Zrodzony z fantastyki

 
LordPia
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 19, 2017 9:49 pm

Książki nawiązujące do fabuły serii Baldur's Gate

ndz lis 19, 2017 9:58 pm

Witajcie!
 Minęło już kilka lat odkąd postanowiłem, że wsiąknę głębiej w świat D&D, niestety nie udało mi się to po dziś dzień. Dużo grywałem kiedyś w gry typu cRPG, należał do nich Baldurs Gate. Jedyna gra, cała seria, do której niejednokrotnie wracałem. Uwielbiam ten świat, fabułę i nadal do niej wracam. Świat DD jest duży, Forgotten Realms, te sprawy. Żeby zacząć, brakuje mi wiedzy. Co czytać, od czego zacząć. Liczę na Waszą pomoc, skierujcie mnie w jakąś stronę, dalej sobie poradzę. 
 Licze na Was, Kuba. Po za tym, witam na forum : )
PS: Linki do artykułów o DD, Forgotten Realms, ciekawa lektura mile widziana.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Książki nawiązujące do fabuły serii Baldur's Gate

pn lis 20, 2017 11:03 pm

Cześć Kuba!
Na pewno mam gdzieś pierwszą część "Wrót Baldura" Philipa Athansa. Nie jestem pewien czy dostałem to razem z grą czy kupiłem ją osobno. Obawiam się, że to mogła być ta druga opcja. Bo grę finalnie wymieniłem (kiedyś były sklepy i giełdy na którym można było wymieniać oryginalne i pirackie gry), a książka została. Kiedy czytałem ją pierwszy raz to mi się podobała, ale to było prawie 20 lat temu, a ja byłem dzieciakiem. Pamiętam, że potem jeszcze próbowałem powtórzyć to po latach i nawet chyba doczytałem do końca. Niestety nie polecam. Książka Athansa jest słaba nawet na tle całości dziwnych rzeczy wydawanych w ramach settingów DnD i podobnych przez ISA, a te książeczki same w sobie są literaturą drugiej kategorii (albo i trzeciej).
Była też druga część, ale to już od kolegi pożyczałem. Nie wiem czy przebrnąłem.
Generalnie z tych ton Forgotten Realmsów, które w czasach zamierzchłych przerzuciłem broniły się jako-tako te napisane przez R.A. Salvatore. Reszta mogłaby iść na przemiał. Więc jeżeli już koniecznie chcesz zagłębiać się w te klimaty to polecam "Trylogię Doliny Lodowego Wichru" (to miejsce też możesz znać z gier BioWare, ale akcja Icewind Dale dzieje się w innym czasie niż wydarzenia z książek), "Trylogia Mrocznego Elfa", "Dziedzictwo Mrocznego Elfa". Bohaterem tych książek jest Drizzt Do'Urden, którego możesz poznać jako NPC w Baldursach. Jeszcze gdzieś tam zahaczyłem o pięcioksiąg Caderly'ego.
Pozdrawiam.
 
LordPia
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 19, 2017 9:49 pm

Re: Książki nawiązujące do fabuły serii Baldur's Gate

wt lis 21, 2017 9:12 pm

Dziekuję bardzo za nadanie kierunku :) tak myślałem, że skończy się na R.A Salvatore. Icewind Dale znam oczywiście, choć chyba nie przeszedłem tej gry do końca. Drizztem bardzo mnie zaciekawiłeś i chyba w tym kierunku uderzę na sam początek. 
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, zapraszam do dyskusji.
PS. O Wrotach Baldura Philipa Athansa czytałem i natknąłem się na opinie podobne do Twoich. Nie będę tego ruszał.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość