Zrodzony z fantastyki

 
Proncjusz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 12, 2016 3:34 pm

Książki z 1 ED do użycia w 2

wt lip 12, 2016 3:42 pm

Na początek witam wszystkich. Jestem kompletnym świeżakiem jeśli chodzi o RPG. Chciałbym w mojej miejscowości ruszyć troszkę z tematem. Osobiście nie grałem jeszcze w warhammera RPG ale mam przy sobie ludzi z lekkim doświadczeniem w RPGach. Sam wolałbym zacząć od gry a potem być GM-em ale wiem że jak ja sam tego nie zacznę to nic się w temacie nie będzie działo. Przeglądając strony aukcyjne z książkami do WH zastanowiło mnie czy książki z 1 ed mogą zostać użyte w drugiej edycji? Czy zasady zmieniły się na tyle że nie ma takiej możliwości. Może tylko sam scenariusz wziąć i przerobić pod 2 edycję? Proszę o opinię.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

Książki z 1 ED do użycia w 2

wt lip 12, 2016 5:13 pm

Większość materiału do WFRP to przygody i scenariusze. Kilka klasycznych scenariuszy z I ED. WFRP znalazło się w suplementach do edycji drugiej (np. dodatek Splądrowane Krypty). Jak widzisz konwersja na II Ed. nie jest żadnym problemem. W sieci możesz bez przeszkód zdobyć fanowskie suplementy Liber Fanatica (choćby na Polterze, w dziale WFRP), w których znajdziesz szczegółowe sposoby konwersji postaci z I Ed. na II. Reszty zasad zazwyczaj nie ma sensu przerabiać - to są dwie zupełnie różne gry, które tylko wyglądają podobnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości