

Re: Książki Mojego Życia

wt lis 15, 2022 4:23 pm

Zdecydowanie będzie to Sapkowski i słynny Wiedźmin. Otworzył mi drogę do świata fantasy i przekonał mnie do niego. Z poza fantastycznych książek będzie to na pewno reportaż o przemocy w polskich domach ,, Beze mnie jesteś nikim " Jacka Hołuba, bardzo polecam tą lekturę każdemu!
 
Awatar użytkownika
AvikoFrytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 17, 2022 2:18 pm

Re: Książki Mojego Życia

pn gru 12, 2022 2:16 pm

Tolkien jeśli chodzi o fantasy, spowodował, że bardzo polubiłem ten gatunek i zacząłem sięgać po inne. Natomiast do polskiej literatury przekonał mnie Chmielarz ,, Rana" raczej nie jest to wybitna powieść, ale wartką akcją mnie kupiła.
 
Moment
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 16, 2023 12:05 pm

Re: Książki Mojego Życia

pn sty 16, 2023 12:06 pm

Władca Pierścieni mnie w ogóle nie rusza, do dziś nie tknęłam ani jednego tomu, przez Hobbita ledwo przebrnęłam. To nie jest po prostu dla mnie. Nie mam tytułu, który każdy powinien przeczytać, bo jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Jeden woli las, inny córkę leśnika .

Z fantasy bardzo dobrze bawiłam się przy komiksach Thorgal. 
Ostatnio zmieniony sob sty 21, 2023 6:42 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie linka reklamowego
 
deprst
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 24, 2024 9:17 am

Re: Książki Mojego Życia

śr sty 24, 2024 9:18 am

Przede wszystkim - wszystkie pozostałe książki spod pióra Gaimana. Z popularnych nowości - Saga o Zielonych Kościach - nie jest idealna, ale pasuje chyba do tego, czego szukasz i fantasy-gangsterskie to jednak powiew świeżości w fantasy.

Warto jest też zajrzeć sobie do Matfel. Mają sporo promocji na nowości ksiązkowe.
Ostatnio zmieniony śr mar 13, 2024 10:37 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie linka reklamowego
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości